We have overestimated COVID deaths

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 25 Μαρ 2024, 19:33

Μόνο εσένα ζηλεύω Δουλτσινέα μου όταν κοιτάς άλλους κι όταν τρως γουρουνοπούλα.

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7184
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 25 Μαρ 2024, 19:36

Ε, κάτι τέτοιο ήθελα να πω :003:
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15583
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 25 Μαρ 2024, 19:43

xioni έγραψε:
25 Μαρ 2024, 19:20
Οργισμένος έγραψε:
24 Μαρ 2024, 23:54
Μην ασχολειστε με ψεκες.
Αρχιψέκας αλλά έχει φοβερές γνώσεις και κριτική σκέψη ενώ το χόμπι του είναι η ανάγνωση. Τον θαυμάζει η Πασιφάη η σατούρν και ενίοτε ο Όττο μας.
Ναι εχει γνωσεις, ισως και να διαβαζει πολυ ειναι καλο αιδακι καταβαθος αλλα οχι kai kριτικη σκεψη -μην εισαι τοσο υπερβολικος, εγω εχει τεραστιο γιαυτο σκαλωνει και ψεκιζει στα κοκκινα. Προσπαθει να δειξει το ποσο διαφορετικος , σπανιος και ικανος ειναι.
Με λαθος τροπο.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15583
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 25 Μαρ 2024, 19:43

Green Dragon έγραψε:
25 Μαρ 2024, 15:10
Μόνο που ο καθένας διαπιστώνει διαφορετικά πράγματα, πολλές φορές εντελώς αντίθετα :smt005:
Ναι ναι οτι πεις εσυ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40853
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Μαρ 2024, 22:20

Airman68 έγραψε:
25 Μαρ 2024, 14:45
hellegennes έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:43
panos291 έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:20
Δεν εχουμε ξεχασει τους καρκινοπαθεις τελευταιου σταδιου με κοβιντ που εβαζαν αιτια θανατου τον κορονοιο.
Εμένα η γιαγιά μου πέθανε πέρυσι. Έσπασε το πόδι της (το δεύτερο μέσα σε 2 χρόνια) και πήγε στο νοσοκομείο για εγχείριση ενώ είχε γρίπη, έγινε εγχείριση και λίγες μέρες πριν πεθάνει κόλλησε κορωνοϊό. Ήταν 93. Η αιτία θανάτου δόθηκε ως covid και την θάψαμε σε κλειστή κάσα.
Συλλυπητήρια

Από τι πέθανε;
Ευχαριστώ.

Παλιά θα λέγαμε από φυσικά αίτια. Δεν άντεξε ο οργανισμός της το χειρουργείο αφού είχε εξασθενήσει από την γρίπη και ήδη ο οργανισμός της ήταν στα τελευταία του. Έτρωγε ελάχιστα, δεν είχε όρεξη για τίποτα, κοιμόταν, ξυπνούσε, έτρωγε λίγο, μιλούσε ελάχιστα και ξανακοιμόταν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9308
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 25 Μαρ 2024, 22:37

hellegennes έγραψε:
25 Μαρ 2024, 22:20
Airman68 έγραψε:
25 Μαρ 2024, 14:45
hellegennes έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:43


Εμένα η γιαγιά μου πέθανε πέρυσι. Έσπασε το πόδι της (το δεύτερο μέσα σε 2 χρόνια) και πήγε στο νοσοκομείο για εγχείριση ενώ είχε γρίπη, έγινε εγχείριση και λίγες μέρες πριν πεθάνει κόλλησε κορωνοϊό. Ήταν 93. Η αιτία θανάτου δόθηκε ως covid και την θάψαμε σε κλειστή κάσα.
Συλλυπητήρια

Από τι πέθανε;
Ευχαριστώ.

Παλιά θα λέγαμε από φυσικά αίτια. Δεν άντεξε ο οργανισμός της το χειρουργείο αφού είχε εξασθενήσει από την γρίπη και ήδη ο οργανισμός της ήταν στα τελευταία του. Έτρωγε ελάχιστα, δεν είχε όρεξη για τίποτα, κοιμόταν, ξυπνούσε, έτρωγε λίγο, μιλούσε ελάχιστα και ξανακοιμόταν.
Δεν θεωρείς ότι ο κόβιντ εξασθένησε τον οργανισμό της ακόμα περισσότερο και επιτάχυνε το μοιραίο;
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40853
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Μαρ 2024, 22:45

xioni έγραψε:
25 Μαρ 2024, 19:20
Οργισμένος έγραψε:
24 Μαρ 2024, 23:54
Μην ασχολειστε με ψεκες.
Αρχιψέκας αλλά έχει φοβερές γνώσεις και κριτική σκέψη ενώ το χόμπι του είναι η ανάγνωση. Τον θαυμάζει η Πασιφάη η σατούρν και ενίοτε ο Όττο μας.
Αντίθετα με σένα, εγώ δεν τραβάω κανένα ζόρι ούτε έχω κάποια ανάγκη να με θαυμάζει κάποιος. Χαίρομαι όταν κάποιος έχει καλή άποψη για μένα αλλά δεν ορίζεται η ζωή μου απ' αυτό ούτε θα πω κάτι για να αρέσω σε κάποιους ούτε θα αλλάξω απόψεις για να συντονιστώ με κάποιον που με συμπαθεί.

Αν έχω καλές σχέσεις με κάποιον θα διατυπώσω την διαφωνία μου με πιο κόσμιο και ευγενικό τρόπο αλλά δεν θα με σταματήσει τίποτα από το να διαφωνήσω κάθετα αν έτσι πιστεύω.

Όπως καταλαβαίνεις -φαντάζομαι, δηλαδή-, ποσώς με ενδιαφέρει τι άποψη έχεις για μένα. Δεν πρόκειται να πω κάτι που δεν πιστεύω για να έχεις καλύτερη άποψη για μένα.

Αν διαφωνείς με τις απόψεις μου καλά κάνεις, δεν απαιτώ από κανέναν να συμφωνεί. Αν έχεις delusional απόψη για το ποιος είμαι, τι ξέρω και τι κάνω, στα παπάρια μου. Να είσαι σίγουρος ότι δεν αποζητώ επιβεβαίωση για τις γνώσεις μου και την κριτική μου αντίληψη. Σ'το δηλώνω ότι σε έχω και σε γνώσεις και σε κρίση, δεν με ενδιαφέρει ούτε στο ελάχιστο αν συμφωνείς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40853
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Μαρ 2024, 22:49

Airman68 έγραψε:
25 Μαρ 2024, 22:37
hellegennes έγραψε:
25 Μαρ 2024, 22:20
Airman68 έγραψε:
25 Μαρ 2024, 14:45


Συλλυπητήρια

Από τι πέθανε;
Ευχαριστώ.

Παλιά θα λέγαμε από φυσικά αίτια. Δεν άντεξε ο οργανισμός της το χειρουργείο αφού είχε εξασθενήσει από την γρίπη και ήδη ο οργανισμός της ήταν στα τελευταία του. Έτρωγε ελάχιστα, δεν είχε όρεξη για τίποτα, κοιμόταν, ξυπνούσε, έτρωγε λίγο, μιλούσε ελάχιστα και ξανακοιμόταν.
Δεν θεωρείς ότι ο κόβιντ εξασθένησε τον οργανισμό της ακόμα περισσότερο και επιτάχυνε το μοιραίο;
Περιμέναμε από μέρα σε μέρα ότι δεν θα αντέξει. Όταν κόλλησε κορωνοϊό δεν έτρωγε, δεν είχε αντίληψη πού βρίσκεται (ήταν σε κέντρο αποκατάστασης), δεν συνεργαζόταν. Είχε διεγνωσμένη άνοια και είχε αρχίσει να προχωράει. Ήμουν από τα 2-3 άτομα που θυμόταν τις τελευταίες της μέρες. Είχε πάρει πολύ την κάτω βόλτα μετά που πέθανε ο παππούς (2 χρόνια πριν, επίσης στα 93, επίσης μετά από επέμβαση).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12563
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 25 Μαρ 2024, 22:54

Θυμήθηκα τώρα τι έγινε στα γηροκομεία στην Σουηδία...
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40853
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 25 Μαρ 2024, 22:57

Οργισμένος έγραψε:
25 Μαρ 2024, 19:43
Προσπαθει να δειξει το ποσο διαφορετικος , σπανιος και ικανος ειναι.
Σπάνιος και διαφορετικός δεν σημαίνει τίποτα. Όλοι διαφορετικοί είμαστε. Δεν προσπαθώ να κάνω τίποτα διαφορετικό. Ούτε αλλιώς μιλάω ούτε ντύνομαι διαφορετικά ούτε τατουάζ έχω ούτε οποιοδήποτε χαρακτηριστικό που να με κάνει να ξεχωρίζω γιατί δεν με ενδιαφέρει καθόλου να δείχνω σπάνιος και διαφορετικός. Δεν ξέρεις τίποτα για μένα μετά από τόσα χρόνια.

Ικανός είμαι σε πάρα πολλά πράγματα. Πολύ ικανός. Ξέρω ακριβώς σε ποια πράγματα είμαι ικανός και σε ποια είμαι ανίκανος. Είμαι εξαιρετικά ικανός να βάζω στην θέση του κάθε κακομοίρη που προσπαθεί να μου την πει και φυσικά έχω πολλές γνώσεις και εξαιρετική κριτική ματιά. Δεν είμαι καθόλου μετριόφρων και δεν με ενδιαφέρει να είμαι. Υπάρχουν πράγματα στα οποία είμαι τελείως άχρηστος, δεν το παίζω υπεράνθρωπος, απλά ξέρω ποιος είμαι και δηλώνω ευθαρσώς σε τι είμαι καλός και σε τι κάκιστος.

Θα έλεγα ότι λυπάμαι αν σε ενοχλεί που καυχιέμαι για τις γνώσεις μου, αλλά στην πραγματικότητα δεν λυπάμαι. Είμαι αναπολογητικά κομπορρήμων, deal with it.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15583
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Μαρ 2024, 00:03

hellegennes έγραψε:
25 Μαρ 2024, 22:57
Οργισμένος έγραψε:
25 Μαρ 2024, 19:43
Προσπαθει να δειξει το ποσο διαφορετικος , σπανιος και ικανος ειναι.
Σπάνιος και διαφορετικός δεν σημαίνει τίποτα. Όλοι διαφορετικοί είμαστε. Δεν προσπαθώ να κάνω τίποτα διαφορετικό. Ούτε αλλιώς μιλάω ούτε ντύνομαι διαφορετικά ούτε τατουάζ έχω ούτε οποιοδήποτε χαρακτηριστικό που να με κάνει να ξεχωρίζω γιατί δεν με ενδιαφέρει καθόλου να δείχνω σπάνιος και διαφορετικός. Δεν ξέρεις τίποτα για μένα μετά από τόσα χρόνια.

Ικανός είμαι σε πάρα πολλά πράγματα. Πολύ ικανός. Ξέρω ακριβώς σε ποια πράγματα είμαι ικανός και σε ποια είμαι ανίκανος. Είμαι εξαιρετικά ικανός να βάζω στην θέση του κάθε κακομοίρη που προσπαθεί να μου την πει και φυσικά έχω πολλές γνώσεις και εξαιρετική κριτική ματιά. Δεν είμαι καθόλου μετριόφρων και δεν με ενδιαφέρει να είμαι. Υπάρχουν πράγματα στα οποία είμαι τελείως άχρηστος, δεν το παίζω υπεράνθρωπος, απλά ξέρω ποιος είμαι και δηλώνω ευθαρσώς σε τι είμαι καλός και σε τι κάκιστος.

Θα έλεγα ότι λυπάμαι αν σε ενοχλεί που καυχιέμαι για τις γνώσεις μου, αλλά στην πραγματικότητα δεν λυπάμαι. Είμαι αναπολογητικά κομπορρήμων, deal with it.
ΤΟ ξερα οτι θα με επιβεβαιωσεις.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15583
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Μαρ 2024, 00:08

Libre arbitre έγραψε:
25 Μαρ 2024, 22:54
Θυμήθηκα τώρα τι έγινε στα γηροκομεία στην Σουηδία...
η σφαγη των αμνων , αυτο εγινε.
Οι Σουηδοι αν και μεγαλη χωρα σε εκταση με κοινωνικες σχεσεις ετσι κι αλλιως εξ αποστασεως την πατησε φρικτα επειδη δεν τηρηθηκε κανενα μετρο κατα της διαδοσης του κωρονοιου. Μεχρι να βγει το εμβολιο ειχαν πολλαπλασιους νεκρους απο κωρονοιο ακομα και απο την μπανανια του ελλαδισταν . ΕΠειτα ομως καναν μαζικα εμβολιο, οχι σαν τα ψεκοτουβλα της ελλαδας και τους προσπερασαμε σε νεκρους.

Βεβαια σε παρομοιες και γειτονικες κοινωνιες οπως Δανια Νορβηγια ΦΙλανδια οπου τηρθθηκαν μετρα κατα του κωρονοιου , δλδ περιορισμος συγκεντρωσεων, μασκες, κτλ, οι Σουηδοι ειναι ουραγοι σε αποτελεσματικοτητα εναντια στον κωρονοιο και εχουν πολυ περισσοτερους νεκρους ανα μοναδα πληθυσμου.
Μιλαμε για τρομερη ξεφτιλα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24889
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 26 Μαρ 2024, 00:11

Οργισμένος έγραψε:
26 Μαρ 2024, 00:08
Libre arbitre έγραψε:
25 Μαρ 2024, 22:54
Θυμήθηκα τώρα τι έγινε στα γηροκομεία στην Σουηδία...
η σφαγη των αμνων , αυτο εγινε.
Οι Σουηδοι αν και μεγαλη χωρα σε εκταση με κοινωνικες σχεσεις ετσι κι αλλιως εξ αποστασεως την πατησε φρικτα επειδη δεν τηρηθηκε κανενα μετρο κατα της διαδοσης του κωρονοιου. Μεχρι να βγει το εμβολιο ειχαν πολλαπλασιους νεκρους απο κωρονοιο ακομα και απο την μπανανια του ελλαδισταν . ΕΠειτα ομως καναν μαζικα εμβολιο, οχι σαν τα ψεκοτουβλα της ελλαδας και τους προσπερασαμε σε νεκρους.

Βεβαια σε παρομοιες και γειτονικες κοινωνιες οπως Δανια Νορβηγια ΦΙλανδια οπου τηρθθηκαν μετρα κατα του κωρονοιου , δλδ περιορισμος συγκεντρωσεων, μασκες, κτλ, οι Σουηδοι ειναι ουραγοι σε αποτελεσματικοτητα εναντια στον κωρονοιο και εχουν πολυ περισσοτερους νεκρους ανα μοναδα πληθυσμου.
Μιλαμε για τρομερη ξεφτιλα.
Φίλε ψεκ η Ελλάδα ήταν η μόνη χώρα που συνέχισε να δηλώνει νεκρούς από κοβιντ άτομα που πέθαναν από καρκίνους, εμφράγματα κτλ

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49062
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Μαρ 2024, 00:12

hellegennes έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:43
panos291 έγραψε:
24 Μαρ 2024, 22:20
Δεν εχουμε ξεχασει τους καρκινοπαθεις τελευταιου σταδιου με κοβιντ που εβαζαν αιτια θανατου τον κορονοιο.
Εμένα η γιαγιά μου πέθανε πέρυσι. Έσπασε το πόδι της (το δεύτερο μέσα σε 2 χρόνια) και πήγε στο νοσοκομείο για εγχείριση ενώ είχε γρίπη, έγινε εγχείριση και λίγες μέρες πριν πεθάνει κόλλησε κορωνοϊό. Ήταν 93. Η αιτία θανάτου δόθηκε ως covid και την θάψαμε σε κλειστή κάσα.
Συλλυπητήρια, φίλε.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15583
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: We have overestimated COVID deaths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Μαρ 2024, 00:13

Δημοκράτης έγραψε:
26 Μαρ 2024, 00:11
Οργισμένος έγραψε:
26 Μαρ 2024, 00:08
Libre arbitre έγραψε:
25 Μαρ 2024, 22:54
Θυμήθηκα τώρα τι έγινε στα γηροκομεία στην Σουηδία...
η σφαγη των αμνων , αυτο εγινε.
Οι Σουηδοι αν και μεγαλη χωρα σε εκταση με κοινωνικες σχεσεις ετσι κι αλλιως εξ αποστασεως την πατησε φρικτα επειδη δεν τηρηθηκε κανενα μετρο κατα της διαδοσης του κωρονοιου. Μεχρι να βγει το εμβολιο ειχαν πολλαπλασιους νεκρους απο κωρονοιο ακομα και απο την μπανανια του ελλαδισταν . ΕΠειτα ομως καναν μαζικα εμβολιο, οχι σαν τα ψεκοτουβλα της ελλαδας και τους προσπερασαμε σε νεκρους.

Βεβαια σε παρομοιες και γειτονικες κοινωνιες οπως Δανια Νορβηγια ΦΙλανδια οπου τηρθθηκαν μετρα κατα του κωρονοιου , δλδ περιορισμος συγκεντρωσεων, μασκες, κτλ, οι Σουηδοι ειναι ουραγοι σε αποτελεσματικοτητα εναντια στον κωρονοιο και εχουν πολυ περισσοτερους νεκρους ανα μοναδα πληθυσμου.
Μιλαμε για τρομερη ξεφτιλα.
Φίλε ψεκ η Ελλάδα ήταν η μόνη χώρα που συνέχισε να δηλώνει νεκρούς από κοβιντ άτομα που πέθαναν από καρκίνους, εμφράγματα κτλ
Μα και βεβαια οτι πεις.
ΑΛλο ειναι το ποηντ μου ανωθεν για οσους ξερουν αναγνωση.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών