Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23209
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 06 Σεπ 2021, 17:19

sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:07
AlienWay έγραψε:
06 Σεπ 2021, 16:54
sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2021, 16:49


Τα πράγματα έτσι και αλλιώς γίνονται από μόνα τους και είναι χαοτικά όσο και να προσπαθούμε να τα οργανώσουμε.
Αφού ξεκαθαρίσαμε αυτό και το βγάλαμε από την μέση, αυτό που νομίζω εγώ ότι πρέπει να καταλάβεις εσύ, συγκεκριμένα εσύ, είναι ότι όταν βλέπεις ένα κουτάκι κόα κόλα σε μια ταινία, σε οποιοδήποτε σημείο του καρέ, δεν, επαναλαμβάνω, δεν μπήκε εκεί τυχαία.
Εννοείται. Τι "συγκεκριμένα εγώ"; Εμένα η θέση μου είναι ότι υπάρχουν αντιμαχόμενα συμφέροντα από τις ελίτ. Τα οποία επίσης αλλάζουν με την πάροδο του χρόνου.

Από αυτή τη διαπίστωση μέχρι να φτάσουμε στο παραμύθι με τον κακό δράκο που όλα τα σχεδιάζει και όλα θέλει να τα έχει υπό τον έλεγχό του, μεσολαβεί κάποια απόστασις.
Το ότι υπάρχουν σχέδια είναι αδιαμφισβήτητο, το κατά πόσο πετυχαίνουν - θα πετύχουν είναι αμφίβολο (σου έχω εξηγήσει ήδη μερικούς λόγους) και κυρίως ποια ακριβώς είναι τα σχέδια αυτά.
Ο μεγαλέκος για παράδειγμα είχε, προφανέστατα, σχέδιο. Από όσο ξέρουμε μάλλον ήταν πετυχημένη η εκτέλεση του αλλά ακόμη και ο μοναδικός στρατηγός στην ανθρώπινη ιστορία που δεν έχασε ούτε μία μάχη στην πραγματικότητα τι ακριβώς πέτυχε και για πόσο καιρό εδραίωσε την εξουσία του;
Η εποχή μας κυρίως εξαιτίας της τεχνολογικής εξέλιξης προσφέρεται για ακόμη πιο επιθετικές και ολοκληρωτικές καταστάσεις για τον άνθρωπο, το γεγονός ότι όλα είναι χαοτικά κατά βάσιν δεν κάνει και όλα τα υπόλοιπα γεγονότα τυχαία.
Στα λόγια μου έρχεσαι και δεν το καταλαβαίνεις.

Δεν θυμάμαι να μου έχεις εξηγήσει μερικούς λόγους κάπου, αλλά δεν διαφωνούμε επί της ουσίας.

Δεν είναι όλα χαοτικά, αλλά ούτε υπάρχει κάποιος κεντρικός σχεδιασμός σε όλες τις εκφάνσεις της παγκόσμιας γεωπολιτικής σκακιέρας.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14102
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 06 Σεπ 2021, 19:45

Αρίστος έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:15
Leporello έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:09
Αρίστος έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:02
Το εμβολιο εχει χ παρενεργειες, δεν ειναι απαραιτητο οτι θα σε χτυπησει στη θρομβωση, εχει δεκαδες αλλες δυνατοτητες να σου κανει ζημια. Συνεπως καθε φορα που το κανεις ολες αυτες οι πιθανοτητες ανανεωνονται.
Ποιός σου το είπε αυτό; Οσες και να είναι οι παρενέργειες * ποιός σου είπε ότι είναι σαν το ζάρι και δεν εξαρτώνται από προδιάθεση εκείνου που τις έπαθε; Π.χ. πόσοι ακούσθηκαν παγκοσμίως να έχουν πάθει θρόμβωση με την ΔΕΥΤΕΡΗ δόση τής Astra - Zeneca;

*: Η αγαπημένη μου παρενέργεια είναι το βρίσιμο (verbal abuse) που μας έφερες κάποτε.
Τοσο δυσκολο ειναι αυτο που λεω; Μπορει με την πρωτη δοση να επαθαν μυοκαρδιτιδα και με την τριτη να βγαλουν βατραχοποδαρα στο πουλι τους. Δεν σημαινει οτι καθε επομενη δοση θα σε χτυπησει στο ιδιο σημειο.
Καθόλου δύσκολο δεν είναι, απλώς είναι παπαριά. Γιατί θεωρείς δεδομένο ότι οι παρενέργειες είναι τυχαίο φαινόμενο σαν το ζάρι και δεν οφείλονται σε κάποια χαρακτηριστικά εκείνου που τις έπαθε.

Εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, αλλά δεν έρχομαι με την σιγουριά σου να πώ ότι θα γίνει αυτό ή το άλλο. Μάλλον το λες, χωρίς να έχεις σκεφθεί τι σημαίνει αυτό που λες, ότι δηλαδή όσες φορές κάνεις το εμβόλιο αυξάνεις τις πιθανότητες να πάθεις κάποια παρενέργεια.

Οι ενδείξεις πάντως είναι ότι δεν αυξάνονται. Και οι ενδείξεις προέρχονται από το εμβόλιο τής Astra - Zeneca, στο οποίο οι θρομβώσεις στην δεύτερη δόση ήταν απειροελάχιστες.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Σεπ 2021, 20:17

AlienWay έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:19
sys3x έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:07
AlienWay έγραψε:
06 Σεπ 2021, 16:54


Εννοείται. Τι "συγκεκριμένα εγώ"; Εμένα η θέση μου είναι ότι υπάρχουν αντιμαχόμενα συμφέροντα από τις ελίτ. Τα οποία επίσης αλλάζουν με την πάροδο του χρόνου.

Από αυτή τη διαπίστωση μέχρι να φτάσουμε στο παραμύθι με τον κακό δράκο που όλα τα σχεδιάζει και όλα θέλει να τα έχει υπό τον έλεγχό του, μεσολαβεί κάποια απόστασις.
Το ότι υπάρχουν σχέδια είναι αδιαμφισβήτητο, το κατά πόσο πετυχαίνουν - θα πετύχουν είναι αμφίβολο (σου έχω εξηγήσει ήδη μερικούς λόγους) και κυρίως ποια ακριβώς είναι τα σχέδια αυτά.
Ο μεγαλέκος για παράδειγμα είχε, προφανέστατα, σχέδιο. Από όσο ξέρουμε μάλλον ήταν πετυχημένη η εκτέλεση του αλλά ακόμη και ο μοναδικός στρατηγός στην ανθρώπινη ιστορία που δεν έχασε ούτε μία μάχη στην πραγματικότητα τι ακριβώς πέτυχε και για πόσο καιρό εδραίωσε την εξουσία του;
Η εποχή μας κυρίως εξαιτίας της τεχνολογικής εξέλιξης προσφέρεται για ακόμη πιο επιθετικές και ολοκληρωτικές καταστάσεις για τον άνθρωπο, το γεγονός ότι όλα είναι χαοτικά κατά βάσιν δεν κάνει και όλα τα υπόλοιπα γεγονότα τυχαία.
Στα λόγια μου έρχεσαι και δεν το καταλαβαίνεις.

Δεν θυμάμαι να μου έχεις εξηγήσει μερικούς λόγους κάπου, αλλά δεν διαφωνούμε επί της ουσίας.

Δεν είναι όλα χαοτικά, αλλά ούτε υπάρχει κάποιος κεντρικός σχεδιασμός σε όλες τις εκφάνσεις της παγκόσμιας γεωπολιτικής σκακιέρας.
Και χαοτικά είναι σαφέστατα και κεντρικοί σχεδιασμοί γίνονται.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Σεπ 2021, 07:13

Leporello έγραψε:
06 Σεπ 2021, 19:45
Αρίστος έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:15
Leporello έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:09
Ποιός σου το είπε αυτό; Οσες και να είναι οι παρενέργειες * ποιός σου είπε ότι είναι σαν το ζάρι και δεν εξαρτώνται από προδιάθεση εκείνου που τις έπαθε; Π.χ. πόσοι ακούσθηκαν παγκοσμίως να έχουν πάθει θρόμβωση με την ΔΕΥΤΕΡΗ δόση τής Astra - Zeneca;

*: Η αγαπημένη μου παρενέργεια είναι το βρίσιμο (verbal abuse) που μας έφερες κάποτε.
Τοσο δυσκολο ειναι αυτο που λεω; Μπορει με την πρωτη δοση να επαθαν μυοκαρδιτιδα και με την τριτη να βγαλουν βατραχοποδαρα στο πουλι τους. Δεν σημαινει οτι καθε επομενη δοση θα σε χτυπησει στο ιδιο σημειο.
Καθόλου δύσκολο δεν είναι, απλώς είναι παπαριά. Γιατί θεωρείς δεδομένο ότι οι παρενέργειες είναι τυχαίο φαινόμενο σαν το ζάρι και δεν οφείλονται σε κάποια χαρακτηριστικά εκείνου που τις έπαθε.

Εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, αλλά δεν έρχομαι με την σιγουριά σου να πώ ότι θα γίνει αυτό ή το άλλο. Μάλλον το λες, χωρίς να έχεις σκεφθεί τι σημαίνει αυτό που λες, ότι δηλαδή όσες φορές κάνεις το εμβόλιο αυξάνεις τις πιθανότητες να πάθεις κάποια παρενέργεια.

Οι ενδείξεις πάντως είναι ότι δεν αυξάνονται. Και οι ενδείξεις προέρχονται από το εμβόλιο τής Astra - Zeneca, στο οποίο οι θρομβώσεις στην δεύτερη δόση ήταν απειροελάχιστες.


Παπαριά αποδεικνυεται αυτο που λες εσυ. Ο παρακατω τυπος δεν την πατησε με την πρωτη δοση και την πατησε με τη δευτερη.


Συγκλονιστική μαρτυρία εμβολιασμένου με βαριές παρενέργειες από την β' δόση του εμβολίου της Pfizer (βίντεο)

Βίντεο στο οποίο ένας νεαρός άνδρας, περιγράφει τις παρενέργειες που υπέστη μετά τη χορήγηση της δεύτερης δόσης του εμβολίου της Pfizer, συγκλονίζει πραγματικά.

Όπως θα δείτε και οι ίδιοι, ο εν λόγω άνδρας, πατέρας ενός παιδιού, δεν μπορεί ούτε να σταθεί όρθιος λόγω των ακούσιων κινήσεων (τρέμουλο) που παρουσιάζει.

Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί πως επισημαίνει ότι κανείς δεν προθυμοποιήθηκε να καταγράψει το περιστατικό στην κίτρινη κάρτα του ΕΟΦ ως παρενέργεια!

https://www.pronews.gr/ygeia/1015221_an ... -mporei-na

.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14102
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 07 Σεπ 2021, 08:08

Αρίστος έγραψε:
07 Σεπ 2021, 07:13
Leporello έγραψε:
06 Σεπ 2021, 19:45
Αρίστος έγραψε:
06 Σεπ 2021, 17:15
Τοσο δυσκολο ειναι αυτο που λεω; Μπορει με την πρωτη δοση να επαθαν μυοκαρδιτιδα και με την τριτη να βγαλουν βατραχοποδαρα στο πουλι τους. Δεν σημαινει οτι καθε επομενη δοση θα σε χτυπησει στο ιδιο σημειο.
Καθόλου δύσκολο δεν είναι, απλώς είναι παπαριά. Γιατί θεωρείς δεδομένο ότι οι παρενέργειες είναι τυχαίο φαινόμενο σαν το ζάρι και δεν οφείλονται σε κάποια χαρακτηριστικά εκείνου που τις έπαθε.

Εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, αλλά δεν έρχομαι με την σιγουριά σου να πώ ότι θα γίνει αυτό ή το άλλο. Μάλλον το λες, χωρίς να έχεις σκεφθεί τι σημαίνει αυτό που λες, ότι δηλαδή όσες φορές κάνεις το εμβόλιο αυξάνεις τις πιθανότητες να πάθεις κάποια παρενέργεια.

Οι ενδείξεις πάντως είναι ότι δεν αυξάνονται. Και οι ενδείξεις προέρχονται από το εμβόλιο τής Astra - Zeneca, στο οποίο οι θρομβώσεις στην δεύτερη δόση ήταν απειροελάχιστες.
Παπαριά αποδεικνυεται αυτο που λες εσυ. Ο παρακατω τυπος δεν την πατησε με την πρωτη δοση και την πατησε με τη δευτερη.

Συγκλονιστική μαρτυρία εμβολιασμένου με βαριές παρενέργειες από την β' δόση του εμβολίου της Pfizer (βίντεο)

Βίντεο στο οποίο ένας νεαρός άνδρας, περιγράφει τις παρενέργειες που υπέστη μετά τη χορήγηση της δεύτερης δόσης του εμβολίου της Pfizer, συγκλονίζει πραγματικά.

Όπως θα δείτε και οι ίδιοι, ο εν λόγω άνδρας, πατέρας ενός παιδιού, δεν μπορεί ούτε να σταθεί όρθιος λόγω των ακούσιων κινήσεων (τρέμουλο) που παρουσιάζει.

Μάλιστα, αξίζει να σημειωθεί πως επισημαίνει ότι κανείς δεν προθυμοποιήθηκε να καταγράψει το περιστατικό στην κίτρινη κάρτα του ΕΟΦ ως παρενέργεια!

https://www.pronews.gr/ygeia/1015221_an ... -mporei-na
Καλός είσαι εσύ. Πιάνεις μία μόνο περίπτωση, η οποία δεν καταγράφηκε κάν σαν παρενέργεια.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Σεπ 2021, 08:24

Ακουσε τι λεει το βιντεο και τι καταγγελλει και μετα ξανασυζηταμε.

.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 07 Σεπ 2021, 12:07

Γιατί θεωρείς δεδομένο ότι οι παρενέργειες είναι τυχαίο φαινόμενο σαν το ζάρι και δεν οφείλονται σε κάποια χαρακτηριστικά εκείνου που τις έπαθε.
Εικόνα
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Σεπ 2021, 16:36

Λοξίας έγραψε:
06 Σεπ 2021, 15:43
Kauldron έγραψε:
06 Σεπ 2021, 15:23
Λοξίας έγραψε:
06 Σεπ 2021, 15:17
πατησιωτης - Kauldron - ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Ανεξάρτητα από το πότε προωθήθηκε το αντιεμβολιαστικό κίνημα, ή από το αν βλέπουμε το παράλογο του πράγματος ή την παγκόσμια δικατατορία, η απορία (μου), που προκύπτει από διάφορες τοποθετήσεις, είναι η πιο κάτω...


:102:
Το έχουν πεί για τους μεγαλύτερους:

Ο κορονοϊός εξοντώνει τους μεγαλύτερους, τα εμβόλια τους νεώτερους.

Και δεν είναι μέρος του παγκόσμιου πληθυσμού, είναι της Δύσης.
Εσύ τώρα έβαλες και άλλον παράγοντα στην εξίσωση...ας είναι.
Δηλαδή θέλουν να ξεπαστρέψουν και τους ηλικιωμένους και τους νέους!
Οπότε η ερώτηση παραμένει: Για ποιόν λόγο;

Εδιτ:
Είδα την απάντηση του πατησιωτης
Συμφωνείς με αυτήν την θεωρία;
Ορίστε για ποιό λόγο:

Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 07 Σεπ 2021, 21:45

Kauldron έγραψε:
07 Σεπ 2021, 16:36
Λοξίας έγραψε:
06 Σεπ 2021, 15:43
Kauldron έγραψε:
06 Σεπ 2021, 15:23


Το έχουν πεί για τους μεγαλύτερους:

Ο κορονοϊός εξοντώνει τους μεγαλύτερους, τα εμβόλια τους νεώτερους.

Και δεν είναι μέρος του παγκόσμιου πληθυσμού, είναι της Δύσης.
Εσύ τώρα έβαλες και άλλον παράγοντα στην εξίσωση...ας είναι.
Δηλαδή θέλουν να ξεπαστρέψουν και τους ηλικιωμένους και τους νέους!
Οπότε η ερώτηση παραμένει: Για ποιόν λόγο;

Εδιτ:
Είδα την απάντηση του πατησιωτης
Συμφωνείς με αυτήν την θεωρία;
Ορίστε για ποιό λόγο:
SpoilerShow
Μπορείς να το πεις με δικά σου λόγια...δεν χρειάζεται να δω δύο ώρες βίντεο!

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9984
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Σεπ 2021, 22:10

Λοξίας έγραψε:
07 Σεπ 2021, 21:45
Kauldron έγραψε:
07 Σεπ 2021, 16:36
Λοξίας έγραψε:
06 Σεπ 2021, 15:43
Εσύ τώρα έβαλες και άλλον παράγοντα στην εξίσωση...ας είναι.
Δηλαδή θέλουν να ξεπαστρέψουν και τους ηλικιωμένους και τους νέους!
Οπότε η ερώτηση παραμένει: Για ποιόν λόγο;

Εδιτ:
Είδα την απάντηση του πατησιωτης
Συμφωνείς με αυτήν την θεωρία;
Ορίστε για ποιό λόγο:
SpoilerShow
Μπορείς να το πεις με δικά σου λόγια...δεν χρειάζεται να δω δύο ώρες βίντεο!
Χρειάζεται.
Αν πατούσες το play θα σε πήγαινε στο 1:49:45.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Σεπ 2021, 22:47

Λοξίας έγραψε:
07 Σεπ 2021, 21:45
Kauldron έγραψε:
07 Σεπ 2021, 16:36
Λοξίας έγραψε:
06 Σεπ 2021, 15:43
Εσύ τώρα έβαλες και άλλον παράγοντα στην εξίσωση...ας είναι.
Δηλαδή θέλουν να ξεπαστρέψουν και τους ηλικιωμένους και τους νέους!
Οπότε η ερώτηση παραμένει: Για ποιόν λόγο;

Εδιτ:
Είδα την απάντηση του πατησιωτης
Συμφωνείς με αυτήν την θεωρία;
Ορίστε για ποιό λόγο:
SpoilerShow
Μπορείς να το πεις με δικά σου λόγια...δεν χρειάζεται να δω δύο ώρες βίντεο!
Φυσικά και δε χρειάζεται, σου έχω βάλει το βίντεο να ξεκινάει ΑΚΡΙΒΩΣ στο σημείο που δίνει την απάντηση. Απλά πάτα να παίξει, και θα έχεις την απάντησή σου.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 07 Σεπ 2021, 23:49

Kauldron - vagabondo

Δεν πρόσεξα ότι πήγαινε σε ορισμένο χρονικό σημείο το λινκ.
Παρ' ολ' αυτά, δεν πολυκατάλαβα...

Έλεγχος γεννήσεων με σκοπό την μείωση του πληθυσμού, η Μαλθουσιανή παγίδα, η ΤΕΣΛΑ που θα παράγει ρομπότ...μέχρι που οι γιατροί δεν γνωρίζουν τι τους ετοιμάζει η τεχνολογία.

Και αυτός είναι ο σκοπός/στόχος αυτών που εσκεμμένα δημιούργησαν μια ψεύτικη πανδημία;
Δεν νομίζω Τάκη...

Δημιούργησαν παγκόσμιο μπάχαλο και η αντίδραση του κόσμου μπορεί να τους γυρίσει μπούμεραγκ.
Δεν είναι τόσο ηλίθιοι για να βάλουν σε ενέργεια ένα τέτοιο "πουτάνα όλα"-σχέδιο.
Άσε που θέλει πολλά χρόνια για να επιτευχθεί αυτός ο στόχος που νομίζετε.
Όπως είπα και στον Αρίστο...
"Κάτι" στο νερό...ξέρουν αυτοί. Σε τρία χρόνια όλοι οι άνω των 65 θα έχουν σχολάσει και όλοι μεταξύ 40-60 θα είναι τόσο άρρωστοι που σε άλλα τρία χρόνια θα έχουν σχολάσει και εκείνοι.
Και ταυτόχρονα "κάτι" στα υποχρεωτικά εμβόλια των παιδιών. Όσα γεννιώνται, σε τρία χρόνια θα σχολάσουν και εκείνα.
Σε μια εξαετία, θα έχεις πληθυσμό από 6 μέχρι 40 ετών.
Από το παγκόσμιο μπάχαλο, αυτή η λύση είναι κατά πολύ καλύτερη...ήσυχη, ύπουλη και ανώδυνη.
Μέχρι να καταλάβεις τι συμβαίνει, θα έχουν μείνει πιο λίγοι από τους μισούς.


Άβαταρ μέλους
BRIDGET
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021, 21:51
Phorum.gr user: BRIDGET

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BRIDGET » 09 Σεπ 2021, 02:25

O ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΧΕΠΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΑΚΗΣ , Ο ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΗΔΟΝΙΔΗΣ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗΣ ΔΕΛΤΑ - ΤΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ


Άβαταρ μέλους
BRIDGET
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021, 21:51
Phorum.gr user: BRIDGET

Re: Κ.Φαρσαλινός: «Μια επιστήμη μετατρέπεται σε απάνθρωπο φιάσκο αιχμαλωσίας των υγιών»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BRIDGET » 09 Σεπ 2021, 02:33

Κ.ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΣ -ΓΙΑΤΡΟΣ- ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ ΚΑΙ Χ. ΚΟΡΟΞΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΡΓ. ΝΟΣ/ΜΕΙΟΥ ΑΧΕΠΑ


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών