Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.

Πειτε την αληθεια μην ειστε κοτες

Ειχα εμβολιαστει στην αρχη,εμβολιαστηκα και φετος
9
13%
Δεν ειχα εμβολιαστει στην αρχη,εμβολιαστηκα φετος
1
1%
Ειχα εμβολιαστει στην αρχη,δεν εμβολιαστηκα φετος
38
55%
Παραμενω ανεμβολιαστος
21
30%
 
Σύνολο ψήφων: 69

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 16 Δεκ 2023, 00:22

Δεν ξέρετε να διαβάζετε, μού φαίνεται, οι ψεκ έφτασαν στο 26%. 1 στους 4 και λίγο παραπάνω :e040:

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9304
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 16 Δεκ 2023, 02:08

Έχω τη μητέρα μου στο νοσοκομείο με κοβιντ και πνευμονια. Και ο πατέρας μου και η νύφη μου και τα παιδιά τους κόλλησαν από τον αδελφό μου. Μόνο εγώ δεν κόλλησα ενώ αναγκαστικά περίθαλπα τους γονείς μου. Μάλλον είχα ανοσία από τη νοσηση μου τον Απρίλιο. Όποιος μιλάει για γριπούλα ας έρθει να δει τι έχει κάνει στη μητέρα μου που έκανε τα εμβόλια (το τελευταίο πριν 25 μερες) πήρε και τα paxlovid για 3 μέρες αλλά κόντεψε να πεθάνει από εμετούς και διαρροιες που την έκαναν σοβαρή υπονατριαιμια και την πήγαμε λιποθυμη στο νοσοκομείο και ακόμα δεν την έχει γλιτώσει αφού έπεσε το οξυγόνο και τις δίνουν. Ο πατέρας μου έκανε υποτροπή στην 8 μέρα ενώ νόμιζε ότι είχε καθαρίσει και μάλλον θα τον πάω και αυτόν αύριο για ακτινογραφία θώρακα. Και όλα αυτά ξεκίνησαν από ένα family meeting. Το νοσοκομείο γεμάτο από covid είναι. Αλλά είπαμε δεν λέμε τίποτε τώρα για αυτό, γιατί πρώτα η οικονομία. Άσε τις ζωές των ηλικιωμένων.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 16 Δεκ 2023, 03:36

Arisvilla έγραψε:
16 Δεκ 2023, 02:08
Έχω τη μητέρα μου στο νοσοκομείο με κοβιντ και πνευμονια. Και ο πατέρας μου και η νύφη μου και τα παιδιά τους κόλλησαν από τον αδελφό μου. Μόνο εγώ δεν κόλλησα ενώ αναγκαστικά περίθαλπα τους γονείς μου. Μάλλον είχα ανοσία από τη νοσηση μου τον Απρίλιο. Όποιος μιλάει για γριπούλα ας έρθει να δει τι έχει κάνει στη μητέρα μου που έκανε τα εμβόλια (το τελευταίο πριν 25 μερες) πήρε και τα paxlovid για 3 μέρες αλλά κόντεψε να πεθάνει από εμετούς και διαρροιες που την έκαναν σοβαρή υπονατριαιμια και την πήγαμε λιποθυμη στο νοσοκομείο και ακόμα δεν την έχει γλιτώσει αφού έπεσε το οξυγόνο και τις δίνουν. Ο πατέρας μου έκανε υποτροπή στην 8 μέρα ενώ νόμιζε ότι είχε καθαρίσει και μάλλον θα τον πάω και αυτόν αύριο για ακτινογραφία θώρακα. Και όλα αυτά ξεκίνησαν από ένα family meeting. Το νοσοκομείο γεμάτο από covid είναι. Αλλά είπαμε δεν λέμε τίποτε τώρα για αυτό, γιατί πρώτα η οικονομία. Άσε τις ζωές των ηλικιωμένων.
Περαστικά στους δικούς σου Άρη
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Δεκ 2023, 04:35

Arisvilla έγραψε:
16 Δεκ 2023, 02:08
Έχω τη μητέρα μου στο νοσοκομείο με κοβιντ και πνευμονια. Και ο πατέρας μου και η νύφη μου και τα παιδιά τους κόλλησαν από τον αδελφό μου. Μόνο εγώ δεν κόλλησα ενώ αναγκαστικά περίθαλπα τους γονείς μου. Μάλλον είχα ανοσία από τη νοσηση μου τον Απρίλιο. Όποιος μιλάει για γριπούλα ας έρθει να δει τι έχει κάνει στη μητέρα μου που έκανε τα εμβόλια (το τελευταίο πριν 25 μερες) πήρε και τα paxlovid για 3 μέρες αλλά κόντεψε να πεθάνει από εμετούς και διαρροιες που την έκαναν σοβαρή υπονατριαιμια και την πήγαμε λιποθυμη στο νοσοκομείο και ακόμα δεν την έχει γλιτώσει αφού έπεσε το οξυγόνο και τις δίνουν. Ο πατέρας μου έκανε υποτροπή στην 8 μέρα ενώ νόμιζε ότι είχε καθαρίσει και μάλλον θα τον πάω και αυτόν αύριο για ακτινογραφία θώρακα. Και όλα αυτά ξεκίνησαν από ένα family meeting. Το νοσοκομείο γεμάτο από covid είναι. Αλλά είπαμε δεν λέμε τίποτε τώρα για αυτό, γιατί πρώτα η οικονομία. Άσε τις ζωές των ηλικιωμένων.
Περαστικά σε όλους. Κανείς δεν λέει ότι οι ομάδες υψηλού κινδύνου δεν χρειάζονται εμβόλια, Άρη. Όλα καλά να σας πάνε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Δεκ 2023, 07:57

Arisvilla έγραψε:
16 Δεκ 2023, 02:08
Έχω τη μητέρα μου στο νοσοκομείο με κοβιντ και πνευμονια. Και ο πατέρας μου και η νύφη μου και τα παιδιά τους κόλλησαν από τον αδελφό μου. Μόνο εγώ δεν κόλλησα ενώ αναγκαστικά περίθαλπα τους γονείς μου. Μάλλον είχα ανοσία από τη νοσηση μου τον Απρίλιο. Όποιος μιλάει για γριπούλα ας έρθει να δει τι έχει κάνει στη μητέρα μου που έκανε τα εμβόλια (το τελευταίο πριν 25 μερες) πήρε και τα paxlovid για 3 μέρες αλλά κόντεψε να πεθάνει από εμετούς και διαρροιες που την έκαναν σοβαρή υπονατριαιμια και την πήγαμε λιποθυμη στο νοσοκομείο και ακόμα δεν την έχει γλιτώσει αφού έπεσε το οξυγόνο και τις δίνουν. Ο πατέρας μου έκανε υποτροπή στην 8 μέρα ενώ νόμιζε ότι είχε καθαρίσει και μάλλον θα τον πάω και αυτόν αύριο για ακτινογραφία θώρακα. Και όλα αυτά ξεκίνησαν από ένα family meeting. Το νοσοκομείο γεμάτο από covid είναι. Αλλά είπαμε δεν λέμε τίποτε τώρα για αυτό, γιατί πρώτα η οικονομία. Άσε τις ζωές των ηλικιωμένων.
Περαστικά, αγαπητέ. Ναι, δεν τους χτυπάει όλους το ίδιο, εννοείται αυτό.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 16 Δεκ 2023, 09:47

Εγω βλέπω long παρενέργειες από την φρενίτιδα της εμβολιαστικής πανδημίας των πάντων.

Τη βδομάδα που πέρασε "Καταγράφηκαν 48 θάνατοι με διάμεση ηλικία τα 82,5 έτη (εύρος 58-99 έτη)." και υπάρχουν ακόμα τύποι που μιλάνε για καθολικό εμβολιασμό ανεξαρτήτως ηλικίας και ομάδας κινδύνου ?
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 16 Δεκ 2023, 22:00

Έκανα μια δόση Νοβαβαξ άνοιξη του '22 αφού είχα νοσησει και τέλος.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3170
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 17 Δεκ 2023, 17:00

Έκανα νοβαβαξ αναμνηστική πριν από ένα μήνα και είμαι god level. Δεν έχω κολλήσει/νοσήσει κόβιντ ακόμη. Είχα μια ψιλό ανησυχία πριν από μια εβδομάδα διότι ανέβασα πυρετό και το στομάχι μου ήταν σκατά, αλλά μάλλον ήταν norovirus, διότι πέρασε μετά από μια μέρα και δεν μου δημιούργησε καθόλου αναπνευστικά προβλήματα. Το τεστ κόβιντ που έκανα ήταν αρνητικό.

Τα νοσοκομεία πάντως έχουν ξαναρχίσει να γεμίζουν σιγά σιγά.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 17 Δεκ 2023, 17:24

Arisvilla έγραψε:
16 Δεκ 2023, 02:08
Έχω τη μητέρα μου στο νοσοκομείο με κοβιντ και πνευμονια. Και ο πατέρας μου και η νύφη μου και τα παιδιά τους κόλλησαν από τον αδελφό μου. Μόνο εγώ δεν κόλλησα ενώ αναγκαστικά περίθαλπα τους γονείς μου. Μάλλον είχα ανοσία από τη νοσηση μου τον Απρίλιο. Όποιος μιλάει για γριπούλα ας έρθει να δει τι έχει κάνει στη μητέρα μου που έκανε τα εμβόλια (το τελευταίο πριν 25 μερες) πήρε και τα paxlovid για 3 μέρες αλλά κόντεψε να πεθάνει από εμετούς και διαρροιες που την έκαναν σοβαρή υπονατριαιμια και την πήγαμε λιποθυμη στο νοσοκομείο και ακόμα δεν την έχει γλιτώσει αφού έπεσε το οξυγόνο και τις δίνουν. Ο πατέρας μου έκανε υποτροπή στην 8 μέρα ενώ νόμιζε ότι είχε καθαρίσει και μάλλον θα τον πάω και αυτόν αύριο για ακτινογραφία θώρακα. Και όλα αυτά ξεκίνησαν από ένα family meeting. Το νοσοκομείο γεμάτο από covid είναι. Αλλά είπαμε δεν λέμε τίποτε τώρα για αυτό, γιατί πρώτα η οικονομία. Άσε τις ζωές των ηλικιωμένων.
Περαστικά στους δικούς σου Άρη, γρήγορη ανάρρωση.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14032
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 17 Δεκ 2023, 17:41

Εγώ ψήνομαι για 4η δόση.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9304
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 23 Δεκ 2023, 12:19

Μετά από σχεδόν 20 μέρες η μητέρα μου ξέφυγε του κινδύνου από τον κοβιντ και βγήκαμε από το νοσοκομείο. Είχαμε βγει την Τετάρτη αλλά ξαναμπηκαμε την ίδια μέρα αφού ξαναεμφανισε συμπτωματα αυτή τη φορά από γριπη τυπου α που κόλλησε στο νοσοκομείο. Το τι κάνει ο κοβιντ και ειδικά αυτή η παραλλαγή σε ηλικιωμένους δεν περιγράφεται. Τους διαλύει. Και εμβολιασμενοι φουλ και οι 2 γονείς μου με την τελευταία δόση πριν ένα μήνα και αντιιικα πήραν αλλά στην μητέρα μου έκανε πνευμονια και έπεσε το οξυγόνο και στον πατέρα μου έκανε rebound την 8 μέρα και ακόμα δεν μπορεί να σταθεί στα πόδια του και έχει και προβλήματα αστάθειας και ουρολογικα. Πριν ένα μήνα και οι 2 περπατούσαν χιλιόμετρα και τώρα θέλουν νοσοκόμα αποκλειστική και οι 2. Προσέξτε λοιπόν όσοι μένετε με ευπαθείς η ηλικιωμένους γιατί αν κολλήσουν θα τρέχετε. Μην βγείτε έξω και μην ξεσαλώνετε γιατί θα τρέχετε μετά στα νοσοκομεία όπως εγώ με την μητέρα μου.

Citroenakias
Δημοσιεύσεις: 2999
Εγγραφή: 19 Δεκ 2020, 17:07
Phorum.gr user: Citroenakias

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Citroenakias » 07 Ιαν 2024, 13:52

Είχα εμβολιαστεί στην αρχή επειδή ήμουν βλάκας αλλα δεν ξανακάνω το ιδιο λαθος. Εξάλλου 3 φορες που νοσησα το πέρασα ελαφρια
21 Μαρ 2020, 18:31
Albrecht έγραψε:
21 Μαρ 2020, 18:31
Πιστεύω σε ενα μηνα θα είμαστε κομπλέ. Θα μιλάμε για Κορωνοιο και θα χαζογελαμε.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 07 Ιαν 2024, 13:58

Μέχρι στιγμής μόνο 17% μπήκαν στον κόπο;
33% ποτέ, και 50% είπαν νισάφι;

Βρε, έχει γούστο να υπάρχει ελπίδα...
(Αν και κρατάω μικρό καλάθι)
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28237
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Ιαν 2024, 14:21

Imperium έγραψε:
07 Ιαν 2024, 13:58
Μέχρι στιγμής μόνο 17% μπήκαν στον κόπο;
33% ποτέ, και 50% είπαν νισάφι;

Βρε, έχει γούστο να υπάρχει ελπίδα...
(Αν και κρατάω μικρό καλάθι)
Προφανως και δεν υπαρχει ελπιδα,απλα δεν τους μαζεψε φετος ο τσομπανης :102:

Εμβολιακηδες:The Bandwagon Effect
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Εμβολιασμος κοβιντ 2023-2024 poll

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 07 Ιαν 2024, 14:48

GoBack έγραψε:
07 Ιαν 2024, 14:21
Imperium έγραψε:
07 Ιαν 2024, 13:58
Μέχρι στιγμής μόνο 17% μπήκαν στον κόπο;
33% ποτέ, και 50% είπαν νισάφι;

Βρε, έχει γούστο να υπάρχει ελπίδα...
(Αν και κρατάω μικρό καλάθι)
Προφανως και δεν υπαρχει ελπιδα,απλα δεν τους μαζεψε φετος ο τσομπανης :102:

Εμβολιακηδες:The Bandwagon Effect
Έστω και ασαλάγατα, κάτι δείχνει αυτό.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών