Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 02 Αύγ 2022, 13:12

vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:34
. Ορισμένες θεωρίες υποδηλώνουν, όμως, ότι είναι ένα κληρονομικό χαρακτηριστικό από ζώα που ρίχνουν την γούνα τους για να επιβιώσουν στις καυτές καλοκαιρινές θερμοκρασίες, ή προσπαθούν να καμουφλάρονται.

πηγή: https://neurosciencenews.com/

https://www.huffingtonpost.gr/entry/to- ... HZLuSrGpKU
Ορίστε η λύση! Παγάκια στο κεφάλι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ζενίθεδρος την 02 Αύγ 2022, 13:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2022, 13:12

Cecily Anne έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:35
vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:22
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:57


Ναι καλά. Εδώ καραφλιαζουν από τα 25. Που ειναι η επιστήμη; παλιά καραφλιαζαν τουλάχιστον από τα 40+. Τώρα γίνεται χαμός, η ξουρα πάει σύννεφο. Η δύση καταρρέει.
Ο αδερφός μου απο τα 20 σχεδόν. Αλλά επειδή έχει συνδυασμό προσωπάρας με σωματάρα και χαρακτήρα τελείως ζμπούτσαμ (με αποτέλεσμα να μην πτοηθεί ψυχολογικά) την πέρασε πολύ λάιτ την όλη φάση.
Ίσως και να φταίει για αυτό το γεγονός ότι αφού έχασε και τα μαλλιά του, παρέμεινε εξίσου αρεστός στις γυναίκες όπως και πριν. Αν εχανε το σουξέ του στο αντιθετο φύλο, πιθανόν και να επηρεαζονταν αρκετά ψυχολογικά και μέχρι σημερα να το ειχε παρει πολυ βαριά, μια και ειναι γυναικάς.
Εμένα δεν μ'αρέσουν, για να είμαι ειλικρινής, αλλά ξέρεις πόσες έχουν κρυφό πόθο τον καράφλα; Έχω ακούσει τα άπειρα.
Είναι ύπουλο πράγμα η καράφλα, γενικά. Αν ησουν ασχημουλης με μαλλί, η καράφλα σε καταδικάζει εντελώς. Αν ήσουν ωραίος με μαλλί, και πάλι θα σε χαλάσει έστω και λίγο.
Σώσεζαι κάπως αν δεν έχεις πολύ έντονα-πεταχτά χαρακτηριστικά, τύπου μυτόγκα, αυτάρες κτλ. Αν τουλάχιστον τα έχεις συμμετρικά αυτά, εισαι οκ.
Γενικά το μαλλί είναι ατού, όπως και να το κάνουμε προσφέρει. Αν δεις κάποιον καραφλό και μπορείς να πεις οτι "είναι ωραίος", αν τον εβλεπες με μαλλί θα ήταν Άδωνις (οχι ο γνωστός, ο μυθολογικός).

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Αύγ 2022, 13:39

vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:12
Cecily Anne έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:35
vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:22

Ο αδερφός μου απο τα 20 σχεδόν. Αλλά επειδή έχει συνδυασμό προσωπάρας με σωματάρα και χαρακτήρα τελείως ζμπούτσαμ (με αποτέλεσμα να μην πτοηθεί ψυχολογικά) την πέρασε πολύ λάιτ την όλη φάση.
Ίσως και να φταίει για αυτό το γεγονός ότι αφού έχασε και τα μαλλιά του, παρέμεινε εξίσου αρεστός στις γυναίκες όπως και πριν. Αν εχανε το σουξέ του στο αντιθετο φύλο, πιθανόν και να επηρεαζονταν αρκετά ψυχολογικά και μέχρι σημερα να το ειχε παρει πολυ βαριά, μια και ειναι γυναικάς.
Εμένα δεν μ'αρέσουν, για να είμαι ειλικρινής, αλλά ξέρεις πόσες έχουν κρυφό πόθο τον καράφλα; Έχω ακούσει τα άπειρα.
Είναι ύπουλο πράγμα η καράφλα, γενικά. Αν ησουν ασχημουλης με μαλλί, η καράφλα σε καταδικάζει εντελώς. Αν ήσουν ωραίος με μαλλί, και πάλι θα σε χαλάσει έστω και λίγο.
Σώσεζαι κάπως αν δεν έχεις πολύ έντονα-πεταχτά χαρακτηριστικά, τύπου μυτόγκα, αυτάρες κτλ. Αν τουλάχιστον τα έχεις συμμετρικά αυτά, εισαι οκ.
Γενικά το μαλλί είναι ατού, όπως και να το κάνουμε προσφέρει. Αν δεις κάποιον καραφλό και μπορείς να πεις οτι "είναι ωραίος", αν τον εβλεπες με μαλλί θα ήταν Άδωνις (οχι ο γνωστός, ο μυθολογικός).
Ρε συ, πέραν μιας ηλικίας είναι πραγματικά αδιάφορο. Σε μικρότερες ηλικίες μάλλον ενοχλεί και ίσως και χαλάει και την αυτοπεποίθηση κάπως, οπότε συνολικά γυρνάει μπούμπερανγκ. Δεν μπορώ να φανταστώ μία 35άρα να λέει "δεν τον θέλω, δεν έχει μαλλιά". :102:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Αύγ 2022, 13:40

Ναι γι αυτό έβαλε μαλλούρα ο Μασκ, επειδή είναι αδιάφορο. Dream on, peasants.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Αύγ 2022, 13:43

George_V έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:00
O Aριστοτέλης ειχε πει καποτε (δεν το θυμαμαι ακριβως αλλα θα το περιγράψω στο περιπου)

"Οι ανδρες εχουν λίγα η καθολου μαλλια για να φαίνεται το σοφο τους κεφάλι, αντιθετα με τις γυναικες που εχουν πολλα μαλλια για να κρυψουν ενα χαζό κεφάλι".

Υ.Γ. Ο Αριστοτέλης ειχε καράφλα (μαλλον για αυτο το ειπε).
ο αριστοοτέλης δεν είχε καράφλα, απλώς ήταν τέρμα μισογύνης

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Αύγ 2022, 13:45

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:40
Ναι γι αυτό έβαλε μαλλούρα ο Μασκ, επειδή είναι αδιάφορο. Dream on, peasants.
Καλά τώρα μη συγκρίνεις. Εϊναι σα να λες η τάδε διάσημη έβαλε βυζιά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22740
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Αύγ 2022, 13:47

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:40
Ναι γι αυτό έβαλε μαλλούρα ο Μασκ, επειδή είναι αδιάφορο. Dream on, peasants.
Αυτό ακριβώς λέμε, γι αυτό κατακρίνουν σφόδρα την επιστήμη για τις αδυναμίες της.
Αν και προσωπικά αφού έφτασα 41 με μαλλιά, δεν έχω θέμα πλέον ιδιαίτερο. Στα 20+ όταν σου τυχαίνει όμως. Είναι χοντρή φρίκη.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 02 Αύγ 2022, 13:50

Ο Πανταζης ειχε τεραστιο προβλημα το οποιο δεν μπορει να διορθωθει με μεταμοσχεση
Κυκλοφορει βαζοντας καθημερινα στο κεφαλι του τεραστιες ποσοτητες hair fibers
Αυτος και ο Αντυπας ειναι δυο περιπτωσεις απελπιστικης χρησης toppik γιατι κατα τα αλλα το χρησιμοποιουν ολοι στην τηλεοραση και στην show bussiness
Oυτε του Κανακη ειναι πετυχημενη η μεταμοσχευση.Και εκει πεφτει πολυ hair fiber

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Αύγ 2022, 13:53

Cecily Anne έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:41
AlienWay έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:35
Ξέρω έναν φαλακρό που τον καιρό του γάμου του, ο πεθερός του του είπε:

Τι δώρο θες να σου κάνω: Μαλλιά (εμφύτευση) ή καινούργιο αυτοκίνητο;

Φυσικά διάλεξε το καινούργιο αυτοκίνητο. Δεν ήταν κουτός.
Να σου κάνω δώρο λέει μαλλιά. :smt005: Τι'ναι τούτος ρε.
:smt005:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 02 Αύγ 2022, 13:54

Mε τις νεες τεχνικες οποιος ειναι μεχρι την κλιμακα 4 παιρνει ενα αξιοπρεπεστατο αποτελεσμα με μεταμοσχευση μαλλιων μετα απο μεχρι και τρεις μεταμοσχευσεις
Απο την κλιμακα 5 και πανω δυσκολευει πολυ το πραγμα και πολλοι ειναι απλα ακαταλληλοι για μεταμοσχευση
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σπανακιας την 02 Αύγ 2022, 13:58, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23094
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 02 Αύγ 2022, 13:54

vagabondo έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:50
AlienWay έγραψε:
02 Αύγ 2022, 12:35
Ξέρω έναν φαλακρό που τον καιρό του γάμου του, ο πεθερός του του είπε:

Τι δώρο θες να σου κάνω: Μαλλιά (εμφύτευση) ή καινούργιο αυτοκίνητο;

Φυσικά διάλεξε το καινούργιο αυτοκίνητο. Δεν ήταν κουτός.
Τεστ ήτανε.
Αν επέλεγε τα μαλλιά, θα αποκληρωνε την κόρη του. :003:
:003:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8966
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 02 Αύγ 2022, 14:45

Ελπίζω να μη λυθεί, δεν θάθελα να δω τον Παπαδάκη με μαλλιά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4496
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 02 Αύγ 2022, 14:49

Τι; Και να αρχίσω πάλι να κουρεύομαι; Να περιμένω στην ουρά για κούρεμα;
Να μου λείπει.
Μηχανή Remington και τα μαλλιά στα κάγκελα.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

runner
Δημοσιεύσεις: 2662
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 02 Αύγ 2022, 14:53

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:57
Ναι καλά. Εδώ καραφλιαζουν από τα 25. Που ειναι η επιστήμη; παλιά καραφλιαζαν τουλάχιστον από τα 40+. Τώρα γίνεται χαμός, η ξουρα πάει σύννεφο. Η δύση καταρρέει.
Δεν ισχύει αυτό ακριβώς, η ανδρογενής αλωπεκία ξεκινάει από τα 21 και με το πέρασμα των ετών προχωράει.
Αν κάποιος που δεν είχε αλωπεκία ξαφνικά αρχίζει να χάνει τα μαλλιά του στα 40 ή στα 45 υπάρχει κάποιο άλλο αίτια από πίσω και καλό είναι να πάει να κάνει ένα γενικό τσεκ-απ.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4496
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 02 Αύγ 2022, 14:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:40
Ναι γι αυτό έβαλε μαλλούρα ο Μασκ, επειδή είναι αδιάφορο. Dream on, peasants.
Το ότι κάποιους τους ενοχλεί δεν σημαίνει πως για τους περισσότερους δεν είναι οχι απλά αδιάφορο αλλά παντελώς αδιάφορο.
Εμένα πια, μόνο αν μου έδιναν κάποιου είδους μισθό θα δεχόμουν να έβαζα ξανά μαλλιά στο κεφάλι μου.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών