Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2023, 14:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 14:38
hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 14:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:05
Το γιατί εμβολιάστηκε ο επιστήμονας, είναι άλλο θέμα, έτσι; :lol:
Το έχει πει, ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου. Ξέρεις, αυτή η δυσνόητη έννοια που ακούς πρώτη φορά στην ζωή σου.
Ναι, το έχει πει δεκάδες φορές. Αυτό το κατάλαβα πολύ καλά.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι το τι σχέση αυτή η αντίληψη με την αντίληψη ενός αντιεμβολιαστή παπά.
Ίσως αν δεν ονόμαζες αντιεμβολιαστές στο ράντομ αυτούς που είναι αντίθετοι στον καθολικό εμβολιασμό να το καταλάβαινες.

Αλλά να σου πω την αλήθεια βαριέμαι να ξανακάνουμε την συζήτηση. Έχω πάρει απόφαση ότι στο συγκεκριμένο θέμα έχεις ιδεολογικές παρωπίδες, σαν ψηφοφόρος κόμματος 90 χρονών, και πάω παρακάτω. Προτιμώ να θυμάμαι ότι σε αγαπώ σαν χρήστρια για ένα σωρό άλλα πράγματα και να το αφήσω αυτό πίσω.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4808
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 06 Ιαν 2023, 14:48

BigChiefWahoo έγραψε:
06 Ιαν 2023, 08:40
hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 00:53

Από την αρχή υπήρχε η γνώση ότι είναι απίθανο να βγουν αποτελεσματικά εμβόλια γρήγορα. Τα εμβόλια βγήκαν πολύ πιο γρήγορα από ό,τι αρχικά περίμεναν όλοι οι ειδικοί και η αυτόματη θέση θα έπρεπε να είναι η αρχική, ότι είναι απίθανο να βγουν αποτελεσματικά εμβόλια γρήγορα.
Διατύπωσέ το ορθότερα : τα εμβόλια ήταν ήδη έτοιμα πολύ πριν σκάσει η "πανδημία" (σε εισαγωγικά διότι όλα ήταν φτιαχτά)
SpoilerShow
Αν το δεις όπως το βλέπεις συνήθως εσύ,δηλαδή ότι αυτά είναι απλά συνωμοσίες,οφείλω να σου πω,επειδή είσαι από τους αγαπημένους μου διαχρονικά χρήστες (ναρκωτικών - το φλόρουμ είναι ναρκωτικό),ότι περιμένω περισσότερη οξυδέρκεια από σένα σε τέτοια ζητήματα.
Μην πέφτεις στην παγίδα ότι όλα είναι αποτέλεσμα παραγόντων που συνδυάστηκαν κατά τέτοιο τρόπο ώστε να φτάσουμε ως εδώ.
Θυμάμαι τα πάντα για την ιστορία αυτή από τότε που ξεκίνησε,γιατί αντελήφθην άμεσα πως βρισκόμαστε μπροστά σε κοσμοϊστορικές αλλαγές - ζούμε τέτοιες στιγμές,αλλά ακόμα δεν έχουμε τα μέσα για να τις κατανοήσουμε και να τις αντιληφθούμε.
Δες πως αντέδρασε η πλειοψηφία σε όλα αυτά : τα κατάπιαν αδιαμαρτύρητα,κάνοντάς τα να φαίνονται φυσιολογικά ! Να έρχεται ένας τυχάρπαστος ψάλτης-αλλεργιολόγος-τι-σκατά-είναι τέλος πάντων και να σου λέει τι να κάνεις με το σώμα σου και με τη ζωή σου την ίδια κι εσύ να κρέμεσαι από τα χείλη του !

Αν αυτά τα δύο τελευταία χρόνια δεν ήταν τα πιο αλλόκοτα που έζησες μέχρι και σήμερα,λες ψέμματα.

Και το χειρότερο ξέρεις ποιο είναι ; Αυτά είναι το προοίμιο για όσα θα ζήσουμε μελλοντικά.

Προσωπικά το απολαμβάνω με αλλόκοτο,επίσης,τρόπο.We are making History.

Και όπως λέει και η ΓΑΛΗ,ο καθένας μόνος του πλέον απέναντι σε όλα αυτά.Τέρμα οι συλλογικότητες.Ό,τι κατάλαβε ο καθείς.
ακούς χέλλη; καλά τα πας αλλά θέλεις λίγο δουλίτσα για να δουλέψουν στο φουλ τα μπεκ.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2023, 14:52

Δεν συμμερίζομαι τις απόψεις του, αλλά από την στιγμή που δεν μου τις πουλάει για απόλυτη αλήθεια και να με πει ψεκ, δεν με ενοχλεί κιόλας. Ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ό,τι θέλει.

Ο BigChief έχει μεγάλη πίστη στην ανθρώπινη ικανότητα να οργανώνει υπερπολύπλοκα σχέδια, εγώ έχω μεγάλη πίστη στην ανθρώπινη ικανότητα να μην μπορεί να βιδώσει σωστά ένα καλώδιο και να βγαίνει να ανακοινώσει ότι βρήκε νετρίνα που ταξιδεύουν με υπερφωτονική ταχύτητα, για να διαπιστώσει αργότερα ότι δεν ξέρει να βιδώνει καλώδια που κάνουν μετρήσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιαν 2023, 15:04

hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 14:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 14:38
hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 14:26


Το έχει πει, ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου. Ξέρεις, αυτή η δυσνόητη έννοια που ακούς πρώτη φορά στην ζωή σου.
Ναι, το έχει πει δεκάδες φορές. Αυτό το κατάλαβα πολύ καλά.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι το τι σχέση αυτή η αντίληψη με την αντίληψη ενός αντιεμβολιαστή παπά.
Ίσως αν δεν ονόμαζες αντιεμβολιαστές στο ράντομ αυτούς που είναι αντίθετοι στον καθολικό εμβολιασμό να το καταλάβαινες.

Αλλά να σου πω την αλήθεια βαριέμαι να ξανακάνουμε την συζήτηση. Έχω πάρει απόφαση ότι στο συγκεκριμένο θέμα έχεις ιδεολογικές παρωπίδες, σαν ψηφοφόρος κόμματος 90 χρονών, και πάω παρακάτω. Προτιμώ να θυμάμαι ότι σε αγαπώ σαν χρήστρια για ένα σωρό άλλα πράγματα και να το αφήσω αυτό πίσω.
Αμοιβαία τα αισθήματα αλλά αυτό είναι το πρόβλημα με κάποιες αγάπες. Καταντούν πληκτικές.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 06 Ιαν 2023, 15:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4808
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 06 Ιαν 2023, 15:05

vagabondo έγραψε:
06 Ιαν 2023, 10:21
Εικόνα

:smt005::smt005::smt005:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28238
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 06 Ιαν 2023, 15:11

Αν καταλαβα καλά την σκαπουλαρε μόνο με μισό μήνα νοσηλειας ο πεντοδοσικος ψεκμπολ; :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39733
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 06 Ιαν 2023, 15:15

Otto Weininger έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:11
vagabondo έγραψε:
06 Ιαν 2023, 12:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 12:22


Αυτός είναι εμβολιασμένος βρε αλλά δίνει αγώνα στα μετόπισθεν. :lol:
Αυτός είναι επιστήμονας, δεν τον αφορούν οι μάχες των οπαδών μπολιασμενων - αμπόλιαστων.
Επειδή δεν τον ενδιαφέρουν, εκανε εμβόλιο, πούλησε ψεκασμό σε ηλίθιους και στο τέλος έκανε και ένα κόμμα.


Δεν εκανε τις επομενες δοσεις αρα πρακτικα εμεινε ανεμβολιαστος.

Τις πρωτες δυο δοσεις τις εκανε λογω ηλικιας, μετα εσκασαν μυτη οι παρενεργειες και οτι πρεπει να τρυπιομαστε καθε 3 μηνες οποτε λογικο ειναι να εχει τις αμφιβολιες του.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39733
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 06 Ιαν 2023, 15:20

GoBack έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:11
Αν καταλαβα καλά την σκαπουλαρε μόνο με μισό μήνα νοσηλειας ο πεντοδοσικος ψεκμπολ; :102:


Δεν εχουν καταλαβει οτι θα τους βαλουν να κανουν 50 δοσεις και νομιζουν οτι θα την σκαπουλαρουν με τις 5 και στο τζαμπα.

Ηδη βγηκε η νεα μεταλλαξη, η Kraken (που ειναι ακομη πιο μεταδοτικη απο την Ομικρον και με εξισου χαμηλη θνησιμοτητα).

Ε να μην πεσουν ενα δυο τσιμπηματακια και γι' αυτην;

.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 06 Ιαν 2023, 16:23

taxalata xalasa έγραψε:
06 Ιαν 2023, 00:37
Unique έγραψε:
06 Ιαν 2023, 00:32
Εγω παντως απο τη στιγμη που εμβολιαστηκα δεν κολλησα τη γριπη των πτηνων. Σιγουρα κατι δεν μας λενε.
κολλησες ομως την γριπη του κουτορνιθιου... :003:
Άλλοι το χουν αυτό σε χρόνεια μορφή...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 06 Ιαν 2023, 17:11

Αρίστος έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:15
Otto Weininger έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:11
vagabondo έγραψε:
06 Ιαν 2023, 12:58


Αυτός είναι επιστήμονας, δεν τον αφορούν οι μάχες των οπαδών μπολιασμενων - αμπόλιαστων.
Επειδή δεν τον ενδιαφέρουν, εκανε εμβόλιο, πούλησε ψεκασμό σε ηλίθιους και στο τέλος έκανε και ένα κόμμα.


Δεν εκανε τις επομενες δοσεις αρα πρακτικα εμεινε ανεμβολιαστος.

Τις πρωτες δυο δοσεις τις εκανε λογω ηλικιας, μετα εσκασαν μυτη οι παρενεργειες και οτι πρεπει να τρυπιομαστε καθε 3 μηνες οποτε λογικο ειναι να εχει τις αμφιβολιες του.

.
Καλά και γω 2 δόσεις έχω κάνει. Έτυχε δηλαδή γιατί, για κάποιο λόγο το 2021 δεν με αναγνώριζε το σύστημα σαν φαρμακοποιό οπότε βαρέθηκα να τους παίρνω τηλ και έκανα όταν άνοιξε για την ηλικία μου. Δεύτερη δόση έγινε τέλος Ιουνίου 2021.

Ήταν να κάνω την 3η δόση τέλη Φλεβάρη του 2022 αλλά κρύωσα και του έδωσα παράταση. Μετά, ήθελα Τζάνειο και όχι εμβολιαστικο κέντρο γιατί λόγω ιστορικού αλλεργίας, ήθελα να το κάνω σε νοσοκομείο για παν ενδεχόμενο. Με την έξαρση όμως της Ο έγινε της πουτάνας με τα ραντεβού και έτσι κλείσαμε την 3η δόση για τις 29/3.

Δεν πρόλαβα όμως, διότι κόλλησα και μπήκα νοσοκομείο στις 27/3.
Έτσι είχα 2 δόσεις και μια νοσηση (βαρβάτη) οπότε ήταν σαν να είχα κάνει την 3η δόση. Τώρα το φθινόπωρο, εκανα το αντιγριπικο και είχα πει γύρω στον Νοέμβρη να κάνω άλλη μια δόση με το "update" της μετάλλαξης. Αλλά ξανακολλησα αρχές Νοεμβρίου.

Οπότε με 2 εμβόλια και 2 φορές νοσηση, είναι σαν να έχω κάνει 4 εμβόλια. Δεν πρόκειται να κανω πλέον άλλο, εκτός και αν γίνει πάλι της πουτάνας με νέα μετάλλαξη.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39733
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 06 Ιαν 2023, 17:59

Otto Weininger έγραψε:
06 Ιαν 2023, 17:11


Οπότε με 2 εμβόλια και 2 φορές νοσηση, είναι σαν να έχω κάνει 4 εμβόλια. Δεν πρόκειται να κανω πλέον άλλο, εκτός και αν γίνει πάλι της πουτάνας με νέα μετάλλαξη.


Λογικο σε βρισκω, οι περισσοτεροι φιλοι μου στα δυο εχουν μεινει εχοντας και μια νοσηση.

.

fadom31
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 02:49

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fadom31 » 06 Ιαν 2023, 18:17

foscilis έγραψε:
06 Ιαν 2023, 08:37
Οι αντιεμβολιαστες ειναι τα σκουπιδια του ανθρωπινου ειδους, φαινεται αυτο στις πραξεις και τις σκεψεις τους αλλα πιο πολυ στις φατσες και τη μυρωδια τους.

Στους αντιεμβολιαστες περιλαμβανεις και οσους δεν εμβολιασαν για covid τα παιδια τους;

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9235
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 06 Ιαν 2023, 18:18

fadom31 έγραψε:
06 Ιαν 2023, 18:17
foscilis έγραψε:
06 Ιαν 2023, 08:37
Οι αντιεμβολιαστες ειναι τα σκουπιδια του ανθρωπινου ειδους, φαινεται αυτο στις πραξεις και τις σκεψεις τους αλλα πιο πολυ στις φατσες και τη μυρωδια τους.

Στους αντιεμβολιαστες περιλαμβανεις και οσους δεν εμβολιασαν για covid τα παιδια τους;
Τους ανθρωπους εν γενει.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30684
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 06 Ιαν 2023, 18:53

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16618
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ο Παπαδάκης φασκελώθηκε ονλάιν για τα 5 εμβόλια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 06 Ιαν 2023, 20:14

Οργισμένος έγραψε:
06 Ιαν 2023, 16:23
taxalata xalasa έγραψε:
06 Ιαν 2023, 00:37
Unique έγραψε:
06 Ιαν 2023, 00:32
Εγω παντως απο τη στιγμη που εμβολιαστηκα δεν κολλησα τη γριπη των πτηνων. Σιγουρα κατι δεν μας λενε.
κολλησες ομως την γριπη του κουτορνιθιου... :003:
Άλλοι το χουν αυτό σε χρόνεια μορφή...
τι εννοεις ψεκα;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών