Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιουν 2022, 19:57

Αρίστος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:00
Δεν εκανα κανενα εμβολιο και δεν κολλησα καμια φορα παροτι η δουλεια μου ειναι καθημερινα να επισκεπτομαι επιχειρησεις και μαγαζια.

.
αν κρινουμε απο το γεγονος οτι εισαι αλλεργικος στην αληθεια.

εχεις κανει 3 εμβολια, κολλησες, και εισαι κλεισμενος μες το σπιτι και δε βλεπεις ανθρωπο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Ιουν 2022, 20:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:01
Σέλευκας έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:58
Εκανα τρία εμβόλια και κόλλησα τρεις φορές. Δεν θα χάσω την τέταρτη.
Εγώ πάλι έκανα τρία και δεν κόλλησα ούτε μία. Και ακριβώς γι' αυτό δεν θα χάσω και την τέταρτη δόση. :lol:
εκανα 3, δεν κολλησα ποτε, παρολο που κολλησε 2 φορες το παιδι και 1 η γυναικα, και δεν πηρα πρακτικα κανενα μετρο προστασιας. μεχρι απο το ιδιο ποτηρι με τους αρρωστους ετυχε να πιω.

θα κανω οσες ακομη χρειαστει, κι αμα θενε δινω το αιμα μου για να φκιασουν καινουριο εμβολιο, δε με πιανει τιποτα :smt047
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14102
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Εκβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 23 Ιουν 2022, 20:03

foscilis έγραψε:
23 Ιουν 2022, 19:30
Δημοκράτης έγραψε:
23 Ιουν 2022, 19:12
Stalker έγραψε:
23 Ιουν 2022, 18:59


Είναι ρουλέτα, μέχρι να κολλήσεις δεν ξέρεις πόσο θα σε τρέξει, τα έχω δει όλα στον κύκλο μου, βλέπε και Όττο. Βάλε και τα κουσούρια που αφήνει σε υπολογίσιμο ποσοστό τον νοσησαντων και το να μην εμβολιαστείς απλά γίνεται ηλίθιο ρίσκο, εκτός αν έχεις καταφέρει να πείσεις τον εαυτό σου ότι το εμβόλιο είναι μεγαλύτερος κίνδυνος, πράγμα αυξανόμενα δύσκολο.

Κατά πάσα πιθανότητα θα ξανεμβολιαστώ, ιδανικά όταν γίνουν διαθέσιμα τα επικαιροποιημένα της μοδέρνα, επειδή είναι τζάμπα, ακίνδυνο και πέντε λεπτά υπόθεση.
μα δεν είναι 5 λεπτά υπόθεση. Όσους ξέρω που εμβολιάστηκαν για 1-2 μέρες ήταν τέζα ή έστω με πόνους.
Εγώ με το άστρα είχα δύο ωραιότατα άκουσματα και θα ξαναπώ ότι πρέπει να το ψάξουν ώστε να πουλιέται σαν ναρκωτικό αναψυχής, ενω με τη γκαζοζα του κτηνιάτρου δεν κατάλαβα τίποτα. Το ίδιο και τα παιδιά μου. Η σύζυγος πρώτη δόση άστρα την πήρε ο διαολος δεύτερη δόση και γκαζοζα επίσης τίποτα.

Από εκεί και πέρα είναι σημαντικό να καταλάβεις πως όταν προτείνουν να κάνεις ή να μην κάνεις ένα εμβόλιο το κάνουν με επιδημιολογικά κριτήρια, δηλαδή έχοντας συγκεντρώσει στατιστικά από αντιπροσωπευτικά δείγματα του πληθυσμού και όχι από "όσους ξέρεις".
Εμένα η πρώτη δόση (Astra-Zeneca) μου έφερε πυρετό. Την δεύτερη δόση (επίσης Astra) ούτε που την κατάλαβα. Η τρίτη δόση όμως (Pfizer) ήταν που με γονάτισε.

Ενδιαφέρον είναι ότι ένα μήνα μετά από κάθε δόση μέτρησα αντισώματα. Μετά τις δόσεις με πυρετό, τα αντισώματα ήταν αυξημένα. Μετά την δόση που δεν με επηρέασε, όχι και τόσο.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Ιουν 2022, 20:31

Ζενίθεδρος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 19:14
Feindflug έγραψε:
23 Ιουν 2022, 18:54
Ζενίθεδρος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 18:34


Τι ηλικία έχεις και βαράς κατά συρροή εμβόλια για κάτι που καθαρίζει κατά 99,99% γέρους; Είμαι 48, ανεμβολίαστος και πέρασα τον κορονοϊό σαν κάτι μεταξύ από βαρύ συνάχι και ελαφριά γρίπη. Μέχρι 37,2 μου πήγε ο "υψηλός πυρετός". Αν το ανοσοποιητικό σου χρειάζεται από τώρα πατερίτσες για να πορεύεται, στην ηλικία μου θα πρέπει να σε κλείσουν σε θάλαμο αποστειρωμένης ατμόσφαιρας.
Τύπε, μπορείς να έχεις ότι άποψη θέλεις για τα εμβόλια και την φάση, αλλά το προσωπικό σου παράδειγμα για το πώς πέρασες τον ιό, όντας ανεμβολίαστος, δεν λέει κάτι.

Εγώ προσωπικά ξέρω όλους τους δυνατούς συνδυασμούς: Από κτήνη υγείας που το πέρασαν πολύ άσχημα μέχρι κινούμενα πτώματα που δεν κατάλαβαν τίποτα, εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι.

Γενική εικόνα μπορεί να υπάρξει ως κάποιον βαθμό, αλλά οι προσωπικές εμπειρίες με βάση τον εαυτό μας, δεν δίνουν κανένα βάρος στην όποια θέση μας.
Κάποιος που είναι κολλημένος με το εμβόλιο, δεν βλέπει ούτε το δέντρο ούτε το δάσος. Από παραδείγματα για γενική εικόνα βρωμάει ο τόπος. Αυτή η ίωση καθαρίζει γέρους, και όχι τώρα, από την αρχή, όπου στο κρουαζιερόπλοιο Diamond Princess κόλλησαν 600 συνταξιούχοι και από αυτούς πέθανε το 3%.

Άλλο παράδειγμα.

Εικόνα

Υπολόγισες πόσες ακριβώς δόσεις πρέπει να κάνεις μέχρι τα 90;
Αυτές οι στατιστικές που δίνεις εδώ, τύπε, σαφώς κι έχουν επιστημονικό ενδιαφέρον.Οι προσωπικές εμπειρίες που παρέθεσες προηγουμένως όμως, στέκουν μόνο σε καφενειακή συζήτηση.

Το τι κάνω εγώ με τα εμβόλια, είναι προσωπικό μου θέμα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11910
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 23 Ιουν 2022, 20:35

Η πρώτη αστρα δεν με πείραξε αλλά άλλαξα σε 2η φαιζερ λογο σύστασης γιατρού με κάτι αλλεργίες που είχα και με τέντωσε.
Την έκανα καλοκαίρι το πρωί και είχα σκοπό να κάνω μεταφορά το βράδυ μελίσσια.
Πήρα τα @@ μου.
Κόπωση. Περίεργη μαστούρα. Το βράδυ ρίγος. Πρέπει να κάνα δέκατα.
Έξω να ψενει ο τόπος απ τη ζέστα. Όλοι είχαν λιβακωθει . Εγώ κουβέρτα.
Μια κρύωνα μια είχα λαμπαδιασει .

Και όλα αυτά λίγο παραπάνω από ένα 24ωρο.
Το απόγευμα της επόμενης μέρας σταμάτησαν τα πάντα.
Λες και έκλεισε κάποιος διακόπτης.

Με την τρίτη δόση δεν κατάλαβα τίποτα.
Ήμουν σκληρός καρ....λης.
:lol:

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 23 Ιουν 2022, 20:40

taliban έγραψε:
23 Ιουν 2022, 20:35

Έξω να ψενει ο τόπος απ τη ζέστα. Όλοι είχαν λιβακωθει . Εγώ κουβέρτα.
Μια κρύωνα μια είχα λαμπαδιασει .
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39711
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Ιουν 2022, 21:01

Stephanos A Mytilineos
4 ώρ. ·
Η Εθνική Επιτροπή Εμβολιασμών μας προτρέπει για 4η δόση αν κι όπως επισημαίνει «δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή επαρκή επιστημονικά δεδομένα για το πρόσθετο όφελος που ενδέχεται να προσέφερε μια δεύτερη αναμνηστική δόση με τα υπάρχοντα εμβόλια».
Δηλαδή, μας στέλνουν «προαιρετικά» να κάνουμε ένα εμβόλιο που ΔΕΝ λειτουργεί. Ή τέλος πάντων δεν ξέρουν αν αντιμετωπίζει την «Όμικρον 5». Αυτό λέγεται επιστήμη; Αλήθεια, αυτό είναι επιστήμη; Ή βότανα του μάγου της φυλής;
Είμαι τριπλά εμβολιασμένος και επίσης νόσησα.
Τώρα μου λένε ότι τα τρία εμβόλια και η νόσησή μου δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν την «Όμικρον 5», που είναι ένας νέος ιός που παρακάμπτει αυτά τα αντισώματα.
Άρα, έχουμε έναν νέο ιό, που εξαπλώνεται επειδή έγινε άρση όλων των μέτρων και η χώρα είναι ξέφραγο αμπέλι τουριστών, εν μέσω οικονομικής κρίσης, ενεργειακής κρίσης και επικείμενης επισιτιστικής κρίσης, εν μέσω πολέμου. Δεν θα καταφύγω σε θεωρίες συνωμοσίας, έχω μία απλή εξήγηση: Είναι ανίκανοι και τενεκέδες ξεγάνωτοι.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70050
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιουν 2022, 21:04

Αρίστος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 21:01
Stephanos A Mytilineos
4 ώρ. ·
Η Εθνική Επιτροπή Εμβολιασμών μας προτρέπει για 4η δόση αν κι όπως επισημαίνει «δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή επαρκή επιστημονικά δεδομένα για το πρόσθετο όφελος που ενδέχεται να προσέφερε μια δεύτερη αναμνηστική δόση με τα υπάρχοντα εμβόλια».
Δηλαδή, μας στέλνουν «προαιρετικά» να κάνουμε ένα εμβόλιο που ΔΕΝ λειτουργεί. Ή τέλος πάντων δεν ξέρουν αν αντιμετωπίζει την «Όμικρον 5». Αυτό λέγεται επιστήμη; Αλήθεια, αυτό είναι επιστήμη; Ή βότανα του μάγου της φυλής;
Είμαι τριπλά εμβολιασμένος και επίσης νόσησα.
Τώρα μου λένε ότι τα τρία εμβόλια και η νόσησή μου δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν την «Όμικρον 5», που είναι ένας νέος ιός που παρακάμπτει αυτά τα αντισώματα.

Άρα, έχουμε έναν νέο ιό, που εξαπλώνεται επειδή έγινε άρση όλων των μέτρων και η χώρα είναι ξέφραγο αμπέλι τουριστών, εν μέσω οικονομικής κρίσης, ενεργειακής κρίσης και επικείμενης επισιτιστικής κρίσης, εν μέσω πολέμου. Δεν θα καταφύγω σε θεωρίες συνωμοσίας, έχω μία απλή εξήγηση: Είναι ανίκανοι και τενεκέδες ξεγάνωτοι.

.
Ε, αν βρει κάτι καλύτερο ο μάγος της φυλής, ας το δοκιμάσει.

Είναι πολύ απλά τα πράγματα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19690
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 23 Ιουν 2022, 21:06

Μαδουραίος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:24
Κορονοϊός: Εισήγηση για 4η δόση του εμβολίου απ’ όλους άνω των 30 – Ισχυρή σύσταση για τους άνω των 60

:smt005::smt005::smt005:

Πονάτε; Πήζετε;Πατωνετε;

https://www.newsit.gr/ellada/koronoios- ... 0/3549724/
Το πρόβλημα που ακριβώς είναι;

Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4490
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 23 Ιουν 2022, 21:12

Δεν υπαρχουνε δεδομενα
Αλλα καντε το

Μην ειστε περιεργοι ενα εμβολιακι παραπανω ειναι

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39711
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 23 Ιουν 2022, 21:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2022, 21:04
Αρίστος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 21:01
Stephanos A Mytilineos
4 ώρ. ·
Η Εθνική Επιτροπή Εμβολιασμών μας προτρέπει για 4η δόση αν κι όπως επισημαίνει «δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή επαρκή επιστημονικά δεδομένα για το πρόσθετο όφελος που ενδέχεται να προσέφερε μια δεύτερη αναμνηστική δόση με τα υπάρχοντα εμβόλια».
Δηλαδή, μας στέλνουν «προαιρετικά» να κάνουμε ένα εμβόλιο που ΔΕΝ λειτουργεί. Ή τέλος πάντων δεν ξέρουν αν αντιμετωπίζει την «Όμικρον 5». Αυτό λέγεται επιστήμη; Αλήθεια, αυτό είναι επιστήμη; Ή βότανα του μάγου της φυλής;
Είμαι τριπλά εμβολιασμένος και επίσης νόσησα.
Τώρα μου λένε ότι τα τρία εμβόλια και η νόσησή μου δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν την «Όμικρον 5», που είναι ένας νέος ιός που παρακάμπτει αυτά τα αντισώματα.

Άρα, έχουμε έναν νέο ιό, που εξαπλώνεται επειδή έγινε άρση όλων των μέτρων και η χώρα είναι ξέφραγο αμπέλι τουριστών, εν μέσω οικονομικής κρίσης, ενεργειακής κρίσης και επικείμενης επισιτιστικής κρίσης, εν μέσω πολέμου. Δεν θα καταφύγω σε θεωρίες συνωμοσίας, έχω μία απλή εξήγηση: Είναι ανίκανοι και τενεκέδες ξεγάνωτοι.

.
Ε, αν βρει κάτι καλύτερο ο μάγος της φυλής, ας το δοκιμάσει.

Είναι πολύ απλά τα πράγματα.


Kαθενας επιλεγει αν θα ακουσει τους μαγους της φυλης που προμοταρει το ΣΚΑΙ...

η τον Ευρωπαικο Οργανισμο Φαρμακου.

Αρίστος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 15:59


Τις αμφιβολίες του για την αναγκαιότητα μιας τέταρτης, αναμνηστικής δόσης εμβολίου κατά του covid, εξέφρασε ο Ευρωπαϊκός Οργανισμός Φαρμάκων (EMA) καθώς όπως ανέφερε ο επικεφαλής της στρατηγικής για τα εμβόλια, Δρ. Καβαλέρι δεν υπάρχουν προς το παρόν δεδομένα που να υποστηρίζουν αυτήν την προσέγγιση.

«Η στρατηγική χορήγησης ενισχυτικών δόσεων κάθε τέσσερις μήνες υποθετικά ενέχει τον κίνδυνο υπερφόρτωσης του ανοσοποιητικού συστήματος ενώ οδηγεί σε ψυχολογική κόπωση του πληθυσμού» εξήγησε μιλώντας στα ΜΜΕ.

https://www.naftemporiki.gr/story/18204 ... -plithusmo


Alert από ΕΜΑ: Αποδυναμώνουν την ανοσοποιητική αντίδραση οι συχνές ενισχυτικές δόσεις

https://www.euro2day.gr/news/world/arti ... oi-sy.html

.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39711
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 24 Ιουν 2022, 03:58

Επισης Γαλη μπολνταρισες τα λαθος γραμματα.

Τα σωστα που επρεπε να τονισεις ειναι αυτα.


Η Εθνική Επιτροπή Εμβολιασμών μας προτρέπει για 4η δόση αν κι όπως επισημαίνει «δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή επαρκή επιστημονικά δεδομένα για το πρόσθετο όφελος που ενδέχεται να προσέφερε μια δεύτερη αναμνηστική δόση με τα υπάρχοντα εμβόλια».
Δηλαδή, μας στέλνουν «προαιρετικά» να κάνουμε ένα εμβόλιο που ΔΕΝ λειτουργεί.


Κι αυτα απο το Μυτιληναιο που υπηρξε σκληροτατος εμβολιαστης και εχει ριξει τα απειρα μπινελικια στους ανεμβολιαστους.

.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9027
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Ιουν 2022, 11:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2022, 17:01
Σέλευκας έγραψε:
23 Ιουν 2022, 16:58
Εκανα τρία εμβόλια και κόλλησα τρεις φορές. Δεν θα χάσω την τέταρτη.
Εγώ πάλι έκανα τρία και δεν κόλλησα ούτε μία. Και ακριβώς γι' αυτό δεν θα χάσω και την τέταρτη δόση. :lol:
και τι θα λες στα δισέγγονα σου αν δεν κόλλησες; Εγω έχω στο ενεργητικό μου και ντέλτα και ουχμουχκραν και Β.
Είναι σαν να έζησες το 40 και να μη σε κρεμάσαν οι Γερμανοί με πάγο στα πόδια για να ομολογήσεις.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9027
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Ιουν 2022, 12:00

Σε γέρους ανω των 80 το θεωρώ τεράστια βλακεία να μην κάνουν τέταρτο εμβόλιο. Χωρίς εμβόλιο θα έχουν ένα κακό θάνατο ενώ με το εμβόλιο θα γλυτώσουν με μια απλή γριπούλα. Ακόμα και αν δεν τους προστατεύει τελικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μη το κάνουν έστω για την πιθανότητα.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9027
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Εμβολιάκηδες ευτυχώς είστε ελεύθεροι τώρα.Τρέξτε για την τέταρτη δόση.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Ιουν 2022, 12:07

και τις τρεις φορές που έπαθα γαμήθηκα στο σινάχι για μια βδομάδα περίπου. Και η όσφρηση ήρθε τώρα μετά από μήνες. Επίσης είχα και κάτι περίεργα συμπτώματα μετά τα εμβόλια, μεγάλωσε ο πέος μου 4 πόντους και τώρα αρχίζει πάλι και μικραίνει, γιαυτό θα πάω να κάνω και την τέταρτη.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών