ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12487
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 14 Σεπ 2021, 13:44

vagabondo έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:37
alekhine έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:31
ειπε κανεις οτι ο μοσιαλος - που δεν ειναι γιατρος - ουσιαστικα λεει στους γιατρους πως θα κανουν την δουλεια τους?
Έχουμε δημοκρατία, όχι όπως στην κακιά ΕΣΣΔ.
μονο που αυτος ειναι στελεχος της κυβερνησης
οχι μελος στο φορουμ να κανει υποδειξεις σε οποιον γουσταρει χωρις να τρεχει μια :102::102:
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 14 Σεπ 2021, 13:52

break έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:42
Συγνώμη, αλλά οι ανεμβολίαστοι που απορρίπτουν το εμβόλιο ως φτιαγμένο στο πόδι και μην δοκιμασμένο με τι σκεπτικό θα δεχτούν να κάνουν τα μονοκλωνικά ; Τα μονοκλωνικά δηλαδή πόσα χρόνια κυκλοφορούν και ξέρουμε 101% ότι δεν έχουν παρενέργειες ;
Με το σκεπτικό που κάνουν οι καρκινοπαθείς τις χημειοθεραπείες.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 14 Σεπ 2021, 13:56

alekhine έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:44
vagabondo έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:37
alekhine έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:31
ειπε κανεις οτι ο μοσιαλος - που δεν ειναι γιατρος - ουσιαστικα λεει στους γιατρους πως θα κανουν την δουλεια τους?
Έχουμε δημοκρατία, όχι όπως στην κακιά ΕΣΣΔ.
μονο που αυτος ειναι στελεχος της κυβερνησης
οχι μελος στο φορουμ να κανει υποδειξεις σε οποιον γουσταρει χωρις να τρεχει μια :102::102:
Μα, όταν ο πρωθυπουργός υποχρεώνει τον πληθυσμό σε ιατρική πράξη, άσχετα με το τι λέει ο ιατρός σου, να μην ξεθαρεψει κι αυτός;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14581
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 14 Σεπ 2021, 14:08

alekhine έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:31
ειπε κανεις οτι ο μοσιαλος - που δεν ειναι γιατρος - ουσιαστικα λεει στους γιατρους πως θα κανουν την δουλεια τους?
κάτι είναι κι αυτό.αν έκανε τέτοια δήλωση σαν γιατρός θα ήταν ντιπ μαλάκας

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18223
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 14 Σεπ 2021, 14:16

αφου δεν ειναι γιατρος τι να δωσει λεει και να μην δωσει;

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 14 Σεπ 2021, 14:27

alekhine έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:44
vagabondo έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:37
alekhine έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:31
ειπε κανεις οτι ο μοσιαλος - που δεν ειναι γιατρος - ουσιαστικα λεει στους γιατρους πως θα κανουν την δουλεια τους?
Έχουμε δημοκρατία, όχι όπως στην κακιά ΕΣΣΔ.
μονο που αυτος ειναι στελεχος της κυβερνησης
οχι μελος στο φορουμ να κανει υποδειξεις σε οποιον γουσταρει χωρις να τρεχει μια :102::102:
Ωραία ,ας μου δώσουν πίσω τις ασφαλιστικές εισφορές υπέρ υγείας ( που δεν είδαμε και ποτέ) κι ας τα κρατήσουν.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 14 Σεπ 2021, 14:57

Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2021, 10:38
nik_killthemall έγραψε:
14 Σεπ 2021, 10:05
Kauldron έγραψε:
14 Σεπ 2021, 09:38

Με πρόβλημα (πάθηση) λόγω ηλικίας, μετά το εμβόλιο για βδομάδες δεν μπορούσε καν να παίξει μουσική λόγω πόνου, που πήγε από "επίπεδο 3 σ' επίπεδο 8".
Το έχω δει, δεν μου λέει κάτι όμως, γιατί στην ηλικιακή ομάδα που ανήκει αν νοσούσε ανεμβολίαστος στατιστικά θα είχε πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από αυτό.
Ίσως. Αλλά δεν ξέρουμε αν θα νοσούσε. Αν τηρούσε μέτρα ασφαλείας και δε νοσούσε, δε θα πάθαινε και τίποτα.
Η πιθανότητα νόσησης είναι μια μέση τιμή χ σταθερη ας πουμε για όλους μας. Εκείνο που αλλάζει δραματικά είναι η πιθανότητα βαριάς νόσησης και σε αυτο εμπιπτει ο ερικ.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 14 Σεπ 2021, 15:01

nowhere έγραψε:
14 Σεπ 2021, 12:34
nik_killthemall έγραψε:
14 Σεπ 2021, 09:24
Εδω ο Μόσιαλος έχει δικιο. Όταν τα φαρμακα (μονοκλωνικα) δεν είναι σε περισσεια τότε πάντα πάνε κατά σειρά πρωτεραιότητας μέγιστης ανάγκης. Η μέγιστη ανάγκη οριζεται απο το ρισκ ασεσμεντ : βαρια νοσηση vs παρενεργειες εμβολιου.
Αν αρνείσαι να κάνεις το εμβολιο τοτε θεωρεις πως το ανωτερω ρισκ ασεσμεντ βγαζει μικρη ανάγκη για σένα (και το λέω αυτό ως κάποιος που αρνείται επί του παρόντος να κάνει το εμβόλιο), οπότε προηγούνται αυτοι με την μέγιστη ανάγκη που έκαναν το εμβόλιο, μέχρι πάντα τα φάρμακα να ερθουν σε κατάσταση που καλυπτουν ολη τη ζητηση, όπου εκεί δεν θα χωράνε διακρίσεις ανάγκης.
το μόνο δίκιο που έχει είναι ότι πρέπει να πηγαίνουν σε όσους κινδυνεύουν.απο κει και πέρα α]αν δεν υπάρχουν σε περίσσεια ευθύνεται αυτός και οι υπόλοιποι μόσιαλοι β]το ρισκ ασέσμεντ δεν ορίζεται από τις σωστές οι λάθος επιλογές κάποιου που αρρώστησε είναι κάτι πολύ πιο πραγματικό που δεν σηκώνει κουβεντούλα με τους υποψήφιους πάνω από τα κρεβάτια
Νομίζω έχεις δίκιο οποτε θα ανακαλέσω. Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με τα μονοκλωνικα, βλεπω πως χορηγούνται όταν ο άλλος έχει ΗΔΗ νοσήσει (άρα βρίσκεται ήδη σε ανάγκη) και όχι όπως το εμβολιο που γίνεται ανεξαρτητα από το αν νοσεις ή όχι.

Οπότε όντως, μαλακία είπε ο Μόσιαλος, επιστρατεύει την ιατρική όχι για να θεραπεύσει αλλά για να εκδικηθεί το ένα από τα δύο οπαδικά στρατόπεδα.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15022
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 14 Σεπ 2021, 15:08

Το κρατος σου παρέχει δωρεάν μέσο προστασίας που λέγεται εμβόλιο. Αν δεν κάνεις ο,τι περνάει από το χέρι σου για να μη βμνοσησρις (ακα να κάνεις το γαμημένο το εμβολιο) μην έχεις απαιτήσεις αν δεν σου βγει το ρισκο. Ευθύνη δική σου εν πολλοίς ότι αρρώστησες προηγούνται άλλοι που παρόλο που εμβολιάστηκαν δεν επιασρ
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 14 Σεπ 2021, 15:10

NewModelArmy έγραψε:
14 Σεπ 2021, 13:21
nik_killthemall έγραψε:
14 Σεπ 2021, 09:24


Εδω ο Μόσιαλος έχει δικιο. Όταν τα φαρμακα (μονοκλωνικα) δεν είναι σε περισσεια τότε πάντα πάνε κατά σειρά πρωτεραιότητας μέγιστης ανάγκης. Η μέγιστη ανάγκη οριζεται απο το ρισκ ασεσμεντ : βαρια νοσηση vs παρενεργειες εμβολιου.
Αν αρνείσαι να κάνεις το εμβολιο τοτε θεωρεις πως το ανωτερω ρισκ ασεσμεντ βγαζει μικρη ανάγκη για σένα (και το λέω αυτό ως κάποιος που αρνείται επί του παρόντος να κάνει το εμβόλιο), οπότε προηγούνται αυτοι με την μέγιστη ανάγκη που έκαναν το εμβόλιο, μέχρι πάντα τα φάρμακα να ερθουν σε κατάσταση που καλυπτουν ολη τη ζητηση, όπου εκεί δεν θα χωράνε διακρίσεις ανάγκης.
Ποσo χρονων εισαι τυπε που πιστευεις οτι δεν κινδυνευεις απο τον κοροδοιο;
Δεν είπα πως δεν κινδυνεύω, είπα πως κινδυνεύω 23 φορές λιγότερο για βαριά νόσηση και 66 φορές λιγότερο για θάνατο από την ηλικιακή ομάδα (ανω των 50 ετων) που κινδυνεύει 23 φορές περισσότερο για βαριά νόσηση και 66 φορές περισσότερο για θάνατο, και εξακολουθεί και έχει 1 εκ. κόσμο ανεμβολίαστους χωρίς να τρέχει απολύτως τπτ !
Ειμαι 43.

Απο τη στιγμή που :

- η ηλικιακή μου ομάδα ΔΕΝ γεμίζει το 90% των ΜΕΘ το δημόσιου συστήματος υγείας και

- τα εμβόλια δεν παρέχουν σοβαρή προστασία έναντι infection

δεν σου πέφτει κανένας απολύτως λόγος για την απόφασή μου να εμβολιαστώ και για το προσωπικό μου ασεσμεντ περι κινδύνου, εκτός και μόνο αν είσαι ένας ακομη κομπλεξικος οπαδος γαυροβαζελος που διαβαζοντας αθλητικες εφημερίδες και Πλευρη νομίζει πως κατανόησε τον κορονοϊο, τα εμβόλια και το σύμπαν.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 14 Σεπ 2021, 15:13

Lord Brum έγραψε:
14 Σεπ 2021, 15:08
Το κρατος σου παρέχει δωρεάν μέσο προστασίας που λέγεται εμβόλιο. Αν δεν κάνεις ο,τι περνάει από το χέρι σου για να μη βμνοσησρις (ακα να κάνεις το γαμημένο το εμβολιο) μην έχεις απαιτήσεις αν δεν σου βγει το ρισκο. Ευθύνη δική σου εν πολλοίς ότι αρρώστησες προηγούνται άλλοι που παρόλο που εμβολιάστηκαν δεν επιασρ
Άλλαξε πληκτρολόγιο ή την αυτόματη διόρθωση, γιατί στο έβγαλε λίγο.. σανσκριτικά :lol:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37777
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 14 Σεπ 2021, 15:14

nik_killthemall έγραψε:
14 Σεπ 2021, 15:01
nowhere έγραψε:
14 Σεπ 2021, 12:34
nik_killthemall έγραψε:
14 Σεπ 2021, 09:24
Εδω ο Μόσιαλος έχει δικιο. Όταν τα φαρμακα (μονοκλωνικα) δεν είναι σε περισσεια τότε πάντα πάνε κατά σειρά πρωτεραιότητας μέγιστης ανάγκης. Η μέγιστη ανάγκη οριζεται απο το ρισκ ασεσμεντ : βαρια νοσηση vs παρενεργειες εμβολιου.
Αν αρνείσαι να κάνεις το εμβολιο τοτε θεωρεις πως το ανωτερω ρισκ ασεσμεντ βγαζει μικρη ανάγκη για σένα (και το λέω αυτό ως κάποιος που αρνείται επί του παρόντος να κάνει το εμβόλιο), οπότε προηγούνται αυτοι με την μέγιστη ανάγκη που έκαναν το εμβόλιο, μέχρι πάντα τα φάρμακα να ερθουν σε κατάσταση που καλυπτουν ολη τη ζητηση, όπου εκεί δεν θα χωράνε διακρίσεις ανάγκης.
το μόνο δίκιο που έχει είναι ότι πρέπει να πηγαίνουν σε όσους κινδυνεύουν.απο κει και πέρα α]αν δεν υπάρχουν σε περίσσεια ευθύνεται αυτός και οι υπόλοιποι μόσιαλοι β]το ρισκ ασέσμεντ δεν ορίζεται από τις σωστές οι λάθος επιλογές κάποιου που αρρώστησε είναι κάτι πολύ πιο πραγματικό που δεν σηκώνει κουβεντούλα με τους υποψήφιους πάνω από τα κρεβάτια
Νομίζω έχεις δίκιο οποτε θα ανακαλέσω. Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με τα μονοκλωνικα, βλεπω πως χορηγούνται όταν ο άλλος έχει ΗΔΗ νοσήσει (άρα βρίσκεται ήδη σε ανάγκη) και όχι όπως το εμβολιο που γίνεται ανεξαρτητα από το αν νοσεις ή όχι.

Οπότε όντως, μαλακία είπε ο Μόσιαλος, επιστρατεύει την ιατρική όχι για να θεραπεύσει αλλά για να εκδικηθεί το ένα από τα δύο οπαδικά στρατόπεδα.
Διάβασα την προηγούμενη σου δημοσίευση και απόρησα, μετά διάβασα την απάντηση του πουθενά και πρόβλεψα αυτή σου την απάντηση.
:smt023
Είσαι σωστός φίλε μου ακόμη κι όταν είσαι λάθος.
:smt023:g030:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 14 Σεπ 2021, 15:17

Lord Brum έγραψε:
14 Σεπ 2021, 15:08
Το κρατος σου παρέχει δωρεάν μέσο προστασίας που λέγεται εμβόλιο. Αν δεν κάνεις ο,τι περνάει από το χέρι σου για να μη βμνοσησρις (ακα να κάνεις το γαμημένο το εμβολιο) μην έχεις απαιτήσεις αν δεν σου βγει το ρισκο. Ευθύνη δική σου εν πολλοίς ότι αρρώστησες προηγούνται άλλοι που παρόλο που εμβολιάστηκαν δεν επιασρ
Ωραία με την ίδια "λογική" ολοι οι εμβολιασμενοι δεν δικαιουνται αξες σε μονοκλωνικο γιατι δεν κανουν οτι περναει απο το χερι τους (δηλ. pcr test και ολα τα μετρα, οπως ακριβως και οι ανεμβολιαστοι) απο τη στιγμή που κολλανε και αυτοι, ωστε να μην νοσησουν !

Το "επιχειρημα" σου εν ολιγοις ακυρωνεται απο το γεγονος πως ο διαχωρισμος εμβολιασμενοι - ανεμβολιαστοι είναι εδω και πολυ καιρο 100% πολιτικος και 0% ιατρικος !
Αν ήταν ιατρικός θα υπήρχαν 2-3 χιλιαδες ανεμβολίαστοι ανω των 50 ετών και όχι 1 εκ. ανεμβολίαστοι άνω των 50 ετών.

Το μόνο περιεχόμενο που έχει η δήλωση Μοσιαλου είναι πολιτικου ρεβανσισμου, απο ιατρική πλευρας μηδεν περιεχομενο. Οκ για οπαδους και χουλιγκανους μπορει να σας φαίνεται κατι πολυ φυσιολογικο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 14 Σεπ 2021, 15:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 14 Σεπ 2021, 15:20

nowhere έγραψε:
13 Σεπ 2021, 21:07
Leporello έγραψε:
13 Σεπ 2021, 20:49
]Πόσον καιρό δηλαδή; Ακόμη δεν έχουν εγκριθεί μονοκλωνικά από τον EMA.
πότε παράγγειλε η γερμανία πριν 8 μήνες?ας παραγγέλναμε πρίν 7,5
Α δεν είναι τα μονοκλωνικά ... πειραματικά;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: ΜΟΣΙΑΛΟΣ: ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΚΛΩΝΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 14 Σεπ 2021, 15:21

Leporello έγραψε:
14 Σεπ 2021, 15:20
nowhere έγραψε:
13 Σεπ 2021, 21:07
Leporello έγραψε:
13 Σεπ 2021, 20:49
]Πόσον καιρό δηλαδή; Ακόμη δεν έχουν εγκριθεί μονοκλωνικά από τον EMA.
πότε παράγγειλε η γερμανία πριν 8 μήνες?ας παραγγέλναμε πρίν 7,5
Α δεν είναι τα μονοκλωνικά ... πειραματικά;
Σωστό κι αυτό. Υπάρχει κάποιος στοιχείο που να δείχνει πως τα μονοκλωνικά δεν ειναι εξισου αγνωστων και μη μελετημενων παρενεργειων, τουλάχιστον λιγοτερο αποσο τα εμβόλια ?
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών