Είμαστε όλοι Θανασάκης

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 29 Νοέμ 2022, 12:47

Στύγιος έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:41
Ας καταθέσω κι εγώ κάτι στο τίμιο αυτό νήμα.
SpoilerShow
Εικόνα
Σωστός


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20153
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 29 Νοέμ 2022, 12:51

vantono έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:44

Όσο για το εμβόλιο, το πιο δοκιμασμένο του πλανήτη είναι πλέον. Παιζει να το 'χει κανει πάνω απο το μισο πληθυσμό της γης, και το ποσοστό των παρενεργειών που εχουν καταγραφει αναλογικά με την ποσοτητα που εχουν γινει, ειναι μηδαμινές έως αστείες.

Και στον πόλεμο αμα σου δώσουν καποιο όπλο καινούριας κατασκευής, πες τους ότι δεν το δέχεσαι επειδή δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα. Κάν'το σαν τους ρώσους, που κουβαλάνε τα τουφέκια της εποχής του Τσάρου για να ειναι σιγουροι οτι θα δουλέψουν :lol:
:smt038:_::_::blm:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Νοέμ 2022, 12:52

vantono έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:44
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:29
vantono έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:53

Προσωπικά ειμαι υπερ του να επιστρέψουν, πρώτον επειδη μας εχουν κανει τομπούτσο νταούλι τόσον καιρο, και δεύτερον επειδη η κυβέρνηση εχει κωλοτουμπιάσει τη ζωή της οσον αφορά το θεμα του ιού και συνεχώς χαϊδεύει τους ψέκουλες. Οπότε με το να επαναπροσλάβει αυτους τους ανθρωπους που απέλυσε, τουλαχιστον δίνει ενα τέλος στην υποκρισία που μας πουλάει τοσον καιρό. Και γενικά καλό ειναι να τελειωνει οποιουδήποτε τυπου υποκρισία, δεν χωράνε οπαδικά εδώ.

Απο 'κει κι έπειτα, το να μην δέχεται ενας νοσηλευτης να εμβολιαστει για υγειονομικούς λόγους, είναι σαν να μη δεχεται ενας στρατιώτης να οπλιστεί για να πολεμήσει σε περιοδο πολέμου. Τουτέστιν, λιποτάκτης.
Αν εισαι σωστός και συνεπής στις αποψεις σου, θελω να σε δω να παίρνεις το μέρος των λιποτακτών πολέμου αντίστοιχα, και θα σε παραδεχτώ. Διαφορετικά, εισαι κι εσυ υποκριτής.
προφανώς και δεν είναι το ίδιο
το να μην πολεμήσει ένας στρατιώτης θα ήταν η αναλογία στους υγειονομικούς να μην θέλουν να εργαστούν εντός των συνθηκών του κόβιντ
η αναλογία είναι να ζητάς από έναν επαγγελματία στρατιώτη να κάνει κάτι που αντιτίθεται στη συνείδησή του
δεν τους ζήτησαν να κάνουν ένα εμβόλιο δοκιμασμένο που το κάνουν εδώ και χρόνια όλοι, μιλάμε για ένα εμβόλιο σε πειραματικό στάδιο
εγώ το έκανα αλλά προφανώς και δεν έχω την απαίτηση από τον καθένα να το κάνει
για συνέλθετε λίγο οι φιλελεδες
Είναι ακριβώς το ίδιο. Άρνηση εκτέλεσης διαταγής και καθήκοντος απο έναν ανώτερο σου (την επίσημη αρχή που λεγεται Κράτος, εν προκειμένω).
Σαν να λιποτακτείς δηλαδή, ή έστω σαν να δέχεσαι να πολεμήσεις αλλά χωρίς να κουβαλάς όπλο, κράνος, αλεξίσφαιρο, δίχως τα παραμικρά μέτρα ασφαλείας, να μη γουσταρεις πχ, να φορεσεις καν παραλλαγή, κλαδιά, να έχεις ανοιχτό το σμαρτφοουν σου/gps για να βλεπεις τικ-τοκ με αποτέλεσμα να προδίδεις συνεχώς τη θεση σου στον εχθρο κτλ.
Ουσιαστικά μια κινουμενη βόμβα για τους συμπολεμιστές σου.

Όσο για το εμβόλιο, το πιο δοκιμασμένο του πλανήτη είναι πλέον. Παιζει να το 'χει κανει πάνω απο το μισο πληθυσμό της γης, και το ποσοστό των παρενεργειών που εχουν καταγραφει αναλογικά με την ποσοτητα που εχουν γινει, ειναι μηδαμινές έως αστείες.

Και στον πόλεμο αμα σου δώσουν καποιο όπλο καινούριας κατασκευής, πες τους ότι δεν το δέχεσαι επειδή δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα. Κάν'το σαν τους ρώσους, που κουβαλάνε τα τουφέκια της εποχής του Τσάρου για να ειναι σιγουροι οτι θα δουλέψουν :lol:
έλα ρε βαντονε τώρα ας μη κοροϊδευόμαστε
οι εμβολιασμένοι και κολλάνε και μεταδίδουν ακριβώς όπως και οι ανεμβολίαστοι, δεν θέτουν κανέναν σε κίνδυνο πέραν του εαυτού τους και εφόσον πιστεύουμε στην ατομική ευθύνη θα έπρεπε να τους αφήσουμε να επιλέξουν για τον εαυτό τους
οι εμβολιάκηδες απλά βγάζετε εγωισμό σε φάση "εγώ μαλάκας είμαι που το έκανα;" οπότε κ θέλετε να τιμωρηθούν αυτοί που δεν είναι μαλάκες το έκαναν
τελικά και το ΕΣΥ ζημιώθηκε από την απουσία τους και θα πληρώσουμε και κερατιάτικα για το γινάτι ενός υπουργού
εύγε
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 12:53

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:46
vantono έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:43
Εικόνα
στην προκειμένη ψεκ είστε εσείς που θεωρείτε ότι μπορείτε να διώξετε από τη δουλειά τους κάποιους ανθρώπους όχι επειδή δεν είναι καλοί στη δουλειά τους αλλά επειδή δεν δέχθηκαν να κάνουν ένα εμβόλιο
οπότε σας παρακαλώ να σεβαστείτε το σύνταγμα και τους νόμους του κράτους γιατί δεν ζούμε σε δικτατορία
δεν δεχονται να κανουν εμβολιο=δεν ειναι καλοι στη δουλεια τους. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 13:01

vantono έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:14
Λεγεών έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:01
Τεράστιο λάθος του ψεκοΣΤΕ, το οποίο έχει καταντήσει βαρίδι και προβληματική αρχή εδώ και χρόνια.

Αν είναι να επιστρέψουν, πρέπει στο πρωτόκολλο που θα θεσπιστεί να υπάρχει καθημερινό rapid, και πρέπει να ενημερωθούν διευθυντές νοσοκομείων για ενδελεχή παρακολούθηση των εν λόγω υπαλλήλων σε οτιδήποτε κάνουν ως μέρος της βάρδιας τους. Πρόκειται για εχθρούς της επιστήμης που κλήθηκαν να υπηρετήσουν, είναι εν δυνάμει κοινωνικοπαθείς υπάλληλοι/συνάδελφοι, και δεν θα αργήσει η ώρα που θα κάνουν χειρότερα.
:g030:
Σκέψου να κηρύσσεται επιστράτευση μεθαύριο, και ένα μάτσο ΕΠΟΠ (δεν μιλαω απλώς για πολίτες, αλλα για ΕΠΟΠ) λιποτακτούν για τους χ-y ψεκολόγους τους. Και όταν τελειώνει με το καλό ο πόλεμος, να έχουν την απαίτηση να επιστρέψουν στις θέσεις τους ακριβώς έτσι όπως ήταν και πριν. Και μέσα σε όλο αυτό το διάστημα βέβαια, να προπαγανδίζουν κατά της χώρας τους (συγκεντρώσεις επι συγκεντρώσεων υγειονομικών με πανό ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ κτλ), κατά της υπεράσπισης της πατρίδας τους, οχι απλώς να κάθονται ήσυχοι στη γωνίτσα τους.

Αλλά οκ, αν έχεις ένα κράτος με μια κυβέρνηση που την ίδια στιγμή "πολεμάει και δεν πολεμάει", που ανεμίζει το λάβαρο του πολέμου αλλά ταυτοχρόνως συνθηκολογεί κατά ριπάς με τον εχθρό της, σε πιάνει καποια στιγμή και λες "α γαμήσου, τόσο τσίρκο που είσαι, πάρε και τα λιποτακτοΕΠΟΠάκια πίσω, ας πάει το παλιάμπελο".
:goodpost:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12704
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Νοέμ 2022, 13:02

BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:01
George_V έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 11:59
Εδώ να θυμίσουμε τη φράση του Κικερωνα

Salus populi suprema lex esto.
Και τη φράση του Καραϊσκάκη "θα μου κλάσετε τον μπούτσον" :8)
Ο μέγιστος Καραϊσκάκης, είχε άλλα νιτερέσσα. Με την Τουρκιά.
Κάποιοι περάσαμε πολύ δύσκολα από κορωνοϊό, κόψε τις μαλακίες και σεβάσου πέραν των συνωμοσιολογιών, την σοβαρότητα του πράγματος.
Προσωπικά σ'έχω σεβαστεί στην επιλογή σου, αλλά ειλικρινά, χαλάρωσε με τους διθυράμβους. Δεν σε τιμά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πασιφάη την 29 Νοέμ 2022, 13:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 13:02

BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:20
George_V έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:14
Google is your friend.
Ναι αλλά μην το λες όταν σε συμφέρει μόνο.
Από το γκουγκλ μπορείς να μάθεις και για το σχέδιο της occult elite για υποδούλωση της ανθρώπινης ψυχής.
Αλλά αυτό δεν σε συμφέρει.
Καλός πονηρίδης είσαι κι εσύ.
Οπότε Λατινικά μίλα με κάναν άλλο.
δεν υπαρχει ψυχη.

ουτε οκουλτ ελιτ. μονο ψεκαεριο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 29 Νοέμ 2022, 13:03

BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:36
George_V έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:29

Και θα εχεις την αποψη μου. Δεν ενδιαφέρομαι για αναποδεικτες θεωριες συνομωσιας και μυστικιστικες οργανωσεις. Αυτα ειναι για ελαφρομυαλους.

Υ.Γ. Οσο για τη φράση διαφωνεις πως "η σωτηρια του λαου ας ειναι ο υπέρτατος νομος" ? (μιας και δεν ξερεις λατινικα στο μεταφράζω).
Ούτε εγώ ενδιαφέρομαι να mainstream πληροφόρηση.Αυτά είναι είτε για γαμημένα κομματόσκυλα είτε για τέρμα καθυστέρες που πιστεύουν τον χατζηνικολάου.
Όχι δεν διαφωνώ καθόλου,για τον λόγο αυτό πρέπει όλους όσους συνέβαλλαν στο διχασμό των ανθρώπων σε ψεκ και σούπερ ψεκ (οι δεύτεροι είναι οι εμβολιολάγνοι) να τους φέρουμε ενώπιον της Δικαιοσύνης.
Nαι... Εντελως λαθος ερμηνεια.

Αλλο ηθελε να πει ο Κικερωνας οταν ειπε αυτη τη φράση στη Συγκλητο. Και δεν ειναι αυτο που λες.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 29 Νοέμ 2022, 13:04

BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:39
George_V έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:30

Εγω παλι πιστευω οτι αν γινει πολεμος οι ψεκ δεν θα πανε να πολεμησουν γιατι αυτο θα ειναι το σχέδιο της ΝΤΠ να μας υποδουλωσουν στην occult elite (οσοι απομεινουν μιας και οι αλλοι θα εχουν πεθανει στη μαχη).

Εχω αδικο?
Αν σας ψεκ εννοείς αυτό που ισχύει πραγματικά (εμβολιολάγνοι μισάνθρωποι),όχι,δεν έχεις άδικο.
Το τι ισχυει πραγματικα δεν εχει σχέση με αυτο που φαντάζεσαι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 13:04

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:29

προφανώς και δεν είναι το ίδιο
το να μην πολεμήσει ένας στρατιώτης θα ήταν η αναλογία στους υγειονομικούς να μην θέλουν να εργαστούν εντός των συνθηκών του κόβιντ
η αναλογία είναι να ζητάς από έναν επαγγελματία στρατιώτη να κάνει κάτι που αντιτίθεται στη συνείδησή του
δεν τους ζήτησαν να κάνουν ένα εμβόλιο δοκιμασμένο που το κάνουν εδώ και χρόνια όλοι, μιλάμε για ένα εμβόλιο σε πειραματικό στάδιο
εγώ το έκανα αλλά προφανώς και δεν έχω την απαίτηση από τον καθένα να το κάνει
για συνέλθετε λίγο οι φιλελεδες
α, δηλαδη οι φανταροι μπορουν να μη χρησιμοποιουν ενα μη-δοκιμασμενο οπλο, επειδη ψεκ. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 13:06

BigChiefWahoo έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:37
klg έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:32

Μήπως η occult ΕΥΔΑΠ έχει ήδη ρίξει τα nanobots στο νερό που πίνεις;
Εμφιαλωμένο πίνουμε.
Για τσέκαρε λίγο εσύ τι τρέχει από τη δική σου βρύση.
οι εμφιαλωτες ειναι οκουλτιστ. :003:

μην πινεις νερο. μονο μπυρα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12507
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 29 Νοέμ 2022, 13:06

Καμία σχέση η παρομοίωση μη δοκιμασμένο όπλο με μη δοκιμασμένο εμβόλιο πάντως.
Είναι λίγο πιο περίπλοκα για το δεύτερο.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2022, 13:09

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:52

έλα ρε βαντονε τώρα ας μη κοροϊδευόμαστε
οι εμβολιασμένοι και κολλάνε και μεταδίδουν ακριβώς όπως και οι ανεμβολίαστοι, δεν θέτουν κανέναν σε κίνδυνο πέραν του εαυτού τους και εφόσον πιστεύουμε στην ατομική ευθύνη θα έπρεπε να τους αφήσουμε να επιλέξουν για τον εαυτό τους
οι εμβολιάκηδες απλά βγάζετε εγωισμό σε φάση "εγώ μαλάκας είμαι που το έκανα;" οπότε κ θέλετε να τιμωρηθούν αυτοί που δεν είναι μαλάκες το έκαναν
τελικά και το ΕΣΥ ζημιώθηκε από την απουσία τους και θα πληρώσουμε και κερατιάτικα για το γινάτι ενός υπουργού
εύγε
και οι ζηταδες αμα δε φορανε κρανος μονο τον εαυτο τους θετουν σε κινδυνο. :102:

να το βγαλουν και να βαλουν αλουμινοχαρτο, να προστατευτουν απο τα ραδιοκυματα της οκουλτ απαφτης;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12507
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 29 Νοέμ 2022, 13:10

Ασέβαστος έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 13:09
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:52

έλα ρε βαντονε τώρα ας μη κοροϊδευόμαστε
οι εμβολιασμένοι και κολλάνε και μεταδίδουν ακριβώς όπως και οι ανεμβολίαστοι, δεν θέτουν κανέναν σε κίνδυνο πέραν του εαυτού τους και εφόσον πιστεύουμε στην ατομική ευθύνη θα έπρεπε να τους αφήσουμε να επιλέξουν για τον εαυτό τους
οι εμβολιάκηδες απλά βγάζετε εγωισμό σε φάση "εγώ μαλάκας είμαι που το έκανα;" οπότε κ θέλετε να τιμωρηθούν αυτοί που δεν είναι μαλάκες το έκαναν
τελικά και το ΕΣΥ ζημιώθηκε από την απουσία τους και θα πληρώσουμε και κερατιάτικα για το γινάτι ενός υπουργού
εύγε
και οι ζηταδες αμα δε φορανε κρανος μονο τον εαυτο τους θετουν σε κινδυνο. :102:

να το βγαλουν και να βαλουν αλουμινοχαρτο, να προστατευτουν απο τα ραδιοκυματα της οκουλτ απαφτης;
Λάθος
Αμα δεν φοράς κράνος μπορείς να προκαλέσεις ατύχημα. Δεν θέλει και πολύ σκέψη το πως.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 29 Νοέμ 2022, 13:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:52
vantono έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:44
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2022, 12:29


προφανώς και δεν είναι το ίδιο
το να μην πολεμήσει ένας στρατιώτης θα ήταν η αναλογία στους υγειονομικούς να μην θέλουν να εργαστούν εντός των συνθηκών του κόβιντ
η αναλογία είναι να ζητάς από έναν επαγγελματία στρατιώτη να κάνει κάτι που αντιτίθεται στη συνείδησή του
δεν τους ζήτησαν να κάνουν ένα εμβόλιο δοκιμασμένο που το κάνουν εδώ και χρόνια όλοι, μιλάμε για ένα εμβόλιο σε πειραματικό στάδιο
εγώ το έκανα αλλά προφανώς και δεν έχω την απαίτηση από τον καθένα να το κάνει
για συνέλθετε λίγο οι φιλελεδες
Είναι ακριβώς το ίδιο. Άρνηση εκτέλεσης διαταγής και καθήκοντος απο έναν ανώτερο σου (την επίσημη αρχή που λεγεται Κράτος, εν προκειμένω).
Σαν να λιποτακτείς δηλαδή, ή έστω σαν να δέχεσαι να πολεμήσεις αλλά χωρίς να κουβαλάς όπλο, κράνος, αλεξίσφαιρο, δίχως τα παραμικρά μέτρα ασφαλείας, να μη γουσταρεις πχ, να φορεσεις καν παραλλαγή, κλαδιά, να έχεις ανοιχτό το σμαρτφοουν σου/gps για να βλεπεις τικ-τοκ με αποτέλεσμα να προδίδεις συνεχώς τη θεση σου στον εχθρο κτλ.
Ουσιαστικά μια κινουμενη βόμβα για τους συμπολεμιστές σου.

Όσο για το εμβόλιο, το πιο δοκιμασμένο του πλανήτη είναι πλέον. Παιζει να το 'χει κανει πάνω απο το μισο πληθυσμό της γης, και το ποσοστό των παρενεργειών που εχουν καταγραφει αναλογικά με την ποσοτητα που εχουν γινει, ειναι μηδαμινές έως αστείες.

Και στον πόλεμο αμα σου δώσουν καποιο όπλο καινούριας κατασκευής, πες τους ότι δεν το δέχεσαι επειδή δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα. Κάν'το σαν τους ρώσους, που κουβαλάνε τα τουφέκια της εποχής του Τσάρου για να ειναι σιγουροι οτι θα δουλέψουν :lol:
έλα ρε βαντονε τώρα ας μη κοροϊδευόμαστε
οι εμβολιασμένοι και κολλάνε και μεταδίδουν ακριβώς όπως και οι ανεμβολίαστοι, δεν θέτουν κανέναν σε κίνδυνο πέραν του εαυτού τους και εφόσον πιστεύουμε στην ατομική ευθύνη θα έπρεπε να τους αφήσουμε να επιλέξουν για τον εαυτό τους
οι εμβολιάκηδες απλά βγάζετε εγωισμό σε φάση "εγώ μαλάκας είμαι που το έκανα;" οπότε κ θέλετε να τιμωρηθούν αυτοί που δεν είναι μαλάκες το έκαναν
τελικά και το ΕΣΥ ζημιώθηκε από την απουσία τους και θα πληρώσουμε και κερατιάτικα για το γινάτι ενός υπουργού
εύγε
Ε εντάξει, τώρα παίζουμε με τις λέξεις. Δεν ισχύει αυτό.
Σαν να μου λες οτι και στον πολεμο ενας που πάει χαλαρος με τα αθλητικά του σαν βόλτα στο πάρκο, έχει τις ιδιες πιθανότητες να σκοτωθεί με κάποιον που πάει προβλεπέ (κράνος, εξάρτυση, αλεξίσφαιρα, οπλισμένος κτλ).
Και επειδη οντως μπορεί να σκοτωθούν καποιοι προβλεπέ στον πολεμο, να μου λες "οριστε, τόσοι προβλεπέ σκοτώθηκαν, οπότε σε τι βοηθάει ο εξοπλισμός? Καλύτερα να πάω με τη φορμίτσα μου και το κοντομάνικο, να ειμαι και πιο ελαφρύς για τους ελιγμούς".

Και επαναλαμβάνω κατα τα λοιπά, ότι τόσο τριμπούρδελο που τα 'χει κανει αυτή η κυβέρνηση-παρωδία όσον αφορά το θέμα του ιού, το να πάρει πίσω ενα μάτσο ψέκιες, το λες και πταίσμα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών