ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.

ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Ναι
92
77%
Οχι
27
23%
 
Σύνολο ψήφων: 119

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 06 Δεκ 2021, 22:21

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:26
Θα κάνω 1000 δόσεις εάν χρειαστεί.
Φιλαράκι, μήπως έχεις ένα ευρώ να πάω να κάνω εμβόλιο;

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 06 Δεκ 2021, 22:27

georgebi έγραψε:
06 Δεκ 2021, 22:14
Με αυτόν πρωθυπουργό

Εικόνα

και αυτόν υπουργό υγείας

Εικόνα

δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα :g030:
Εννοείται! Εγγύηση!

COVID-19 - Ελλάδα: 116 νεκροί και 4.943 νέα κρούσματα

https://gr.euronews.com/2021/12/06/covi ... -kroysmata

Μητσοτάκης: «Υπάρχουν σήμερα ασθενείς διασωληνωμένοι εκτός ΜΕΘ; Ναι, υπάρχουν. Είναι σε κρεβάτι με κανονική φροντίδα; Είναι. Έχουμε ενδείξεις ότι έχουμε μεγαλύτερη θνησιμότητα σε αυτούς τους ασθενείς σε σχέση με αυτούς οι οποίοι είναι στις Μονάδες Εντατικής Θεραπείας; Δεν έχω τέτοια ένδειξη. Όχι δεν έχω, έχετε εσείς; Φέρτε την».




Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 06 Δεκ 2021, 22:31

Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Δεκ 2021, 22:21
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:26
Θα κάνω 1000 δόσεις εάν χρειαστεί.
Φιλαράκι, μήπως έχεις ένα ευρώ να πάω να κάνω εμβόλιο;
Να πας να βρεις καμία δουλειά
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40685
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Δεκ 2021, 00:05

EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Δεκ 2021, 18:18
Πάντως, όσοι βαρέσατε Γιαννοπουλο χ2 εγώ θα πρότεινα να μην αργήσετε το μπουστερ, πρέπει να ήταν ψιλοτζουφιο :-?

Από άλλο φόρουμ:

1 μήνα πριν:
Eκανα το JJ τον Μάιο. Σήμερα το πρωί δεν ένοιωθα καλά. είχα και γερό βήχα. Κάνω το απόγευμα σελφ τεστ. Θετικός. Κάνω και ραπιντ σε φαρμακείο. Θετικός.
Η πνευμονολόγος μου είπε ότι το JJ μετά 2-3 μήνες είναι σαν να μην έκανες τίποτα.
Εχω δέκατα και οξυγόνο στα 92-94.

Περαν αυτών, για να σας πω την ιστορία μου, εγώ το κόλλησα απο τον γιό μου.

Πως κόλλησε ο μικρός; Ε, παιδιά είναι. Γι αυτό λέμε, ότι τα σχολεία είναι εκκολαπτήρια, δεν το γλυτώνεις. Οσοι δεν έχουν παιδιά, έχουν καλύτερες πιθανότητες με προσωπική προσοχή, να μην κολλήσουν.

Παιδιά μην αμελείτε να κάνετε την μπούστερ δόση.
Χθες:
Δυστυχώς ο φίλος Σάββας μετά από πολυήμερη μάχη με τον κορονοϊό, δεν τα κατάφερε και μας "αποχαιρέτησε".

https://www.adslgr.com/anon/anon.html
Εγκληματικές κυβερνήσεις που υποσχέθηκαν yolo στους εμβολιασμένους. Αυτή είναι η συνέπεια. Για όλους τους θανάτους εμβολιασμένων -το λιγότερο- την αποκλειστική ευθύνη έχει η κυβέρνηση.

Όπως είχα πει και λίγο καιρό πριν, ο πρώτος γνωστός μου που πέθανε διπλοεμβολιασμένος αμέλησε να δώσει σημασία, γιατί ο Άδωνης, ο Βασιλακόπουλος και λοιποί κομπογιαννίτες έβγαιναν στα κανάλια κι έλεγαν ότι αν είσαι εμβολιασμένος δεν κολλάς κι αν -στην απίθανη περίπτωση που- κολλήσεις, δεν θα νοσήσεις. Αντί να πάει νοσοκομείο, θεωρούσε ότι είναι κρυωμένος κι έκανε βεντούζες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 07 Δεκ 2021, 00:14

George_V έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:15
Eιμαστε προγραμματισμενοι για Ιανουάριο 2022 που λήγει το εξάμηνο της δεύτερης δόσης.
Άμα είναι να κάνεις έτσι κι αλλιώς τρίτη (3η) δόση πάνε βάρα το νωρίτερα, είναι πιο λογικό λόγω εποχής. Και εγώ το σκέφτομαι για νωρίτερα να σε πω την αλήθεια, ακόμη δεν έχω αποφασίσει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 07 Δεκ 2021, 00:16

sys3x έγραψε:
07 Δεκ 2021, 00:14
George_V έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 18:15
Eιμαστε προγραμματισμενοι για Ιανουάριο 2022 που λήγει το εξάμηνο της δεύτερης δόσης.
Άμα είναι να κάνεις έτσι κι αλλιώς τρίτη (3η) δόση πάνε βάρα το νωρίτερα, είναι πιο λογικό λόγω εποχής. Και εγώ το σκέφτομαι για νωρίτερα να σε πω την αλήθεια, ακόμη δεν έχω αποφασίσει.
Δεν έχει εδώ τριγύρω. Πρέπει να πάω σε νησί ή σε κάποιο εμβολιαστικό κέντρο αρκετά μακριά. Και δεν με νοιάζει να οδηγήσω 1-2 ώρες. Πιο πολύ σκέφτομαι μήπως φάω τρελό συνωστισμό εκεί όπως πριν 6 μήνες.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40685
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Δεκ 2021, 00:19

Winston Smith έγραψε:
06 Δεκ 2021, 21:06
Πασιφάη έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:49
Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:31


Κυκλοφορεί όντως ίωση και μάλιστα ζόρικη.

Επίσης άκουσα από ανεμβολίαστη ψεκ πως πέρασε πνευμονία αλλά δεν ήταν κόβιντ.


:xena:
Ρε συ, σήμερα βήχω σαν γαϊδούρι, διότι έκανα μαγκιές με το κοντομάνικο το Σ/Κ. Πριν λίγο έβαλα θερμόμετρο και είχα ένα 37,6. Χτύπησα ένα ντεπονάκι. Οι μαλακίες πλερώνονται στο ταμείο.
Αν προσθέσεις και το τσιγάρο, ( που παρεμπιπτόντως δυσκολεύομαι να κόψω..), είμεθα μια ωραία ατμόσφαιρα. :e040:
Το οτι το κρυο μπορεί να μας αρρωστήσει είναι μύθος. Αρρωσταίνουμε απο παθογόνα (ιούς κλπ). Κανε κάνα τεστ για κοβιντ για καλό και για κακό.
Είναι μύθος ότι η αιτία είναι το κρύο, φυσικά. Όλα τα κρυολογήματα και οι πνευμονίες είναι λοιμώξεις από ιούς ή βακτήρια.

Όμως η έκθεση στο κρύο έχει βρεθεί ότι βοηθάει ένα παθογόνο να προκαλέσει συμπτώματα. Γιατί το ανοσοποιητικό μας σύστημα έχει ιδανική θερμοκρασία στην οποία λειτουργεί στο μέγιστο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Uppercut

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 07 Δεκ 2021, 01:39

hellegennes έγραψε:
07 Δεκ 2021, 00:05
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Δεκ 2021, 18:18
Πάντως, όσοι βαρέσατε Γιαννοπουλο χ2 εγώ θα πρότεινα να μην αργήσετε το μπουστερ, πρέπει να ήταν ψιλοτζουφιο :-?

Από άλλο φόρουμ:

1 μήνα πριν:
Eκανα το JJ τον Μάιο. Σήμερα το πρωί δεν ένοιωθα καλά. είχα και γερό βήχα. Κάνω το απόγευμα σελφ τεστ. Θετικός. Κάνω και ραπιντ σε φαρμακείο. Θετικός.
Η πνευμονολόγος μου είπε ότι το JJ μετά 2-3 μήνες είναι σαν να μην έκανες τίποτα.
Εχω δέκατα και οξυγόνο στα 92-94.

Περαν αυτών, για να σας πω την ιστορία μου, εγώ το κόλλησα απο τον γιό μου.

Πως κόλλησε ο μικρός; Ε, παιδιά είναι. Γι αυτό λέμε, ότι τα σχολεία είναι εκκολαπτήρια, δεν το γλυτώνεις. Οσοι δεν έχουν παιδιά, έχουν καλύτερες πιθανότητες με προσωπική προσοχή, να μην κολλήσουν.

Παιδιά μην αμελείτε να κάνετε την μπούστερ δόση.
Χθες:
Δυστυχώς ο φίλος Σάββας μετά από πολυήμερη μάχη με τον κορονοϊό, δεν τα κατάφερε και μας "αποχαιρέτησε".

https://www.adslgr.com/anon/anon.html
Εγκληματικές κυβερνήσεις που υποσχέθηκαν yolo στους εμβολιασμένους. Αυτή είναι η συνέπεια. Για όλους τους θανάτους εμβολιασμένων -το λιγότερο- την αποκλειστική ευθύνη έχει η κυβέρνηση.

Όπως είχα πει και λίγο καιρό πριν, ο πρώτος γνωστός μου που πέθανε διπλοεμβολιασμένος αμέλησε να δώσει σημασία, γιατί ο Άδωνης, ο Βασιλακόπουλος και λοιποί κομπογιαννίτες έβγαιναν στα κανάλια κι έλεγαν ότι αν είσαι εμβολιασμένος δεν κολλάς κι αν -στην απίθανη περίπτωση που- κολλήσεις, δεν θα νοσήσεις. Αντί να πάει νοσοκομείο, θεωρούσε ότι είναι κρυωμένος κι έκανε βεντούζες.
Αυτό για όσους ακόμα διατηρούμε την ικανότητα να θυμόμαστε λίγο καιρό πριν και δεν είμαστε μέλη του Κόμματος στο 1984. Οι ίδιοι που λέγανε ότι με το εμβόλιο δεν συμβαίνει το Χ, σε ρωτάνε λίγο καιρό μετά, σοκαρισμένοι: μα ποιος τα λέει αυτά; Το ξέραμε ότι με το εμβόλιο συμβαίνει το Χ! Αλλά δεν συμβαίνει το Ψ!! Και μετά από λίγο: Ναι το ξέρουμε ότι και με το εμβόλιο συμβαίνει το Χ και το Ψ, φυσικά! Όχι όμως το Ω. Αυτό σου λέμε!!

Και έτσι προχωράμε....

Στα σύμβολα βάλε αν κολλάνε οι εμβολιασμενοι, αν μεταδίδουν, αν πάνε νοσοκομείο, ανοσίες κ.ο.κ.

Πολλές φορές, δεν έχουν αλλάξει ακόμα πραγματικότητα και αναγκάζονται να συνδυάζουν και τις δύο, μέσω διπλής σκέψης. Επί παραδείγματι: ναι, το ξέρουμε ότι οι εμβολιασμενοι μεταδίδουν κανονικά, δεν λέγαμε ποτέ κάτι άλλο (καραψέμα). Ταυτόχρονα: Οι ανεμβολίαστοι φταίνε για το επιδημικό κύμα γιατί μεταδίδουν τον ιό επειδή δεν έχουν κάνει το εμβόλιο.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 07 Δεκ 2021, 10:36

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Δεκ 2021, 22:31
Εμπεδοκλής έγραψε:
06 Δεκ 2021, 22:21
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:26
Θα κάνω 1000 δόσεις εάν χρειαστεί.
Φιλαράκι, μήπως έχεις ένα ευρώ να πάω να κάνω εμβόλιο;
Να πας να βρεις καμία δουλειά
Αρκεί να μην πάω με κοντομάνικο...

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28125
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Δεκ 2021, 18:44

Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:31
GoBack έγραψε:
06 Δεκ 2021, 19:02
Ιωσουλα που σε κανει να βηχεις σα γαιδουρι για μια βδομαδα=ψεκοεμβολιακιας ομικρον σουπερσπρεντερ
Κυκλοφορεί όντως ίωση και μάλιστα ζόρικη.

Επίσης άκουσα από ανεμβολίαστη ψεκ πως πέρασε πνευμονία αλλά δεν ήταν κόβιντ.


:xena:

Scientists find ‘stealth’ version of Omicron not identifiable with PCR test

Scientists have identified a “stealth” version of the Omicron variant which cannot be detected with the routine tests that public health officials are using to track its spread around the world, my colleagues Ian Sample and Peter Walker report.

The stealth variant has many mutations in common with standard Omicron, but it lacks a particular genetic change that allows lab-based PCR tests to be used as a rough and ready means of flagging up probable cases.

Researchers say it is too early to know whether the new form of Omicron will spread in the same way as the standard Omicron variant, but that the “stealthy” version is genetically distinct and so may well behave differently.

The stealth variant was first spotted among Covid virus genomes submitted in recent days from South Africa, Australia and Canada, but the difficulty in detecting the variant means it may already have spread more widely. Among the few dozen cases identified so far, none are in the UK.
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... id-variant
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Δεκ 2021, 19:46

GoBack έγραψε:
07 Δεκ 2021, 18:44
Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2021, 20:31
GoBack έγραψε:
06 Δεκ 2021, 19:02
Ιωσουλα που σε κανει να βηχεις σα γαιδουρι για μια βδομαδα=ψεκοεμβολιακιας ομικρον σουπερσπρεντερ
Κυκλοφορεί όντως ίωση και μάλιστα ζόρικη.

Επίσης άκουσα από ανεμβολίαστη ψεκ πως πέρασε πνευμονία αλλά δεν ήταν κόβιντ.


:xena:

Scientists find ‘stealth’ version of Omicron not identifiable with PCR test

Scientists have identified a “stealth” version of the Omicron variant which cannot be detected with the routine tests that public health officials are using to track its spread around the world, my colleagues Ian Sample and Peter Walker report.

The stealth variant has many mutations in common with standard Omicron, but it lacks a particular genetic change that allows lab-based PCR tests to be used as a rough and ready means of flagging up probable cases.

Researchers say it is too early to know whether the new form of Omicron will spread in the same way as the standard Omicron variant, but that the “stealthy” version is genetically distinct and so may well behave differently.

The stealth variant was first spotted among Covid virus genomes submitted in recent days from South Africa, Australia and Canada, but the difficulty in detecting the variant means it may already have spread more widely. Among the few dozen cases identified so far, none are in the UK.
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... id-variant
Είχαμε την όμικρον τον Σεπτέμβριο;

Γιατί ξέρω οικογένεια με μικρό που πρωτοπήγε παιδικό αρχές Σεπτεμβρίου και ξαναπήγε αρχές Νοεμβρίου γιατί γονάτισαν από τον βήχα. Τα υπόλοιπα παλεύονταν. Ο βήχας όχι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 07 Δεκ 2021, 20:01

Gherschaagk έγραψε:
07 Δεκ 2021, 19:46

Γιατί ξέρω οικογένεια με μικρό που πρωτοπήγε παιδικό αρχές Σεπτεμβρίου και ξαναπήγε αρχές Νοεμβρίου γιατί γονάτισαν από τον βήχα. Τα υπόλοιπα παλεύονταν. Ο βήχας όχι.
Από την εμπειρία μου με τον παιδικό σταθμό, δεν έχασαν και τίποτα. Εκεί δηλαδή που θα ήταν μια βδομάδα παιδικό 2 σπίτι το παιδί άρρωστο, τώρα το πήραν σερί απλά :102:

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28125
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Δεκ 2021, 20:30

Gherschaagk έγραψε:
07 Δεκ 2021, 19:46


Είχαμε την όμικρον τον Σεπτέμβριο;

Γιατί ξέρω οικογένεια με μικρό που πρωτοπήγε παιδικό αρχές Σεπτεμβρίου και ξαναπήγε αρχές Νοεμβρίου γιατί γονάτισαν από τον βήχα. Τα υπόλοιπα παλεύονταν. Ο βήχας όχι.
Ποιος ξερει,αφου ειναι στελθ :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29694
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 07 Δεκ 2021, 21:19

EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Δεκ 2021, 20:01
Gherschaagk έγραψε:
07 Δεκ 2021, 19:46

Γιατί ξέρω οικογένεια με μικρό που πρωτοπήγε παιδικό αρχές Σεπτεμβρίου και ξαναπήγε αρχές Νοεμβρίου γιατί γονάτισαν από τον βήχα. Τα υπόλοιπα παλεύονταν. Ο βήχας όχι.
Από την εμπειρία μου με τον παιδικό σταθμό, δεν έχασαν και τίποτα. Εκεί δηλαδή που θα ήταν μια βδομάδα παιδικό 2 σπίτι το παιδί άρρωστο, τώρα το πήραν σερί απλά :102:
Δεν πρόλαβε να ξεκινήσει.

Αρρώστησε το παιδί και μετά τους πήρε η μπάλα όλους. Βήχας, βραχνάδα, πυρετός για 3 μέρες περίπου ο καθένας και μετά τους έμεινε ο βήχας για 2 επιπλέον εβδομάδες. Μόνο η μαμά δεν μπορούσε να μιλήσει για μια περίπου βδομάδα.

Τι να πω; Όλοι λίγο πολύ τα περάσαμε αλλά λόγω κόβιντ και μέχρι να το εμπεδώσουν πως είναι ίωση, λαχτάρησαν.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14548
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ 3Η ΔΟΣΗ ΕΜΒΟΛΙΟΥ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 07 Δεκ 2021, 21:21

Ξαφνικα θελουν ολοι σαν τρελοι να κανουν την 3η δοση.
Το κινημα των ψεκ εξασθενει.
Εκτος και αν τα τσιπακια ενεργοποιηθηκαν.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών