Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
nowhere
Δημοσιεύσεις: 14627
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Σεπ 2021, 12:19

αν το κανε αυτό στη μάνα μου θα χρειαζόταν αυτός εντατική

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Σεπ 2021, 12:36

Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:18
Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:14
Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:10


Χμ... έτσι όπως το θέτεις, δεν έχεις και άδικο.
Πάντως και οι συνεχιστές του, κάνουν ο,τι μπορούν.
Υπόψη, ο Μένγκελε, και οι Γερμανοί τότε, είχαν στην υπηρεσία τους κάτι μαχητές. Εδώ το σύγχρονο ΕΛ κράτος, με ποιούς θα επιβάλλει τη βούλησή του?
Με τους κοτόμπατσους?
Δεν είναι ότι είχαν μαχητές. Είναι ότι οι "μαχητές" τους είχαν το ελεύθερο.
Δηλαδή τι νομίζεις, ότι αν το κράτος θέλει να επιβάλει κάτι αδιαφορώντας για ανθρώπινα δικαιώματα, παγκόσμια κατακραυγή, κυρώσεις κλπ δεν μπορεί;
Μ' αυτήν την αστυνομία?
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Ναι με αυτή την αστυνομία. Τι φαντάζεσαι ότι μπορείς να κάνεις απέναντι σε 3-4 αστυνομικούς πχ της ΟΠΚΕ που αν χρειαστει έχουν το ελεύθερο να κάνουν ο,τι θέλουν πάνω σου ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
GReaper
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 25 Οκτ 2019, 17:23

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GReaper » 26 Σεπ 2021, 12:39

Έχουν ξεχάσει τελείως τον όρκο του Ιπποκράτη... Σαν τον όρκο του στρατού έχει καταντήσει, κενός και αγνοήσιμος.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Σεπ 2021, 12:44

Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:36
Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:18
Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:14


Δεν είναι ότι είχαν μαχητές. Είναι ότι οι "μαχητές" τους είχαν το ελεύθερο.
Δηλαδή τι νομίζεις, ότι αν το κράτος θέλει να επιβάλει κάτι αδιαφορώντας για ανθρώπινα δικαιώματα, παγκόσμια κατακραυγή, κυρώσεις κλπ δεν μπορεί;
Μ' αυτήν την αστυνομία?
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Ναι με αυτή την αστυνομία. Τι φαντάζεσαι ότι μπορείς να κάνεις απέναντι σε 3-4 αστυνομικούς πχ της ΟΠΚΕ που αν χρειαστει έχουν το ελεύθερο να κάνουν ο,τι θέλουν πάνω σου ;
Ο κύριος λόγος που πειθαρχεί ο κόσμος στην αστυνομία είναι οτι δε θέλει να μπλέξει, και θέλει να τελειώνει με ο,τιδήποτε του ζητάνε, προκειμένου να ξαναγυρίσει στην κανονική του ζωή.
Αν κάποιος πιστεύει οτι δεν θα ξαναγυρίσει στην κανονική του ζωή ό,τι και να κάνει, γιατί αυτό που του ζητάνε είναι ακριβώς να σταματήσει να έχει την κανονική του ζωή, τότε πολλά μπορεί να γίνουν.

Τα "ΟΠΚΕ" ή "ΕΚΑΜ", εμένα δε μου λένε τίποτα. Όλοι άνθρωποι είναι.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14627
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Σεπ 2021, 12:51

john wick έγραψε: Τα "ΟΠΚΕ" ή "ΕΚΑΜ", εμένα δε μου λένε τίποτα. Όλοι άνθρωποι είναι.
πσσσ

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 26 Σεπ 2021, 12:55

Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2021, 11:52


Ο Μένγκελε θα ήταν υπερήφανος.
Νομίζω πως ήρθε η ώρα να πουλάμε τον μυελό των οστών μας σε όποιον τον έχει ανάγκη,πράγμα απαράδεκτο έως κτηνώδες, αλλά κάπως πρέπει να μαζέψουμε χρήματα ακόμα και για δικό μας οξυγόνο, να μην μπορεί ο κάθε ηλίθιος να μας αφαιρεί τη μάσκα. Να λέμε: δικό μου είναι, το έφερα από το σπίτι μου.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Σεπ 2021, 13:06

Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:44
Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:36
Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:18


Μ' αυτήν την αστυνομία?
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
Ναι με αυτή την αστυνομία. Τι φαντάζεσαι ότι μπορείς να κάνεις απέναντι σε 3-4 αστυνομικούς πχ της ΟΠΚΕ που αν χρειαστει έχουν το ελεύθερο να κάνουν ο,τι θέλουν πάνω σου ;
Ο κύριος λόγος που πειθαρχεί ο κόσμος στην αστυνομία είναι οτι δε θέλει να μπλέξει, και θέλει να τελειώνει με ο,τιδήποτε του ζητάνε, προκειμένου να ξαναγυρίσει στην κανονική του ζωή.
Αν κάποιος πιστεύει οτι δεν θα ξαναγυρίσει στην κανονική του ζωή ό,τι και να κάνει, γιατί αυτό που του ζητάνε είναι ακριβώς να σταματήσει να έχει την κανονική του ζωή, τότε πολλά μπορεί να γίνουν.

Τα "ΟΠΚΕ" ή "ΕΚΑΜ", εμένα δε μου λένε τίποτα. Όλοι άνθρωποι είναι.
Τίποτα δε θα γίνει. Δεν μπορείς να τα βάλεις με το κράτος αν σε βάλει στόχο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 26 Σεπ 2021, 13:06

nowhere έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:51
john wick έγραψε: Τα "ΟΠΚΕ" ή "ΕΚΑΜ", εμένα δε μου λένε τίποτα. Όλοι άνθρωποι είναι.
πσσσ
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Σεπ 2021, 13:12

Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2021, 13:06
Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:44
Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:36


Ναι με αυτή την αστυνομία. Τι φαντάζεσαι ότι μπορείς να κάνεις απέναντι σε 3-4 αστυνομικούς πχ της ΟΠΚΕ που αν χρειαστει έχουν το ελεύθερο να κάνουν ο,τι θέλουν πάνω σου ;
Ο κύριος λόγος που πειθαρχεί ο κόσμος στην αστυνομία είναι οτι δε θέλει να μπλέξει, και θέλει να τελειώνει με ο,τιδήποτε του ζητάνε, προκειμένου να ξαναγυρίσει στην κανονική του ζωή.
Αν κάποιος πιστεύει οτι δεν θα ξαναγυρίσει στην κανονική του ζωή ό,τι και να κάνει, γιατί αυτό που του ζητάνε είναι ακριβώς να σταματήσει να έχει την κανονική του ζωή, τότε πολλά μπορεί να γίνουν.

Τα "ΟΠΚΕ" ή "ΕΚΑΜ", εμένα δε μου λένε τίποτα. Όλοι άνθρωποι είναι.
Τίποτα δε θα γίνει. Δεν μπορείς να τα βάλεις με το κράτος αν σε βάλει στόχο.
Αν το κράτος αρχίσει να φέρεται σα συμμορία, τότε οι πολίτες θα πάψουν να φέρονται σαν πολίτες. Με την οθωμανική Αυτοκρατορία τί νομίζεις οτι έγινε? Απ' την αρχή φέρονταν σα συμμορία (που ήτανε, δηλαδή εδώ που τα λέμε), και οι πολίτες τους τους φέρθηκαν ανάλογα.
Ε, ήρθε η στιγμή που το κράτος δεν άντεξε.
Mel έγραψε:
26 Σεπ 2021, 13:06
nowhere έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:51
john wick έγραψε: Τα "ΟΠΚΕ" ή "ΕΚΑΜ", εμένα δε μου λένε τίποτα. Όλοι άνθρωποι είναι.
πσσσ
:smt005:
Γιατί ρε τύποι, όποιοι φοράνε δηλαδή σήματα ΕΚΑΜ ή ΟΠΚΕ μεγαλώνουν οι πούτσες τους?
:giggle:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14627
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Σεπ 2021, 13:19

λογικά όχι αλλά και με κανονικές πούτσες να σε γαμήσει ένα γκρουπ δεν είναι πολύ ευχάριστο

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 26 Σεπ 2021, 13:33

Αρχισε το Γραμμος Βιτσι ?
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4819
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 26 Σεπ 2021, 13:38

Juno έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:55

Νομίζω πως ήρθε η ώρα να πουλάμε τον μυελό των οστών μας σε όποιον τον έχει ανάγκη,πράγμα απαράδεκτο έως κτηνώδες, αλλά κάπως πρέπει να μαζέψουμε χρήματα ακόμα και για δικό μας οξυγόνο, να μην μπορεί ο κάθε ηλίθιος να μας αφαιρεί τη μάσκα. Να λέμε: δικό μου είναι, το έφερα από το σπίτι μου.
μήπως να έριχνες μια ματιά στις τιμές πρώτα;
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70137
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Σεπ 2021, 13:45

GReaper έγραψε:
26 Σεπ 2021, 12:39
Έχουν ξεχάσει τελείως τον όρκο του Ιπποκράτη... Σαν τον όρκο του στρατού έχει καταντήσει, κενός και αγνοήσιμος.
Οκ, αποφασίστε πρώτα αν αποφασίζει ο γιατρός ή ο ασθενής για το αν πρέπει να διασωληνώνονται όσοι είναι σε κρίσιμο στάδιο και μετά προχωρήστε σε αναλύσεις για τον όρκο του Ιπποκράτη.

Γιατί το να τρώνε μηνύσεις οι γιατροί επειδή διασωλήνωσαν ή δεν διασωλήνωσαν, δε λέει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48694
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Σεπ 2021, 13:51

nowhere έγραψε:
26 Σεπ 2021, 13:19
λογικά όχι αλλά και με κανονικές πούτσες να σε γαμήσει ένα γκρουπ δεν είναι πολύ ευχάριστο
Εντάξει, αν το Κράτος λειτουργεί σα συμμορία, θα υπάρξουν και άλλα γκρούπ. Πού ξέρεις οτι θα είναι ο άλλος μόνος του?
Ο Όττο λέει να λειτουργεί η αστυνομία τελείως χωρίς περιορισμούς. Ε, δεν θα το αναγνωρίζει κανείς ως αστυνομία αυτό το πράγμα, θα μιλάμε για κανονική κατάρρευση του Κράτους αν αρχίσουν να σκοτώνουν κόσμο δεξιά κι αριστερά.

Γενικώς δε μπορείς να έχεις αστυνομία χωρίς συναίνεση της πλειοψηφίας των πολιτών, θα την φάνε λάχανο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14627
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Καταγγελία οτι "δόκτωρας" έβγαλε το οξυγόνο από ανεμβολίαστη επειδή "δεν της ανήκει".

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Σεπ 2021, 13:55

αν λειτουργήσει χωρίς περιορισμούς με την σημερινή τεχνολογία δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών