Είμαι θετικός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Αύγ 2023, 09:31

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:22
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 23:57
Εντάξει, συζήτηση τέλος. Είπες επί λέξει:
Otto Weininger έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:06
Λες μαλακιες διότι η οδηγία σε Αμερική και Ευρώπη για μη νοσηλευομενους ασθενείς, ανεξαρτήτου ηλικίας, κατηγορίας κλπ, ήταν μόνο μέτρηση οξυγόνου και παρακεταμολη σε περίπτωση υψηλού πυρετού.
Ο NIH (National Institutes of Health), που είναι ο αρμόδιος αμερικανικός φορέας, λέει:
Symptom management should be initiated for all nonhospitalized adults with mild to moderate COVID-19. For adults who are at high risk of progression to severe disease, several antiviral therapeutic options are available to reduce the risk of hospitalization or death.
Και πιο συγκεκριμένα:
Ritonavir-boosted nirmatrelvir (Paxlovid)
Remdesivir
Molnupiravir
Έχεις γίνει το ίδιο με τον σαλτιμπάγκο που θαυμάζεις, τον Άδωνη. Δεν έχεις πλέον την ελάχιστη αξιοπρέπεια να πάρεις πίσω ό,τι έγραψες γιατί νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που κατέχει την απόκρυφη αλήθεια για το πώς λειτουργούν τα αντιβιοτικά.
Man μου τί σχέση έχουν τα αντιικά με τα αντιβιοτικά? Με μπέρδεψες
Άστον μην αρχίσει πάλι τις αηδίες. Σκαλωσε που του είπα ότι η οδηγία ήταν παρακεταμολη και μέτρησης οξυγόνου και άρχισε να μου ανεβάζει μια για αντιικα και μια οδηγία του 2021 που λέει ότι και εγώ απλά είχε μια εξαίρεση ενδεικτική σε άτομα που κινδυνεύουν έτσι και αλλιώς υπερβολικά από πνευμονία, μετά μου έκανε μάθημα για το τι είναι empiric και τι prophylaxis και όλα αυτά ενώ του είχα βάλει την επίσημη οδηγία της χώρας από πνευμονολογους (βασισμένη τον WHO) η οποία έλεγε τα ίδια με τις παραθεσεις που έβαλε για να με...διαψεύσει, και την οποία οδηγία αγνοεί επιδεικτικά.

Μπλοκ και πουλο, δεν είμαι εδώ για να κάνω ψυαχαναλυση σε κανέναν. Επειδή τον είπε ο άλλος "εμπορο" ήθελε να ζαλίσει τα δικά μου αρχίδια.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2023, 09:32

Otto Weininger έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:31
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:22
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 23:57
Εντάξει, συζήτηση τέλος. Είπες επί λέξει:



Ο NIH (National Institutes of Health), που είναι ο αρμόδιος αμερικανικός φορέας, λέει:



Και πιο συγκεκριμένα:



Έχεις γίνει το ίδιο με τον σαλτιμπάγκο που θαυμάζεις, τον Άδωνη. Δεν έχεις πλέον την ελάχιστη αξιοπρέπεια να πάρεις πίσω ό,τι έγραψες γιατί νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που κατέχει την απόκρυφη αλήθεια για το πώς λειτουργούν τα αντιβιοτικά.
Man μου τί σχέση έχουν τα αντιικά με τα αντιβιοτικά? Με μπέρδεψες
Άστον μην αρχίσει πάλι τις αηδίες. Σκαλωσε που του είπα ότι η οδηγία ήταν παρακεταμολη και μέτρησης οξυγόνου και άρχισε να μου ανεβάζει μια για αντιικα και μια οδηγία του 2021 που λέει ότι και εγώ απλά είχε μια εξαίρεση ενδεικτική σε άτομα που κινδυνεύουν έτσι και αλλιώς υπερβολικά από πνευμονία, μετά μου έκανε μάθημα για το τι είναι empiric και τι prophylaxis και όλα αυτά ενώ του είχα βάλει την επίσημη οδηγία της χώρας από πνευμονολογους (βασισμένη τον WHO) η οποία έλεγε τα ίδια με τις παραθεσεις που έβαλε για να με...διαψεύσει, και την οποία οδηγία αγνοεί επιδεικτικά.

Μπλοκ και πουλο, δεν είμαι εδώ για να κάνω ψυαχαναλυση σε κανέναν. Επειδή τον είπε ο άλλος "εμπορο" ήθελε να ζαλίσει τα δικά μου αρχίδια.
Ναι, αλλά και πάλι που κολλάει η αντιική θεραπεία :102:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 24 Αύγ 2023, 09:33

τα θέλει ο κώλος σας.ο χέλης διαφωνούσε με αστροφυσικό 870 σελίδες για την τριγωνικότητα της γης και τον κρεμώδη πυρήνα της.μετά το "και πως εξηγείς τις γωνίες" τον εξόντωσε,δεν τον ξαναείδαμε

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 24 Αύγ 2023, 09:59

Echelon έγραψε:
24 Αύγ 2023, 07:12
Πήγατε ποτέ σε φαρμακείο με συνταγή αντιβίωσης από γιατρό και ο φαρμακοποιός αρνήθηκε να σας την δώσει επειδή αυτό θα ήταν καλύτερο για την υγεία σας;
Όχι αλλά μου έχει τύχει να ακούσω συμβουλές αντίθετες από τις συστάσεις του γιατρού.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11445
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 24 Αύγ 2023, 10:46

Το σημερινό τεστ βγήκε αρνητικό. Για να δούμε αύριο πάλι.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 24 Αύγ 2023, 11:31

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:22
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 23:57
Εντάξει, συζήτηση τέλος. Είπες επί λέξει:
Otto Weininger έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:06
Λες μαλακιες διότι η οδηγία σε Αμερική και Ευρώπη για μη νοσηλευομενους ασθενείς, ανεξαρτήτου ηλικίας, κατηγορίας κλπ, ήταν μόνο μέτρηση οξυγόνου και παρακεταμολη σε περίπτωση υψηλού πυρετού.
Ο NIH (National Institutes of Health), που είναι ο αρμόδιος αμερικανικός φορέας, λέει:
Symptom management should be initiated for all nonhospitalized adults with mild to moderate COVID-19. For adults who are at high risk of progression to severe disease, several antiviral therapeutic options are available to reduce the risk of hospitalization or death.
Και πιο συγκεκριμένα:
Ritonavir-boosted nirmatrelvir (Paxlovid)
Remdesivir
Molnupiravir
Έχεις γίνει το ίδιο με τον σαλτιμπάγκο που θαυμάζεις, τον Άδωνη. Δεν έχεις πλέον την ελάχιστη αξιοπρέπεια να πάρεις πίσω ό,τι έγραψες γιατί νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που κατέχει την απόκρυφη αλήθεια για το πώς λειτουργούν τα αντιβιοτικά.
Man μου τί σχέση έχουν τα αντιικά με τα αντιβιοτικά? Με μπέρδεψες
Ο Ότο έκανε τον ισχυρισμό πως οι οδηγίες σε ΗΠΑ και Ευρώπη ήταν μόνο μέτρηση οξυγόνου και παρακεταμόλη , ανεξάρτητου ηλικίας και κατηγορίας.

Από τη στιγμή που οι οδηγίες συμπεριλάμβαναν και αντιικά ο παραπάνω ισχυρισμός είναι ψευδής.

Συμφωνείς;




Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:29
Cecily Anne έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:52
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:38


Συγγνώμη, αλλά η προληπτική αντιβίωση δεν είναι στάνταρ πρακτική σε κάποιες περιπτώσεις, όπως σε κάποιους τύπους χειρουργείου;
Τώρα αλήθεια μου έδωσες παράδειγμα αντιβίωσης με χειρουργείο που σε έχουν ανοιχτό ? Που και εκεί δε δίνουν καν σε όλες τις περιπτώσεις ? Τώρα θα μου δώσεις και παράδειγμα αντιβιοτικής κρέμας για πληγές! Ρε συνέλθει και μην λες σαχλες. Η προληπτική χρήση αντιβιοτικών αναφέρεται στη χρήση αντιβιοτικών από ασθενή μη νοσηλευομενο, χωρίς να έχει βακτηριακή λοίμωξη.


Αντιβιωση από οδοντίατρο σε απονευρωση δοντιού ανθρώπου με ιστορικό ενδοκαρδίτιδας δλδ κάνει λάθος ο οδοντίατρος;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2023, 11:58

Prepon έγραψε:
24 Αύγ 2023, 11:31
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:22
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 23:57
Εντάξει, συζήτηση τέλος. Είπες επί λέξει:



Ο NIH (National Institutes of Health), που είναι ο αρμόδιος αμερικανικός φορέας, λέει:



Και πιο συγκεκριμένα:



Έχεις γίνει το ίδιο με τον σαλτιμπάγκο που θαυμάζεις, τον Άδωνη. Δεν έχεις πλέον την ελάχιστη αξιοπρέπεια να πάρεις πίσω ό,τι έγραψες γιατί νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που κατέχει την απόκρυφη αλήθεια για το πώς λειτουργούν τα αντιβιοτικά.
Man μου τί σχέση έχουν τα αντιικά με τα αντιβιοτικά? Με μπέρδεψες
Ο Ότο έκανε τον ισχυρισμό πως οι οδηγίες σε ΗΠΑ και Ευρώπη ήταν μόνο μέτρηση οξυγόνου και παρακεταμόλη , ανεξάρτητου ηλικίας και κατηγορίας.

Από τη στιγμή που οι οδηγίες συμπεριλάμβαναν και αντιικά ο παραπάνω ισχυρισμός είναι ψευδής.

Συμφωνείς;




Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:29
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 22:17


Μα εσύ είπες ότι η προληπτική αντιβίωση είναι έγκλημα, τελεία. Δεν είπες ότι είναι μια πρακτική που έχει πεδίο εφαρμογής που κακώς κάποιοι το τεντώνουν.
Μα φυσικά γιατί το τεντώνουν στο 99% των περιπτώσεων! Τα τρίτης γενιάς αντιβιοτικά που ειπες για νοσοκομειακή χρήση στην εντατική δεν υπάρχουν καν στην αγορά να στα συνταγογραφουν αβερτα. Είναι άλλες κατηγορίες φαρμάκων κι αυτές και τις παράγουμε ξεχωριστά. Δε σχολιάζω τα αντιικά που αναφέρεις πιο πάνω καν, είναι ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΦΑΡΜΑΚΩΝ.

Γενικά το γάμησες ως συνήθως, σταματά το γκουγκλισμα.
Αντιβιωση από οδοντίατρο σε απονευρωση δοντιού ανθρώπου με ιστορικό ενδοκαρδίτιδας δλδ κάνει λάθος ο οδοντίατρος;
Τα αντιικά είναι για νοσηλεια, οπότε όχι δε συμφωνώ, δεν ήταν οι οδηγίες για το κοινο. Οι οδηγίες ήταν για παρακεταμόλη και οξυγόνο. Δεν έδιναν αντιικά όπου να'ναι. Όποτε πλιζ. Η απονεύρωση συχνά θέλει αντιβίωση σαφέστατα, που κολλάει η απονεύρωση? Μαζεύει βακτήρια και πριν σε πιάσει σου γράφει αντιβίωση, δεν είναι παράλογο
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 24 Αύγ 2023, 11:59

Cecily Anne έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:52
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:38


Συγγνώμη, αλλά η προληπτική αντιβίωση δεν είναι στάνταρ πρακτική σε κάποιες περιπτώσεις, όπως σε κάποιους τύπους χειρουργείου;
Τώρα αλήθεια μου έδωσες παράδειγμα αντιβίωσης με χειρουργείο που σε έχουν ανοιχτό ? Που και εκεί δε δίνουν καν σε όλες τις περιπτώσεις ? Τώρα θα μου δώσεις και παράδειγμα αντιβιοτικής κρέμας για πληγές! Ρε συνέλθει και μην λες σαχλες. Η προληπτική χρήση αντιβιοτικών αναφέρεται στη χρήση αντιβιοτικών από ασθενή μη νοσηλευομενο, χωρίς να έχει βακτηριακή λοίμωξη.

Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2023, 12:02

Prepon έγραψε:
24 Αύγ 2023, 11:59
Cecily Anne έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:52
hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:38


Συγγνώμη, αλλά η προληπτική αντιβίωση δεν είναι στάνταρ πρακτική σε κάποιες περιπτώσεις, όπως σε κάποιους τύπους χειρουργείου;
Τώρα αλήθεια μου έδωσες παράδειγμα αντιβίωσης με χειρουργείο που σε έχουν ανοιχτό ? Που και εκεί δε δίνουν καν σε όλες τις περιπτώσεις ? Τώρα θα μου δώσεις και παράδειγμα αντιβιοτικής κρέμας για πληγές! Ρε συνέλθει και μην λες σαχλες. Η προληπτική χρήση αντιβιοτικών αναφέρεται στη χρήση αντιβιοτικών από ασθενή μη νοσηλευομενο, χωρίς να έχει βακτηριακή λοίμωξη.

Μα η απονεύρωση είναι operation. Επίσης ΕΧΕΙΣ ΠΙΆΣΕΙ ΒΑΚΤΉΡΙΑ και σε αναλαμβάνει αφού πάρεις το κουτί. Αυτή είναι η χρήση του αντιβιοτικού. Έχεις κάποια βακτηριακή λοίμωξη, δεν μπορεί να σου κάνει την απονεύρωση αν δεν είναι όλα νεκρά, διότι θα σε κλείσει και τα βακτήρια θα συνεχίσουν να τρώνε.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 24 Αύγ 2023, 12:04

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 11:58
Prepon έγραψε:
24 Αύγ 2023, 11:31
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:22


Man μου τί σχέση έχουν τα αντιικά με τα αντιβιοτικά? Με μπέρδεψες
Ο Ότο έκανε τον ισχυρισμό πως οι οδηγίες σε ΗΠΑ και Ευρώπη ήταν μόνο μέτρηση οξυγόνου και παρακεταμόλη , ανεξάρτητου ηλικίας και κατηγορίας.

Από τη στιγμή που οι οδηγίες συμπεριλάμβαναν και αντιικά ο παραπάνω ισχυρισμός είναι ψευδής.

Συμφωνείς;




Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 09:29


Μα φυσικά γιατί το τεντώνουν στο 99% των περιπτώσεων! Τα τρίτης γενιάς αντιβιοτικά που ειπες για νοσοκομειακή χρήση στην εντατική δεν υπάρχουν καν στην αγορά να στα συνταγογραφουν αβερτα. Είναι άλλες κατηγορίες φαρμάκων κι αυτές και τις παράγουμε ξεχωριστά. Δε σχολιάζω τα αντιικά που αναφέρεις πιο πάνω καν, είναι ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΦΑΡΜΑΚΩΝ.

Γενικά το γάμησες ως συνήθως, σταματά το γκουγκλισμα.
Αντιβιωση από οδοντίατρο σε απονευρωση δοντιού ανθρώπου με ιστορικό ενδοκαρδίτιδας δλδ κάνει λάθος ο οδοντίατρος;
Τα αντιικά είναι για νοσηλεια, οπότε όχι δε συμφωνώ, δεν ήταν οι οδηγίες για το κοινο. Οι οδηγίες ήταν για παρακεταμόλη και οξυγόνο. Δεν έδιναν αντιικά όπου να'ναι. Όποτε πλιζ. Η απονεύρωση συχνά θέλει αντιβίωση σαφέστατα, που κολλάει η απονεύρωση? Μαζεύει βακτήρια και πριν σε πιάσει σου γράφει αντιβίωση, δεν είναι παράλογο
Όχι, δεν μιλάει για νοσηλεία.

Ξαναδες σε τι απάντησες, nonhospitalised λεει
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

runner
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 24 Αύγ 2023, 12:05

Otto Weininger έγραψε:
24 Αύγ 2023, 08:02
Εγώ όταν αρνήθηκα ξεκάθαρα εκτέλεση συνταγής με στην ένδειξη "covid επιβεβαιωμένος" και μέσα αντιβίωση, αντιπηκτικο, εισπνεόμενα κορτικοστεροειδη και χλωροκινη και μάλιστα σε υγιέστατο 40αρη, με πήρε ο γιατρός (πνευμονολογος) και με απείλησε με μήνυση. Του είπα κλάσε μας μια μάντρα και κάνε ότι θες.
Τίποτα δεν έκανε.

Όποιος φαρμακοποιός εκτελεί κατά ριπάς και στα αρχιδια του, είναι μεγαλύτερος μαλακας.
Με τι σκεπτικό ακριβώς αρνήθηκες τη εκτέλεση της συνταγής;
Το ότι ήταν υγιέστατος πως το έκρινες; Πήρες ιστορικό;
Η υδροξυχλωροκινη χρησιμοποιήθηκε για ασθενείς με covid κυρίως στις πρώτες φάσεις της πανδημίας όπου τα τότε στελέχη του ιού χτύπαγαν κατώτερο αναπνευστικό. Η χορήγηση γίνονταν στο νοσοκομείο εφόσον τα ευρήματα της αξονικής θώρακος έδειχναν σοβαρή προσβολή των πνευμόνων. Αν συνταγογραφηθηκε από τον πνευμονολογο για τον covid έτσι χύμα, όντως ήταν υπερβολή, μπορεί όμως να συνταγογραφηθηκε για άλλο νόσημα που είχε ο άνθρωπος.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 24 Αύγ 2023, 12:06

hellegennes έγραψε:
23 Αύγ 2023, 23:57

Ο NIH (National Institutes of Health), που είναι ο αρμόδιος αμερικανικός φορέας, λέει:
Symptom management should be initiated for all nonhospitalized adults with mild to moderate COVID-19. For adults who are at high risk of progression to severe disease, several antiviral therapeutic options are available to reduce the risk of hospitalization or death.
Και πιο συγκεκριμένα:
Ritonavir-boosted nirmatrelvir (Paxlovid)
Remdesivir
Molnupiravir
Έχεις γίνει το ίδιο με τον σαλτιμπάγκο που θαυμάζεις, τον Άδωνη. Δεν έχεις πλέον την ελάχιστη αξιοπρέπεια να πάρεις πίσω ό,τι έγραψες γιατί νομίζεις ότι είσαι ο μόνος που κατέχει την απόκρυφη αλήθεια για το πώς λειτουργούν τα αντιβιοτικά.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2023, 12:07

Μάνα μου σε ιό δίνεις αντιικό. Δε δίνεις αντιβιοτικό, το αντιβιοτικό έχει μέσα τον όρο ιός αλλά είναι λάθος ορολογία αφορά κατηγορίες φαρμάκων για βακτήρια, ΟΧΙ ΓΙΑ ΙΟΥΣ. ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ΤΑ ΑΝΤΙΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΑ. Η οδηγία ήταν παρακεταμόλη και οξυγόνο. Όσοι φάγατε τις λοιπές σαχλες που συνταγογραφουσαν κακώς τις φάγατε. Τώρα για τα υπόλοιπα απευθυνσου στον Χελη που τα έχει γκουγκλαρει.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 24 Αύγ 2023, 12:11

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 12:02
Prepon έγραψε:
24 Αύγ 2023, 11:59
Cecily Anne έγραψε:
23 Αύγ 2023, 16:52


Τώρα αλήθεια μου έδωσες παράδειγμα αντιβίωσης με χειρουργείο που σε έχουν ανοιχτό ? Που και εκεί δε δίνουν καν σε όλες τις περιπτώσεις ? Τώρα θα μου δώσεις και παράδειγμα αντιβιοτικής κρέμας για πληγές! Ρε συνέλθει και μην λες σαχλες. Η προληπτική χρήση αντιβιοτικών αναφέρεται στη χρήση αντιβιοτικών από ασθενή μη νοσηλευομενο, χωρίς να έχει βακτηριακή λοίμωξη.

Μα η απονεύρωση είναι operation. Επίσης ΕΧΕΙΣ ΠΙΆΣΕΙ ΒΑΚΤΉΡΙΑ και σε αναλαμβάνει αφού πάρεις το κουτί. Αυτή είναι η χρήση του αντιβιοτικού. Έχεις κάποια βακτηριακή λοίμωξη, δεν μπορεί να σου κάνει την απονεύρωση αν δεν είναι όλα νεκρά, διότι θα σε κλείσει και τα βακτήρια θα συνεχίσουν να τρώνε.
Μην κολλάς αν θεωρείται χειρουργείο η απονεύρωση.

Ας πούμε για καθαρισμό δοντιών, πάλι δίνουν αντιβίωση σε όσους έχουν ιστορικό ενδοκαρδίτιδας.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 24 Αύγ 2023, 12:14

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2023, 12:07
Μάνα μου σε ιό δίνεις αντιικό. Δε δίνεις αντιβιοτικό, το αντιβιοτικό έχει μέσα τον όρο ιός αλλά είναι λάθος ορολογία αφορά κατηγορίες φαρμάκων για βακτήρια, ΟΧΙ ΓΙΑ ΙΟΥΣ. ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΝΕ ΤΑ ΑΝΤΙΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΑ. Η οδηγία ήταν παρακεταμόλη και οξυγόνο. Όσοι φάγατε τις λοιπές σαχλες που συνταγογραφουσαν κακώς τις φάγατε. Τώρα για τα υπόλοιπα απευθυνσου στον Χελη που τα έχει γκουγκλαρει.
Ε τώρα τι να πω...

Ας μην πω τίποτα καλύτερα
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών