Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20939
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 03 Δεκ 2021, 15:15

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 03 Δεκ 2021, 15:28

Για να μιλήσουμε θεο-λογικά κανείς άνθρωπος δεν δύναται πραγματικά να είναι πνευματικός άλλου ανθρώπου. Έχουμε εκείνα τα δομικά στοιχεία (κατ εικόνα και καθομοίωση όπως και την ελεύθερη βούληση) που μας καθιστούν (ή και όχι) πνευματικούς του εαυτού μας και μόνο.
Επάνω στο ερώτημα του νήματος δυο παρατηρήσεις που δεν πρόσεξα αν αναφέρθηκαν.
1. Ο ίδιος Ο Θεός θυσίασε τον Υιό Του για το γενικό καλό
2. Ως άνθρωπος το παιδί σου δεν είναι ιδιοκτησία σου να το προσφέρεις θυσία για κανέναν, είναι ένας ξεχωριστός άνθρωπος σε εξέλιξη
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3170
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 03 Δεκ 2021, 15:37

John Brown Gun Club έγραψε:
03 Δεκ 2021, 01:24
Μην ανησυχειτε, αυτου του ειδους τα πειραματα δεν γινονται σε χωρες οπως η Ελλαδα η το Βελγιο η ο Καναδας, αλλα στην Νιγηρια, στην Αιτη ή στην Καμποτζη. Καμια εταιρεια δεν θα πειραματιστει πανω στα λευκα παιδια σας.

Εντυπωσιακο παντως που κανεις δεν εθιξε αυτη την διασταση του ζητηματος.
Το αντίθετο ισχύει. Στην Αιτη και στην Καμποτζη δεν πρέπει να έχει γίνει ποτέ κλινική δοκιμή. Η περίπτωση της Νιγηρίας είναι πολύ ιδιαίτερη αφού μιλάμε για πανδημία σε πολύ συγκεκριμένο γεωγραφικό χώρο. Αυτή η μελέτη δεν θα είχε κανένα απολύτως νόημα πχ στο Βέλγιο (οπού γίνονται πολλές μελέτες).

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 03 Δεκ 2021, 15:39

Sid Vicious έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:28
Για να μιλήσουμε θεο-λογικά κανείς άνθρωπος δεν δύναται πραγματικά να είναι πνευματικός άλλου ανθρώπου. Έχουμε εκείνα τα δομικά στοιχεία (κατ εικόνα και καθομοίωση όπως και την ελεύθερη βούληση) που μας καθιστούν (ή και όχι) πνευματικούς του εαυτού μας και μόνο.
Επάνω στο ερώτημα του νήματος δυο παρατηρήσεις που δεν πρόσεξα αν αναφέρθηκαν.
1. Ο ίδιος Ο Θεός θυσίασε τον Υιό Του για το γενικό καλό
2. Ως άνθρωπος το παιδί σου δεν είναι ιδιοκτησία σου να το προσφέρεις θυσία για κανέναν, είναι ένας ξεχωριστός άνθρωπος σε εξέλιξη
Εαν εγώ εμβολιάσω το παιδί μου με την γνώση οτι μπορεί να είναι θύμα χοντρής παρενέργειας και πεθάνει, για το κοινό καλό, πώς το βαφτίζουμε?

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2021, 15:40

Δεν βλεπω τι διαφορα υπαρχει οταν καποιοι εχουν πνευματικο τον Ευαγγελατο η τον Βασιλακοπουλο.

.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7035
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 03 Δεκ 2021, 15:42

SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:39
Εαν εγώ εμβολιάσω το παιδί μου με την γνώση οτι μπορεί να είναι θύμα χοντρής παρενέργειας και πεθάνει, για το κοινό καλό, πώς το βαφτίζουμε?
Ρε σεις! Αφήστε τις υπόλοιπες χώρες, είναι δυνατόν το CDC να έδωσε έγκριση σε εμβόλια με παρενέργειες ώστε να πεθάνουν αμερικανοί πολίτες και στρατιωτικοί;;

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 03 Δεκ 2021, 15:43

Parrot έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:42
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:39
Εαν εγώ εμβολιάσω το παιδί μου με την γνώση οτι μπορεί να είναι θύμα χοντρής παρενέργειας και πεθάνει, για το κοινό καλό, πώς το βαφτίζουμε?
Ρε σεις! Αφήστε τις υπόλοιπες χώρες, είναι δυνατόν το CDC να έδωσε έγκριση σε εμβόλια με παρενέργειες ώστε να πεθάνουν αμερικανοί πολίτες και στρατιωτικοί;;
με τα γιατί και τα διότι τέτοιου είδους, δεν πείθονται όλοι

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20939
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 03 Δεκ 2021, 15:43

Πύρινος ο Μητροπολίτης Ναϊρόμπι Κένυας Μακάριος: “Αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα είναι σατανικά προκατασκευάσματα” :o:o

https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... um=twitter
Εικόνα

Τα τελευταία 2 χρόνια της πανδημίας, κάθε μέρα λειτουργώ και έρχεται τόσος κόσμος και
κοινωνεί και παίρνουν ευχή και δεν φοβήθηκα. Εμείς κοινωνούμε από το
ίδιο ποτήρι Σώμα και Αίμα Κυρίου. Και δεν έχουμε την παραμικρή υποψία,
ούτε καν πέρασε από το νου των ανθρώπων, αν και οι κυβερνήσεις μιλάνε
συνεχώς για μέτρα προστασίας.

Εγώ δεν έχω φορέσει μάσκα εκτός από εκεi που είμαι υποχρεωμένος Σας δηλώνω κατηγορηματικά. Ο μόνος χώρος ο οποίος
επιβάλει αυτά τα μέτρα είναι η Ελλάδα. Και λαμβάνει μέτρα κατά της
εκκλησίας. Γιατί η εκκλησία είναι ο χώρος όπου ο άνθρωπος έρχεται να
βρει τη σωτηρία και την καταφυγή του»

«Κάποιοι Μητροπολίτες στην Ελλάδα, υποστήριξαν ότι οι ανεμβολίαστοι
ιερείς, δεν έχουν το Θεό μέσα τους. Αυτό είναι πιο σατανικό ακόμα.
Απαράδεκτα πράγματα. Εμείς στηριζόμαστε μόνο στη Χάρη και το Έλεος του
Θεού. Γι ΄αυτό ζούμε και επιβιώνουμε. Έτσι τουλάχιστον έχω μάθει 45
χρόνια τώρα που υπηρετώ την εκκλησία στο χώρο της Αφρικανικής ηπείρου.
Ζούμε κάτω από την Σκέπη και την Ευλογία του Θεού, μέσω των μυστηρίων
μας»

«Όλες οι φυσικές καταστροφές μπορεί να είναι ένα μήνυμα για όλους εμάς
που ακολουθούμε κοσμικές κατευθύνσεις»

«Εγκαταλείπουμε το Θεό, τη μόνη σανίδα σωτηρίας μας. Όλα τα άλλα είναι προκατασκευάσματα
του Σατανά. Αυτών οι οποίοι είναι εναντίον της εκκλησίας, ιδιαιτέρως της
Ορθόδοξης»

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgebi την 03 Δεκ 2021, 15:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 03 Δεκ 2021, 15:44

SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:39
Sid Vicious έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:28
Για να μιλήσουμε θεο-λογικά κανείς άνθρωπος δεν δύναται πραγματικά να είναι πνευματικός άλλου ανθρώπου. Έχουμε εκείνα τα δομικά στοιχεία (κατ εικόνα και καθομοίωση όπως και την ελεύθερη βούληση) που μας καθιστούν (ή και όχι) πνευματικούς του εαυτού μας και μόνο.
Επάνω στο ερώτημα του νήματος δυο παρατηρήσεις που δεν πρόσεξα αν αναφέρθηκαν.
1. Ο ίδιος Ο Θεός θυσίασε τον Υιό Του για το γενικό καλό
2. Ως άνθρωπος το παιδί σου δεν είναι ιδιοκτησία σου να το προσφέρεις θυσία για κανέναν, είναι ένας ξεχωριστός άνθρωπος σε εξέλιξη
Εαν εγώ εμβολιάσω το παιδί μου με την γνώση οτι μπορεί να είναι θύμα χοντρής παρενέργειας και πεθάνει, για το κοινό καλό, πώς το βαφτίζουμε?
Ας πουμε πρωτα για τον εαυτο σου τι κανεις. Αν δεν εμβολιασεις τον εαυτο σου εν μεσω πανδημιας και για αυτο τον λογο μεινει μονο του το παιδι σου μετα, πως το ονομαζουμε;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2021, 15:44

Parrot έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:42
SUV έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:39
Εαν εγώ εμβολιάσω το παιδί μου με την γνώση οτι μπορεί να είναι θύμα χοντρής παρενέργειας και πεθάνει, για το κοινό καλό, πώς το βαφτίζουμε?
Ρε σεις! Αφήστε τις υπόλοιπες χώρες, είναι δυνατόν το CDC να έδωσε έγκριση σε εμβόλια με παρενέργειες ώστε να πεθάνουν αμερικανοί πολίτες και στρατιωτικοί;;


Παντως μια χαρα εγκριση ειχα παρει απο το CDC φαρμακα που αργοτερα κριθηκαν καρκινογονα η βλαπτικα για τη δημοσια υγεια.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2021, 15:46

Σε καθε περιπτωση αν τα εμβολια ηταν και τυπικως ασφαλη τοτε γιατι οι φαρμακευτικες δεν δεχτηκαν την ευθυνη των αποζημιωσεων οταν εκλεισαν συμβολαια πωλησης τους στις διαφορες χωρες;

.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 03 Δεκ 2021, 15:48

Sid Vicious έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:28
Για να μιλήσουμε θεο-λογικά κανείς άνθρωπος δεν δύναται πραγματικά να είναι πνευματικός άλλου ανθρώπου. Έχουμε εκείνα τα δομικά στοιχεία (κατ εικόνα και καθομοίωση όπως και την ελεύθερη βούληση) που μας καθιστούν (ή και όχι) πνευματικούς του εαυτού μας και μόνο.
Επάνω στο ερώτημα του νήματος δυο παρατηρήσεις που δεν πρόσεξα αν αναφέρθηκαν.
1. Ο ίδιος Ο Θεός θυσίασε τον Υιό Του για το γενικό καλό
2. Ως άνθρωπος το παιδί σου δεν είναι ιδιοκτησία σου να το προσφέρεις θυσία για κανέναν, είναι ένας ξεχωριστός άνθρωπος σε εξέλιξη
Νομίζω πως συμφωνώ με όλα τα points εδώ,με μία διευκρίνιση στο τελευταίο,το Νο2 : έτσι λοιπόν,ούτε δικαίωμα να το εμβολιάσεις έχεις,αν πρώτα δεν αποφασίσει το ίδιο για το τι θα κάνει στο σώμα του.
Και σχετικά με τους πνευματικούς,συμφωνώ απόλυτα - η SUV είναι κάθετα αντίθετη σ'αυτό μεν,αλλά εγώ δεν βλέπω πουθενά ο Ιηοσύς Χριστός να μίλησε για πνευματικούς κλπ - αντίθετα,εννόησε πως το Σώμα μας είναι ο Ναός της Ψυχής μας,άρα ο Θεός κατοικεί μέσα μας (αυτό είναι και Δελφικό πρόσταγμα,μην το ξεχνάμε)
Όλες οι απαντήσεις μέσα μας είναι και κανείς άλλος δεν γνωρίζει τον εαυτό μας καλλίτερα από εμάς τους ίδιους.

Η παρατήρηση Νο1,ναι κάπου αναφέρθηκε στις προηγούμενες σελίδες,αλλά δεν θυμάμαι από ποιον.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 03 Δεκ 2021, 15:50

Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2021, 15:40
Δεν βλεπω τι διαφορα υπαρχει οταν καποιοι εχουν πνευματικο τον Ευαγγελατο η τον Βασιλακοπουλο.

.
Ο πρώτος έχει γυναίκα την Τατιάνα,μεγάλο αξίωμα και τίτλος τιμής και ο άλλος είναι επιστήμων,που όλα τα σφάζει και όλα τα μαχαιρώνει (και τρώει τσάμπα στην Καλαμπάκα)
Δεν βλέπεις το μεγαλείο που τους διακρίνει ;

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20939
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Θα προσφέρατε τα παιδιά σας θυσία στην Ιατρική έρευνα για το κοινό καλό?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 03 Δεκ 2021, 15:51

Eγώ και ο ......πνευματικός μου..... :8)


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών