Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Δεκ 2021, 02:47

Όσο για τα ψυχοπονιάρικα, δε φταίω εγώ SUV, εσύ τα γράφεις. Τι να πω; Πως είσαι για το ανάθεμα; Εκτόνωση ψάχνεις.

Σκέψου κι αυτό λοιπόν.

Τι θα γίνει αν κολλήσεις και μεταδόσεις στους γονείς σου; Όλα καλά έτσι; Δεν θα σε φάνε οι τύψεις.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Δεκ 2021, 02:48

nik_killthemall έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:45
Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:28
nik_killthemall έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:22


Πηγη καθε κακου ρε συ η δεισιδαιμονια. Παντα υπηρχε στα Βλακανια και διαιωνιζοταν ...
οποτε γυρναμε σαυτο που λεγαμε διπλα, ειναι ευκαιρια τωρα με τον κορονοϊο να μας αφησει χρονους ενα μερος της. Γιαυτο γενικα πρεπει να στηριζουμε τις SUV στις επιλογες τους, ο κορονοϊος ειναι γριπουλα, τα εμβολια εχουν νααααα μια τσιπαρα κλπ :lol:
Ρε το νιάζομαι το σκασμένο.

Είναι καλός άνθρωπος κατά βάθος και ψυχούλα. Περνάει δύσκολα. Μην την βλέπεις έτσι.

Ο πνευματικός της φταίει για μένα. Λέει ΜΑΛΑΚΙΕΣ.
Κοιτα κι εγω τη νοιαζομαι, αλλα περισσοτερο νοιαζομαι καποιον φουκαρα εκει εξω που μπορει να ηταν ηλικιωμενος, να σκεφτηκε πως πρεπει να εμβολιαστει και για να προστατεψει τον εαυτο του αλλα και για να μην εμβολιαστει στη θεση του κανα 10χρονο παιδακι, και παρολα αυτα να κολλησε να νοσησε βαρια να χρειαζεται κλινη / ΜΕΘ και αυτη να εχει καταληφθει απο καποιον πνευματικο πατερ παπαριο αρνητη κορονοϊου - εμβολιου κλπ που μπλεκει την εγωιστικη του πιστη με τις βουρτσες.

Και στα λεω αυτα τη στιγμη που μπαρμπας μου σουβλιτσος κλεινει μηνα σε νοσοκομειο της επαρχιας. Σορι κιολας αλλα τη σιχαθηκα τη σουβλιτιδα ... χρονια τωρα.
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:25

Το καλύτερο βέβαια θα ήταν, αν είχατε σαφείς απαντήσεις για τους εαυτούς σας
Μην επαναλαμβανομαστε, οι σαφεις απαντησεις θελουν σαφεις ερωτησεις. Σε ερωτησεις τσιριμπιμ τσιριμπομ μονο χαβαλες.
Baby δεν ήξερα, εύχομαι να το ξεπεράσει. :cry
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 03 Δεκ 2021, 02:48

Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:42
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:30
α, όχι να αρχίσουμε τα ψυχοπονιάρικα και τα βρισίδια στους ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ γιατί θα γίνω κακό παιδί
άλλωστε ο Νικ δεν με κρίνει στην βάση αν είμαι καλή ή κακή
αλλά στην βάση του πόσο βλαμμένη μπορεί να είμαι (για τα δικά του γούστα, εννοείται)
Αν σου λέει πως αν είχες παιδί θα ήταν προτιμότερο να μην κάνει ένα διαβολικο εμβόλιο και να πεθάνει, από το να ζήσει συμμετέχοντας στον εμβολιασμό, τότε σου λέει καταφανείς ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΙΖΩ. ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ.
εντάξει, σε έχει πάρει από φόβο το μάτι μου, τέλος πάντων και αυτό που λες στα δικά μου αυτιά ακούγεται ασχημο αλλα τεσπα

Δεν θελω να το συζητησω άλλο, καθένας πιστεύει αυτά που πιστεύει
Πάντως μαλακίες δεν μου λέει, όχι οταν μου λέει πχ τί σκέπτομαι πριν ακόμα τον ρωτήσω ή αναφερθώ στο θέμα που με απασχολεί ...Λυπάμαι ή φοβάμαι κατα κάποιο τρόπο που χρειάζεται να το αναφέρω, μπορεί να το μετανοιώσω αργότερα

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 03 Δεκ 2021, 02:52

Το έχω επεξεργαστεί εαν θα με φάνε οι τύψει ή όχι, μάλλον είναι μια σειρά χρόνων για να έχω αυτήν την στάση που έχω τώρα να το πω καλύτερα

Και τέλος πάντων, δεν είναι ο πνευματικός μου που με παίρνει στο λαιμό του όπως το λέτε, δεν μου έχει κάνει κανείς πλύση εγκεφάλου, δεν είναι ΤΩΡΑ που έχω αυτήν την πίστη και αυτές τις ιδέες, ίσως εδώ παλαιότερα επειδή έγραφα σε άλλο στυλ και σε άλλη θεματολογία δίνω την εντύπωση οτι είμαι αλλιώ, όχι, έτσι ήμουν πάντα, η ελαφριά και χαρούμενη εως χαζοχαρούμενη Σουβλίτσα ήταν ό,τι πιο ελαφρύ είχα στην ζωή μου απο θέμα χαρακτήρα, έχω μοιάσει του μπαμπά του Αρκά γαμώ το μου μέσα!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11813
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 03 Δεκ 2021, 02:56

nik_killthemall έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:45
Sid Vicious έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:43
Καπου εδω να σημειωσω πως και εγω ειμαι πνευματικος. Απο μπαρ γραφω τωρα και επιτελω μεγαλο εργο ως πνευματικος.
Αληθινα πνευματικος ομως, επιτελω μεγαλο εργο μεχρι τα ξημερωματα
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Δεκ 2021, 02:56

SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:48
Πάντως μαλακίες δεν μου λέει, όχι οταν μου λέει πχ τί σκέπτομαι πριν ακόμα τον ρωτήσω ή αναφερθώ στο θέμα που με απασχολεί ...Λυπάμαι ή φοβάμαι κατα κάποιο τρόπο που χρειάζεται να το αναφέρω, μπορεί να το μετανοιώσω αργότερα
Ε, μεταξύ μας, χεστίκαμε κι αν μυρίζει τα δάχτυλα του.

Να γυρίσει και να πει πως αυτό που σκοτώνει κόσμο, και δεν κοιτάει θρησκείες είναι το απόλυτο κακό και πως το εμβόλιο που σώζει ζωές είναι του Θεού, γιατί δεν το λέει να ησυχάσεις κι εσύ, να ησυχάσουμε κι εμείς;

Αυτό το σκέφτηκες ποτέ;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 03 Δεκ 2021, 03:02

Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:48
nik_killthemall έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:45
Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:28

Ρε το νιάζομαι το σκασμένο.

Είναι καλός άνθρωπος κατά βάθος και ψυχούλα. Περνάει δύσκολα. Μην την βλέπεις έτσι.

Ο πνευματικός της φταίει για μένα. Λέει ΜΑΛΑΚΙΕΣ.
Κοιτα κι εγω τη νοιαζομαι, αλλα περισσοτερο νοιαζομαι καποιον φουκαρα εκει εξω που μπορει να ηταν ηλικιωμενος, να σκεφτηκε πως πρεπει να εμβολιαστει και για να προστατεψει τον εαυτο του αλλα και για να μην εμβολιαστει στη θεση του κανα 10χρονο παιδακι, και παρολα αυτα να κολλησε να νοσησε βαρια να χρειαζεται κλινη / ΜΕΘ και αυτη να εχει καταληφθει απο καποιον πνευματικο πατερ παπαριο αρνητη κορονοϊου - εμβολιου κλπ που μπλεκει την εγωιστικη του πιστη με τις βουρτσες.

Και στα λεω αυτα τη στιγμη που μπαρμπας μου σουβλιτσος κλεινει μηνα σε νοσοκομειο της επαρχιας. Σορι κιολας αλλα τη σιχαθηκα τη σουβλιτιδα ... χρονια τωρα.
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:25

Το καλύτερο βέβαια θα ήταν, αν είχατε σαφείς απαντήσεις για τους εαυτούς σας
Μην επαναλαμβανομαστε, οι σαφεις απαντησεις θελουν σαφεις ερωτησεις. Σε ερωτησεις τσιριμπιμ τσιριμπομ μονο χαβαλες.
Baby δεν ήξερα, εύχομαι να το ξεπεράσει. :cry
θενξ ουτε και γω τα ξερα τελευταια τα εμαθα ... μαθαινω πως παει καλυτερα, αλλα ακομα κι αν βγει θα χρειαστει μηνες για να ξανασταθει απλα στα ποδια του. Οι μλκιες πληρωνονται και ταλαιπωρουν και εμας και τους γυρω μας ... ετσι ειναι. Πολυ δεισιδαιμονια ο Μοριας ρε πουστη μου. Ιδομεν ...
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:30

άλλωστε ο Νικ δεν με κρίνει στην βάση αν είμαι καλή ή κακή
αλλά στην βάση του πόσο βλαμμένη μπορεί να είμαι (για τα δικά του γούστατον δικο του ορθολογισμο, εννοείται)


σωστο, επιβεβαιωνω
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Δεκ 2021, 03:03

SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:52
Το έχω επεξεργαστεί εαν θα με φάνε οι τύψει ή όχι, μάλλον είναι μια σειρά χρόνων για να έχω αυτήν την στάση που έχω τώρα να το πω καλύτερα

Και τέλος πάντων, δεν είναι ο πνευματικός μου που με παίρνει στο λαιμό του όπως το λέτε, δεν μου έχει κάνει κανείς πλύση εγκεφάλου, δεν είναι ΤΩΡΑ που έχω αυτήν την πίστη και αυτές τις ιδέες, ίσως εδώ παλαιότερα επειδή έγραφα σε άλλο στυλ και σε άλλη θεματολογία δίνω την εντύπωση οτι είμαι αλλιώ, όχι, έτσι ήμουν πάντα, η ελαφριά και χαρούμενη εως χαζοχαρούμενη Σουβλίτσα ήταν ό,τι πιο ελαφρύ είχα στην ζωή μου απο θέμα χαρακτήρα, έχω μοιάσει του μπαμπά του Αρκά γαμώ το μου μέσα!
Αραδιάζεις πίπες.

Σκοτίστηκα κι αν μοιάζεις στην Λουκρητία.

Σου ξαναλέω, αυτό το σκάλωμα με την βιοηθική και τις τάσεις μαζικής αυτοκτονίας σε συνδυασμό με τα μεταφυσικά σου έχουν κάνει ζημιά. Μιλάμε για μπουρδέλο.
Ο Θεός σου υποτίθεται αγαπάει τη ζωή γιατί την δημιούργησε. Όπως αγαπάει και τον άνθρωπο γιατί είναι το μεγαλύτερο δημιούργημά του. Και τον θέλει νεκρό.

Ρε α παράτα μας.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 03 Δεκ 2021, 03:06

Sid Vicious έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:56
nik_killthemall έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:45
Sid Vicious έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:43
Καπου εδω να σημειωσω πως και εγω ειμαι πνευματικος. Απο μπαρ γραφω τωρα και επιτελω μεγαλο εργο ως πνευματικος.
Αληθινα πνευματικος ομως, επιτελω μεγαλο εργο μεχρι τα ξημερωματα
σορι κιολας αλλα δεν μπορεις να συγκριθεις
SpoilerShow
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 03 Δεκ 2021, 03:08

Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:56
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:48
Πάντως μαλακίες δεν μου λέει, όχι οταν μου λέει πχ τί σκέπτομαι πριν ακόμα τον ρωτήσω ή αναφερθώ στο θέμα που με απασχολεί ...Λυπάμαι ή φοβάμαι κατα κάποιο τρόπο που χρειάζεται να το αναφέρω, μπορεί να το μετανοιώσω αργότερα
Ε, μεταξύ μας, χεστίκαμε κι αν μυρίζει τα δάχτυλα του.

Να γυρίσει και να πει πως αυτό που σκοτώνει κόσμο, και δεν κοιτάει θρησκείες είναι το απόλυτο κακό και πως το εμβόλιο που σώζει ζωές είναι του Θεού, γιατί δεν το λέει να ησυχάσεις κι εσύ, να ησυχάσουμε κι εμείς;

Αυτό το σκέφτηκες ποτέ;
Εσεις γιατί να ησυχάσετε? :smt005:
Μα είναι το απόλυτο κακό αυτό που σκοτώνει κόσμο αλλά γιατί να πει οτι το εμβόλιο είναι του Θεού όταν δεν το πιστεύει?
Αχ βρε Γκερ, όσο και να θέλω δεν μπορώ να σου μεταδώσω αυτό που πιστεύω ουτε εσύ να με πείσεις για το αντίθετο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SUV την 03 Δεκ 2021, 03:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 03 Δεκ 2021, 03:09

Νικ περαστικά στον πατριώτη!

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2021, 04:40

Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:47

Τι θα γίνει αν κολλήσεις και μεταδόσεις στους γονείς σου; Όλα καλά έτσι; Δεν θα σε φάνε οι τύψεις.


Γιατι 3 αποφασεις δικαστηριων στις ΗΠΑ βγηκαν ΚΑΤΑ του διαχωρισμου των ανεμβολιαστων, ακομη και στους υγειονομικους και δεν ακολουθησαν το σκεπτικο αυτου που ρωτας;

.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34347
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 03 Δεκ 2021, 08:42

John Brown Gun Club έγραψε:
03 Δεκ 2021, 01:24
Μην ανησυχειτε, αυτου του ειδους τα πειραματα δεν γινονται σε χωρες οπως η Ελλαδα η το Βελγιο η ο Καναδας, αλλα στην Νιγηρια, στην Αιτη ή στην Καμποτζη. Καμια εταιρεια δεν θα πειραματιστει πανω στα λευκα παιδια σας.

Εντυπωσιακο παντως που κανεις δεν εθιξε αυτη την διασταση του ζητηματος.
Θα μπορούσε όμως να γίνει στη Μολδαβία με λευκότατα παιδιά από σοσιαλιστές γονείς.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24364
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 03 Δεκ 2021, 08:45

SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:48
Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:42
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 02:30
α, όχι να αρχίσουμε τα ψυχοπονιάρικα και τα βρισίδια στους ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ γιατί θα γίνω κακό παιδί
άλλωστε ο Νικ δεν με κρίνει στην βάση αν είμαι καλή ή κακή
αλλά στην βάση του πόσο βλαμμένη μπορεί να είμαι (για τα δικά του γούστα, εννοείται)
Αν σου λέει πως αν είχες παιδί θα ήταν προτιμότερο να μην κάνει ένα διαβολικο εμβόλιο και να πεθάνει, από το να ζήσει συμμετέχοντας στον εμβολιασμό, τότε σου λέει καταφανείς ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΙΖΩ. ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ.
εντάξει, σε έχει πάρει από φόβο το μάτι μου, τέλος πάντων και αυτό που λες στα δικά μου αυτιά ακούγεται ασχημο αλλα τεσπα

Δεν θελω να το συζητησω άλλο, καθένας πιστεύει αυτά που πιστεύει
Πάντως μαλακίες δεν μου λέει, όχι οταν μου λέει πχ τί σκέπτομαι πριν ακόμα τον ρωτήσω ή αναφερθώ στο θέμα που με απασχολεί ...Λυπάμαι ή φοβάμαι κατα κάποιο τρόπο που χρειάζεται να το αναφέρω, μπορεί να το μετανοιώσω αργότερα
Ξερεις ότι αυτό ειναι ταλέντο που έχουν όλοι οι απατεωνες φαντάζομαι.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32141
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Δεκ 2021, 09:19

SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:50
Gherschaagk έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:43
nik_killthemall έγραψε:
03 Δεκ 2021, 00:23
.....
Αν δεν ισχυει η ερωτηση του νηματος καλο ειναι να αλλαχθει.
Η ερώτηση είναι γτπκ.
Η ερώτηση είναι αυτή που είναι από μόνη της. Υπάρχει γενικότερα η έννοια της θυσίας, μέσα σε αυτό το πλαίσιο, μπορεί κάποιος να δηλώσει τόσο μεγαλόψυχος ωστε να θυσιάσει το παιδί του για ένα γενικότερο καλό? Για να σωθούν δέκα χιλιάδες, ένα εκατομμύριο άλλα παιδιά? Δεν ξέρω, μπορεί κάποιος μέσα σε τόσα χρόνια ανθρώπινης ιστορίας να βρισκόταν και να το κάνει.
Συνδυαστικά με το ερώτημα παρατίθεται και μια αληθινή ιστορία που εμπεριέχει διάφορα στοιχεία σχετικά με πειράματα, φάρμακα, παιδιά, ενημέρωση γονέων, φιλανθρωπικό έργο εταιρειών και ο,τιδήποτε άλλο
εχουν βρεθει πολλοι, στην ανθρωπινη ιστορια, που το εχουν κανει. λεγεται "στελνω το παιδι μου στον πολεμο"

επισης στη μυθολογια της θρησκειας σου, καποιος παπαρας πηγε να θυσιασει το παιδι του, σφαζοντας το ο ιδιος, σε βωμο, επειδη του το ειπε ο φανταστικος του φιλος, χωρις κανεναν αγαθο σκοπο. απλως για να αποδειξει την πιστη του.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών