Είμαστε όλοι Θανασάκης

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Νοέμ 2022, 23:21

panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:45
Και αυτα οτι μεταδιδουν 100 φορες λιγοτερο τον ιο ειναι παπαριες ολκης.
Ούτε 0,0001% λιγότερο δεν τον μεταδίδουν. Επίσημα η ιατρική άποψη είναι ότι δεν κάνουν καμμιά διαφορά στην μετάδοση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 30 Νοέμ 2022, 23:38

ksk έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 21:45
Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:40
panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 17:21
Αστειο ανθρωπακι ο Θανασακης. Δεν παραδεχεται αυτο που βλεπουν και οι τυφλοι πλεον, οτι κολλανε και μεταδιδουν ολοι εμβολιασμενοι και ανεμβολιαστοι, και να καταργησει τον υποχρεωτικο εμβολιασμο στους υγειονομικους.
Κακός συμβουλος η περηφάνια.
ΕΙστε καταδικασμενοι μια ζωη στη χειρηλασια οποτε θαταν αχρηστο να εγραφα οτι πχ οι εμβολιασμενοι δεν νοσουν σοβαρα ή οτι μεταδιδουν 100 φορες λιγοτερο τον ιο σε σχεση με τους ψεκες.

Και φυσικα οπως ειχα γραψει ,για αλλη μια φορα η δειλη αυτη κυβερνηση αντι να απολυσει δια παντως και διχως δικαιωμα ουτε καν συμμετοχης σε διαγωνισμο προσληψεων στο δημοσιο για ολους αυτους τους γελοιους που το παιζουν "υγειονομικοι" τους πηρε παλι πισω στο δημοσιο.
Τι ξεφτιλά παλι και αυτη.
Έχεις ένα δίκιο αλλά μήπως δεν μπορούσε να πράξει διαφορετικά; Θα δειξει.
Γιατι ; Δεν καταλαβα; Πραξεις νομοθετικου περιεχομενου κοινως νομοι, προεδρικα διαταγματα, ΔΕΝ μπορουν να προσβληθουν απο κανενα δικαστηριο . Σε αυτες τις περιπτωσεις ακομα και οι αποφασεις του ΣΕ εχουν γνωμοδοτικο χαρακτηρα και μπορουν να προσβαλουν εως και μεχρι υπουργικες αποφασεις.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 30 Νοέμ 2022, 23:39

hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 23:21
panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:45
Και αυτα οτι μεταδιδουν 100 φορες λιγοτερο τον ιο ειναι παπαριες ολκης.
Ούτε 0,0001% λιγότερο δεν τον μεταδίδουν. Επίσημα η ιατρική άποψη είναι ότι δεν κάνουν καμμιά διαφορά στην μετάδοση.
Ελα βρε παπαρα συνελθε με αυτη τη μαλακια πια.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15059
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 30 Νοέμ 2022, 23:40

panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 21:05
Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:51
panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:45

Εγω ειμαι εμβολιασμενος και μια χαρα κολλησα οπως και σχεδον ολοι οι αλλοι εμβολιασμενοι που γνωρίζω..
Και αυτα οτι μεταδιδουν 100 φορες λιγοτερο τον ιο ειναι παπαριες ολκης.
Που το γραφει αυτο; Εν πασει περιπτωση, οτι πεις. Περιεργο παντως που εκανες εμβολιο αν και ηταν παπαρια ολκης. Φασκεις και αντιφασκεις.
3 εμβολια εχω κανει και το εχω γραψει και εδω μεσα.
Τοτε που τα εκανα βασικα τα εκανα για να βγαινω χωρις προβλημα. Δεν θεωρησα οτι κινδυνευω απο τον ιο μια που ουτε γερος ειμαι, ουτε προβληματα υγείας εχω., πιστευα παντως οτι θα με εμποδισουν να κολλησω.
Τελικα κολλησα και εγω και σχεδον ολοι οι εμβολιασμενοι φιλοι και γνωστοι, ακριβως οπως οι ανεμβολιαστοι και αλλαξα γνωμη, τουλαχιστον στο θεμα της προστασιας απο τη νοσηση και την μεταδοτικοτητα.
Στο θεμα του ποσο βαρια θα νοσησεις εκει πιστευω οτι πραγματι βοηθανε, αλλά το πόσο δεν το ξερω. Ισως εξαρτάται απο την μεταλλαξη, το ατομο, και δεν ξερω τι.

Edit. Και εσυ δεν κολλησες αν και εμβολιασμενος, ή κανω λάθος?
Ποιος δλδ σου ειπε οτι δεν κολας με εμβολιο;
Ο Αρίστος;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 30 Νοέμ 2022, 23:48

Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 23:39
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 23:21
panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:45
Και αυτα οτι μεταδιδουν 100 φορες λιγοτερο τον ιο ειναι παπαριες ολκης.
Ούτε 0,0001% λιγότερο δεν τον μεταδίδουν. Επίσημα η ιατρική άποψη είναι ότι δεν κάνουν καμμιά διαφορά στην μετάδοση.
Ελα βρε παπαρα συνελθε με αυτη τη μαλακια πια.
Εσύ πρέπει να συνέλθεις. Καταλαβαίνω στην αρχή που όλα ήταν άγνωστα και φλου να παίρνεις μια συγκεκριμένη πλευρά, αλλά τώρα που επίσημα έχει αλλάξει η άποψη, σταμάτα να μένεις κολλημένος σε αγκυλώσεις της ελληνικής κυβέρνησης γιατί είναι πολύ εγωιστές για να αποδεχτούν την πραγματικότητα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 30 Νοέμ 2022, 23:54

Δεν είναι εγωιστές για επικοινωνιακούς λόγους το κάνουν, δηλαδή για την λατρεία που έχουν για την καρέκλα. Σου λέει, εξαντλήσαμε κάθε αυστηρότητα και είχαμε τους περισσότερους περιορισμούς στην Ευρώπη και τώρα αν κάνουμε πίσω θα εκληφθεί ως κωλοτούμπα, επομένως διακινδυνεύουμε να χάσουμε την μάσα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9227
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 01 Δεκ 2022, 07:52

Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 23:40
panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 21:05
Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:51

Που το γραφει αυτο; Εν πασει περιπτωση, οτι πεις. Περιεργο παντως που εκανες εμβολιο αν και ηταν παπαρια ολκης. Φασκεις και αντιφασκεις.
3 εμβολια εχω κανει και το εχω γραψει και εδω μεσα.
Τοτε που τα εκανα βασικα τα εκανα για να βγαινω χωρις προβλημα. Δεν θεωρησα οτι κινδυνευω απο τον ιο μια που ουτε γερος ειμαι, ουτε προβληματα υγείας εχω., πιστευα παντως οτι θα με εμποδισουν να κολλησω.
Τελικα κολλησα και εγω και σχεδον ολοι οι εμβολιασμενοι φιλοι και γνωστοι, ακριβως οπως οι ανεμβολιαστοι και αλλαξα γνωμη, τουλαχιστον στο θεμα της προστασιας απο τη νοσηση και την μεταδοτικοτητα.
Στο θεμα του ποσο βαρια θα νοσησεις εκει πιστευω οτι πραγματι βοηθανε, αλλά το πόσο δεν το ξερω. Ισως εξαρτάται απο την μεταλλαξη, το ατομο, και δεν ξερω τι.

Edit. Και εσυ δεν κολλησες αν και εμβολιασμενος, ή κανω λάθος?
Ποιος δλδ σου ειπε οτι δεν κολας με εμβολιο;
Ο Αρίστος;
:smt005:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Δεκ 2022, 09:20

Ζενίθεδρος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 23:54
Δεν είναι εγωιστές για επικοινωνιακούς λόγους το κάνουν, δηλαδή για την λατρεία που έχουν για την καρέκλα. Σου λέει, εξαντλήσαμε κάθε αυστηρότητα και είχαμε τους περισσότερους περιορισμούς στην Ευρώπη και τώρα αν κάνουμε πίσω θα εκληφθεί ως κωλοτούμπα, επομένως διακινδυνεύουμε να χάσουμε την μάσα.
Το αντίθετο: θα μπορούσαν να πουν, αν ήθελαν "άλλαξαν τα διεθνή υγειονομικά πρωτόκολλα και καλωσορίζουμε τους ανεμβολίαστους πίσω στην εργασία τους".
Σιγά την κωλοτούμπα...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Δεκ 2022, 09:22

Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 23:40
panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 21:05
Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 20:51

Που το γραφει αυτο; Εν πασει περιπτωση, οτι πεις. Περιεργο παντως που εκανες εμβολιο αν και ηταν παπαρια ολκης. Φασκεις και αντιφασκεις.
3 εμβολια εχω κανει και το εχω γραψει και εδω μεσα.
Τοτε που τα εκανα βασικα τα εκανα για να βγαινω χωρις προβλημα. Δεν θεωρησα οτι κινδυνευω απο τον ιο μια που ουτε γερος ειμαι, ουτε προβληματα υγείας εχω., πιστευα παντως οτι θα με εμποδισουν να κολλησω.
Τελικα κολλησα και εγω και σχεδον ολοι οι εμβολιασμενοι φιλοι και γνωστοι, ακριβως οπως οι ανεμβολιαστοι και αλλαξα γνωμη, τουλαχιστον στο θεμα της προστασιας απο τη νοσηση και την μεταδοτικοτητα.
Στο θεμα του ποσο βαρια θα νοσησεις εκει πιστευω οτι πραγματι βοηθανε, αλλά το πόσο δεν το ξερω. Ισως εξαρτάται απο την μεταλλαξη, το ατομο, και δεν ξερω τι.

Edit. Και εσυ δεν κολλησες αν και εμβολιασμενος, ή κανω λάθος?
Ποιος δλδ σου ειπε οτι δεν κολας με εμβολιο;
Ο Αρίστος;
Αντίστοιχα, όταν σου λένε ότι η ζώνη ασφαλείας προστατεύει από τον βαρύ τραυματισμό και το θάνατο εννοούν ότι δεν σκοτώνεσαι με τίποτα. Φοράς τη ζώνη και γίνεσαι Χαιλάντερ.

Λογική αντιεμβολιαστή...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 01 Δεκ 2022, 09:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13496
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Δεκ 2022, 09:23

Εναλλακτικά θα μπορούσαν να μην πουν απολύτως τίποτα και απλώς να εφαρμόσουν την δικαστική απόφαση, όπως θα έκανε κάθε στοιχειωδώς σοβαρή και δημοκρατική κυβέρνηση.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Δεκ 2022, 09:24

Ναύτης έγραψε:
01 Δεκ 2022, 09:23
Εναλλακτικά θα μπορούσαν να μην πουν απολύτως τίποτα και απλώς να εφαρμόσουν την δικαστική απόφαση, όπως θα έκανε κάθε στοιχειωδώς σοβαρή και δημοκρατική κυβέρνηση.
Νομίζω ότι αυτό θα κάνουν ούτως ή άλλως.
Απλά η εφαρμογή της απόφασης του ΣτΕ μπορεί να μην είναι αυτό που νομίζεις.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 01 Δεκ 2022, 09:25

BigChiefWahoo έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 11:49

Διότι με υποχρέωσαν χωρίς καν να συντρέχει λόγος.
Μαφιόζικα και εκβιαστικά.
Δεν είναι ζευγάρι παπούτσια που αγόρασα και με χτυπάνε στο δάχτυλο.
Είναι ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΩΝΑΝΕ ΣΤΗ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ :smt013:smt013:smt013
ειχανε και νανορομποτ μεσα, να τα λεμε ολα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13496
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Δεκ 2022, 09:26

stavmanr έγραψε:
01 Δεκ 2022, 09:24
(...)
Απλά η εφαρμογή της απόφασης του ΣτΕ μπορεί να μην είναι αυτό που νομίζεις.
Όντως, είναι πολλά περισσότερα, γιατί ενδεχομένως εγείρονται απαιτήσεις αναδρομικής καταβολής μισθών και αστικών αποζημιώσεων.
Και;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 01 Δεκ 2022, 09:37

Ναύτης έγραψε:
01 Δεκ 2022, 09:26
stavmanr έγραψε:
01 Δεκ 2022, 09:24
(...)
Απλά η εφαρμογή της απόφασης του ΣτΕ μπορεί να μην είναι αυτό που νομίζεις.
Όντως, είναι πολλά περισσότερα, γιατί ενδεχομένως εγείρονται απαιτήσεις αναδρομικής καταβολής μισθών και αστικών αποζημιώσεων.
Και;
Αυτή είναι η μία όψη του νομίσματος.
Η άλλη όψη είναι να προχωρήσει η κυβέρνηση σε αναδρομική μελέτη των υγειονομικών πρωτοκόλλων και να υπογράψει ότι ίσχυαν και φέτος, όσα ίσχυαν και πέρυσι.
Η απόφαση του ΣτΕ μιλά για τακτική αναθεώρηση των πρωτοκόλλων με βάση τις διεθνείς επιστημονικές κοινότητες και οδηγίες.

Εδώ, να τονίσουμε ότι ο εμβολιασμός έναντι νοσημάτων είναι υποχρεωτικός στους υγειονομικούς.
Αυτό που αλλάζει/αναθεωρείται ανάλογα με τις συνθήκες είναι η λίστα με τα νοσήματα που περιλαμβάνονται στην ανωτέρω υποχρέωση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 01 Δεκ 2022, 09:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 01 Δεκ 2022, 09:39

Bazoomba έγραψε:
01 Δεκ 2022, 07:52
Οργισμένος έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 23:40
panos291 έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 21:05

3 εμβολια εχω κανει και το εχω γραψει και εδω μεσα.
Τοτε που τα εκανα βασικα τα εκανα για να βγαινω χωρις προβλημα. Δεν θεωρησα οτι κινδυνευω απο τον ιο μια που ουτε γερος ειμαι, ουτε προβληματα υγείας εχω., πιστευα παντως οτι θα με εμποδισουν να κολλησω.
Τελικα κολλησα και εγω και σχεδον ολοι οι εμβολιασμενοι φιλοι και γνωστοι, ακριβως οπως οι ανεμβολιαστοι και αλλαξα γνωμη, τουλαχιστον στο θεμα της προστασιας απο τη νοσηση και την μεταδοτικοτητα.
Στο θεμα του ποσο βαρια θα νοσησεις εκει πιστευω οτι πραγματι βοηθανε, αλλά το πόσο δεν το ξερω. Ισως εξαρτάται απο την μεταλλαξη, το ατομο, και δεν ξερω τι.

Edit. Και εσυ δεν κολλησες αν και εμβολιασμενος, ή κανω λάθος?
Ποιος δλδ σου ειπε οτι δεν κολας με εμβολιο;
Ο Αρίστος;
:smt005:


Η κυβερνηση οταν ελεγε πως με 60-70% εμβολιασμου θα εχουμε ανοσία αγέλης και πως με το εμβολιο κερδιζουμε την ελευθερια μας. Τα ιδια ελεγαν και οι αλλες ευρωπαικες κυβερνησεις, τα ιδια ελεγε και ο Φαουτσι.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών