Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Νοέμ 2021, 12:04

hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 11:58
Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 11:41
hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 02:07
Θέλω να πω αυτό που είπα. Αυτός που παράθεσες που πέθανε στα 29 και ρώτησες αν είχε υποκείμενα θα μπορούσε κάλλιστα να έχει καρκίνο. Το ότι δεν ξέρεις τι είχε δεν σημαίνει ότι δεν είχε τίποτα.
Ρωτάω. Θα ήμασταν καλύτερα αν δεν υπήρχαν τα εμβόλια; Οκ έχει υποκείμενα και συγκεκριμένα καρκίνο, να του πούμε χαρήκαμε για την γνωριμία, ο Θεός να σε συγχωρέσει, τι να κάνουμε, shit happens?
Δεν καταλαβαίνω γιατί το ρωτάς αυτό. Έκανες μια παρατήρηση, ότι φεύγουν και νέοι από κορωνοϊό και μάλιστα χωρίς υποκείμενα νοσήματα, δίνοντας ένα παράδειγμα. Κι εγώ σου απάντησα ότι κατά πάσα πιθανότητα είχε κάποιο υποκείμενο νόσημα και πέθανε. Αυτοί που κινδυνεύουν από τον ιό είναι άτομα μεγαλύτερης ηλικίας και άτομα με σοβαρά προβλήματα υγείας. Συνήθως οι μεγαλύτερης ηλικίας είναι ταυτόχρονα άτομα με σοβαρά προβλήματα υγείας, αλλά υπάρχουν και νεότεροι με υποκείμενα.
Αυτό τι σημαίνει μάτια μου;

Πώς επειδή έχει ι άλλος υποκείμενο, είναι αναμενόμενο να πεθάνει από κόβιντ οπότε κανένα πρόβλημα;

Έχω φίλη μάνα με παιδί που πέρασε καρκίνο στους 18 μήνες. Τι θα της πω, χαλάρωσε κι ότι είναι να γίνει θα γίνει;;

Είστε καλά;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24704
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 29 Νοέμ 2021, 12:04

Αρίστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:03
Δημοκράτης έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:01
Αρίστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 11:59




ΣΤΑ ΛΙΝΚς ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΣΤΡΑΒΟΜΑΡΑ.

.
τι λες ρε ψέκα; Περιμένεις να διαβάσω. προνιους, πας καθόλου καλά;


Το pronews αναμεταδιδει τι ειπαν ο Κουβελας, ο Ιωαννιδης, ο Φαρσαλινος και ο Αρβανιτης στους δικους τους λογαριασμους δικτυωσης βλαξ.

Και αυτοι βασιζονται για να βγαλουν την υπερβαλουσα θνησιμοτητα σε δελτια της ΕΛΣΤΑΤ και του ΕΟΔΥ.

.
ψέκα λινκ με στατιστικές που να δείχνουν ότι οι θάνατοι , πέρα από το ότι τρέχει μια πανδημία 2 χρόνια τώρα, έχεις ή μόνο παπαριές του κούβελα στο pronews;

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39344
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Νοέμ 2021, 12:06

Θα βγαλεις ψεκα και τον Ιωαννιδη που ανεφερε 1500 επιπλεον θανατους μονο τον Αυγουστο;

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Νοέμ 2021, 12:15

Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:04
Αυτό τι σημαίνει μάτια μου;

Πώς επειδή έχει ι άλλος υποκείμενο, είναι αναμενόμενο να πεθάνει από κόβιντ οπότε κανένα πρόβλημα;

Έχω φίλη μάνα με παιδί που πέρασε καρκίνο στους 18 μήνες. Τι θα της πω, χαλάρωσε κι ότι είναι να γίνει θα γίνει;;

Είστε καλά;
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με αυτό που έγραψα. Μπανάνες με μανταρίνια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Fixer66
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: 08 Οκτ 2021, 09:48

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fixer66 » 29 Νοέμ 2021, 12:18

Καdy έγραψε:
28 Νοέμ 2021, 18:32
φταιει η κλιματικη αλλαγη
Στη πολιτική σκακιέρα παίζουν πολλές δολοπλοκίες. Αλλά αν δε ξέρεις καλά καλά πως τον λένε αυτόν που σε εξουσιάζει και από που πως θες να καταλάβεις γρι;

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Νοέμ 2021, 12:21

hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:15
Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:04
Αυτό τι σημαίνει μάτια μου;

Πώς επειδή έχει ι άλλος υποκείμενο, είναι αναμενόμενο να πεθάνει από κόβιντ οπότε κανένα πρόβλημα;

Έχω φίλη μάνα με παιδί που πέρασε καρκίνο στους 18 μήνες. Τι θα της πω, χαλάρωσε κι ότι είναι να γίνει θα γίνει;;

Είστε καλά;
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με αυτό που έγραψα. Μπανάνες με μανταρίνια.
Σε ρώτησα κάτι συγκεκριμένο και δεν απαντάς.

1. Θα ήμασταν καλύτερα χωρίς εμβόλια;

2. Εφόσον κάποιος είναι με υποκείμενα, το λογικό και επόμενο είναι πως θα πεθάνει από κόβιντ,. γιατί τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή, αλλά εσύ που δεν έχεις υποκείμενα θα ζήσεις οπότε στα κάκαλά σου;

Το ρωτάω γιατί είμαι αυτοάνοση και έχω ιστορικό με 2 πνευμονίες, οπότε, είμαι μελλοθάνατη και κακώς γίνονται όλα, αν πεθάνω δεν θα σου λείψω οπότε στ' αντίδια σου;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Νοέμ 2021, 12:24

Αν έχεις προβλήματα υγείας καλά κάνεις και εμβολιάζεσαι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί. Κάθε φορά την ίδια συζήτηση θα κάνουμε;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24704
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 29 Νοέμ 2021, 12:25

Αρίστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:06
Θα βγαλεις ψεκα και τον Ιωαννιδη που ανεφερε 1500 επιπλεον θανατους μονο τον Αυγουστο;

.
ναι ψέκα, αν δεν δω νούμερα από όλη τη χρονιά θα τον βγάλω ψέκα, ψεύτη και όλα τα ωραία.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2021, 12:26

Αρίστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:06
Θα βγαλεις ψεκα και τον Ιωαννιδη που ανεφερε 1500 επιπλεον θανατους μονο τον Αυγουστο;

.
Όχι προς Θεού


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Νοέμ 2021, 12:39

hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:24
Αν έχεις προβλήματα υγείας καλά κάνεις και εμβολιάζεσαι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί. Κάθε φορά την ίδια συζήτηση θα κάνουμε;
Μόνο όσοι έχουν υποκείμενα πεθαίνουν από κόβιντ;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13213
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Νοέμ 2021, 12:47

Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:21
hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:15
Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:04
Αυτό τι σημαίνει μάτια μου;

Πώς επειδή έχει ι άλλος υποκείμενο, είναι αναμενόμενο να πεθάνει από κόβιντ οπότε κανένα πρόβλημα;

Έχω φίλη μάνα με παιδί που πέρασε καρκίνο στους 18 μήνες. Τι θα της πω, χαλάρωσε κι ότι είναι να γίνει θα γίνει;;

Είστε καλά;
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με αυτό που έγραψα. Μπανάνες με μανταρίνια.
Σε ρώτησα κάτι συγκεκριμένο και δεν απαντάς.

1. Θα ήμασταν καλύτερα χωρίς εμβόλια;

2. Εφόσον κάποιος είναι με υποκείμενα, το λογικό και επόμενο είναι πως θα πεθάνει από κόβιντ,. γιατί τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή, αλλά εσύ που δεν έχεις υποκείμενα θα ζήσεις οπότε στα κάκαλά σου;

Το ρωτάω γιατί είμαι αυτοάνοση και έχω ιστορικό με 2 πνευμονίες, οπότε, είμαι μελλοθάνατη και κακώς γίνονται όλα, αν πεθάνω δεν θα σου λείψω οπότε στ' αντίδια σου;
Η παραπάνω και η επόμενη απάντηση του Χέλη, σου κάνει; Δεν πρόκειται να λάβεις από κανέναν κάτι περισσότερο. Ούτε και οι ίδιοι ξέρουν τι τους γίνεται.
Κάνε αυτό που πρέπει για τη δική σου υγεία στο φινάλε, διότι εδώ μέσα όλοι γίνανε αίφνης, παντογνώστες γιατροί. Δεν τρώνε όμως το γαμήσι στις κλινικές κόβιντ. Εκ του καναπέως, σενάρια άπειρα. Έλεος πια, ένα φρένο.

Άπαξ και δεν γουστάρετε να εμβολιαστείτε κάποιοι, δικαίωμά σας. Απλά μην μπαίνετε με 45.673 νήματα την ημέρα για να εκφράσετε τις παπάρες σας.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Νοέμ 2021, 13:07

Πασιφάη έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:47
Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:21
hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:15


Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν όλα αυτά που λες με αυτό που έγραψα. Μπανάνες με μανταρίνια.
Σε ρώτησα κάτι συγκεκριμένο και δεν απαντάς.

1. Θα ήμασταν καλύτερα χωρίς εμβόλια;

2. Εφόσον κάποιος είναι με υποκείμενα, το λογικό και επόμενο είναι πως θα πεθάνει από κόβιντ,. γιατί τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή, αλλά εσύ που δεν έχεις υποκείμενα θα ζήσεις οπότε στα κάκαλά σου;

Το ρωτάω γιατί είμαι αυτοάνοση και έχω ιστορικό με 2 πνευμονίες, οπότε, είμαι μελλοθάνατη και κακώς γίνονται όλα, αν πεθάνω δεν θα σου λείψω οπότε στ' αντίδια σου;
Η παραπάνω και η επόμενη απάντηση του Χέλη, σου κάνει; Δεν πρόκειται να λάβεις από κανέναν κάτι περισσότερο. Ούτε και οι ίδιοι ξέρουν τι τους γίνεται.
Κάνε αυτό που πρέπει για τη δική σου υγεία στο φινάλε, διότι εδώ μέσα όλοι γίνανε αίφνης, παντογνώστες γιατροί. Δεν τρώνε όμως το γαμήσι στις κλινικές κόβιντ. Εκ του καναπέως, σενάρια άπειρα. Έλεος πια, ένα φρένο.

Άπαξ και δεν γουστάρετε να εμβολιαστείτε κάποιοι, δικαίωμά σας. Απλά μην μπαίνετε με 45.673 νήματα την ημέρα για να εκφράσετε τις παπάρες σας.
Ο Χέλης λέει πως εφόσον υπάρχει θέμα καλώς εμβολιάστηκα.

Κατ' επέκταση, τα εμβόλια τα παιδικά πρέπει να γίνονται στα παιδιά που έχουν πρόβλημα;

Το παιδί μου έκανε το bexsero που είναι για την σπανιότατη μηνιγγίτιδα β. Το πιθανότερο είναι πως δεν θα του τύχαινε ποτέ. Στην περίπτωση όμως που θα του τύχαινε, δεν θα μπορούσε να τον σώσει ΤΙΠΟΤΑ.

Κακώς το κάναμε;

Τις μισές ασθένειες που καλύπτουν τα παιδικά εμβόλια τις έχουμε ξεχάσει. Κακώς τα εμβολιάζουμε τα παιδιά.

Να σημειώσω πως παρενέργειες από τα παιδικά εμβόλια καταγράφονται ακόμη και στις μέρες μας. Είναι σπάνιες αλλά συμβαίνουν. Να καταργήσουμε τους εμβολιασμούς;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 29 Νοέμ 2021, 13:17

Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:39
hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:24
Αν έχεις προβλήματα υγείας καλά κάνεις και εμβολιάζεσαι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί. Κάθε φορά την ίδια συζήτηση θα κάνουμε;
Μόνο όσοι έχουν υποκείμενα πεθαίνουν από κόβιντ;
Στην ουσία, ναι. Όσοι έχουν υποκείμενα ή είναι στην τρίτη ηλικία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13213
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Νοέμ 2021, 13:19

Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 13:07
Πασιφάη έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:47
Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:21


Σε ρώτησα κάτι συγκεκριμένο και δεν απαντάς.

1. Θα ήμασταν καλύτερα χωρίς εμβόλια;

2. Εφόσον κάποιος είναι με υποκείμενα, το λογικό και επόμενο είναι πως θα πεθάνει από κόβιντ,. γιατί τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή, αλλά εσύ που δεν έχεις υποκείμενα θα ζήσεις οπότε στα κάκαλά σου;

Το ρωτάω γιατί είμαι αυτοάνοση και έχω ιστορικό με 2 πνευμονίες, οπότε, είμαι μελλοθάνατη και κακώς γίνονται όλα, αν πεθάνω δεν θα σου λείψω οπότε στ' αντίδια σου;
Η παραπάνω και η επόμενη απάντηση του Χέλη, σου κάνει; Δεν πρόκειται να λάβεις από κανέναν κάτι περισσότερο. Ούτε και οι ίδιοι ξέρουν τι τους γίνεται.
Κάνε αυτό που πρέπει για τη δική σου υγεία στο φινάλε, διότι εδώ μέσα όλοι γίνανε αίφνης, παντογνώστες γιατροί. Δεν τρώνε όμως το γαμήσι στις κλινικές κόβιντ. Εκ του καναπέως, σενάρια άπειρα. Έλεος πια, ένα φρένο.

Άπαξ και δεν γουστάρετε να εμβολιαστείτε κάποιοι, δικαίωμά σας. Απλά μην μπαίνετε με 45.673 νήματα την ημέρα για να εκφράσετε τις παπάρες σας.
Ο Χέλης λέει πως εφόσον υπάρχει θέμα καλώς εμβολιάστηκα.

Κατ' επέκταση, τα εμβόλια τα παιδικά πρέπει να γίνονται στα παιδιά που έχουν πρόβλημα;

Το παιδί μου έκανε το bexsero που είναι για την σπανιότατη μηνιγγίτιδα β. Το πιθανότερο είναι πως δεν θα του τύχαινε ποτέ. Στην περίπτωση όμως που θα του τύχαινε, δεν θα μπορούσε να τον σώσει ΤΙΠΟΤΑ.

Κακώς το κάναμε;

Τις μισές ασθένειες που καλύπτουν τα παιδικά εμβόλια τις έχουμε ξεχάσει. Κακώς τα εμβολιάζουμε τα παιδιά.

Να σημειώσω πως παρενέργειες από τα παιδικά εμβόλια καταγράφονται ακόμη και στις μέρες μας. Είναι σπάνιες αλλά συμβαίνουν. Να καταργήσουμε τους εμβολιασμούς;
Οι παιδίατροι γνωρίζουν καλλίτερα τι πρέπει και τι όχι. Εννοείται πως δεν καταργούμε το δεδομένο και το πρέπον, ιδιαιτέρως στα παιδιά μας.
Προσέχουμε για να έχουμε. Τόσο απλά.

Αυτό που δεν μπορώ να ακούω διαρκώς όμως είναι, η τελειωμένη πεποίθηση αρκετών πως τα εμβόλια έχουν ανύπαρκτη αποδοτικότητα ή δεν προστατεύουν. Με χίλιες δυο αναρτήσεις που σου επισημαίνουν τις περιπτώσεις που θεωρούνται εξαιρέσεις και όχι ο κανόνας. Με στατιστικά στοιχεία παγκοσμίως.
Στο πεδίο του κόβιντ σαν ασθένεια νεοφερμένη, κάμουν το καλλίτερο δυνατό και βοηθούν ανθρώπους. Αυτό είναι το ρεζουμέ για μένα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ακόμα ένας "αιφνίδιος θάνατος"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 29 Νοέμ 2021, 13:20

hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 13:17
Gherschaagk έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:39
hellegennes έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 12:24
Αν έχεις προβλήματα υγείας καλά κάνεις και εμβολιάζεσαι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να ειπωθεί. Κάθε φορά την ίδια συζήτηση θα κάνουμε;
Μόνο όσοι έχουν υποκείμενα πεθαίνουν από κόβιντ;
Στην ουσία, ναι. Όσοι έχουν υποκείμενα ή είναι στην τρίτη ηλικία.
Τζιτζιμιτζιχότζιρας καλά τα λέει;

Μόνο αυτοί που έχουν υποκείμενα και είναι υπερήλικες πεθαίνουν από κόβιντ; Οι υπόλοιποι δεν έχουν φόβο;

Αυτός ο ιός τελικά ξεσκαρτάρει την ήρα από το σιτάρι;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών