Γριπη τυπου Α

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Dorian
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Γριπη τυπου Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 26 Δεκ 2022, 12:54

Εχω επιβεβαιωμένα με συνδυαστικό τεστ τυπου κορωνοιου σαρσ γρίπης, γριπη τυπου Α τρίτη μέρα με 39ρια. Να παρω αντιβίωση ; klaricid καλη είναι; εχω ξαναπάρει χωρίς πρόβλημα. μην μου το γυτρίσει σε πνευμονία. αρχισα να εχω και φλέματα. πριν αρχίσει κανείς πήγαινε σε γιατρό πήγα νοσοκομείο είχε απροσδιόριστη αναμονή εξέταζαν με ρυθμούς χελώνας σε μισή ώρα βγήκε ένας από τη διαλογή είχα 40 μπροστά μου ακόμα, το χαρτάκι έγραφε αγνωστος χρόνος αναμονής. βαρέθηκα τους έβρισα και έφυγα. πιο πολύ ασχολήθηκαν με τον τρόμο ότι έχω πυρετό για κοβιντ ελεος πια με αυτή την μαλακία, δικαιολογία για ξύσιμο είναι πια. πήρα τηλεφωνο 3 ιδιωτες και μηνύματα μου το κλείναν. προφανώς διακοπάρουν στα τέτοια τους τρομερός και ο ιδιωτικ΄ςο τομέας.. Τα τομυ και τετοια κλείνουν ραντεβου μετά από 1,μιση 2 3 μήνες είναι μόνο για γέρους με χρόνια προβλήματα. Ευχαριστώ.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Γριπη τυπου Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 26 Δεκ 2022, 13:03

Περαστικά ! Η γρίπη μου φαίνεται πολύ πιο σοβαρή από κόβιντ , ο οποίος μάλλον μας αποχαιρετά.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21217
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Γριπη τυπου Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 26 Δεκ 2022, 13:03

Για τον πυρετό πάρε κάτι, δεν είναι καλό να ψήνεσαι. Τα αντιβιοτικά δεν κάνουν τίποτε απέναντι σε ιούς (αν είναι ιός, δεν μπορώ να ξέρω τι έχεις).

sharp
Δημοσιεύσεις: 21217
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Γριπη τυπου Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 26 Δεκ 2022, 13:05

μην μου το γυτρίσει σε πνευμονία.
τώρα το είδα. Αυτό δυστυχώς μόνο γιατρός θα στο πει υπεύθυνα. Περαστικά εύχομαι.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γριπη τυπου Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Δεκ 2022, 13:36

Είναι ζόρικη και η γρίπη Α.
Αν μπορείς να πας νοσοκομείο και να κάνεις λίγη υπομονή έτσι ώστε να σε δουν; βέβαια λογικά αύριο θα μπορείς να βρεις και ιδιώτη γιατρό. Γενικά αισθάνεσαι ότι χειροτερεύεις;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γριπη τυπου Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 26 Δεκ 2022, 13:43

Περαστικά, Dorian.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28251
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Γριπη τυπου Α

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 26 Δεκ 2022, 14:11

sharp έγραψε:
26 Δεκ 2022, 13:03
Για τον πυρετό πάρε κάτι, δεν είναι καλό να ψήνεσαι.
Εικόνα
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών