Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 29 Δεκ 2018, 12:24

εγω πάλι πιστεύω ότι οι οδοντίατροι ειναι χειρότεροι κι απο τους γέρους ακομα απο αυτη την αποψη. αυτοι φταινε που φαλήραραμε.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 29 Δεκ 2018, 13:27

panos291 έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:32
Ορέστης 35 έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:04


:smt005::smt005::smt005:
Που ειναι το αστειο;

Τωρα εχουν βρει τη μπιζνα με τα εμφυτευματα και αντι να σου κανουν απονευρωση που στοιχιζει 200 ευρω σου λενε δε σωζεται το δοντι και προτεινουν εμφυτευμα με 1000.
Νομιζω οτι με την απονεύρωση ξεκινα η αντίστροφη μέτρηση για το δοντι, ενω το εμφυτευμα είναι μονιμο. Επισης εχει πολλες επισκεψεις, πολλη δουλειά, και μιλάμε για κανονικο χειρουργείο με τρυπανια κλπ και τις αναλογες ευθυνες που συνεπάγονται για τον οδοντίατρο. Παιζει λεει ρολο και η ποιότητα του εμφυτευματος, πχ τα γερμανικά ειναι πιο ποιοτικα απο τα κορεατικα, ασε που στην Βουλγαρία εχουν γινει και αρκετες κωλοδουλειες και οι άνθρωποι καταληξαν να φτυνουν τα δόντια τους.
Αυτα τα ακουσα απο φιλη οδοντίατρο, της οποίας ο αντρας επίσης οδοντίατρος ειναι απο τους καλύτερους στον τομεα αυτο.
Τα μεταφερω οπως τα ακουσα, οτι θελετε πιστευετε.
μην δινεις σημασια ο τυπος εχει ιστορικο να βγαζει πραγματα απο την κεφαλα του για τα πιο απιθανα πραγματα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15062
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 29 Δεκ 2018, 13:30

Daje έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:57
Διαβαζε ο αλλος 100 χρονια, εχει δωσει το ενα του νεφρο για να σπουδασει και ερχεται μετα ο καθε τυχαρπαστος και κανει κριτικη στα ευρω που πρεπει να πληρωσει.
Βγαλτε τα μονοι σαν τα δοντια τοτε ή πηγαινετε σε Πακιστανους.

Παει ο αλλος σε μηχανικο και του λεει: " τοσα πολλα ευρω για μια υπογραφη?"
Ρε φιλαρε, οταν ο μηχανικος πολεμουσε να λυσει εκατονταβαθμιες εξισωσεις, εσυ γκομενιζες με την βυζαρου του σχολειου και επινες φραπε με μιλκο και τυροπιτα και τωρα κανεις και κριτικη?

ΒΑΡΕΤΕ ΤΟΥΣ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΤΥΧΙΟ.
ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΟΡΘΙΑ ΜΟΣΧΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ
ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΝΑΝΕ
ΧΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΠΙΤΙΝΟ ΜΕΣΑ
original pasokos ντιτεκτιντ.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Ορέστης 35

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Δεκ 2018, 02:01

Daje έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:57
Διαβαζε ο αλλος 100 χρονια, εχει δωσει το ενα του νεφρο για να σπουδασει και ερχεται μετα ο καθε τυχαρπαστος και κανει κριτικη στα ευρω που πρεπει να πληρωσει.
Βγαλτε τα μονοι σαν τα δοντια τοτε ή πηγαινετε σε Πακιστανους.

Παει ο αλλος σε μηχανικο και του λεει: " τοσα πολλα ευρω για μια υπογραφη?"
Ρε φιλαρε, οταν ο μηχανικος πολεμουσε να λυσει εκατονταβαθμιες εξισωσεις, εσυ γκομενιζες με την βυζαρου του σχολειου και επινες φραπε με μιλκο και τυροπιτα και τωρα κανεις και κριτικη?

ΒΑΡΕΤΕ ΤΟΥΣ ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΤΥΧΙΟ.
ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΟΡΘΙΑ ΜΟΣΧΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΑΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ
ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΝΑΝΕ
ΧΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΠΙΤΙΝΟ ΜΕΣΑ
Σιγα τους Αινσταιν οι οδοντιατροι! Χαχαχα!

Ορέστης 35

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 30 Δεκ 2018, 02:05

Καποια στιγμη θα βγει ενα κινεζικο μηχανακι που θα το βαζεις στο στομα σου και θα σου φτιαχνει το δοντι με λεηζερ μονο του. Τοτε να δω τι θα γινουν τα λαμογια.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8173
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 30 Δεκ 2018, 23:38

panos291 έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:32
Ορέστης 35 έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:04


:smt005::smt005::smt005:
Που ειναι το αστειο;

Τωρα εχουν βρει τη μπιζνα με τα εμφυτευματα και αντι να σου κανουν απονευρωση που στοιχιζει 200 ευρω σου λενε δε σωζεται το δοντι και προτεινουν εμφυτευμα με 1000.
Νομιζω οτι με την απονεύρωση ξεκινα η αντίστροφη μέτρηση για το δοντι, ενω το εμφυτευμα είναι μονιμο. Επισης εχει πολλες επισκεψεις, πολλη δουλειά, και μιλάμε για κανονικο χειρουργείο με τρυπανια κλπ και τις αναλογες ευθυνες που συνεπάγονται για τον οδοντίατρο. Παιζει λεει ρολο και η ποιότητα του εμφυτευματος, πχ τα γερμανικά ειναι πιο ποιοτικα απο τα κορεατικα, ασε που στην Βουλγαρία εχουν γινει και αρκετες κωλοδουλειες και οι άνθρωποι καταληξαν να φτυνουν τα δόντια τους.
Αυτα τα ακουσα απο φιλη οδοντίατρο, της οποίας ο αντρας επίσης οδοντίατρος ειναι απο τους καλύτερους στον τομεα αυτο.
Τα μεταφερω οπως τα ακουσα, οτι θελετε πιστευετε.

.

Τί περίμενες νά υπερασπισθεί τό ζευγάρι τών Γιατρών σου .... τό Συνάφι τους ή Εσένα καί μένα ;;;

Ποιές πολλές επισκέφεις .... έχω συνοδεύσει πολλούς γνωστούς καί φίλους γιά εμφυτεύματα μέ 2 μέρες παραμονή

κόστος 40 € πηγαινέλα ,40 € Ξενοδοχείο Santana πάνω από ποτάμι ,αν θέλεις ολική αναισθησία 80 € ....Ελλάδα 400 € ...

καί δίπλα ό Πατέρας του έχει Οδοντοτεχνείο γιά Θήκες Γέφυρες Μασέλες .... Ευρωπαικό επίπεδο ....

2η επίσκεψη μετά από 3-6 μήνες 1 μέρα νά στό βιδώσει .... ο Ελλην θέλει γιά 2 επισκέψεις 1-2 χηνάκια ...Αμαρτία ...

Ως πρός τήν προέλευση κ ποιότητα τών εμφυτευμάτων παντού στόν Πλανήτη πωλούνται από 60 - 120 € ....

Καί η καλύτερη καινούρια τάση τά τελευταία χρόνια είναι τά ανοξείδωτα ...

Πιστεύεις ότι είναι γνωστό επίσης ότι τό κίτ τιτανίου κοστίζει μόνο 100 € ;;;

Η τακτική τών Οδοντιάτρων νομίζω είναι νά σού χαλάσουν λίγο τόν σμάλτο μέ καθαρισμό τροχού ....

καί μετά νά σέχουν πελάτη γιά πάντα .... καί νά χαλάνε κ ζωντανά δόντια γιά νά κάνουν θήκες .....

Οσοι πάλι βίσκουν λογική τήν τιμή τών 1000 καί 2000 γιά κάθε δόντι προφανώς είναι ή ΕΛΙΤ τού φόρουμ ....

Καί είναι καί οι ίδιοι Αισχροκερδείς .... μακριά από μάς .... τούτο τό πάθος .... απεταξάμην ....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 31 Δεκ 2018, 15:47

Ορέστης 35 έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:04
Ορέστης 35 έγραψε:
29 Δεκ 2018, 10:24
Εμενα ο οδοντιατρος οταν ημουν 20 χρονων μου ανοιξε σκοπιμα τρυπα στον πανω τραπεζιτη για να σαπισει.
:smt005::smt005::smt005:
Που ειναι το αστειο;

Τωρα εχουν βρει τη μπιζνα με τα εμφυτευματα και αντι να σου κανουν απονευρωση που στοιχιζει 200 ευρω σου λενε δε σωζεται το δοντι και προτεινουν εμφυτευμα με 1000.
Συγγνώμη. Νόμιζα ότι αστειεύεσαι. Μιας που μιλάμε σοβαρά κι εγώ μια φορά είχα πάει σε έναν περίεργο οδοντίατρο, καραφλό με τα λιγοστά του μαλλιά χτενισμένα από άκρη σε άκρη που με είχε στην καρέκλα για δύο περίπου ώρες όμηρο χωρίς να μπορώ να πω λέξη ενώ μου εξιστορούσε τις αρετές του σύριζα και τι καλά που θα ήταν να είμαστε όλοι αριστεροί και άλλα τέτοια. Κάθε τόσο έλεγε "έτσι δεν είναι;" σταματούσε για λίγο και σαν να άκουγε την καταφατική απάντηση συνέχιζε: "έτσι, έτσι."
Πλήρωσα αλλά κατουριόμουν και ρώτησα που ήταν η τουαλέτα. Κάπου πήρα λάθος στροφή και βγήκα σε ένα δωμάτιο με μια μεγάλη βιτρίνα που μέσα της αστράφτανε δεκάδες υγιέστατα δόντια. Φρονιμίτες, κοπτήρες, κυνόδοντες, όλα τοποθετημένα σε βάση από πηλό να διαδέχονται το ένα το άλλο και να οδηγούν από τα πιο μικρά στα μεγαλύτερα. Δόντια παντού. Έκλεισα σιγά την πόρτα και διάβασα μια πινακίδα επάνω της που έγραφε. Απαγορεύεται αυστηρά η είσοδος.
Αν το σκεφτείς, δεν ήταν δικό του το λάθος που είδα τη συλλογή του με δόντια και στο μυαλό μου εφεξής θα είναι εκείνος ο περίεργος, λίγο παλαβός συριζαίος. Ήταν δικό μου. Μπήκα κάπου που δεν έπρεπε να μπω.

Άβαταρ μέλους
Γκιώνης
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 11:41
Phorum.gr user: Γκιώνης

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκιώνης » 31 Δεκ 2018, 16:09

Λολ ρε μαλακες,τόση άγνοια και προκατάληψη μαζεμένη δεν παίζει να έχει ξαναϋπάρξει σε άλλο νήμα.Από που να πρωτοξεκινήσω δεν ξέρω.
Γραμματέας του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 31 Δεκ 2018, 19:14

Daje έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:57
Διαβαζε ο αλλος 100 χρονια, εχει δωσει το ενα του νεφρο για να σπουδασει και ερχεται μετα ο καθε τυχαρπαστος και κανει κριτικη στα ευρω που πρεπει να πληρωσει.
Βγαλτε τα μονοι σαν τα δοντια τοτε ή πηγαινετε σε Πακιστανους.
Άσε ρε Daje, αυτοί λέει στο βγάζουν χωρίς αναισθητικό!
Εικόνα
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Ορέστης 35

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 02 Ιαν 2019, 07:24

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
30 Δεκ 2018, 23:38


Η τακτική τών Οδοντιάτρων νομίζω είναι νά σού χαλάσουν λίγο τόν σμάλτο μέ καθαρισμό τροχού ....
Ισχυει αυτο για τον καθαρισμο με το βουρσακι; Ετσι ομως βγαινουν οι λεκεδες απο καφε.
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
31 Δεκ 2018, 15:47
Ορέστης 35 έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:19
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Δεκ 2018, 11:04


:smt005::smt005::smt005:
Που ειναι το αστειο;

Τωρα εχουν βρει τη μπιζνα με τα εμφυτευματα και αντι να σου κανουν απονευρωση που στοιχιζει 200 ευρω σου λενε δε σωζεται το δοντι και προτεινουν εμφυτευμα με 1000.
Συγγνώμη. Νόμιζα ότι αστειεύεσαι. Μιας που μιλάμε σοβαρά κι εγώ μια φορά είχα πάει σε έναν περίεργο οδοντίατρο, καραφλό με τα λιγοστά του μαλλιά χτενισμένα από άκρη σε άκρη που με είχε στην καρέκλα για δύο περίπου ώρες όμηρο χωρίς να μπορώ να πω λέξη ενώ μου εξιστορούσε τις αρετές του σύριζα και τι καλά που θα ήταν να είμαστε όλοι αριστεροί και άλλα τέτοια. Κάθε τόσο έλεγε "έτσι δεν είναι;" σταματούσε για λίγο και σαν να άκουγε την καταφατική απάντηση συνέχιζε: "έτσι, έτσι."
Πλήρωσα αλλά κατουριόμουν και ρώτησα που ήταν η τουαλέτα. Κάπου πήρα λάθος στροφή και βγήκα σε ένα δωμάτιο με μια μεγάλη βιτρίνα που μέσα της αστράφτανε δεκάδες υγιέστατα δόντια. Φρονιμίτες, κοπτήρες, κυνόδοντες, όλα τοποθετημένα σε βάση από πηλό να διαδέχονται το ένα το άλλο και να οδηγούν από τα πιο μικρά στα μεγαλύτερα. Δόντια παντού. Έκλεισα σιγά την πόρτα και διάβασα μια πινακίδα επάνω της που έγραφε. Απαγορεύεται αυστηρά η είσοδος.
Αν το σκεφτείς, δεν ήταν δικό του το λάθος που είδα τη συλλογή του με δόντια και στο μυαλό μου εφεξής θα είναι εκείνος ο περίεργος, λίγο παλαβός συριζαίος. Ήταν δικό μου. Μπήκα κάπου που δεν έπρεπε να μπω.
Φανταζομαι δεν ξαναπατησες! :lol:

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 02 Ιαν 2019, 11:46

Όχι, παραήταν συριζαίος για τα γούστα μου.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3735
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 28 Ιαν 2019, 22:58

Και να ήταν οι οδοντίατροι μόνο καλά θα ήτανε.
Προ τετραμήνου παίρνω έναν τυχαίο δερματολόγο τηλέφωνο:
-Γεια σας γιατρέ.
-Γεια σας.
-Ήθελα να ρωτήσω, πόσο κοστίζει μια επίσκεψη?
-Δε μπορώ να σου πω από το τηλέφωνο, έλα και θα σε βοηθήσω μην ανησυχείς.

Έκλεισα το τηλέφωνο και πήγα ο αγαθιάρης.
Βέβαια το θα σε βοηθήσω δε ξέρω γιατί το είπε. Πέρα από αυτά που έγραψα παραπάνω δεν είπαμε τίποτα άλλο. Ότι να ναι.
Αφού λοιπόν πήγα, με εξέτασε για 20 δευτερόλεπτα, μιλήσαμε για 3 λεπτά και όταν τελειώσαμε και αφού μου έγραψε μια συνταγή του λέω τι σας χρωστάω γιατρέ?
Και ακούω έκπληκτος "50 ευρώ". Απόδειξη εννοείται καμία. Έφυγα.

Αυτός ο γιατρός (όπως και πολλοί άλλοι) :
1. Δεν κόβει αποδείξεις.
2. Για 3,5 λεπτά απασχόλησης πληρώθηκε 50 ευρώ όσο πληρώνονται κάποιοι για δύο 8ωρα.
3. Ενώ είπε θα σε βοηθήσω (όχι ότι είμαι κανένας άπορος, αλλά μόνος του το είπε, γιατί δε ξέρω) με χρέωσε 50 ευρώ. Δηλαδή ρε μαλάκα μου αν δε με βοηθούσε κιόλας πόσο θα με χρέωνε? Κάνα 100ρικο? :a040:

Σε άλλον δε δερματολόγο που είχα πάει άλλοτε με χρέωσε 20 ευρώ. Κι αυτός χωρίς απόδειξη αλλά τουλάχιστο πιο τίμιος όσον αφορά τη τιμή.

Τα σχόλια δικά σας.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9959
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 30 Ιαν 2019, 09:33

gassim έγραψε:
29 Δεκ 2018, 12:15
Τον οδοντίατρο δεν πρέπει να τον παραμελεί κανένας.
Εγω όλο το ανέβαλα και έφτασα σε σημείο να βρωμάει η αναπνοή μου, όταν τελικά πήγα νομίζοντας οτι θα κάνω έναν απλό καθαρισμό η διάγνωση ήταν περιοδοντίτιδα. Ουλίτιδα που έχει παραμεληθεί και η μόλυνση έχει προχωρήσει και κάτω απο τα ούλα μέχρι και τα κόκκαλα. Η θεραπεία πήγε 400 ευρώ και μια θήκη που έπρεπε να αλλάξω άλλα 600.....έφυγε το χιλιαρικάκι για πλάκα.
Τώρα εκτός του οτι κάθομαι και τα καθαρίζω με ειδικά βουρτσάκια, κλείνω το επόμενο ραντεβού για 6 μήνες μετά.
Τα βουρτσάκια φίλε που μπαίνουν ανάμεσα στα δόντια είναι σωτηρία.
Εγώ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου κάθε φορά που πήγαινα οδοντίατρο σφράγιζα τουλάχιστον 1, απονευρώσεις, γέφυρες, προβλήματα με τα ούλα κλπ. Από τότε που ξεκίνησα βουρτσάκια και μου έχουν γίνει συνήθεια, τα τελευταία 5 χρόνια ο οδοντίατρος ρίχνει μια ματιά και με διώχνει κατευθείαν. Κυριολεκτικά σε 5 χρόνια μου έχει κάνει μόνο ένα καθαρισμό το χρόνο, αυτά. Παράλληλα πήρα και μια ακριβή οδοντόβουρτσα με υπέρηχους υποτίθεται, αλλά δεν ξέρω αν αυτή κάνει τίποτα, εγώ πιστεύω τα βουρτσάκια είναι που με σώσανε.

Θυμίσου όταν βουρτσίζεις τα δόντια σου να βουρτσίζεις και τα ούλα σου καλά, τα βοηθάει πολύ.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 30 Ιαν 2019, 09:35

ποιος μαντράχαλος του πχώρουμ τώρα να κρύβεται πίσω από το βικάκι;

:lol:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30682
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Α : Οδοντίατροι καί Αισχροκέρδεια ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 30 Ιαν 2019, 13:30

πάλι καλά που υπάρχει και η βορεια μακεδονία και μπορεί να χαμογελάει με αυτοπεποίθηση η βορεια ελλάδα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών