Ηλεκτρονικα ραντεβου

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Ορέστης 35

Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Φεβ 2019, 15:35

Ξερει κανεις πως στον πουτσο κλεινω ραντεβου στα εξωτερικα ιατρεια δημοσιου νοσοκομειου μεσω της εφαρμογης ή με αλλον τροπο;

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 25 Φεβ 2019, 16:05

Θα πάρεις τηλ. στον νοσοκομείο που θες και θα σου κλείσει ραντεβού στην ειδικότητα που ζήτησες. Αργεί βέβαια, να το ξέρεις.
Αν είσαι ανασφαλιστος μπορείς να απευθυνθείς και σε κοινωνικά ιατρεία.

Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Φεβ 2019, 18:28

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Φεβ 2019, 16:05
Θα πάρεις τηλ. στον νοσοκομείο που θες και θα σου κλείσει ραντεβού στην ειδικότητα που ζήτησες. Αργεί βέβαια, να το ξέρεις.
Αν είσαι ανασφαλιστος μπορείς να απευθυνθείς και σε κοινωνικά ιατρεία.
Ευχαριστω φιλε, αυτο θα κανω.

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 25 Φεβ 2019, 18:30

1535 είναι το τηλεφωνικό κέντρο για ραντεβού σε δημόσια νοσοκομεία.
Μερικά έχουν και δικά τους τηλέφωνα, όχι όμως όλα από όσο ξέρω.

Υπάρχει και το site https://www.1535.gr αλλά διαθέτει στο σύστημα πολύ λίγα νοσοκομεία.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Φεβ 2019, 18:32

Νομίζω υπάρχει κι άλλος τρόπος που δε χρειάζεται να χρεωθείς. Αλλά δεν τον ξέρω. Ξέρω ότι μπορείς για το ΙΚΑ. Νομίζω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 25 Φεβ 2019, 18:34

Ναι για τις ΤΟΜΥ (πρώην ΙΚΑ), κέντρα υγείας κ.λπ. μπορείς να κλείσεις από το internet, υπάρχει πολύ καλή εφαρμογή εδώ:
https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p

Χρειάζεται να έχεις κωδικούς taxisnet.
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Φεβ 2019, 20:01

Spiros252 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 18:34
Ναι για τις ΤΟΜΥ (πρώην ΙΚΑ), κέντρα υγείας κ.λπ. μπορείς να κλείσεις από το internet, υπάρχει πολύ καλή εφαρμογή εδώ:
https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p

Χρειάζεται να έχεις κωδικούς taxisnet.
Δεν ειναι και τοσο καλη η εφαρμογη, γιατι δεν ειναι σαφες τι παιζει με τις ημερομηνιες. Και δεν καταλαβαινω γιατι δεν προσεθεσαν τα εξωτερικα ιατρεια των νοσοκομειων στις επιλογες. Στο ΙΚΑ οι γιατροι ειναι μονο για να γραφουν φαρμακα.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 25 Φεβ 2019, 21:15

Πάρε ρε στο Νοσοκομείο που θες. Είχα πάρει πριν κανα 2 χρόνια για γενικές αίματος, μου έκλεισαν μετά από 2 εβδομάδες και μου έγραφαν ότι τρελό τους ζητούσα.
Για σύνθετα πράγματα όπως μαγνητική, μου είπαν 4 μήνες μετά και την έκανα έξω.
Αν έχεις κάτι που θεωρείς πως επείγει, πάνε σε ιδιώτη και αν δεν έχεις ασφάλιση πάνε στα δημοτικά κοινωνικά ιατρεία.
Περαστικά σου εύχομαι, φίλε, να είσαι γερός πάντα!

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 26 Φεβ 2019, 00:49

Ορέστης 35 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 20:01
Spiros252 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 18:34
Ναι για τις ΤΟΜΥ (πρώην ΙΚΑ), κέντρα υγείας κ.λπ. μπορείς να κλείσεις από το internet, υπάρχει πολύ καλή εφαρμογή εδώ:
https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p

Χρειάζεται να έχεις κωδικούς taxisnet.
Δεν ειναι και τοσο καλη η εφαρμογη, γιατι δεν ειναι σαφες τι παιζει με τις ημερομηνιες. Και δεν καταλαβαινω γιατι δεν προσεθεσαν τα εξωτερικα ιατρεια των νοσοκομειων στις επιλογες. Στο ΙΚΑ οι γιατροι ειναι μονο για να γραφουν φαρμακα.
Τί εννοείς με τις ημερομηνίες; Δεν βρίσκεις ραντεβού;

Τα νοσοκομεία διαχειρίζονται από άλλο υποσύστημα.

Υπάρχουν και καλοί γιατροί στα ΙΚΑ, γιατί το λες;
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 26 Φεβ 2019, 00:55

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Φεβ 2019, 16:05
Θα πάρεις τηλ. στον νοσοκομείο που θες και θα σου κλείσει ραντεβού στην ειδικότητα που ζήτησες. Αργεί βέβαια, να το ξέρεις.
Αν είσαι ανασφαλιστος μπορείς να απευθυνθείς και σε κοινωνικά ιατρεία.
Οι ανασφάλιστοι μπορούν να κάνουν εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία μόνον με το ΑΜΚΑ.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Φεβ 2019, 00:58

Spiros252 έγραψε:
26 Φεβ 2019, 00:49
Ορέστης 35 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 20:01
Spiros252 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 18:34
Ναι για τις ΤΟΜΥ (πρώην ΙΚΑ), κέντρα υγείας κ.λπ. μπορείς να κλείσεις από το internet, υπάρχει πολύ καλή εφαρμογή εδώ:
https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p

Χρειάζεται να έχεις κωδικούς taxisnet.
Δεν ειναι και τοσο καλη η εφαρμογη, γιατι δεν ειναι σαφες τι παιζει με τις ημερομηνιες. Και δεν καταλαβαινω γιατι δεν προσεθεσαν τα εξωτερικα ιατρεια των νοσοκομειων στις επιλογες. Στο ΙΚΑ οι γιατροι ειναι μονο για να γραφουν φαρμακα.
Τί εννοείς με τις ημερομηνίες; Δεν βρίσκεις ραντεβού;

Τα νοσοκομεία διαχειρίζονται από άλλο υποσύστημα.

Υπάρχουν και καλοί γιατροί στα ΙΚΑ, γιατί το λες;
Το λεω γιατι αυτο εχω διαπιστωσει απο οσες φορες εχω παει και δεν ειναι λιγες.

Η εφαρμογη σου ζηταει να επιλεξεις ενα ευρος ημερομηνιων και μετα σου εμφανιζει στο πανω μερος της οθονης μια ημερομηνια που εχει βελακια δεξια αριστερα για να την αυξομειωσεις. Απο κατω εμφανιζει τα διαθεσιμα ραντεβου. Πατωντας στα βελακια, αλλες φορες πηδαει ημερομηνιες, αλλες εμφανιζει οτι δεν υπαρχουν ραντεβου. Αυτο ειναι μπερδεμα. Τη μη υπαρξη διαθεσιμων ραντεβου επρεπε να την παρουσιαζει με εναν τροπο, ειτε με κενη σελιδα, ειτε προσπερνωντας την ημερομηνια. Δεν ξερω αν ειναι κατανοητη η περιγραφη, μπορεις να το δοκιμασεις.

Hey Baby
Δημοσιεύσεις: 395
Εγγραφή: 19 Φεβ 2019, 04:20

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hey Baby » 26 Φεβ 2019, 00:59

Ορέστης 35 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 20:01
Spiros252 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 18:34
Ναι για τις ΤΟΜΥ (πρώην ΙΚΑ), κέντρα υγείας κ.λπ. μπορείς να κλείσεις από το internet, υπάρχει πολύ καλή εφαρμογή εδώ:
https://www.e-syntagografisi.gr/p-rv/p

Χρειάζεται να έχεις κωδικούς taxisnet.
Δεν ειναι και τοσο καλη η εφαρμογη, γιατι δεν ειναι σαφες τι παιζει με τις ημερομηνιες. Και δεν καταλαβαινω γιατι δεν προσεθεσαν τα εξωτερικα ιατρεια των νοσοκομειων στις επιλογες. Στο ΙΚΑ οι γιατροι ειναι μονο για να γραφουν φαρμακα.
δεν ειναι απλως καλη, ειναι σχεδον αριστη (η εφαρμογη)
στο ικα οι γιατροι ΔΕΝ ειναι για να γραφουν φαρμακα
για την ακριβεια συχνα δυσφορουν οταν πας απλως για να γραψεις τα φαρμακα σου και παιζει και αφισουλα απεξω που λεει οτι δεν ειναι υποχρεωμενοι να γραφουν φαρμακα που συνεστησαν αλλοι ιατροι
αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν γραφουν κιολας, αλλα κατα κανονα αυτο ειναι η καταληξη της διαγνωσης (η οποια ναι συχνα ειναι βιαστικη)
αν θελεις βοηθεια με την εφαρμογη στειλε μου πμ
γραψε τι θες να κανεις ΑΝ ΘΕΣ ωστε να σου πω/πει αλλος αν χρειαζεσαι ικα ή νοσοκομειο
Ορέστης 35 έγραψε:
25 Φεβ 2019, 15:35
Ξερει κανεις πως στον πουτσο κλεινω ραντεβου στα εξωτερικα ιατρεια δημοσιου νοσοκομειου μεσω της εφαρμογης ή με αλλον τροπο;
πρωτα μπες στο 1535 το σάιτ και δες οτι δεν θες καποιο απο τα παμπολλα :D νοσοκομεια που εχει
βαλε στον γκογκλη το νοσοκομειο που θες, δες αν εχει την σχετικη κλινικη ή/και μηχανημα, βρες το τηλ και παρε
τα εξωτερικα ιατρεια τα πληρωνεις και σιγουρα σε καποια μπορεις να κλεισεις τηλεφωνικως/στην γραμματεια του νοσοκομειου αυτοπροσωπως αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ισχυει για ολα και αν ισχυει και για εσωτερικα και εξ ιατρεια (αλλα αν ισχυει σε ενα εξ αυτων, το λογικο ειναι να ειναι σε αυτα που χρεωνονται δλδ τα εξωτερικα)

οτι αλλο θες ρωτα με, ολη μερα στο Καπη αυτα συζηταμε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hey Baby την 26 Φεβ 2019, 01:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
LEONAS έγραψε: Βρες άλλο κτήνος

Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Φεβ 2019, 00:59

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
25 Φεβ 2019, 21:15
Πάρε ρε στο Νοσοκομείο που θες. Είχα πάρει πριν κανα 2 χρόνια για γενικές αίματος, μου έκλεισαν μετά από 2 εβδομάδες και μου έγραφαν ότι τρελό τους ζητούσα.
Για σύνθετα πράγματα όπως μαγνητική, μου είπαν 4 μήνες μετά και την έκανα έξω.
Αν έχεις κάτι που θεωρείς πως επείγει, πάνε σε ιδιώτη και αν δεν έχεις ασφάλιση πάνε στα δημοτικά κοινωνικά ιατρεία.
Περαστικά σου εύχομαι, φίλε, να είσαι γερός πάντα!
Ευχαριστω να σαι καλα. :)

Ορέστης 35

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 26 Φεβ 2019, 01:01

Hey Baby έγραψε:
26 Φεβ 2019, 00:59

οτι αλλο θες ρωτα με, ολη μερα στο Καπη αυτα συζηταμε
Ευχαριστω φιλε. Στα ΙΚΑ θελουν να μπεις μεσα με μια βρεγμενη σανιδα.

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Ηλεκτρονικα ραντεβου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 26 Φεβ 2019, 01:02

Στο ΙΚΑ υπάρχουν και καλοί και κακοί γιατροί, όπως παντού και πάντα. Όμως το έχω από καιρό εγκαταλείψει.
Τα τελευταία χρόνια δίνω μια ετήσια συνδρομή (40 ευρώ)σε κάποια συνοικιακή ιδιωτική κλινική και έχω δωρεάν επίσκεψη σε γιατρούς σχεδόν όλων των ειδικοτήτων (πλην οδοντίατρου και οφθαλμίατρου), δωρεάν τσεκ απ κι αν χρειαστούν εργαστηριακές, με αρκετά καλή έκπτωση.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών