Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 15 Νοέμ 2022, 23:54

Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 18:41
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:39
vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:32
Τεσπα, οταν ολοκληρωθεί η έρευνα και αποναζιστοποιηθούν και επισημως μοντερνα και πφιζερ, και μείνει το μόνο Χριστιανικό και Αντισατανικό σπουτνικ, ειδοποιήστε με.
Προσοχή μόνο, μη σας βγει Χέρσα(ώνα) η έρευνα και τα μαζεύετε παλι με την ουρά στα σκέλια για να γυρισετε πίσω, πιροσκί της δεκάρας :giggle:
Μιλάς μόνο από πεποίθηση και επειδή έτσι σου κάπνισε. Δεν είσαι ούτε γιατρός ούτε βιολόγος και παρόλα αυτά χώνεσαι στα επιστημονικά να ειρωνευτείς κιόλας. Γιατί άνθρωπε μου;
επειδη εχει πλακα να κογιοναρεις τους ψεκ. :102:

καλα κανει.
Δεν νομίζω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Νοέμ 2022, 00:01

Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 18:41
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:39
vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:32
Τεσπα, οταν ολοκληρωθεί η έρευνα και αποναζιστοποιηθούν και επισημως μοντερνα και πφιζερ, και μείνει το μόνο Χριστιανικό και Αντισατανικό σπουτνικ, ειδοποιήστε με.
Προσοχή μόνο, μη σας βγει Χέρσα(ώνα) η έρευνα και τα μαζεύετε παλι με την ουρά στα σκέλια για να γυρισετε πίσω, πιροσκί της δεκάρας :giggle:
Μιλάς μόνο από πεποίθηση και επειδή έτσι σου κάπνισε. Δεν είσαι ούτε γιατρός ούτε βιολόγος και παρόλα αυτά χώνεσαι στα επιστημονικά να ειρωνευτείς κιόλας. Γιατί άνθρωπε μου;
επειδη εχει πλακα να κογιοναρεις τους ψεκ. :102:

καλα κανει.
Μιλάμε τώρα για τον Vantono, που πιστεύει ότι η δημιουργία 100 αντισωμάτων για 3 εβδομάδες τού βελτίωσαν την σεξουαλική ζωή. Πιο Ψεκ δεν γίνεται.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

ksmyrn
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: 21 Μάιος 2018, 16:16

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksmyrn » 16 Νοέμ 2022, 00:56

hellegennes έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 00:01
Ασέβαστος έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 18:41
Someone έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 14:39


Μιλάς μόνο από πεποίθηση και επειδή έτσι σου κάπνισε. Δεν είσαι ούτε γιατρός ούτε βιολόγος και παρόλα αυτά χώνεσαι στα επιστημονικά να ειρωνευτείς κιόλας. Γιατί άνθρωπε μου;
επειδη εχει πλακα να κογιοναρεις τους ψεκ. :102:

καλα κανει.
Μιλάμε τώρα για τον Vantono, που πιστεύει ότι η δημιουργία 100 αντισωμάτων για 3 εβδομάδες τού βελτίωσαν την σεξουαλική ζωή. Πιο Ψεκ δεν γίνεται.
Σκέψου πώς ήταν η σεξουαλική ζωή του, δηλαδή. :003:

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 16 Νοέμ 2022, 08:07

hellegennes έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 23:46
taliban έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:31
Τελικά εμείς που κάναμε τα εμβολια πεθάναμε, πάθαμε τίποτα;

Που ειναι οι έγκριτοι αναλυτές του φόρουμ να μας πουν πως γίνεται να μην έχουνε πεθάνει μέχρι σήμερα;

Ας αφήσουν για λίγο την αγάπη τους τον Πουτιν.
-Εγώ που τρώω ωμό κρέας έπαθα τίποτα;
-Εγώ που κολυμπάω στην θάλασσα αμέσως μετά από φαγητό και ούζα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρώω φαγητά που έχουν πέσει στο πάτωμα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρέχω με 280 στην Εθνική Οδό έπαθα τίποτα;
-Εγώ που καπνίζω 40 χρόνια 3 πακέτα την ημέρα έπαθα τίποτα;


Θα σου πω ένα μυστικό. Αυτοί που έπαθαν δεν είναι σε θέση να κάνουν ερωτήσεις.

Όμως θα σε ρωτήσω και το άλλο. Για ποιον λόγο πιστεύεις ότι το μοναδικό πράγμα που μπορείς να πάθεις από ένα ιατρικό σκεύασμα είναι ο θάνατος;
Ασυναρτησίες.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Νοέμ 2022, 08:08

Ευφυής η απάντησή σου. Αυτή είναι η αντίδραση όλων των συνωμοσιολόγων.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellegennes την 16 Νοέμ 2022, 08:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 16 Νοέμ 2022, 08:08

Ευχαριστώ. Αναμενόμενη η ασυνάρτητη , ως συνήθως, απάντηση σου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32777
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Νοέμ 2022, 08:52

hellegennes έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 00:01


Μιλάμε τώρα για τον Vantono, που πιστεύει ότι η δημιουργία 100 αντισωμάτων για 3 εβδομάδες τού βελτίωσαν την σεξουαλική ζωή. Πιο Ψεκ δεν γίνεται.
δεν το πιστευει, τρολλαρει

γιατι οχι; οταν οι συνομιλητες σου πιστευουν οτι εκει που εκανες το εμβολιο μαγνητιζεις κερματα απο το τσιπακι, νομιζω μια χαρα χωραει στη συζητηση να πεις οτι απο την ωρα που το εκανες σου ορμανε τα γκομενακια οπως στις διαφημισεις του axe. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Νοέμ 2022, 10:11

hellegennes έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 23:46
taliban έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:31
Τελικά εμείς που κάναμε τα εμβολια πεθάναμε, πάθαμε τίποτα;

Που ειναι οι έγκριτοι αναλυτές του φόρουμ να μας πουν πως γίνεται να μην έχουνε πεθάνει μέχρι σήμερα;

Ας αφήσουν για λίγο την αγάπη τους τον Πουτιν.
-Εγώ που τρώω ωμό κρέας έπαθα τίποτα;
-Εγώ που κολυμπάω στην θάλασσα αμέσως μετά από φαγητό και ούζα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρώω φαγητά που έχουν πέσει στο πάτωμα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρέχω με 280 στην Εθνική Οδό έπαθα τίποτα;
-Εγώ που καπνίζω 40 χρόνια 3 πακέτα την ημέρα έπαθα τίποτα;


Θα σου πω ένα μυστικό. Αυτοί που έπαθαν δεν είναι σε θέση να κάνουν ερωτήσεις.

Όμως θα σε ρωτήσω και το άλλο. Για ποιον λόγο πιστεύεις ότι το μοναδικό πράγμα που μπορείς να πάθεις από ένα ιατρικό σκεύασμα είναι ο θάνατος;
Γιατί δεν αντιστρέφεις το ερώτημα, να αναρωτηθείς δηλαδή τα ίδια για τον ιό σε ανεμβολίαστο ασθενή;
Ξέρεις ποιες είναι η μεσομακροπρόθεσμες επιπτώσεις της ίωσης αυτής στο σύστημά σου; Ξέρεις αν το ιικό φορτίο που αναπτύσσεις ως ανεμβολίαστος είναι ανάλογο των επιπτώσεων;

Γιατί χρησιμοποιείται η όποια αμφιβολία υπέρ του ανεμβολίαστου;

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 16 Νοέμ 2022, 11:07

Ασέβαστος έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 08:52
γιατι οχι;
Γιατί δεν είναι κακή συμπεριφορά ίσως;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Νοέμ 2022, 12:46

Ασέβαστος έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 08:52
hellegennes έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 00:01


Μιλάμε τώρα για τον Vantono, που πιστεύει ότι η δημιουργία 100 αντισωμάτων για 3 εβδομάδες τού βελτίωσαν την σεξουαλική ζωή. Πιο Ψεκ δεν γίνεται.
δεν το πιστευει, τρολλαρει

γιατι οχι; οταν οι συνομιλητες σου πιστευουν οτι εκει που εκανες το εμβολιο μαγνητιζεις κερματα απο το τσιπακι, νομιζω μια χαρα χωραει στη συζητηση να πεις οτι απο την ωρα που το εκανες σου ορμανε τα γκομενακια οπως στις διαφημισεις του axe. :102:
Μπα, στ' αλήθεια το πιστεύει, γιατί είναι κάτι που λέει με κάθε ευκαιρία. Τρολάρισμα είναι όταν το κάνεις μία, άντε δύο φορές. Όταν επιμένεις και το τονίζεις με κάθε ευκαιρία, παύει να είναι τρολάρισμα.

Όσο για το εμβόλιο, δεν υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να πιστεύει ότι μαγνητίζεις κέρματα αν το έκανες, αυτά είναι παθολογικές περιπτώσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Νοέμ 2022, 12:53

stavmanr έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 10:11
hellegennes έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 23:46
taliban έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 13:31
Τελικά εμείς που κάναμε τα εμβολια πεθάναμε, πάθαμε τίποτα;

Που ειναι οι έγκριτοι αναλυτές του φόρουμ να μας πουν πως γίνεται να μην έχουνε πεθάνει μέχρι σήμερα;

Ας αφήσουν για λίγο την αγάπη τους τον Πουτιν.
-Εγώ που τρώω ωμό κρέας έπαθα τίποτα;
-Εγώ που κολυμπάω στην θάλασσα αμέσως μετά από φαγητό και ούζα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρώω φαγητά που έχουν πέσει στο πάτωμα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρέχω με 280 στην Εθνική Οδό έπαθα τίποτα;
-Εγώ που καπνίζω 40 χρόνια 3 πακέτα την ημέρα έπαθα τίποτα;


Θα σου πω ένα μυστικό. Αυτοί που έπαθαν δεν είναι σε θέση να κάνουν ερωτήσεις.

Όμως θα σε ρωτήσω και το άλλο. Για ποιον λόγο πιστεύεις ότι το μοναδικό πράγμα που μπορείς να πάθεις από ένα ιατρικό σκεύασμα είναι ο θάνατος;
Γιατί δεν αντιστρέφεις το ερώτημα, να αναρωτηθείς δηλαδή τα ίδια για τον ιό σε ανεμβολίαστο ασθενή;
Ξέρεις ποιες είναι η μεσομακροπρόθεσμες επιπτώσεις της ίωσης αυτής στο σύστημά σου; Ξέρεις αν το ιικό φορτίο που αναπτύσσεις ως ανεμβολίαστος είναι ανάλογο των επιπτώσεων;

Γιατί χρησιμοποιείται η όποια αμφιβολία υπέρ του ανεμβολίαστου;
Δεν μπορώ ούτε καν να το αντιστρέψω, γιατί σύσσωμη η κοινότητα αποφάσισε ότι δεν θα χρηματοδοτήσει ποτέ κλινικές έρευνες για την επίδραση των εμβολίων, που θα απαντούσαν και στο αντίστροφο ερώτημα, γιατί τέτοιες μελέτες απαιτούν σύγκριση με κοντρόλ.

Αν υπήρχαν κανονικές κλινικές μελέτες, διπλά τυφλές, με σύγκριση εμβολιασμένων και ανεμβολίαστων που έχουν περάσει την ίωση και εμβολιασμένων και ανεμβολίαστων που δεν πέρασαν την ίωση, θα μπορούσαμε να απαντήσουμε σε όλα αυτά τα ερωτήματα. Τώρα δεν ξέρουμε να απαντήσουμε τίποτα από τα παρακάτω:

1. τι είδους προβλήματα υγείας και με τι συχνότητα μπορεί να αναπτύσσουν οι εμβολιασμένοι που δεν πέρασαν covid
2. τι είδους προβλήματα υγείας και με τι συχνότητα μπορεί να αναπτύσσουν οι εμβολιασμένοι που πέρασαν covid
3. τι είδους προβλήματα υγείας και με τι συχνότητα μπορεί να αναπτύσσουν οι ανεμβολίαστοι που πέρασαν covid

Η τέταρτη ομάδα (ανεμβολίαστοι που δεν πέρασαν covid) είναι το κοντρόλ. Δυστυχώς τέτοια μελέτη δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει, οπότε και τα δικά σου ερωτήματα θα μείνουν αναπάντητα.

Δεδομένου πάντως ότι το εμβόλιο δεν σε βοηθάει να μην περάσεις covid, θα συνεχίσω να προτιμώ να μην ρισκάρω έστω και 1 στο εκατομμύριο να πάθω κάτι από εμβόλιο που δεν έχει περάσει κανονική κλινική δοκιμή.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Νοέμ 2022, 18:50

hellegennes έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 12:53
stavmanr έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 10:11
hellegennes έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 23:46


-Εγώ που τρώω ωμό κρέας έπαθα τίποτα;
-Εγώ που κολυμπάω στην θάλασσα αμέσως μετά από φαγητό και ούζα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρώω φαγητά που έχουν πέσει στο πάτωμα έπαθα τίποτα.
-Εγώ που τρέχω με 280 στην Εθνική Οδό έπαθα τίποτα;
-Εγώ που καπνίζω 40 χρόνια 3 πακέτα την ημέρα έπαθα τίποτα;


Θα σου πω ένα μυστικό. Αυτοί που έπαθαν δεν είναι σε θέση να κάνουν ερωτήσεις.

Όμως θα σε ρωτήσω και το άλλο. Για ποιον λόγο πιστεύεις ότι το μοναδικό πράγμα που μπορείς να πάθεις από ένα ιατρικό σκεύασμα είναι ο θάνατος;
Γιατί δεν αντιστρέφεις το ερώτημα, να αναρωτηθείς δηλαδή τα ίδια για τον ιό σε ανεμβολίαστο ασθενή;
Ξέρεις ποιες είναι η μεσομακροπρόθεσμες επιπτώσεις της ίωσης αυτής στο σύστημά σου; Ξέρεις αν το ιικό φορτίο που αναπτύσσεις ως ανεμβολίαστος είναι ανάλογο των επιπτώσεων;

Γιατί χρησιμοποιείται η όποια αμφιβολία υπέρ του ανεμβολίαστου;
Δεν μπορώ ούτε καν να το αντιστρέψω, γιατί σύσσωμη η κοινότητα αποφάσισε ότι δεν θα χρηματοδοτήσει ποτέ κλινικές έρευνες για την επίδραση των εμβολίων, που θα απαντούσαν και στο αντίστροφο ερώτημα, γιατί τέτοιες μελέτες απαιτούν σύγκριση με κοντρόλ.

Αν υπήρχαν κανονικές κλινικές μελέτες, διπλά τυφλές, με σύγκριση εμβολιασμένων και ανεμβολίαστων που έχουν περάσει την ίωση και εμβολιασμένων και ανεμβολίαστων που δεν πέρασαν την ίωση, θα μπορούσαμε να απαντήσουμε σε όλα αυτά τα ερωτήματα. Τώρα δεν ξέρουμε να απαντήσουμε τίποτα από τα παρακάτω:

1. τι είδους προβλήματα υγείας και με τι συχνότητα μπορεί να αναπτύσσουν οι εμβολιασμένοι που δεν πέρασαν covid
2. τι είδους προβλήματα υγείας και με τι συχνότητα μπορεί να αναπτύσσουν οι εμβολιασμένοι που πέρασαν covid
3. τι είδους προβλήματα υγείας και με τι συχνότητα μπορεί να αναπτύσσουν οι ανεμβολίαστοι που πέρασαν covid

Η τέταρτη ομάδα (ανεμβολίαστοι που δεν πέρασαν covid) είναι το κοντρόλ. Δυστυχώς τέτοια μελέτη δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει, οπότε και τα δικά σου ερωτήματα θα μείνουν αναπάντητα.
Δεν απαντάς στο ερώτημα "γιατί δεν κάνουν άλλοι γιατροί, όχι αυτοί οι κακοί, έρευνες σχετικά με τις μακροχρόνιες επιπτώσεις του ιού σε ανεμβολίαστο ασθενή";
Δεδομένου πάντως ότι το εμβόλιο δεν σε βοηθάει να μην περάσεις covid, θα συνεχίσω να προτιμώ να μην ρισκάρω έστω και 1 στο εκατομμύριο να πάθω κάτι από εμβόλιο που δεν έχει περάσει κανονική κλινική δοκιμή.
Σε βοηθά να μην κολλήσεις το ίδιο εύκολα, να μην αναπτύξεις το ίδιο ιικό φορτίο, να μην κολλήσεις το διπλανό σου, να μην νοσήσεις σοβαρά και να μην πεθάνεις.
Εσύ μπορεί να ρισκάρεις ό,τι θέλεις μεν, αλλά δεν θα αλλάξεις την ιατρική για να δικαιολογήσεις τα τζογαρίσματά σου.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 16 Νοέμ 2022, 19:06

Ασέβαστος έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 08:52
hellegennes έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 00:01
Μιλάμε τώρα για τον Vantono, που πιστεύει ότι η δημιουργία 100 αντισωμάτων για 3 εβδομάδες τού βελτίωσαν την σεξουαλική ζωή. Πιο Ψεκ δεν γίνεται.
δεν το πιστευει, τρολλαρει

γιατι οχι; οταν οι συνομιλητες σου πιστευουν οτι εκει που εκανες το εμβολιο μαγνητιζεις κερματα απο το τσιπακι, νομιζω μια χαρα χωραει στη συζητηση να πεις οτι απο την ωρα που το εκανες σου ορμανε τα γκομενακια οπως στις διαφημισεις του axe. :102:
Να σου πώ: μία από τις πιστωτικές μου κάρτες είχε απομαγνητισθεί και δεν δούλευε ανέπαφα. Μόλις έκανα όμως την τρίτη δόση με Pfizer (οι πρώτες δύο ήταν με Astra - Zeneca) παρατήρησα ότι άρχισε να δουλεύει κανονικά.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Νοέμ 2022, 22:40

stavmanr έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 18:50
Δεν απαντάς στο ερώτημα "γιατί δεν κάνουν άλλοι γιατροί, όχι αυτοί οι κακοί, έρευνες σχετικά με τις μακροχρόνιες επιπτώσεις του ιού σε ανεμβολίαστο ασθενή";
Δεν νοείται έρευνα με ένα άτομο. Κλινικές μελέτες για αυτά που είπα θέλουν συμμετοχή εκατοντάδων και χιλιάδων ατόμων.
stavmanr έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 18:50
Δεδομένου πάντως ότι το εμβόλιο δεν σε βοηθάει να μην περάσεις covid, θα συνεχίσω να προτιμώ να μην ρισκάρω έστω και 1 στο εκατομμύριο να πάθω κάτι από εμβόλιο που δεν έχει περάσει κανονική κλινική δοκιμή.
Σε βοηθά να μην κολλήσεις το ίδιο εύκολα, να μην αναπτύξεις το ίδιο ιικό φορτίο, να μην κολλήσεις το διπλανό σου, να μην νοσήσεις σοβαρά και να μην πεθάνεις.
Εκτός από τα δυο τελευταία, που έχουν σημασία αποκλειστικά για ομάδες υψηλού κινδύνου, κυριολεκτικά τίποτα από τα υπόλοιπα δεν ισχύει. Κολλάς το ίδιο εύκολο, αναπτύσσεις το ίδιο και μεγαλύτερο ιικό φορτίο, κολλάς το ίδιο και ευκολότερα τον διπλανό σου.

O Otto Weininger κόντεψε να πάει στον άλλον κόσμο, παρά τα εμβόλια. Την δεύτερη φορά που κόλλησε, τα αληθινά αντισώματα του ιού έκαναν δουλειά και το πέρασε μια χαρά. Τα μουφοαντισώματα της Pfizer δεν τον βοήθησαν καθόλου.

Δηλαδή ακόμα και το "να μην νοσήσεις σοβαρά και να μην πεθάνεις" είναι ευθέως αμφισβητήσιμο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η Pfizer και η Moderna ξεκινούν έρευνες για να δούν αν τα εμβόλιά τους έχουν μακροπρόθεσμες επιπτώσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Νοέμ 2022, 23:16

hellegennes έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 22:40
stavmanr έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 18:50
Δεν απαντάς στο ερώτημα "γιατί δεν κάνουν άλλοι γιατροί, όχι αυτοί οι κακοί, έρευνες σχετικά με τις μακροχρόνιες επιπτώσεις του ιού σε ανεμβολίαστο ασθενή";
Δεν νοείται έρευνα με ένα άτομο. Κλινικές μελέτες για αυτά που είπα θέλουν συμμετοχή εκατοντάδων και χιλιάδων ατόμων.
10% ανεμβολίαστοι στην Ελλάδα μόνο.
Περίπου 600-700.000.
Και το 50% αυτών φανατικοί να αποδείξουν ότι είναι πάνω από την ιατρική.
Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο ποσοτικό θέμα στο ζήτημα που θέτεις.
stavmanr έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 18:50
Δεδομένου πάντως ότι το εμβόλιο δεν σε βοηθάει να μην περάσεις covid, θα συνεχίσω να προτιμώ να μην ρισκάρω έστω και 1 στο εκατομμύριο να πάθω κάτι από εμβόλιο που δεν έχει περάσει κανονική κλινική δοκιμή.
Σε βοηθά να μην κολλήσεις το ίδιο εύκολα, να μην αναπτύξεις το ίδιο ιικό φορτίο, να μην κολλήσεις το διπλανό σου, να μην νοσήσεις σοβαρά και να μην πεθάνεις.
Εκτός από τα δυο τελευταία, που έχουν σημασία αποκλειστικά για ομάδες υψηλού κινδύνου, κυριολεκτικά τίποτα από τα υπόλοιπα δεν ισχύει. Κολλάς το ίδιο εύκολο, αναπτύσσεις το ίδιο και μεγαλύτερο ιικό φορτίο, κολλάς το ίδιο και ευκολότερα τον διπλανό σου.
Ξέχασες να γράψεις κι ότι μυρίζει η ανάσα σου μετά τον εμβολιασμό...

Φυσικά και τα γράφεις όλα τελείως ανάποδα.
O Otto Weininger κόντεψε να πάει στον άλλον κόσμο, παρά τα εμβόλια. Την δεύτερη φορά που κόλλησε, τα αληθινά αντισώματα του ιού έκαναν δουλειά και το πέρασε μια χαρά. Τα μουφοαντισώματα της Pfizer δεν τον βοήθησαν καθόλου.

Δηλαδή ακόμα και το "να μην νοσήσεις σοβαρά και να μην πεθάνεις" είναι ευθέως αμφισβητήσιμο.
Είσαι γιατρός του Otto;
Ρωτώ επειδή έχεις βγάλει ιατρικά πορίσματα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών