Είμαι θετικός

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Μαρ 2023, 22:34

Otto Weininger έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:37
Αφιερωμένο στους "ενα κρυωματάκι είναι" :

"Taken together, the investigators write, these findings suggest that SARS-CoV-2 infection damages the CD8+ T cell response, an effect akin to that observed in earlier studies showing long-term damage to the immune system after infection with viruses such as hepatitis C or HIV"

https://www.nih.gov/news-events/news-re ... accination
Ενδιαφέρον. Το έχουν κάνει και για άλλους ιούς του κοινού κρυώματος αυτό ή μόνο για τον συγκεκριμένο ιό;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μαρ 2023, 22:36

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:22
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:16
Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:04


Και πάλι δεν μπορει να γνωρίζει οτι δεν τον πέρασε. Εκτός αν λέγαν ψέματα οι γιεπιστήμουνις.

Το πιο όμορφο είναι οτι ποτέ δεν θα μάθει... :)
Δεν έκανα κάποιο άλλο τεστ εκτός από τα σελφ αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να κάνω τη στιγμή που δεν είχα ούτε καταρροή ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα. Η πλάκα είναι πως όποτε αρρωσταίνω, από οτιδήποτε, εμφανίζω κνίδωση και μου γαμάει το σύστημα. Ούτε από αυτήν είχα. Ούτε είχα όρεξη να πληρώσω για μοριακό, πωςτολενετελοςπαντων.
:lol:
Ακριβώς γι' αυτό είπα ότι το τελικό αποτέλεσμα θα κριθεί στα σημεία. Και αν γουστάρεις σπαθί για τον τελευταίο αποκεφαλισμό έχω δύο διπλής λαβής στο πατάρι κι ένα στρατιωτικό που είναι πιο ελαφρύ, οικογενειακό κειμήλιο από τον α' παγκόσμιο, διάλεξε όποιο θέλεις, κανένα πρόβλημα.
Σοβαρεύουν τα πράγματα. :romance-hearteyes:

Αν φτάσουμε στις σφαγές, σίγουρα θα χρειαστώ κάποιο, σ' ευχαριστώ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μαρ 2023, 22:43

Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:31
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:21
Imperium έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:15


Earth calling Gher...

Σοβαρή ερώτηση - για ποιόν λόγο αποκλείεις να πέρασες χωρίς συμπτώματα, όπως εκατομύρια άλλοι;
Όποτε αρρωσταίνω, εμφανίζω και κνίδωση. Σαν αλλεργία στο ιό ή το μικρόβιο ή οτιδήποτε με αρρωσταίνει. Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως όχι μόνο το πέρασα, όχι μόνο ήμουν ασυμπτωματική αλλά δεν είχα ούτε κνίδωση.
Ε αν νομίζεις οτι για κάπιον λόγο εσύ εξαιρείσαι από τον επιστημνικό ορισμό του "μη συμπτωματικού" μαγκιά σου.

Σημειωτέον οτι δεν ενίσταμαι στην διατύπωσή σου, απλά επισημάνω οτι δεν συμβαδίζει με την επιστημνική ορθοδοξία (ισώς και καλά να κάνει). (Βεβαία υπάρχουν και ζώα μπου θα το χαρακτήριζαν αυτό που κάνεις με κάποια γνωστή λέξη που έχει περάσει στην καθομιλουμένη, αλλά ας μην ασχοληθούμε με τους τρανς πάλι, που λέει κι η Γαλή.)
Δεν λέω πως εξαιρούμαι από κάτι ή πως είμαι κάτι το ιδιαίτερο ή το παράξενο. Λέω το ακριβώς αντίθετο, πως από την ώρα που έγινα μάνα και άρχισα να κολλάω από το παιδί οτιδήποτε έφερνε από τον παιδικό, με πήγαινε γαμιώντας, γιατί σε αντίθεση με όλους τους άλλους που κολλάνε και περνάνε οτιδήποτε έχουν, εγώ είχα επιπλέον και την κνίδωση με αντιισταμινικό, και ενέσεις κορτιζόνης παλιότερα και κορτιζόνη σε χάπι και διάφορα άλλα. Αν είχα κολλήσει γαμοκόβιντ, όσο ασυμπτωματικά και να τον περνούσα, θα μου έκανε κνίδωση, δεν υπάρχει περίπτωση να την γλύτωνα. Δεν την γλύτωσα ποτέ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68599
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μαρ 2023, 22:52

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:22
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:16


Δεν έκανα κάποιο άλλο τεστ εκτός από τα σελφ αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να κάνω τη στιγμή που δεν είχα ούτε καταρροή ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα. Η πλάκα είναι πως όποτε αρρωσταίνω, από οτιδήποτε, εμφανίζω κνίδωση και μου γαμάει το σύστημα. Ούτε από αυτήν είχα. Ούτε είχα όρεξη να πληρώσω για μοριακό, πωςτολενετελοςπαντων.
:lol:
Ακριβώς γι' αυτό είπα ότι το τελικό αποτέλεσμα θα κριθεί στα σημεία. Και αν γουστάρεις σπαθί για τον τελευταίο αποκεφαλισμό έχω δύο διπλής λαβής στο πατάρι κι ένα στρατιωτικό που είναι πιο ελαφρύ, οικογενειακό κειμήλιο από τον α' παγκόσμιο, διάλεξε όποιο θέλεις, κανένα πρόβλημα.
Σοβαρεύουν τα πράγματα. :romance-hearteyes:

Αν φτάσουμε στις σφαγές, σίγουρα θα χρειαστώ κάποιο, σ' ευχαριστώ.
Στη διάθεση σου, όλα. Ποιο γουστάρεις; Παίζει κι ένα πολεμικό σφυρί που δεν είναι τόσο ποιητικό.


Είσαι σίγουρη ότι μπορείς να τα κουμαντάρεις; Τα χαϊντερλίστικα εννοώ. Διαφορετικά, χρησιμοποίησε κάποιο αρωματάκι από το πολεμικό στοκ που έχεις ως αντιβίωση στις κνιδώσεις, που έπαθες απο τους παιδικούς σταθμούς. Καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Μαρ 2023, 23:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:52
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:22


:lol:
Ακριβώς γι' αυτό είπα ότι το τελικό αποτέλεσμα θα κριθεί στα σημεία. Και αν γουστάρεις σπαθί για τον τελευταίο αποκεφαλισμό έχω δύο διπλής λαβής στο πατάρι κι ένα στρατιωτικό που είναι πιο ελαφρύ, οικογενειακό κειμήλιο από τον α' παγκόσμιο, διάλεξε όποιο θέλεις, κανένα πρόβλημα.
Σοβαρεύουν τα πράγματα. :romance-hearteyes:

Αν φτάσουμε στις σφαγές, σίγουρα θα χρειαστώ κάποιο, σ' ευχαριστώ.
Στη διάθεση σου, όλα. Ποιο γουστάρεις; Παίζει κι ένα πολεμικό σφυρί που δεν είναι τόσο ποιητικό.


Είσαι σίγουρη ότι μπορείς να τα κουμαντάρεις; Τα χαϊντερλίστικα εννοώ. Διαφορετικά, χρησιμοποίησε κάποιο αρωματάκι από το πολεμικό στοκ που έχεις. Καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις. :lol:
Υπάρχει ένα μαχαίρι του προπαππού μου στο πατρικό που μοιάζει με ματσέτα. Άκρως αποτελεσματικό και επιβλητικό.

Γνωρίζω άρωμα γνωστού οίκου που μυρίζει νεκροτομείο. Εννοείται δεν πλησιάζω. Αυτές τις μέρες φοράω πολύ γάλβανο, του οποίου την πικράδα λατρεύω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68599
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μαρ 2023, 23:10

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 23:05
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:52
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:36

Σοβαρεύουν τα πράγματα. :romance-hearteyes:

Αν φτάσουμε στις σφαγές, σίγουρα θα χρειαστώ κάποιο, σ' ευχαριστώ.
Στη διάθεση σου, όλα. Ποιο γουστάρεις; Παίζει κι ένα πολεμικό σφυρί που δεν είναι τόσο ποιητικό.


Είσαι σίγουρη ότι μπορείς να τα κουμαντάρεις; Τα χαϊντερλίστικα εννοώ. Διαφορετικά, χρησιμοποίησε κάποιο αρωματάκι από το πολεμικό στοκ που έχεις. Καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις. :lol:
Υπάρχει ένα μαχαίρι του προπαππού μου στο πατρικό που μοιάζει με ματσέτα. Άκρως αποτελεσματικό και επιβλητικό.

Γνωρίζω άρωμα γνωστού οίκου που μυρίζει νεκροτομείο. Εννοείται δεν πλησιάζω. Αυτές τις μέρες φοράω πολύ γάλβανο, του οποίου την πικράδα λατρεύω.
Ειλικρινά, δεν μ' ενδιαφέρει τι φοράς, απλώς το είδα κι εγώ χαλαρωτικά.

Οι ντομ συντονίστριες σε συνδυασμό με το μάι στάιλ ροκς, ιατρικώς και περιανεμικώς, είναι το καλύτερο μου.

Και στηρίζω ανεπιφύλακτα. :smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 23 Μαρ 2023, 23:13

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:43
Όποτε αρρωσταίνω, εμφανίζω και κνίδωση. Σαν αλλεργία στο ιό ή το μικρόβιο ή οτιδήποτε με αρρωσταίνει. Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως όχι μόνο το πέρασα, όχι μόνο ήμουν ασυμπτωματική αλλά δεν είχα ούτε κνίδωση.
ΟΚ, αλλά εδώ ο δικός ορισμός του "ασυμπτωματικού" και ο επιστημονικός σαφώς αποκλίνουν.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68599
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μαρ 2023, 23:38

hellegennes έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 21:27
Από τη δική μου λίστα γνωστών (που παίζει σε ευρεία γκάμα ηλικιών, επαγγελμάτων, συνηθειών κλπ) κατέληξα στο ότι οι εμβολιασμένοι γενικώς, την έβγαλαν αβαβα στα τελευταία κύματα σε σχέση με τους ανεμβολίαστους και ότι όσοι την πέρασαν βαριά είναι οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
Εγώ το ακριβώς αντίθετο βλέπω στον δικό μου κύκλο. Και στο φόρουμ το αντίθετο βλέπουμε, βάσικα.
Το τι βλέπουμε στο πχόρουμ είναι αυτό που πλασάρει στο πχόρουμ ο κάθε χρήστης βρε hell. Kάποιοι τσιμπάνε στα σοβαρά κάποιοι όχι, κάποιοι χρησιμοποιούν περιστασιακό πιάρ γιατί είναι κλασσικοί μπετόβλακες και κάποιοι όχι.

Ενιγουέι, ακόμη και σε άσχετο θέμα που έχουμε εκφέρει διαφορετικές απόψεις και ανεξαρτήτως από τις δικές σου αντιδράσεις, εγώ συνεχίζω να σε θεωρώ από τα πραγματικά έξυπνα μέλη του πχόρουμ.

Και το εννοώ. Οπότε το να μου την πεις για τον χ ή ψ λογο, θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον. Τόσο στα ιατρικά όσο και στα υπόλοιπα θέματα. Αν θεωρήσω ότι λες παπαριές, θα στην πω κι εγώ. Είναι απλό, δεν είναι; :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Μαρ 2023, 23:46

Μα δεν σου την λέω στο συγκεκριμένο. Τα δε αισθήματα είναι αμοιβαία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68599
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μαρ 2023, 12:11

hellegennes έγραψε:
23 Μαρ 2023, 23:46
Μα δεν σου την λέω στο συγκεκριμένο. Τα δε αισθήματα είναι αμοιβαία.

Το κατάλαβα. Και για κάτι τέτοια σ' αγαπάω. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22908
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Μαρ 2023, 12:16

Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:22
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:16


Δεν έκανα κάποιο άλλο τεστ εκτός από τα σελφ αλλά δεν βρίσκω και τον λόγο να κάνω τη στιγμή που δεν είχα ούτε καταρροή ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα. Η πλάκα είναι πως όποτε αρρωσταίνω, από οτιδήποτε, εμφανίζω κνίδωση και μου γαμάει το σύστημα. Ούτε από αυτήν είχα. Ούτε είχα όρεξη να πληρώσω για μοριακό, πωςτολενετελοςπαντων.
:lol:
Ακριβώς γι' αυτό είπα ότι το τελικό αποτέλεσμα θα κριθεί στα σημεία. Και αν γουστάρεις σπαθί για τον τελευταίο αποκεφαλισμό έχω δύο διπλής λαβής στο πατάρι κι ένα στρατιωτικό που είναι πιο ελαφρύ, οικογενειακό κειμήλιο από τον α' παγκόσμιο, διάλεξε όποιο θέλεις, κανένα πρόβλημα.
Σοβαρεύουν τα πράγματα. :romance-hearteyes:

Αν φτάσουμε στις σφαγές, σίγουρα θα χρειαστώ κάποιο, σ' ευχαριστώ.
Ξεχνάτε γυναίκες, πως δεν ειστε μόνες.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Μαρ 2023, 15:02

Ερμής έγραψε:
24 Μαρ 2023, 12:16
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:22


:lol:
Ακριβώς γι' αυτό είπα ότι το τελικό αποτέλεσμα θα κριθεί στα σημεία. Και αν γουστάρεις σπαθί για τον τελευταίο αποκεφαλισμό έχω δύο διπλής λαβής στο πατάρι κι ένα στρατιωτικό που είναι πιο ελαφρύ, οικογενειακό κειμήλιο από τον α' παγκόσμιο, διάλεξε όποιο θέλεις, κανένα πρόβλημα.
Σοβαρεύουν τα πράγματα. :romance-hearteyes:

Αν φτάσουμε στις σφαγές, σίγουρα θα χρειαστώ κάποιο, σ' ευχαριστώ.
Ξεχνάτε γυναίκες, πως δεν ειστε μόνες.
Σπαθί έχεις;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8549
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 24 Μαρ 2023, 15:16

Gherschaagk έγραψε:
24 Μαρ 2023, 15:02
Ερμής έγραψε:
24 Μαρ 2023, 12:16
Gherschaagk έγραψε:
23 Μαρ 2023, 22:36

Σοβαρεύουν τα πράγματα. :romance-hearteyes:

Αν φτάσουμε στις σφαγές, σίγουρα θα χρειαστώ κάποιο, σ' ευχαριστώ.
Ξεχνάτε γυναίκες, πως δεν ειστε μόνες.
Σπαθί έχεις;
Έχω και ξίφος και ξιφίδιο.
Μπορώ να δανείσω ένα στον Ερμής
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Μαρ 2023, 15:19

Airman68 έγραψε:
24 Μαρ 2023, 15:16
Gherschaagk έγραψε:
24 Μαρ 2023, 15:02
Ερμής έγραψε:
24 Μαρ 2023, 12:16


Ξεχνάτε γυναίκες, πως δεν ειστε μόνες.
Σπαθί έχεις;
Έχω και ξίφος και ξιφίδιο.
Μπορώ να δανείσω ένα στον Ερμής
Εκτός κι αν δεν προλάβεις.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 8549
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Είμαι θετικός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 24 Μαρ 2023, 15:20

Gherschaagk έγραψε:
24 Μαρ 2023, 15:19
Airman68 έγραψε:
24 Μαρ 2023, 15:16
Gherschaagk έγραψε:
24 Μαρ 2023, 15:02


Σπαθί έχεις;
Έχω και ξίφος και ξιφίδιο.
Μπορώ να δανείσω ένα στον Ερμής
Εκτός κι αν δεν προλάβεις.
Τον φάγατε τον Ερμή; :o
Yippie Kay Yay

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών