Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22411
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Αύγ 2022, 14:58

runner έγραψε:
02 Αύγ 2022, 14:53
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:57
Ναι καλά. Εδώ καραφλιαζουν από τα 25. Που ειναι η επιστήμη; παλιά καραφλιαζαν τουλάχιστον από τα 40+. Τώρα γίνεται χαμός, η ξουρα πάει σύννεφο. Η δύση καταρρέει.
Δεν ισχύει αυτό ακριβώς, η ανδρογενής αλωπεκία ξεκινάει από τα 21 και με το πέρασμα των ετών προχωράει.
Αν κάποιος που δεν είχε αλωπεκία ξαφνικά αρχίζει να χάνει τα μαλλιά του στα 40 ή στα 45 υπάρχει κάποιο άλλο αίτια από πίσω και καλό είναι να πάει να κάνει ένα γενικό τσεκ-απ.
Μπορεί να ξεκινάει πολύ αργά αργα. Εδώ πλέον βλέπεις 25 με υπερκαραφλες. Και αρκετούς. Το θέμα είναι να έχεις μαλλί μέχρι τα 40. Μετά εμένα δεν με πολυκόφτει. Ειδικά αν ασπρίσουν και λίγο στα άκρα είναι καλύτερο. Στα μαύρα κάνει πολύ κοντράστ. :lol:

runner
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 02 Αύγ 2022, 15:06

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Αύγ 2022, 14:58
Μπορεί να ξεκινάει πολύ αργά αργα. Εδώ πλέον βλέπεις 25 με υπερκαραφλες. Και αρκετούς. Το θέμα είναι να έχεις μαλλί μέχρι τα 40. Μετά εμένα δεν με πολυκόφτει. Ειδικά αν ασπρίσουν και λίγο στα άκρα είναι καλύτερο. Στα μαύρα κάνει πολύ κοντράστ. :lol:
Μετά τα 40 ως γνωστόν είσαι ηλικιωμένος.
:giggle:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22411
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Αύγ 2022, 15:10

runner έγραψε:
02 Αύγ 2022, 15:06
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Αύγ 2022, 14:58
Μπορεί να ξεκινάει πολύ αργά αργα. Εδώ πλέον βλέπεις 25 με υπερκαραφλες. Και αρκετούς. Το θέμα είναι να έχεις μαλλί μέχρι τα 40. Μετά εμένα δεν με πολυκόφτει. Ειδικά αν ασπρίσουν και λίγο στα άκρα είναι καλύτερο. Στα μαύρα κάνει πολύ κοντράστ. :lol:
Μετά τα 40 ως γνωστόν είσαι ηλικιωμένος.
:giggle:
Νταξει ωρίμασες. Είναι κάτι το φυσιολογικό. Το δράμα είναι στα 20+. The horror.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 02 Αύγ 2022, 15:20

Σπανακιας έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:50
Ο Πανταζης ειχε τεραστιο προβλημα το οποιο δεν μπορει να διορθωθει με μεταμοσχεση
τι να πω,κουράγιο


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Αύγ 2022, 15:51

Γνωστός μου δικηγόρος με σοβαρό πρόβλημα πήγε Τουρκία πριν από 15 χρόνια περίπου. Μου είπαν, δεν τον έχω δει από τότε γιατί έπαιξε χοντρός καβγάς και κόψαμε, πως αν δεν είσαι ψιλιασμένος, δεν καταλαβαίνεις πως το μαλλί είναι φυτεμένο.

Επίσης φυτεμένο μαλλί έχει ο tom ford.

Μετά υπάρχουν και οι κολλημένες περούκες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 02 Αύγ 2022, 16:15

Μια μικρή διαφωνία με Vantono:

Ο αντικειμενικά όμορφος είτε με μαλλιά είτε χωρίς, τα ωραία χαρακτηριστικά του προσώπου του δεν τα χάνει.

Ο άσχημος τουλάχιστον με την καράφλα ιδιαίτερα αν το ξυρίσει ολοκληρωτικά (bald) κατ'εμε γίνεται κάπως πιο ουδέτερος εμφανισιακά.

Εκεί που πραγματικά είναι το άσχημο είναι η περίπτωση τύπου καραφλοχαίτης τύπου π.χ (ποδοσφαιριστές θα αναφέρω) Ρότσα, Χ.Δημοπούλου ή η κλασσική περίπτωση τύπου Τζαλοκώστα/ Μαλουμίδη κ.λ.π.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18924
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 02 Αύγ 2022, 16:38

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:00
Και εμφύτευση να κάνεις, πιθανότατα να πέσουν. Οι διάσημοι που έχουν λεφτά μπορουν να κάνουν και κάθε χρόνο, χεστηκανε. Και όταν σου έχουν μείνει λίγα από εμφύτευση φαίνεται, η hairline παραείναι ίσια και οι τρίχες χοντρες.
Μην λες ανακρίβειες.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14400
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 02 Αύγ 2022, 16:59

Pali ο καπιταλισμος θα σας σωσει πουτανακια της τριχας.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2022, 17:42

jimdenin έγραψε:
02 Αύγ 2022, 16:15
Μια μικρή διαφωνία με Vantono:

Ο αντικειμενικά όμορφος είτε με μαλλιά είτε χωρίς, τα ωραία χαρακτηριστικά του προσώπου του δεν τα χάνει.
Σωστό. Δεν προκειται ποτέ να τα χάσει τα ωραια του χαρακτηριστικά. Αυτό που λέω εγω ειναι πως το μαλλί είναι απλώς ένα προτέρημα, ειναι το κατι παραπάνω. Ειναι όπως το ωραίο σώμα, ή το ύψος ξέρω 'γω.
Αν ενας καραφλας ειναι τόσο ωραιος που πχ, τον βαθμολογείς με 8/10, αν αυτός ο τύπος ειχε και μαλλιά, θα ηταν για 11/10.

Ο άσχημος τουλάχιστον με την καράφλα ιδιαίτερα αν το ξυρίσει ολοκληρωτικά (bald) κατ'εμε γίνεται κάπως πιο ουδέτερος εμφανισιακά.
Μπα, δεν συμφωνώ με αυτό. Το αντίθετο. Η έλλειψη μαλλιών αναδεικνύει τις ατέλειες. Αν έχεις μυτόγκες, αυτιάγκουρα, μεγάλη κεφάλα κτλ, την έβαψες.
Αυτό ισχύει και με τις γυναίκες. Έχω μια φίλη που ναι μεν ειναι γλυκουλα και εχει καλό πρόσωπο, αλλά εχει κάτι αυτιά σαν εξαπτέρυγο με αποτέλεσμα κάθε φορά που πιάνει τα μαλλιά της πάνω, να τη βλέπεις και να θες να φας όλο το φαΐ σου.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24588
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Αύγ 2022, 17:49

Πτολεμαίος έγραψε:
02 Αύγ 2022, 14:57
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:40
Ναι γι αυτό έβαλε μαλλούρα ο Μασκ, επειδή είναι αδιάφορο. Dream on, peasants.
Το ότι κάποιους τους ενοχλεί δεν σημαίνει πως για τους περισσότερους δεν είναι οχι απλά αδιάφορο αλλά παντελώς αδιάφορο.
Εμένα πια, μόνο αν μου έδιναν κάποιου είδους μισθό θα δεχόμουν να έβαζα ξανά μαλλιά στο κεφάλι μου.
καλά όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.Αν ήταν επιλογή το 99.999999% των ανθρώπων δεν θα ήθελε ούτε να χάσει τα μαλλιά του, ούτε να γκριζάρουν. Δεν λέω 100% γιατί πάντα υπάρχουν και οι πειραγμένοι, εδώ υπάρχουν αλλοι που θέλουν να κόψουν το πουλί τους ή το χέρι τους.
Φυσικά το να γίνεις κουρούπα δεν είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα στον κόσμο. Δηλαδή κάτι τύποι που είναι μόνιμα με καπέλο, βάζουν περούκες κτλ δεν την έχουν δει σωστά την φαση

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4412
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 02 Αύγ 2022, 17:58

Δημοκράτης έγραψε:
02 Αύγ 2022, 17:49
Πτολεμαίος έγραψε:
02 Αύγ 2022, 14:57
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Αύγ 2022, 13:40
Ναι γι αυτό έβαλε μαλλούρα ο Μασκ, επειδή είναι αδιάφορο. Dream on, peasants.
Το ότι κάποιους τους ενοχλεί δεν σημαίνει πως για τους περισσότερους δεν είναι οχι απλά αδιάφορο αλλά παντελώς αδιάφορο.
Εμένα πια, μόνο αν μου έδιναν κάποιου είδους μισθό θα δεχόμουν να έβαζα ξανά μαλλιά στο κεφάλι μου.
καλά όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.Αν ήταν επιλογή το 99.999999% των ανθρώπων δεν θα ήθελε ούτε να χάσει τα μαλλιά του, ούτε να γκριζάρουν. Δεν λέω 100% γιατί πάντα υπάρχουν και οι πειραγμένοι, εδώ υπάρχουν αλλοι που θέλουν να κόψουν το πουλί τους ή το χέρι τους.
Φυσικά το να γίνεις κουρούπα δεν είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα στον κόσμο. Δηλαδή κάτι τύποι που είναι μόνιμα με καπέλο, βάζουν περούκες κτλ δεν την έχουν δει σωστά την φαση
Καραφλανθρωπος που έχει μάθει είτε να ξυρίζει, είτε να παίρνει με τη μηχανή το κεφάλι του, δεν ξαναγυρίζει πίσω.
Αυτό που λες ισχύει για τους κομπλεξικους που αφήνουν τα μαλλιά στο πλάι ή που βάζουν καπέλα ή ότι άλλο σκαρφιστεί η ψυχωτικη απελπισία τους.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Το τέλος της Φαλάκρας; Ταυτοποιήθηκε χημικός έλεγχος ζωής και θανάτου στους θύλακες των μαλλιών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 02 Αύγ 2022, 18:16

jimdenin έγραψε:
02 Αύγ 2022, 16:15
Μια μικρή διαφωνία με Vantono:

Ο αντικειμενικά όμορφος είτε με μαλλιά είτε χωρίς, τα ωραία χαρακτηριστικά του προσώπου του δεν τα χάνει.

Ο άσχημος τουλάχιστον με την καράφλα ιδιαίτερα αν το ξυρίσει ολοκληρωτικά (bald) κατ'εμε γίνεται κάπως πιο ουδέτερος εμφανισιακά.

Εκεί που πραγματικά είναι το άσχημο είναι η περίπτωση τύπου καραφλοχαίτης τύπου π.χ (ποδοσφαιριστές θα αναφέρω) Ρότσα, Χ.Δημοπούλου ή η κλασσική περίπτωση τύπου Τζαλοκώστα/ Μαλουμίδη κ.λ.π.


.


Η Ωχρά καραφλοχαίτη διορθώνεται εύκολα.....


Φέρνεις τη χαίτη σαν τέντα πάνω στό κάμπριο..... :smt023


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών