Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Σεπ 2022, 11:35

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:10
foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 00:04

Δεν έχεις καταλάβει. Τα ηρεμιστικά, τα αντικαταθλιπτικά, μερικά ήπια οπιοειδή κι ό,τι άλλη παρόμοια μαλακία είναι νόμιμη αλλά θέλει συνταγή γιατρού, όλα αυτά διακινούνται από ένα τεράστιο δίκτυο που αποτελείται κυρίως από γυναικούλες μέσης ηλικίας που "συνταγογραφούν" η μία στην άλλη.
Τα ηρεμιστικά γράφονται για πλάκα, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Σε όλους. Από όλους. Για όλα.

Από αϋπνίες, μέχρι σπυράκια, οποιοδήποτε ιατρικό πρόβλημα, μέχρι κάτι τύπου έχω άγχος γιατί δίνω μάθημα. Λέιζερ για μυωπία να κάνεις θα σου γράψουν μια καρτέλα να υπάρχει. Κυριολεκτικά το τελευταίο, δεν το λέω ως σχήμα λόγου. Δε χρειάζεται κανένα δίκτυο διακίνησης με λίγα λόγια, ζαναξ βρίσκεις πιο εύκολα κ από τσιγάρα που αν μικροδειχνεις μπορεί να φας κ καμία πόρτα σε κάνα περίπτερο
Δε χρειάζεται για να γίνεις αλλά χρειάζεται για να μπεις στη φάση. Αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι ότι κάποια γυναίκα θα έχει ένα πρόβλημα, από κρίσεις άγχους μέχρι δυσκολία να κοιμηθεί, πάντα με κάποια αληθινή αιτία, μπορεί να την κεράτωσε ο άντρας της, μπορεί το παιδί της να είναι άνεργο, μπορεί όπως ο φίλος μας να έχει τη φροντίδα κάποιου ανήμπορου. Ε μια φίλη θα της πει "πάρε αυτό και θα κοιμηθείς σαν πουλάκι/και θα σου φύγει το άγχος/αναλόγως". Δεν υπάρχει εμπορικό συμφέρον. Απλώς το συνταγογραφούν η μία στην άλλη όπως έκαναν με τα αντιβιωτικά και με τα διάφορα γιατροσόφια. Τις προάλλες πέθανε ο άντρας μιας καθαρίστριας στη δουλειά της CEO, τον βρήκε η κόρη του. Κατευθείαν η μάνα τη μπούκωσε ένα κοκτέηλ ψυχοφαρμάκων από την καβάτζα της και το ίδιο έκανε και στον εαυτό της. Ακόμα και τώρα είναι τέρμα πρεζωμένες. Οι άλλες καθαρίστριες εννοείται κουμπώσανε κι αυτές κάτι έξτρα για να πάνε στην κηδεία, ενώ έγιναν κάτι επικά "ιατρικά συμβούλια" μεταξύ τους για το αν η μάνα και η κόρη έκαναν καλά που πήραν τα συγκεκριμένα χάπια "γιατί η κουμπάρα μου παίρνει τα τάδε και τα δείνα που είναι πολύ πιο δυνατά". Είναι πραγματικά απίστευτο, η μέση θείτσα κάνει το πιο τελειωμένο πρεζάκι να φαντάζει άβγαλτο νούφαρο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Σεπ 2022, 11:40

foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:35
EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:10
foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 00:04

Δεν έχεις καταλάβει. Τα ηρεμιστικά, τα αντικαταθλιπτικά, μερικά ήπια οπιοειδή κι ό,τι άλλη παρόμοια μαλακία είναι νόμιμη αλλά θέλει συνταγή γιατρού, όλα αυτά διακινούνται από ένα τεράστιο δίκτυο που αποτελείται κυρίως από γυναικούλες μέσης ηλικίας που "συνταγογραφούν" η μία στην άλλη.
Τα ηρεμιστικά γράφονται για πλάκα, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Σε όλους. Από όλους. Για όλα.

Από αϋπνίες, μέχρι σπυράκια, οποιοδήποτε ιατρικό πρόβλημα, μέχρι κάτι τύπου έχω άγχος γιατί δίνω μάθημα. Λέιζερ για μυωπία να κάνεις θα σου γράψουν μια καρτέλα να υπάρχει. Κυριολεκτικά το τελευταίο, δεν το λέω ως σχήμα λόγου. Δε χρειάζεται κανένα δίκτυο διακίνησης με λίγα λόγια, ζαναξ βρίσκεις πιο εύκολα κ από τσιγάρα που αν μικροδειχνεις μπορεί να φας κ καμία πόρτα σε κάνα περίπτερο
Δε χρειάζεται για να γίνεις αλλά χρειάζεται για να μπεις στη φάση. Αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι ότι κάποια γυναίκα θα έχει ένα πρόβλημα, από κρίσεις άγχους μέχρι δυσκολία να κοιμηθεί, πάντα με κάποια αληθινή αιτία, μπορεί να την κεράτωσε ο άντρας της, μπορεί το παιδί της να είναι άνεργο, μπορεί όπως ο φίλος μας να έχει τη φροντίδα κάποιου ανήμπορου. Ε μια φίλη θα της πει "πάρε αυτό και θα κοιμηθείς σαν πουλάκι/και θα σου φύγει το άγχος/αναλόγως". Δεν υπάρχει εμπορικό συμφέρον. Απλώς το συνταγογραφούν η μία στην άλλη όπως έκαναν με τα αντιβιωτικά και με τα διάφορα γιατροσόφια. Τις προάλλες πέθανε ο άντρας μιας καθαρίστριας στη δουλειά της CEO, τον βρήκε η κόρη του. Κατευθείαν η μάνα τη μπούκωσε ένα κοκτέηλ ψυχοφαρμάκων από την καβάτζα της και το ίδιο έκανε και στον εαυτό της. Ακόμα και τώρα είναι τέρμα πρεζωμένες. Οι άλλες καθαρίστριες εννοείται κουμπώσανε κι αυτές κάτι έξτρα για να πάνε στην κηδεία, ενώ έγιναν κάτι επικά "ιατρικά συμβούλια" μεταξύ τους για το αν η μάνα και η κόρη έκαναν καλά που πήραν τα συγκεκριμένα χάπια "γιατί η κουμπάρα μου παίρνει τα τάδε και τα δείνα που είναι πολύ πιο δυνατά". Είναι πραγματικά απίστευτο, η μέση θείτσα κάνει το πιο τελειωμένο πρεζάκι να φαντάζει άβγαλτο νούφαρο.
Αυτοί που συνταγογραφούν πρέπει να είναι τουλάχιστον παθολόγοι. Αλλιώς δεν έχουν δικαίωμα να συνταγογραφούν.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Σεπ 2022, 11:45

Καλά αυτές αυτοκαταστέλλονται, εδώ υπάρχουν άλλες (και άλλοι) που αυτοκαταστέλλουν άλλους, με οποιαδήποτε πρόφαση. Λέγεται έγκλημα μίσους και θράσους και πιστεύουν ακράδαντα ότι έχουν δίκιο. Αυτός/ή φταίει, συνήθως το θύμα είναι ευάλωτο και δεν έχει χρήματα.
Είναι θρασύδειλοι και θρασύδειλες, αν τα έκαναν αυτά, σε άτομα που προστατεύονται από μαφιόζους, όπως εκδιδόμενες, όπου θα είχε και ενδιαφέρον βέβαια, θα τους πήγαινε το σκατό στην κάλτσα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 27 Σεπ 2022, 11:45

Αλκοόλ + χάπια που περιέχουν κωδείνη; και άλλες κατασταλτικές ουσίες , μπορεί και να σε στείλουν άψαλτο.Έτσι είχα διαβάσει ,μπορεί να κάνω λάθος.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Σεπ 2022, 11:55

AlienWay έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:40
foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:35
EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:10


Τα ηρεμιστικά γράφονται για πλάκα, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Σε όλους. Από όλους. Για όλα.

Από αϋπνίες, μέχρι σπυράκια, οποιοδήποτε ιατρικό πρόβλημα, μέχρι κάτι τύπου έχω άγχος γιατί δίνω μάθημα. Λέιζερ για μυωπία να κάνεις θα σου γράψουν μια καρτέλα να υπάρχει. Κυριολεκτικά το τελευταίο, δεν το λέω ως σχήμα λόγου. Δε χρειάζεται κανένα δίκτυο διακίνησης με λίγα λόγια, ζαναξ βρίσκεις πιο εύκολα κ από τσιγάρα που αν μικροδειχνεις μπορεί να φας κ καμία πόρτα σε κάνα περίπτερο
Δε χρειάζεται για να γίνεις αλλά χρειάζεται για να μπεις στη φάση. Αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι ότι κάποια γυναίκα θα έχει ένα πρόβλημα, από κρίσεις άγχους μέχρι δυσκολία να κοιμηθεί, πάντα με κάποια αληθινή αιτία, μπορεί να την κεράτωσε ο άντρας της, μπορεί το παιδί της να είναι άνεργο, μπορεί όπως ο φίλος μας να έχει τη φροντίδα κάποιου ανήμπορου. Ε μια φίλη θα της πει "πάρε αυτό και θα κοιμηθείς σαν πουλάκι/και θα σου φύγει το άγχος/αναλόγως". Δεν υπάρχει εμπορικό συμφέρον. Απλώς το συνταγογραφούν η μία στην άλλη όπως έκαναν με τα αντιβιωτικά και με τα διάφορα γιατροσόφια. Τις προάλλες πέθανε ο άντρας μιας καθαρίστριας στη δουλειά της CEO, τον βρήκε η κόρη του. Κατευθείαν η μάνα τη μπούκωσε ένα κοκτέηλ ψυχοφαρμάκων από την καβάτζα της και το ίδιο έκανε και στον εαυτό της. Ακόμα και τώρα είναι τέρμα πρεζωμένες. Οι άλλες καθαρίστριες εννοείται κουμπώσανε κι αυτές κάτι έξτρα για να πάνε στην κηδεία, ενώ έγιναν κάτι επικά "ιατρικά συμβούλια" μεταξύ τους για το αν η μάνα και η κόρη έκαναν καλά που πήραν τα συγκεκριμένα χάπια "γιατί η κουμπάρα μου παίρνει τα τάδε και τα δείνα που είναι πολύ πιο δυνατά". Είναι πραγματικά απίστευτο, η μέση θείτσα κάνει το πιο τελειωμένο πρεζάκι να φαντάζει άβγαλτο νούφαρο.
Αυτοί που συνταγογραφούν πρέπει να είναι τουλάχιστον παθολόγοι. Αλλιώς δεν έχουν δικαίωμα να συνταγογραφούν.
ναι και;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 27 Σεπ 2022, 12:00

foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:55
AlienWay έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:40
foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:35


Δε χρειάζεται για να γίνεις αλλά χρειάζεται για να μπεις στη φάση. Αυτό που συμβαίνει συνήθως είναι ότι κάποια γυναίκα θα έχει ένα πρόβλημα, από κρίσεις άγχους μέχρι δυσκολία να κοιμηθεί, πάντα με κάποια αληθινή αιτία, μπορεί να την κεράτωσε ο άντρας της, μπορεί το παιδί της να είναι άνεργο, μπορεί όπως ο φίλος μας να έχει τη φροντίδα κάποιου ανήμπορου. Ε μια φίλη θα της πει "πάρε αυτό και θα κοιμηθείς σαν πουλάκι/και θα σου φύγει το άγχος/αναλόγως". Δεν υπάρχει εμπορικό συμφέρον. Απλώς το συνταγογραφούν η μία στην άλλη όπως έκαναν με τα αντιβιωτικά και με τα διάφορα γιατροσόφια. Τις προάλλες πέθανε ο άντρας μιας καθαρίστριας στη δουλειά της CEO, τον βρήκε η κόρη του. Κατευθείαν η μάνα τη μπούκωσε ένα κοκτέηλ ψυχοφαρμάκων από την καβάτζα της και το ίδιο έκανε και στον εαυτό της. Ακόμα και τώρα είναι τέρμα πρεζωμένες. Οι άλλες καθαρίστριες εννοείται κουμπώσανε κι αυτές κάτι έξτρα για να πάνε στην κηδεία, ενώ έγιναν κάτι επικά "ιατρικά συμβούλια" μεταξύ τους για το αν η μάνα και η κόρη έκαναν καλά που πήραν τα συγκεκριμένα χάπια "γιατί η κουμπάρα μου παίρνει τα τάδε και τα δείνα που είναι πολύ πιο δυνατά". Είναι πραγματικά απίστευτο, η μέση θείτσα κάνει το πιο τελειωμένο πρεζάκι να φαντάζει άβγαλτο νούφαρο.
Αυτοί που συνταγογραφούν πρέπει να είναι τουλάχιστον παθολόγοι. Αλλιώς δεν έχουν δικαίωμα να συνταγογραφούν.
ναι και;
Τίποτα, απλώς έτσι όπως το λες, είναι λες και η κάθε θείτσα μπορεί να το κάνει. Οι θείτσες που το κάνουν, έχουν "σφραγίδα". Είναι ειδικές θείτσες.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Σεπ 2022, 12:07

Προφανως και ο φίλος μας εδω ξέρει πως υπάρχει προβλημα και ξέρει πως πρέπει να πάει σε ειδικό* αλλά οταν εισαι σε μια τέτοια κατάσταση δε σημαίνει πως ακολουθεί πάντα κάτι που φαντάζει αυτονόητο.
Φιλε Null διαβασα όλο το νήμα απο την αρχή(δε το είχα δει τοτε) και μου γμσε την ψυχολογια. Και μετά λέμε οτι τραβάμε ζόρια εμείς οι υγιείς.
Αν χρειαστείς κάτι που πιστεύεις πως μπορώ να βοηθήσω στείλε μου πμ

*μετά ειδα πως έκλεισες να πας σε γιατρό. Μπραβο, πολύ θετική εξέλιξη και για την ψυχολογία σου αλλα κυρίως για την υγεία σου.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Σεπ 2022, 12:11

AlienWay έγραψε:
27 Σεπ 2022, 12:00
foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:55
AlienWay έγραψε:
27 Σεπ 2022, 11:40


Αυτοί που συνταγογραφούν πρέπει να είναι τουλάχιστον παθολόγοι. Αλλιώς δεν έχουν δικαίωμα να συνταγογραφούν.
ναι και;
Τίποτα, απλώς έτσι όπως το λες, είναι λες και η κάθε θείτσα μπορεί να το κάνει. Οι θείτσες που το κάνουν, έχουν "σφραγίδα". Είναι ειδικές θείτσες.
Μα δε χρειάζεται να κάνουν κάτι, απλά πάνε σε έναν γιατρό και τους γράφει. Αν του πεις πέρασα μια κρίση πανικού κατευθείαν θα σου δώσει αγχολυτικά, αν του πεις δε μπορώ να την παλέψω από τότε που με χώρισε ο άντρας μου θα σου δώσει αντικαταθλιπτικά, αν του πεις δυσκολεύομαι να κοιμηθώ θα σου δώσει ηρεμιστικά. Όπως είπε και ο Εκπληκτικός όντως τα δίνουν για ψύλλου πήδημα. Η αγγλικού μας είχε πάθει κρίση άγχους από τα μαθήματα στη Β' λυκείου και ο τύπος της έγραψε αγχολυτικά (που τελικά δεν τα πήρε), το διαννοείσαι, "με έπιασε πανικός επειδή δεν είχα διαβάσει γεωμετρία" "νο πβ πάρε έξι μήνες αυτό το χάπι να γίνεις ζόμπι".

Το ότι δίνουν 1-2 στη φίλη τους δεν έχει να λέει, αφού ας πούμε το Ταβόρ έχει 18 στο κουτί και θες 1-2 τη μέρα. Από τη φύση τους τα πιο πολλά δεν προορίζονται να πάρεις 2-3 και τελείωσες, ακόμα και για να τα κόψεις θέλει σταδιακή μείωση της δόσης. Με δυο λόγια ο γιατρός δε σου γράφει για μια βδομάδα, σου γράφει για 1-2 μήνες. Υπάρχει αφθονία.

Ενδεχομένως τα μπερδεύεις με τα οπιούχα που όντως υπάρχει πολύ αυστηρότερος έλεγχος και ποσοτικοί περιορισμοί για να μη μπορείς να σπρώξεις ποσότητες σε πρεζάκια.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Σεπ 2022, 16:28

Όσον αφορά το φαινόμενο organized stalking είμαι ψεκ, το έχω δηλώσει.
Αλλά όσον αφορά τα άλλα, έχω την εξής απορία, μια γυναίκα δηλαδή είναι άχρηστη όταν τελειώσει η αναπαραγωγική ηλικία; Δεν έχει δουλειά, δεν έχει ενήλικα παιδιά, αργότερα εγγόνια; Ή κάποιο από αυτά;
Αυτό το βιβλίο αφορά μια γυναίκα 54 ετών, υγιέστατη, με σπουδές και συνεχιζόμενες σπουδές, που την κατέστρεψαν όχι μόνο επαγγελματικά αλλά και ψυχικά, με επιπτώσεις στην σωματική υγεία.
https://www.goodreads.com/book/show/315 ... -existence
Το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί σε έναν άνδρα, αλλά σπανιότερα.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 28 Σεπ 2022, 19:40

Μλκ έπαθα μια διαλειψη και ξέχασα κωδικούς e banking και κλειδώθηκα έξω. Ακόμα νιώθω περιεργα σαν αποπραγματοποιηση ένα πράγμα. Καλά πάμε.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 23 Φεβ 2023, 17:06

Φιλε πως εισαι;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 05 Μαρ 2023, 18:38

Ερμής έγραψε:
23 Φεβ 2023, 17:06
Φιλε πως εισαι;
Τώρα το είδα :lol:
Ευτυχώς πάρα πολύ καλά.
Είμαι στο xanax του 0,5 εδώ και 15 μέρες περίπου, ένα χάπι το βράδυ. Δεν έχω καμία παρενέργεια
στερητικά κτλ. Στην αρχή με χτύπησε γιατί το κατέβασα αρκετά απότομα και έκοψα και το
αλκοολ μαχαίρι που ίσως δεν έπρεπε. Πιστεύω μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι θα το έχω κόψει τελείως.
Δηλαδή φτηνά την γλίτωσα.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Μαρ 2023, 18:56

Null έγραψε:
05 Μαρ 2023, 18:38
Ερμής έγραψε:
23 Φεβ 2023, 17:06
Φιλε πως εισαι;
Τώρα το είδα :lol:
Ευτυχώς πάρα πολύ καλά.
Είμαι στο xanax του 0,5 εδώ και 15 μέρες περίπου, ένα χάπι το βράδυ. Δεν έχω καμία παρενέργεια
στερητικά κτλ. Στην αρχή με χτύπησε γιατί το κατέβασα αρκετά απότομα και έκοψα και το
αλκοολ μαχαίρι που ίσως δεν έπρεπε. Πιστεύω μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι θα το έχω κόψει τελείως.
Δηλαδή φτηνά την γλίτωσα.
Πολύ καλά νέα αυτά. Πολύ χάρηκα. Συνέχισε έτσι!
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 05 Μαρ 2023, 19:02

Περνούσα για χρόνια πολύ δύσκολα μέσα στο μυαλό μου και το πάλεψα. Τους τελευταίους μήνες δεν ήμουν πολύ καλά και μια φίλη μου έδωσε ένα λεξοτανιλ να πάρω το μισό αν χρειαστεί. Μερικές φορές μπαίνω στον πειρασμό, αλλά το έχω ακόμη ολόκληρο.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 05 Μαρ 2023, 19:20

stavmanr έγραψε:
17 Αύγ 2022, 20:22
Το αλκοόλ και τα ΧΑΝΑΧ δεν είναι λύση.
Είναι στην ουσία ...παυσίπονα για τον ψυχικό πόνο.

Είναι σα να παίρνεις ντεπόν για το χαλασμένο δόντι. Δεν φτιάχνει το δόντι. Χαλά περισσότερο.

Άκου τον Τζι.
Ποτε αποχωρησε ο σταβμαρ ρε μαλακες :o

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών