Βοτανα

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Ορέστης 35

Βοτανα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Φεβ 2019, 14:47

Θα γραψω μονο για ενα βοτανο που με το εχω χρησιμοποιησει με εξαιρετικα αποτελεσματα και αυτο ειναι ο μαραθοσπορος. Σπασμενος και βρασμενος σε ροφημα ή απλα μασημενος, ειναι πολυ αποτελεσματικος στο φουσκωμα και τη γαστριτιδα.

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Βοτανα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 22 Φεβ 2019, 14:53

Ορέστης 35 έγραψε:
22 Φεβ 2019, 14:47
Θα γραψω μονο για ενα βοτανο που με το εχω χρησιμοποιησει με εξαιρετικα αποτελεσματα και αυτο ειναι ο μαραθοσπορος. Σπασμενος και βρασμενος σε ροφημα ή απλα μασημενος, ειναι πολυ αποτελεσματικος στο φουσκωμα και τη γαστριτιδα.
Από ιδίαν πείρα, η γαστρίτιδα οφείλεται σε ιό. Έκοψα καφέδες, κόκα-κόλα και τηγανητά φαγητά και σταμάτησε να με ενοχλεί εδώ και πολλά χρόνια. Επίσης κάτι καλό που πρέπει να κάνουμε γενικά για την υγεία του στομαχιού και ειδικά για την γαστρίτιδα, είναι να μην το αφήνουμε άδειο έσω κι αν φάμε μία φρυγανιά ή μπισκότο για να ''τραβήξει'' τα γαστρικά υγρά.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Ορέστης 35

Re: Βοτανα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 22 Φεβ 2019, 15:36

Δεν το εχω ακουσει αυτο με τον ιο. Τα αλλα ισχυουν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών