Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 18 Αύγ 2022, 00:48

independent44 έγραψε:
18 Αύγ 2022, 00:35
Και τα δυο μαζί δεν κόβονται.
Μάλλον θα σου κρατήσει το xanax και θα βάλει 1-2 χάπια ακόμα αντικαταθλιπτικά/αντιψυχωσικά υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα πίνεις.
Υπάρχουν και μη οπιοειδη, μάλλον θα τον ξεκινήσει με αυτά, να δει πως θα πάει. Στον οκανα εμείς μόνο τέτοια δίναμε.

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 18 Αύγ 2022, 00:58

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
18 Αύγ 2022, 00:48
independent44 έγραψε:
18 Αύγ 2022, 00:35
Και τα δυο μαζί δεν κόβονται.
Μάλλον θα σου κρατήσει το xanax και θα βάλει 1-2 χάπια ακόμα αντικαταθλιπτικά/αντιψυχωσικά υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα πίνεις.
Υπάρχουν και μη οπιοειδη, μάλλον θα τον ξεκινήσει με αυτά, να δει πως θα πάει. Στον οκανα εμείς μόνο τέτοια δίναμε.
Άμα ήσουν εκεί θα ξέρεις καλύτερα.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 18 Αύγ 2022, 01:47

Null έγραψε:
17 Αύγ 2022, 22:56
Σπύρος έγραψε:
17 Αύγ 2022, 22:52
Το XANAX δεν θέλει συνταγή ιατρού;
Ε, ναι. Έχω όσες θέλω.
Βότανα δοκίμασες; Πχ βάλσαμο , ashwagandha; Εγώ συνιστώ να κόψεις τουλάχιστον προσωρινά εντελώς το αλκοόλ. Καλό είναι να κόψεις και την καφεΐνη και να κάνεις υγιεινή διατροφή μειώνοντας την πρόσληψη ζάχαρης. Πολλές φορές πρόβλημα ύπνου δημιουργεί η πολύωρη ενασχόληση με το pc το κινητό(wifi κλπ) ή την τηλεόραση πριν τον ύπνο. Τα βότανα βέβαια έχουν τις παρενέργειές τους οπότε θέλει προσοχή. Αν δεν σε πιάνουν τότε μάλλον θα πρέπει να επισκεφθείς κάποιον καλό ειδικό.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 18 Αύγ 2022, 01:50

Σπύρος έγραψε:
18 Αύγ 2022, 01:47
Null έγραψε:
17 Αύγ 2022, 22:56
Σπύρος έγραψε:
17 Αύγ 2022, 22:52
Το XANAX δεν θέλει συνταγή ιατρού;
Ε, ναι. Έχω όσες θέλω.
Βότανα δοκίμασες; Πχ βάλσαμο , ashwagandha; Εγώ συνιστώ να κόψεις τουλάχιστον προσωρινά εντελώς το αλκοόλ. Καλό είναι να κόψεις και την καφεΐνη και να κάνεις υγιεινή διατροφή μειώνοντας την πρόσληψη ζάχαρης. Πολλές φορές πρόβλημα ύπνου δημιουργεί η πολύωρη ενασχόληση με το pc το κινητό(wifi κλπ) ή την τηλεόραση πριν τον ύπνο. Τα βότανα βέβαια έχουν τις παρενέργειές τους οπότε θέλει προσοχή. Αν δεν σε πιάνουν τότε μάλλον θα πρέπει να επισκεφθείς κάποιον καλό ειδικό.
Ναι διάφορα μελατονίνη βαλεριάνα κτλ
Ξέχασα να γράψω πως το βράδυ μαζί με το xanax παίρνω και το αντιψυχωτικο seroquel, δεν το έκοψα ποτέ εδώ και χρόνια και αυτό με νυστάζει κάπως αλλά από μόνο του δεν είναι αρκετό
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 18 Αύγ 2022, 01:52

αλκοολακι τσιμπαω ( οχι σε δοσεις αλκολισμου ) αλλα χημεια ποτε μου . θα προτεινω να ακουσεις τα παιδια . καλα ειναι να μη μαθεις τον εαυτο σου με αυτα τα μπινελικια .

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23230
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Αύγ 2022, 11:52

Είναι άτιμο πράγμα, υπερεθιστικό και ένα από τα μεγαλύτερα φαρμακευτικά λάθη των τελευταίων χρόνων (όταν πρωτοκατασκευάστηκε δεν υπήρχαν αρκετές μελέτες για τον τρόπο λειτουργίας του).

Εκανα το λάθος κι εγώ κάποτε να το βάλω στη ζωή μου (ευτυχώς έπαιρνα το πολύ 0,5 mg, συνήθως 0,33), αλλά το έκοψα μαχαίρι, όταν έμαθα τον μηχανισμό εθισμού του, που συνοψίζεται στην παρακάτω φράση:

Χρειάζεσαι όλο και μεγαλύτερες δόσεις για να πετύχεις ΤΑ ΙΔΙΑ αποτελέσματα.

Που σημαίνει ότι αν κάποιος έχει αυπνίες και τις αντιμετωπίζει με 0,20 mg ημερισίως, είναι θέμα χρόνου κάποια στιγμή να πετύχει το ΙΔΙΟ ακριβώς αποτέλεσμα με 2 mg (!!!!)

Αυτό και μόνο αρκεί για να καταλάβει κάποιος πόσο ανώφελο φάρμακο είναι.

Και επειδή πριν μίλησα για "λάθος", εννοείται ότι και να ήξερε η pfizer τον ακριβή τρόπο εθισμού του, πάλι θα το κυκλοφορούσε (γιατί θα προείχαν τα γκαφρά όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις). Το πιο πιθανό όμως είναι ότι στο άμεσο μέλλον θα αντικατασταθεί από κάτι λιγότερο επιζήμιο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 18 Αύγ 2022, 12:09

Null έγραψε:
18 Αύγ 2022, 01:50
Σπύρος έγραψε:
18 Αύγ 2022, 01:47
Null έγραψε:
17 Αύγ 2022, 22:56


Ε, ναι. Έχω όσες θέλω.
Βότανα δοκίμασες; Πχ βάλσαμο , ashwagandha; Εγώ συνιστώ να κόψεις τουλάχιστον προσωρινά εντελώς το αλκοόλ. Καλό είναι να κόψεις και την καφεΐνη και να κάνεις υγιεινή διατροφή μειώνοντας την πρόσληψη ζάχαρης. Πολλές φορές πρόβλημα ύπνου δημιουργεί η πολύωρη ενασχόληση με το pc το κινητό(wifi κλπ) ή την τηλεόραση πριν τον ύπνο. Τα βότανα βέβαια έχουν τις παρενέργειές τους οπότε θέλει προσοχή. Αν δεν σε πιάνουν τότε μάλλον θα πρέπει να επισκεφθείς κάποιον καλό ειδικό.
Ναι διάφορα μελατονίνη βαλεριάνα κτλ
Ξέχασα να γράψω πως το βράδυ μαζί με το xanax παίρνω και το αντιψυχωτικο seroquel, δεν το έκοψα ποτέ εδώ και χρόνια και αυτό με νυστάζει κάπως αλλά από μόνο του δεν είναι αρκετό
Καμάρι μου δεν αρκούν τα χάπια για να νιώθεις καλά. Πρέπει να έχεις και συνεδρίες. Αντικατέστησες τον ειδικό με το αλκοόλ. Όχι τίποτα άλλο θα χρειαστεί να πάρεις κανένα παυσίπονο για πονόδοντο και δεν θα έχεις κενό.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13341
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 18 Αύγ 2022, 12:55

Null έγραψε:
17 Αύγ 2022, 23:41
exiledd έγραψε:
17 Αύγ 2022, 22:46
Ρε συ Νάιδα, κι εγώ καίγομαι να μάθω, αλλά δεν νομίζω ότι μας αρμόζει να ρωτάμε. Ο Null είναι παλιό μέλος κι εύχομαι να ξεκίνησε η όλη φάση με σωματικό πόνο και όχι ψυχικό, πχ απώλεια ή άνω κάτω στη ζωή του...
Αν θέλει θα μας πει αλλά δεν είναι η θέση μας να ρωτήσουμε κάτι τέτοιο...
Μ'όλο το σεβασμό και την αγάπη μου...
Κσι εννοείται ότι χαλιέμαι που μαθαίνω τέτοιο νέο για το συμφορουμίτη...
Ρώτα ότι θες. Σκατα παιδικα χρόνια. Τσακωμοί γονέων, χωρισμοί, μας έβαζαν πάντα στην μέση. Είχα μεγάλη αντιπάθεια για τους γονείς μου μεγαλώνοντας, αλλά ειδικά για τον πατέρα μου. Παππούδες που έκαναν παρεμβάσεις εκεί που δεν τους έσπερνε. Φίλους είτε καθυστερημένους είτε υποψηφίους φυλακοβιους. Τελικά κατάφερα και πέρασα πανεπιστήμιο και εκεί άλλαξε τελείως η στάση των γονέων μου προς εμένα. Πραγματικά σοκαρίστηκα γιατί ένιωσα για πρώτη φορά ξεκάθαρα πως με έβλεπαν σαν ένα αντικείμενο αλλά ταυτόχρονα χάρηκα με την αποδοχή τους. Στα 19 έκανα μια σοβαρή σχέση με κοπέλα που κράτησε επτά χρόνια και έληξε άσχημα λόγο εμφάνισης ιδψ και της προσωπικότητάς μου η οποία έχει κάποια πολύ σχημα χαρακτηριστικά. Ζήλια, μίσος κτλ. Ε μετά αρρώστησαν και έβαλα το μίσος στην άκρη. Στο τέλος φρόντιζα τον πατέρα μου σαν να ήταν μικρό παιδί. Πραγματικά δεν νομίζω πως τον έκανα ποτέ να νιώσει ότι με κουράζει. Προσέχω να του μιλάω πάντα πάρα πολύ ωραία. Προσπάθησα να κλείσω αυτό το κεφάλαιο όσο πιο θετικά μπορούσα. Θα το είχα μετανιώσει αν δεν είχα αναλάβει αυτό το βάρος. Αλλά ο θάνατος ενός γονέα δεν αλλάζει. Ειδικά όταν υπάρχουν τόσα πολλά που δεν είπαμε. Τον πατέρα μου τον βλέπω συνέχεια στα όνειρα μου. Είτε σαν ανάπηρο για τον οποίο νιώθω τεραστεια αγάπη και κλαίω όταν καταλαβαίνω πως πέθανε είτε σαν μια τρομακτική φιγούρα για την οποία νιώθω οργή και μίσος και πολλές φορές προσπαθώ να σκοτώσω. Όταν ξυπνάω βέβαια δεν νιώθω τίποτα. Είναι σχεδόν σαν να μην τα έχω ζήσει όλα αυτά. Σαν να τα πέρασε κάποιος άλλος. Και για αυτό μπορώ να μιλάω για όλα αυτά χωρίς να έχω έντονα συναισθήματα. Υπάρχει ένα κενό και μια ουδετερότητα.
Ρε καμάρι, μου'χωσες μια μαχαιριά στην καρδιά. Έχουμε πολλά κοινά σκατένια σημεία και σου μιλάω ντόμπρα πως σε διάβαζα και έκλαιγα. Θέλει μεγάλη δύναμη και θέληση να καταφέρεις πράγματα για τον εαυτό σου. Πολλοί απο μας, έχουμε περάσει απ'το Έρεβος που μας γάμησε, μας αποτελείωσε. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζαμε. Το πρώτο σημαντικό πράγμα για μένα είναι πως βρήκες το σθένος να το δημοσιοποιήσεις. Κοινώς να το αποδεχτείς.
Η βοήθεια ενός ειδικού, θα σε ''ξεκλειδώσει''. Τις λύσεις θα τις βρεις εν καιρώ.
Θεώρησέ με φίλη σου, θα σου σταθώ όπως μπορώ να ξέρεις. Αν φυσικά το επιθυμείς.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 18 Αύγ 2022, 12:56

Αν μπορούσα θα τα παρατούσα όλα και θα έμενα σε χωριό, σε σπίτι με κήπο.
Δεν αξίζει τίποτε τόσο πολύ.
Παίρνω 0,25mg xanax κάθε βράδυ, μερικές φορές 0,5mg αλλά ποτέ παραπάνω, εδώ και χρόνια.
Δεν πίνω. Προσπάθησα να το κόψω με το Depreram (αντικαταθλιπτικό), παίρνω τα τελευταία χρόνια, μισό, των 30mg το βράδυ. Εννοείται με συνταγές και συμβουλές γιατρού.
Πολλές φορές μπορούσα να κοιμηθώ μόνο με το αντικαταθλιπτικό, όταν ήμουν ήρεμη.
Αλλά δεν τα έχω καταφέρει πλήρως να αφαιρέσω το xanax.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23230
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Αύγ 2022, 13:11

Antares έγραψε:
18 Αύγ 2022, 12:56

Παίρνω 0,25mg xanax κάθε βράδυ, μερικές φορές 0,5mg αλλά ποτέ παραπάνω, εδώ και χρόνια.

Αυτό έκανα κι εγώ, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι ο ύπνος που πετύχαινα σε κάποια δεδομένη χρονική στιγμή με τα 0,5 αντιστοιχούσε στον ίδιο ακριβώς ύπνο που είχα ΠΡΙΝ το ξεκινήσω.

Διότι προκαλεί "ανοχή". Δηλαδή μετά από κάποιο σημείο, μία δεδομένη ποσότητα δεν προκαλεί κανένα απολύτως αποτέλεσμα (παρα μόνο ικανοποιεί τον εθισμό).

Ε, αυτό είναι το πρόβλημα. Ποιος ο λόγος να ξεκινάει κάποιος ένα φάρμακο που μετά από κάποιο διάστημα δεν θα του αποφέρει τίποτα παρά μονάχα εθισμό;

Αυτές οι σκέψεις με οδήγησαν στο να το διακόψω.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 18 Αύγ 2022, 13:17

AlienWay έγραψε:
18 Αύγ 2022, 13:11

Αυτό έκανα κι εγώ, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι ο ύπνος που πετύχαινα σε κάποια δεδομένη χρονική στιγμή με τα 0,5 αντιστοιχούσε στον ίδιο ακριβώς ύπνο που είχα ΠΡΙΝ το ξεκινήσω.

Διότι προκαλεί "ανοχή". Δηλαδή μετά από κάποιο σημείο, μία δεδομένη ποσότητα δεν προκαλεί κανένα απολύτως αποτέλεσμα (παρα μόνο ικανοποιεί τον εθισμό).

Ε, αυτό είναι το πρόβλημα. Ποιος ο λόγος να ξεκινάει κάποιος ένα φάρμακο που μετά από κάποιο διάστημα δεν θα του αποφέρει τίποτα παρά μονάχα εθισμό;

Αυτές οι σκέψεις με οδήγησαν στο να το διακόψω.
Αν κουραστώ σωματικά μπορώ να κοιμηθώ χωρίς το xanax (0,5).
Mου φαίνεται ότι με ηρεμεί από το άγχος. Όταν το κόβω αισθάνομαι συμπτώματα στέρησης.
Η ποιότητα ζωής μου δεν είναι καλή. Καθιστική εργασία και μετά δεν έχω διάθεση για κάτι άλλο, όπως άθληση, έχω ψυχολογική κούραση.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Αύγ 2022, 13:19

Null έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:25
Annibas έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:22
Πάνω από ένα την ημέρα ΧΑΝΑΧ είναι πολύ βαρύ, πρέπει να περνάς ζόρια.
Και τρία να πιω μόνα τους δεν νιώθω κάποια σημαντική αλλαγή.
Έχεις δημιουργήσει πολύ σοβαρό πρόβλημα. Πέραν της εξάρτησης που πολύ σωστά σου ανέφεραν οι προλαλήσαντες και δη οι πιο ειδικοί πάνω στο θέμα όπως ο Όττο, έχεις δημιουργήσει και ΑΝΤΟΧΗ. Πήγαινε χθες σε ειδικό!

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23230
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 18 Αύγ 2022, 13:23

Antares έγραψε:
18 Αύγ 2022, 13:17
AlienWay έγραψε:
18 Αύγ 2022, 13:11

Αυτό έκανα κι εγώ, μέχρι που συνειδητοποίησα ότι ο ύπνος που πετύχαινα σε κάποια δεδομένη χρονική στιγμή με τα 0,5 αντιστοιχούσε στον ίδιο ακριβώς ύπνο που είχα ΠΡΙΝ το ξεκινήσω.

Διότι προκαλεί "ανοχή". Δηλαδή μετά από κάποιο σημείο, μία δεδομένη ποσότητα δεν προκαλεί κανένα απολύτως αποτέλεσμα (παρα μόνο ικανοποιεί τον εθισμό).

Ε, αυτό είναι το πρόβλημα. Ποιος ο λόγος να ξεκινάει κάποιος ένα φάρμακο που μετά από κάποιο διάστημα δεν θα του αποφέρει τίποτα παρά μονάχα εθισμό;

Αυτές οι σκέψεις με οδήγησαν στο να το διακόψω.
Αν κουραστώ σωματικά μπορώ να κοιμηθώ χωρίς το xanax (0,5).
Mου φαίνεται ότι με ηρεμεί από το άγχος. Όταν το κόβω αισθάνομαι συμπτώματα στέρησης.
Η ποιότητα ζωής μου δεν είναι καλή. Καθιστική εργασία και μετά δεν έχω διάθεση για κάτι άλλο, όπως άθληση, έχω ψυχολογική κούραση.
Εννοείται ότι έχεις συμπτώματα στέρησης γιατί είναι εξαιρετικά εθιστικό και πολύ δύσκολο να κοπεί. Αυτά τα συμπτώματα στέρησης όμως είναι που ικανοποιείς όταν το παίρνεις. Το γεγονός ότι ηρεμείς είναι κάτι που το πετυχαίνεις από μόνη σου. Πλέον η επίδραση των 0,5 mg που παίρνεις έχει μηδενιστεί.

Αυτά λένε οι τελευταίες έρευνες. ΟΜΩΣ επειδή δεν είμαι ειδικός, δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύουν αυτά για άτομα που έχουν επιπλέον συμπτοματολογία πλην του άγχους και την αυπνία. Σε αυτές τις περιπτώσεις, μπορεί και να υπάρχει επίδραση. Αλλά σε ότι αφορά το άγχος και την αυπνία, από ένα σημείο και μετά δεν κάνει τίποτα μια δεδομένη ποσότητα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Αύγ 2022, 13:48

Καλη δύναμη μαν

Εγώ δε θα σου πω να πας σε ειδικό γιατί ποιος είμαι για να κρίνω από ένα φόρουμ. Έτσι κ αλλιώς ό,τι κ να λέει ο καθένας στο τέλος ο,τι γουστάρεις εσύ θα κάνεις αυτά είναι να χαμε να λέγαμε κ να χαμε να πούμε :102:

Αναρωτιέμαι αν έχεις γενικα φίλους κ χόμπι πχ γυμναστική κτλ θα το πρότεινα άσχετα από τα υπόλοιπα. Αν δεν έχεις φίλους στείλε άμα θες τπτ να τα πούμε, όχι για συμβουλές κ τέτοια αλλά για να περάσει η ώρα σου

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15112
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 18 Αύγ 2022, 13:51

πέρα της επίσκεψης σε ειδικό, ξεκίνα τρέξιμο ιδανικά λίγες ώρες πριν πας για ύπνο. Η σωματική κούραση αλλά και η εφορία που νοιώθεις μετά την έντονη φυσική άσκηση θα βοηθήσει να κοιμηθείς. Αν δεν κοιμάσαι, δεν τρέχεις αρκετά.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών