Ισως και να εχω κορωνοιο

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ισως και να εχω κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Ιούλ 2022, 00:31

Γνωρίζει κάποιος πότε είναι πιο αποτελεσματικό να γίνονται self-tests μετά από επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα;

Σε φαρμακείο που ρώτησα μου είπαν να επαναλαμβάνω κάθε 3 μέρες. Για πόσο διάστημα είναι κάτι τέτοιο λογικό αν υποτεθεί ότι δεν υπάρξουν άλλα συμπτώματα;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ισως και να εχω κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Ιούλ 2022, 00:34

Μέχρι 10 μέρες. Μετά η πιθανότητα είναι πολύ μικρή. Πιο αποτελεσματικό είναι 3-5 μέρες μετά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ισως και να εχω κορωνοιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Ιούλ 2022, 00:36

hellegennes έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:34
Μέχρι 10 μέρες. Μετά η πιθανότητα είναι πολύ μικρή. Πιο αποτελεσματικό είναι 3-5 μέρες μετά.
Ευχαριστώ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών