Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2022, 15:19

H ερώτηση μου είναι πού βρίσκεις τις συνταγές και στα δίνουν;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2022, 15:34

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:19
H ερώτηση μου είναι πού βρίσκεις τις συνταγές και στα δίνουν;
Τα xanax; Από μια γνωστή, γνωστού. Δεν την έχω δει ποτέ την γυναίκα ούτε έχουμε μιλήσει.
Έγραψα ήδη πως δεν είναι γιατρός, δεν θέλω να πω περισσότερα γιια να μην την εκθέσω στο τέλος.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2022, 15:36

Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:34
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:19
H ερώτηση μου είναι πού βρίσκεις τις συνταγές και στα δίνουν;
Τα xanax; Από μια γνωστή, γνωστού. Δεν την έχω δει ποτέ την γυναίκα ούτε έχουμε μιλήσει.
Έγραψα ήδη πως δεν είναι γιατρός, δεν θέλω να πω περισσότερα γιια να μην την εκθέσω στο τέλος.
Ναι, καλό μου, είναι σε κύκλωμα εκτεταμένο ή απλά το βαποράκι σου;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14100
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 24 Αύγ 2022, 15:38

Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:34
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:19
H ερώτηση μου είναι πού βρίσκεις τις συνταγές και στα δίνουν;
Τα xanax; Από μια γνωστή, γνωστού. Δεν την έχω δει ποτέ την γυναίκα ούτε έχουμε μιλήσει.
Έγραψα ήδη πως δεν είναι γιατρός, δεν θέλω να πω περισσότερα γιια να μην την εκθέσω στο τέλος.
To Xanax είναι ηρεμιστικό και όχι αντικαταθλιπτικό. Το δε Ladose είναι το πιό ελαφρύ αντικαταθλιπτικό. Τίποτα από αυτά δεν θα σε πιάσει. Να πάς σε κανονικόν ψυχίατρο να σου δώσει το κατάλληλο φάρμακο.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Αύγ 2022, 15:39

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:36
Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:34
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:19
H ερώτηση μου είναι πού βρίσκεις τις συνταγές και στα δίνουν;
Τα xanax; Από μια γνωστή, γνωστού. Δεν την έχω δει ποτέ την γυναίκα ούτε έχουμε μιλήσει.
Έγραψα ήδη πως δεν είναι γιατρός, δεν θέλω να πω περισσότερα γιια να μην την εκθέσω στο τέλος.
Ναι, καλό μου, είναι σε κύκλωμα εκτεταμένο ή απλά το βαποράκι σου;
Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2022, 15:42

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:36
Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:34
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:19
H ερώτηση μου είναι πού βρίσκεις τις συνταγές και στα δίνουν;
Τα xanax; Από μια γνωστή, γνωστού. Δεν την έχω δει ποτέ την γυναίκα ούτε έχουμε μιλήσει.
Έγραψα ήδη πως δεν είναι γιατρός, δεν θέλω να πω περισσότερα γιια να μην την εκθέσω στο τέλος.
Ναι, καλό μου, είναι σε κύκλωμα εκτεταμένο ή απλά το βαποράκι σου;
Δεν ξέρω. Φίλη της κουμπάρας της θείας μου είναι. Για θείτσες μιλάμε, όχι για τύπους σε σκοτεινά σοκάκια.
Στην αρχή νόμιζα πως ήταν γιατρός. Δεν έχω ιδέα τι κάνει. Μπορεί να το κάνει και μόνο για εμένα, μπορεί και να
βγάζει έξω να πουλάει.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2022, 15:53

Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:42
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:36
Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:34


Τα xanax; Από μια γνωστή, γνωστού. Δεν την έχω δει ποτέ την γυναίκα ούτε έχουμε μιλήσει.
Έγραψα ήδη πως δεν είναι γιατρός, δεν θέλω να πω περισσότερα γιια να μην την εκθέσω στο τέλος.
Ναι, καλό μου, είναι σε κύκλωμα εκτεταμένο ή απλά το βαποράκι σου;
Δεν ξέρω. Φίλη της κουμπάρας της θείας μου είναι. Για θείτσες μιλάμε, όχι για τύπους σε σκοτεινά σοκάκια.
Στην αρχή νόμιζα πως ήταν γιατρός. Δεν έχω ιδέα τι κάνει. Μπορεί να το κάνει και μόνο για εμένα, μπορεί και να
βγάζει έξω να πουλάει.
Πώ ρε φίλε ξυλοφόρτωμα που θένε οι θείτσες. Με ρόπαλο. Τεσπα. Καλή δύναμη κι από μένα!
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 24 Αύγ 2022, 15:56

Ένα αντικαταθλιπτικό που παίρνω για την αυπνία περισσότερο, είναι το Depreram.
Παρατηρώ όμως ότι μου προκαλεί κόψιμο της αναπνοής, όταν ξαπλώνω για ύπνο, σηκώνομαι γιατί είναι σαν να μην μπορώ να πάρω ανάσα, πρέπει να σκεφτώ να ανασάνω κατά κάποιον τρόπο.
Όχι σε μεγάλο βαθμό, αλλά αρκετά.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2022, 16:01

Τι θυμήθηκα τώρα. Το πρώτο φάρμακο που πήρα για ocd από κψυ ήταν το minitran.
Μια μέρα το πήρα μόνο και με γάμησε. Δεν μπορούσα να σηκώσω το κεφάλι μου. Σχεδόν
έχασα την όραση μου. Πυρετός. Δεν ένιωθα τα γενετικά όργανα και την ουροδοχο κυστη μου.
Κατουρούσα και δεν το καταλαβαινα. Φώναζε ο συγχωρεμένος ο πατερας μου " να σας τα λεγα εγω ετσι γίνεσαι με τα τρελοφαρμακα.
Να κοιτάξεις να γινεις καλά μόνος σου". Μαλάκα μέχρι σήμερα λέω τι στον πούτσο ήταν αυτό που πήρα.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2022, 16:04

Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:53
Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:42
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:36


Ναι, καλό μου, είναι σε κύκλωμα εκτεταμένο ή απλά το βαποράκι σου;
Δεν ξέρω. Φίλη της κουμπάρας της θείας μου είναι. Για θείτσες μιλάμε, όχι για τύπους σε σκοτεινά σοκάκια.
Στην αρχή νόμιζα πως ήταν γιατρός. Δεν έχω ιδέα τι κάνει. Μπορεί να το κάνει και μόνο για εμένα, μπορεί και να
βγάζει έξω να πουλάει.
Πώ ρε φίλε ξυλοφόρτωμα που θένε οι θείτσες. Με ρόπαλο. Τεσπα. Καλή δύναμη κι από μένα!
Καλό θέλαν να κάνουν. Δεν ξέρουν τι είναι το xanax. Εδώ ο γκόμενος της ξαδέρφης μου βαράει τεστοστερόνες
ενέσεις και νόμιζε η θεία μου πως τα αγοράζει απο φαρμακείο.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Αύγ 2022, 16:06

Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 16:04
Cecily Anne έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:53
Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 15:42


Δεν ξέρω. Φίλη της κουμπάρας της θείας μου είναι. Για θείτσες μιλάμε, όχι για τύπους σε σκοτεινά σοκάκια.
Στην αρχή νόμιζα πως ήταν γιατρός. Δεν έχω ιδέα τι κάνει. Μπορεί να το κάνει και μόνο για εμένα, μπορεί και να
βγάζει έξω να πουλάει.
Πώ ρε φίλε ξυλοφόρτωμα που θένε οι θείτσες. Με ρόπαλο. Τεσπα. Καλή δύναμη κι από μένα!
Καλό θέλαν να κάνουν. Δεν ξέρουν τι είναι το xanax. Εδώ ο γκόμενος της ξαδέρφης μου βαράει τεστοστερόνες
ενέσεις και νόμιζε η θεία μου πως τα αγοράζει απο φαρμακείο.
Α, όχι δεν φτάνει το ρόπαλο. Αυτές θένε να τις αφήσεις στο Φιδονησι να βαράνε σκοπιές με μοναδικό όπλο το π τους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 24 Αύγ 2022, 16:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Αύγ 2022, 16:07

Null έγραψε:
24 Αύγ 2022, 16:01
Τι θυμήθηκα τώρα. Το πρώτο φάρμακο που πήρα για ocd από κψυ ήταν το minitran.
Μια μέρα το πήρα μόνο και με γάμησε. Δεν μπορούσα να σηκώσω το κεφάλι μου. Σχεδόν
έχασα την όραση μου. Πυρετός. Δεν ένιωθα τα γενετικά όργανα και την ουροδοχο κυστη μου.
Κατουρούσα και δεν το καταλαβαινα. Φώναζε ο συγχωρεμένος ο πατερας μου " να σας τα λεγα εγω ετσι γίνεσαι με τα τρελοφαρμακα.
Να κοιτάξεις να γινεις καλά μόνος σου". Μαλάκα μέχρι σήμερα λέω τι στον πούτσο ήταν αυτό που πήρα.

Λέγε ιστορίες φίλε όσο πιο πολλές μπορείς. Ανοίξου και δεν τρέχει κάτι. Καλό θα είναι. Απλά κόψε. Το αλκοόλ οπωσδήποτε. Χθες σε παρακαλώ.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2022, 16:27

Χαοτικός έγραψε:
24 Αύγ 2022, 16:07



Λέγε ιστορίες φίλε όσο πιο πολλές μπορείς. Ανοίξου και δεν τρέχει κάτι. Καλό θα είναι. Απλά κόψε. Το αλκοόλ οπωσδήποτε. Χθες σε παρακαλώ.
Σιγά σιγά. Χθες ήπια μόνο δύο μπύρες.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 24 Αύγ 2022, 16:39

Αυτά τα φάρμακα σου δίνουν μια γεύση για το πως επηρεάζει η χημεία του εγκεφάλου την συνείδηση, την διάθεση, τις σωματικές λειτουργίες. Πόσο ευαίσθητο όργανο είναι και πως ελέγχει όλο το σώμα. Μερικοί τα λένε διαβολικά για τις παρενέργειες που προκαλούν.
Το xanax σε ηρεμεί, μπορεί να σε κάνει πιο λίγο πιο κοινωνικό, αλλά μακροπρόθεσμα σε καταστρέφει.
Είναι ναρκωτικό εξάλλου.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Εθισμός αλκοόλ και XANAX

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Αύγ 2022, 16:42

Antares έγραψε:
18 Αύγ 2022, 12:56
Αν μπορούσα θα τα παρατούσα όλα και θα έμενα σε χωριό, σε σπίτι με κήπο.
Δεν αξίζει τίποτε τόσο πολύ.
Και εγώ αυτό θέλω να κάνω. Έχω σπίτι στο χωριό και ένα δυο χωράφια. Δεν ξέρω τι εργασία μπορώ να βρω εκεί γύρω όμως. Με τα αγροτικά
δεν έχω σχέση. Να βάλω ένα κήπο με λαχανικά και να βρω μια ήσυχη δουλειά να έχω όσο πιο λίγες συναναστροφές με
ανθρώπους γίνεται. Αυτό μόνο με κρατάει ακόμα σαν σκέψη για το μέλλον.
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών