30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Οκτ 2021, 16:06

περαστική έγραψε:
09 Οκτ 2021, 14:25
stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 13:40
περαστική έγραψε:
09 Οκτ 2021, 03:42


Θα σου απαντησω εγω. Απλα δεν πιστευε με τιποτα πως θα κολλησει ο ιδιος, ειδικα εφοσον φοβοταν και ΠΡΟΣΕΧΕ. Καθε 3ις και λιγο ποσταρε εδω τα αρνητικα σελφ τεστ ως απαντηση σε κακοπροαιρετους που του ελεγαν να βαλει το εμβολιο, για να τους βουλωσει το στομα. Οταν κολλησε μπορει να σοκαριστηκε και να θυμωσε με τους εαυτο του και τους γυρω του.

Κι εγω αν κολλουσα θα εκνευριζομουν. Προσεχα φουλ αλλα λογω δουλειας (αεροδρομιο) δεν ειναι ολα στο χερι σου. Ειχα και επαφη με κρουσμα, πιστευα ειλικρινα πως το περασα ασυμπτωματικα αλλα το τεστ αντισωματων εδειχνε αλλα. Πηγα να πιστεψω πως οντως δεν κολλας καθολου ευκολα. Πολλοι λεμε πως οταν προσεχεις ελαχιστοποιεις τις πιθανοτητες, μα αν τελικα σου συμβει θα αρχιζεις να το βλεπεις λιγο αλλιως. Αυτο πιστευω συνεβη στον Στυγιο.
Αυτό ακριβώς δείχνει πόσο επικίνδυνο είναι το σκεπτικό του αντιεμβολιασμού: "προσέχω να μην κολλήσω κι άρα δεν θα κολλήσω κι άρα δεν χρειάζομαι εμβολιασμό".

Από την αρχή έγραφα ότι αργά ή γρήγορα σχεδόν όλοι θα μολυνθούν.
Τα μέτρα που λαμβάνονται δεν μπορούν να αποτρέψουν την επιμόλυνση. Μπορούν απλά να μετριάσουν το ρυθμό της, αφενός για να προλάβει να εμβολιαστεί περισσότερος κόσμος πριν νοσήσει κι αφετέρου για να μην κλατάρουν οι ΜΕΘ και θρηνούμε αδικοχαμένους σε πάρκινγκ και διαδρόμους νοσοκομείων.
Πολλυ δραμα ομως.
Δράμα είναι οι 15000 νεκροί στη χώρα μας. Όχι οι περιγραφές των μέτρων.
Οι περισσοτεροι νεοι το περνουν ασυμπτωματικα ή ανωδυνα.
Και το μεταδίδουν συμπτωματικά κι επώδυνα.
Εγω προσεχα γιατι δεν ειχα διαθεση να εχω πυρετους και βηχα ουτε να κολλησω τον παππου μου που για λογους υγειας δεν μπορει να εμβολιαστει.
Η προσοχή δεν αρκεί από μόνη της σε περιπτώσεις πανδημίας. Είναι σημαντική για να καθυστερήσει όσο το δυνατό περισσότερο την μόλυνση που πιθανότατα θα έρθει δεδομένου ότι δεν ζει κανείς μόνος του στην κοινωνία αυτή.
Δυστυχως ομως χειροτερα συμπτωματα ειχα με το εμβολιο.
Χειρότερα από τί; Δεν μολύνθηκες ακόμη, σύμφωνα με όσα γράφεις παραπάνω. Απλά υποθέτεις ότι το πέρασες ασυμπτωματικά παρότι τα τεστς σου δείξανε τα αντίθετα.
Φυσικά, είναι αδύνατο να γνωρίζει κανείς εκ των προτέρων αν ανήκει στην κατηγορία που θα τα τινάξει, θα το περάσει επώδυνα ή ανώδυνα.
Γι' αυτό και εμβολιάζεται ώστε να καλυφθεί από τα χειρότερα.
Δεν εχει νοημα να εμβολιασεις ολο τον πληθυσμο αλλα οσους ΟΝΤΩΣ κλαταρουν τις ΜΕΘ.
Γράφει στο κούτελό τους "θα καταλήξω στη ΜΕΘ";
Αυτοι δεν ειναι οι νεοι και τα παιδια. Δεν θρηνεις νεους και παιδια απο κοβιντ στους διαδρομους των νοσοκομειων. Αν ισχυριζεσαι το αντιθετο, θα ηθελα στοιχεια.
Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα θρηνήσαμε ανήλικους από Covid.
https://www.ethnos.gr/ellada/152205_kor ... toy-24oroy
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 09 Οκτ 2021, 16:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 09 Οκτ 2021, 16:10

Σας θερμοπαρακαλώ: ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22900
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 09 Οκτ 2021, 21:30

Καλησπέρα και καλή βραδιά!


Άβαταρ μέλους
Μετανάστρια
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 15:32
Phorum.gr user: Μετανάστρια

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μετανάστρια » 09 Οκτ 2021, 22:30

Να ενημερώσω ότι εμένα σήμερα έληξε και η καραντίνα μου και από αύριο βγαίνω ξανά στον κόσμο οπλισμένη με την υπερανοσία μου. 4 μέρες με συμπτώματα ελαφρού συναχιού ήταν η υπόθεση. Ούτε πυρετός ούτε βήχας ούτε τίποτα.
Πιό πολύ υπέφερα από την κλεισούρα.
Νομίζεις ότι το αφεντικό σου σ'αγαπάει;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Οκτ 2021, 23:26

stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 13:37
hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 03:23
stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 02:54


Με μόλις 30 φορές περισσότερους νεκρούς από Covid σε ένα έτος από ό,τι συμβαίνει από ιό γρίπης.
Γιατί όχι 300; Τζάμπα είναι τα νούμερα, μπορούμε να τα χρησιμοποιούμε όπως θέλουμε. Τι 2 φορές τι 30, τι 30 φορές τι 300.
Διότι έχουμε ετησίως περίπου 150-300 θύματα του ιού της γρίπης και περίπου 10.000 θύματα του Covid το 2019.
Αν κάνεις τη διαίρεση προκύπτει περίπου αυτό το νούμερο.
Το 2019 δεν είχαμε covid. Το 2020 είχαμε 6400 νεκρούς. Από την γρίπη την χειρότερη χρονιά είχαμε 4000+. Αν κάνεις την διαίρεση, προκύπτει ότι λες μαλακίες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Οκτ 2021, 23:28

περαστική έγραψε:
09 Οκτ 2021, 14:22
Μισο. Αν το περναω ασυμπτωματικα σημαινει πως δεν νοσω, ειμαι μονο φορεας του ιου. Κι’ αν ειμαι μονο φορεας του ιου σημαινει πως δεν παραγω αντισωματα. Αρα μπορει να περασα τον ιο ασυμπτωματικα χωρις να εχω αντισωματα. Αυτο λες; Γιατι πανω λες πως αν δεν ειχα αντισωματα δεν ασθενησα και στην τελευταια γραμμη λες πως αν ημουν φορεας (ασυμπτωματικη δηλαδη χωρις να ασθενησω), παρηγα και αντισωματα.
Όχι, δεν είπα αυτό, είπα ότι η ύπαρξη αντισωμάτων δεν έχει σχέση με το αν νοσείς. Αντισώματα θα παραγάγεις έτσι κι αλλιώς. Για να θεωρείται ότι νόσησες όμως θα πρέπει εξ ορισμού να έχεις παρουσιάσει συμπτώματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Οκτ 2021, 23:31

vantono έγραψε:
09 Οκτ 2021, 14:58
Καdy έγραψε:
08 Οκτ 2021, 23:31
vantono ακομα περιμενω τα στοιχεια για τους ''νεους υγιεις αθλητες'' που επαθαν μυοκαρδιτιδα απο τον προβιντ :c020:
Γκουγκλαρε Νέντοβιτς, Χασαν, και 2-3 αλλους του NBA που δεν θυμαμαι τωρα. Εχουμε και μια εξωπχορουμικη ζωη παλουκάρια μου, δεν μπορουμε να ασχολουμαστε 24/7 με τους ιδρυματικους ψέκουλες του παραπχορουμ. :roll:

εντιτ: Βασικα τράβα στο νημα Long Covid του φλούφι, τα εχουμε γραψει/αναφερει/συζητήσει ολα εκει καπου στις 2 πρωτες σελιδες.
Σημασία έχει πόση ήταν η συχνότητα στους αθλητές πριν σε σχέση με τώρα. Γιατί το ότι πριν δεν ήξερες ότι ο τάδε και ο δείνα απέκτησαν προβλήματα από λοίμωξη δεν σημαίνει ότι δεν συνέβαινε. Για την ακρίβεια έχω ξαναπεί ότι υπάρχει σχετική βιβλιογραφία για τους επαγγελματίες αθλητές και πόσο συχνότερα εμφανίζουν μυοκαρδίτιδες και άλλα προβλήματα από λοιμώξεις, χωρίς να είναι 100% εξακριβωμένος ο λόγος που συμβαίνει αυτό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Οκτ 2021, 23:38

hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:26
stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 13:37
hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 03:23


Γιατί όχι 300; Τζάμπα είναι τα νούμερα, μπορούμε να τα χρησιμοποιούμε όπως θέλουμε. Τι 2 φορές τι 30, τι 30 φορές τι 300.
Διότι έχουμε ετησίως περίπου 150-300 θύματα του ιού της γρίπης και περίπου 10.000 θύματα του Covid το 2019.
Αν κάνεις τη διαίρεση προκύπτει περίπου αυτό το νούμερο.
Το 2019 δεν είχαμε covid. Το 2020 είχαμε 6400 νεκρούς. Από την γρίπη την χειρότερη χρονιά είχαμε 4000+.
To 2020 εννοούσα.
Τέλος Μαρτίου 2020 - τέλος Μαρτίου 2021 (=1 έτος covid) είχαμε περίπου 9000 νεκρούς.

Από ιό γρίπης έχουμε 150-300 θύματα ανά έτος.
Όλα τα υπόλοιπα αποκαλούνται μεν "γρίπη" αλλά δεν αφορούν τον ιό της γρίπης. Αφορούν γριπώδεις συνδρομές (συμπτώματα σαν του ιού της γρίπης).
Σύμφωνα με μελέτες, μόλις 1 στα 20 περιστατικά γριπώδους συνδρομής αφορούν ιό της γρίπης.
Τα έχουμε γράψει 100 φορές.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Οκτ 2021, 23:39

hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:26
stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 13:37
hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 03:23


Γιατί όχι 300; Τζάμπα είναι τα νούμερα, μπορούμε να τα χρησιμοποιούμε όπως θέλουμε. Τι 2 φορές τι 30, τι 30 φορές τι 300.
Διότι έχουμε ετησίως περίπου 150-300 θύματα του ιού της γρίπης και περίπου 10.000 θύματα του Covid το 2019.
Αν κάνεις τη διαίρεση προκύπτει περίπου αυτό το νούμερο.
Το 2019 δεν είχαμε covid. Το 2020 είχαμε 6400 νεκρούς. Από την γρίπη την χειρότερη χρονιά είχαμε 4000+. Αν κάνεις την διαίρεση, προκύπτει ότι λες μαλακίες.
Μιά που το θυμηθήκαμε αυτό πάλι, την σαιζόν 2019-2020, πόσους νεκρούς είχαμε από γρίπη; Αυτή η σαιζόν μικρή μόνο επικάλυψη έχει με τον Covid-19, άρα, θα έπρεπε να ξέρουμε πόσοι είναι οι νεκροί, έτσι δεν είναι;
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Οκτ 2021, 23:40

Leporello έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:39
hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:26
stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 13:37

Διότι έχουμε ετησίως περίπου 150-300 θύματα του ιού της γρίπης και περίπου 10.000 θύματα του Covid το 2019.
Αν κάνεις τη διαίρεση προκύπτει περίπου αυτό το νούμερο.
Το 2019 δεν είχαμε covid. Το 2020 είχαμε 6400 νεκρούς. Από την γρίπη την χειρότερη χρονιά είχαμε 4000+. Αν κάνεις την διαίρεση, προκύπτει ότι λες μαλακίες.
Μιά που το θυμηθήκαμε αυτό πάλι, την σαιζόν 2019-2020, πόσους νεκρούς είχαμε από γρίπη; Αυτή η σαιζόν μικρή μόνο επικάλυψη έχει με τον Covid-19, άρα, θα έπρεπε να ξέρουμε πόσοι είναι οι νεκροί, έτσι δεν είναι;
Ελάχιστους. Νομίζω κάτω από 20.
Ο ιός της γρίπης αποφάσισε να κάνει διακοπές, σύμφωνα με τους αντιεμβολιαστές.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 09 Οκτ 2021, 23:41

hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:31
Γιατί το ότι πριν δεν ήξερες ότι ο τάδε και ο δείνα απέκτησαν προβλήματα από λοίμωξη δεν σημαίνει ότι δεν συνέβαινε.
Εντάξει, αν έχανε κάποιος την μισή σαιζόν λόγω ίωσης, κάπως θα το είχες προσέξει.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

περαστική

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 09 Οκτ 2021, 23:51

hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:28
περαστική έγραψε:
09 Οκτ 2021, 14:22
Μισο. Αν το περναω ασυμπτωματικα σημαινει πως δεν νοσω, ειμαι μονο φορεας του ιου. Κι’ αν ειμαι μονο φορεας του ιου σημαινει πως δεν παραγω αντισωματα. Αρα μπορει να περασα τον ιο ασυμπτωματικα χωρις να εχω αντισωματα. Αυτο λες; Γιατι πανω λες πως αν δεν ειχα αντισωματα δεν ασθενησα και στην τελευταια γραμμη λες πως αν ημουν φορεας (ασυμπτωματικη δηλαδη χωρις να ασθενησω), παρηγα και αντισωματα.
Όχι, δεν είπα αυτό, είπα ότι η ύπαρξη αντισωμάτων δεν έχει σχέση με το αν νοσείς. Αντισώματα θα παραγάγεις έτσι κι αλλιώς. Για να θεωρείται ότι νόσησες όμως θα πρέπει εξ ορισμού να έχεις παρουσιάσει συμπτώματα.
Ok γραψε λαθος. Αντι συμπτωματα ειχα διαβασει αντισωματα και το παρανοησα.

περαστική

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 09 Οκτ 2021, 23:53

stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 16:06
περαστική έγραψε:
09 Οκτ 2021, 14:25
stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 13:40


Αυτό ακριβώς δείχνει πόσο επικίνδυνο είναι το σκεπτικό του αντιεμβολιασμού: "προσέχω να μην κολλήσω κι άρα δεν θα κολλήσω κι άρα δεν χρειάζομαι εμβολιασμό".

Από την αρχή έγραφα ότι αργά ή γρήγορα σχεδόν όλοι θα μολυνθούν.
Τα μέτρα που λαμβάνονται δεν μπορούν να αποτρέψουν την επιμόλυνση. Μπορούν απλά να μετριάσουν το ρυθμό της, αφενός για να προλάβει να εμβολιαστεί περισσότερος κόσμος πριν νοσήσει κι αφετέρου για να μην κλατάρουν οι ΜΕΘ και θρηνούμε αδικοχαμένους σε πάρκινγκ και διαδρόμους νοσοκομείων.
Πολλυ δραμα ομως.
Δράμα είναι οι 15000 νεκροί στη χώρα μας. Όχι οι περιγραφές των μέτρων.
Οι περισσοτεροι νεοι το περνουν ασυμπτωματικα ή ανωδυνα.
Και το μεταδίδουν συμπτωματικά κι επώδυνα.
Εγω προσεχα γιατι δεν ειχα διαθεση να εχω πυρετους και βηχα ουτε να κολλησω τον παππου μου που για λογους υγειας δεν μπορει να εμβολιαστει.
Η προσοχή δεν αρκεί από μόνη της σε περιπτώσεις πανδημίας. Είναι σημαντική για να καθυστερήσει όσο το δυνατό περισσότερο την μόλυνση που πιθανότατα θα έρθει δεδομένου ότι δεν ζει κανείς μόνος του στην κοινωνία αυτή.
Δυστυχως ομως χειροτερα συμπτωματα ειχα με το εμβολιο.
Χειρότερα από τί; Δεν μολύνθηκες ακόμη, σύμφωνα με όσα γράφεις παραπάνω. Απλά υποθέτεις ότι το πέρασες ασυμπτωματικά παρότι τα τεστς σου δείξανε τα αντίθετα.
Φυσικά, είναι αδύνατο να γνωρίζει κανείς εκ των προτέρων αν ανήκει στην κατηγορία που θα τα τινάξει, θα το περάσει επώδυνα ή ανώδυνα.
Γι' αυτό και εμβολιάζεται ώστε να καλυφθεί από τα χειρότερα.
Δεν εχει νοημα να εμβολιασεις ολο τον πληθυσμο αλλα οσους ΟΝΤΩΣ κλαταρουν τις ΜΕΘ.
Γράφει στο κούτελό τους "θα καταλήξω στη ΜΕΘ";
Αυτοι δεν ειναι οι νεοι και τα παιδια. Δεν θρηνεις νεους και παιδια απο κοβιντ στους διαδρομους των νοσοκομειων. Αν ισχυριζεσαι το αντιθετο, θα ηθελα στοιχεια.
Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα θρηνήσαμε ανήλικους από Covid.
https://www.ethnos.gr/ellada/152205_kor ... toy-24oroy
Μπορει να μην το γραφει στο κουτελο ομως υπαρχουν στατιστικες για το ποιοι γεμιζουν τις ΜΕΘ. Επισης η σελιδα που μου εβαλες δειχνει 3 θανατους σε ηλικιες 0-17 και αυτο μεταφραζεται σε «κλαταρουν οι διαδρομοι των νοσοκομειων» ενω αν σου ελεγε καποιος πως πεθαναν 5 νεοι απο παρενεργειες εμβολιων θα επικαλεστεις την στατιστικη οτι το νουμερο ειναι αμελητεο. Αποφασισε λοιπον.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Οκτ 2021, 23:56

περαστική έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:53
Μπορει να μην το γραφει στο κουτελο ομως υπαρχουν στατιστικες για το ποιοι γεμιζουν τις ΜΕΘ.
Οι στατιστικές δείχνουν κλιμάκωση που εκτείνεται σε όλες τις ηλικίες.
Από 3 χρονών, μέχρι 120.
Επισης η σελιδα που μου εβαλες δειχνει 3 θανατους σε ηλικιες 0-17 και αυτο μεταφραζεται σε «κλαταρουν οι διαδρομοι των νοσοκομειων» ενω αν σου ελεγε καποιος πως πεθαναν 5 νεοι απο παρενεργειες εμβολιων θα επικαλεστεις την στατιστικη οτι το νουμερο ειναι αμελητεο. Αποφασισε λοιπον.
Κανείς δεν μου έχει δείξει 3 παιδιά που πέθαναν στην Ελλάδα από εμβολιασμό.
Μου δείχνουν όμως 3 παιδιά που πέθαναν ήδη από covid.
Θα ήθελες να είναι το δικό σου παιδί στη λίστα;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 30χρονη καταγγέλει: Κατέληξα στην Εντατική από το Pfizer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Οκτ 2021, 00:07

stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:38
hellegennes έγραψε:
09 Οκτ 2021, 23:26
stavmanr έγραψε:
09 Οκτ 2021, 13:37


Διότι έχουμε ετησίως περίπου 150-300 θύματα του ιού της γρίπης και περίπου 10.000 θύματα του Covid το 2019.
Αν κάνεις τη διαίρεση προκύπτει περίπου αυτό το νούμερο.
Το 2019 δεν είχαμε covid. Το 2020 είχαμε 6400 νεκρούς. Από την γρίπη την χειρότερη χρονιά είχαμε 4000+.
To 2020 εννοούσα.
Τέλος Μαρτίου 2020 - τέλος Μαρτίου 2021 (=1 έτος covid) είχαμε περίπου 9000 νεκρούς.

Από ιό γρίπης έχουμε 150-300 θύματα ανά έτος.
Όλα τα υπόλοιπα αποκαλούνται μεν "γρίπη" αλλά δεν αφορούν τον ιό της γρίπης. Αφορούν γριπώδεις συνδρομές (συμπτώματα σαν του ιού της γρίπης).
Σύμφωνα με μελέτες, μόλις 1 στα 20 περιστατικά γριπώδους συνδρομής αφορούν ιό της γρίπης.
Τα έχουμε γράψει 100 φορές.
Μαλακίες έχεις γράψει 100 φορές. Ούτε καν καταλαβαίνεις τι είναι η γριπώδης συνδρομή. Η πραγματικότητα είναι αυτή που λέω, που λέει ο ΕΟΔΥ, ο CDC, ο WHO και το άπαν σύμπαν. Δεν μας ενδιαφέρει η προσωπική σου άποψη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών