Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8833
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 22 Μάιος 2022, 14:54

OANNHSEA έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:38
OANNHSEA έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:35
Διαβάζω ότι το όριο είναι κάπου 75 κιλά. Ε, θα στέλνουμε μόνο λεπτές, κοντές γυναίκες. Υπάρχει λόγος να εποικισουμε τα αστρα με άνδρες;
Τς, τς, τς...
Πόσο πίσω είσαι τεχνολογικά...
Τώρα πλέον συζητούν να στέλνουν γονιμοποιημένα ωάρια, τα οποία θα είναι κατεψυγμένα και όταν φτάσουν στον προορισμό τους θα μεγαλώνουν σε τεχνητές ωοθήκες, ενώ ρομπότ μέες μέχρι δάσκαλοί θα τα αναλαμβάνουν μέχρι να φτάσουν σε ηλίκια που θα μπορούν να προχωρήσουν μόνα τους...

.
Το θέμα είναι ότι αν μπορούμε να περιορίσουμε την τοξική αρρενωπότητα σε έναν πλανήτη, τόσο το καλύτερο για το σύμπαν.
Z

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8422
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 22 Μάιος 2022, 14:56

Καραμελίτσα έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:54
OANNHSEA έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:38
OANNHSEA έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:35
Διαβάζω ότι το όριο είναι κάπου 75 κιλά. Ε, θα στέλνουμε μόνο λεπτές, κοντές γυναίκες. Υπάρχει λόγος να εποικισουμε τα αστρα με άνδρες;
Τς, τς, τς...
Πόσο πίσω είσαι τεχνολογικά...
Τώρα πλέον συζητούν να στέλνουν γονιμοποιημένα ωάρια, τα οποία θα είναι κατεψυγμένα και όταν φτάσουν στον προορισμό τους θα μεγαλώνουν σε τεχνητές ωοθήκες, ενώ ρομπότ μέες μέχρι δάσκαλοί θα τα αναλαμβάνουν μέχρι να φτάσουν σε ηλίκια που θα μπορούν να προχωρήσουν μόνα τους...

.
Το θέμα είναι ότι αν μπορούμε να περιορίσουμε την τοξική αρρενωπότητα σε έναν πλανήτη, τόσο το καλύτερο για το σύμπαν.

Είσαι πολύ πίσω στη μελέτη της εξωγήινης ζωής και ευφυίας...
Και τόσο, μα τόσο γελοία ανθρωποκεντρική...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8833
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 22 Μάιος 2022, 15:02

OANNHSEA έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:56
Καραμελίτσα έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:54
OANNHSEA έγραψε:
22 Μάιος 2022, 14:38


Τς, τς, τς...
Πόσο πίσω είσαι τεχνολογικά...
Τώρα πλέον συζητούν να στέλνουν γονιμοποιημένα ωάρια, τα οποία θα είναι κατεψυγμένα και όταν φτάσουν στον προορισμό τους θα μεγαλώνουν σε τεχνητές ωοθήκες, ενώ ρομπότ μέες μέχρι δάσκαλοί θα τα αναλαμβάνουν μέχρι να φτάσουν σε ηλίκια που θα μπορούν να προχωρήσουν μόνα τους...

.
Το θέμα είναι ότι αν μπορούμε να περιορίσουμε την τοξική αρρενωπότητα σε έναν πλανήτη, τόσο το καλύτερο για το σύμπαν.

Είσαι πολύ πίσω στη μελέτη της εξωγήινης ζωής και ευφυίας...
Και τόσο, μα τόσο γελοία ανθρωποκεντρική...

.
Μέχρι να συναντήσουμε εξωγήινο πολιτισμό, έχουμε κάθε λόγο να θεωρούμε τις τοξικότητας της Γης ως τον ηθικό αποπαυο του σύμπαντος.
Z

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Μάιος 2022, 23:05

OANNHSEA έγραψε:
09 Μάιος 2022, 19:09
axilmar έγραψε:
09 Μάιος 2022, 11:09
Και εμενα μου αρεσει το Σταρ Τρεκ, αλλα ειμαι ρεαλιστης.
Όχι δεν είσαι ρεαλιστής...
Ο ρεαλιστής ξέρει ότι δεν ξέρει το μέλλον!!!
Πάρε μία πραγματική ιστορία:
Το 1919 σε μία μεγάλη εφημερίδα των ΗΠΑ γράφτηκε άρθρο για το μέλλον της αεροπορίας. Μεταξύ άλλων αναφέρονταν τεράστια σκάφη που θα μετάφεραν 500 ή 1000 ανθρώπους διασχίζοντας τον Ατλαντικό και υπερηχητικά αεροσκάφη.
Ένας φυσικός διαβάζοντας το άρθρο, έστειλε απάντηση γράμμα, το οποίο δημοσιεύτηκε, και έγραφε σε αυτό μεταξύ άλλων ότι δεν είναι δυνατόν να υπάρξουν υπερηχητικά αεροσκάφη, αποδεικνύοντας το με μαθηματικούς και φυσικούς τύπους.
Ξέρεις ποιά είναι η πλάκα; Ότι ο φυσικός είχε δίκιο!!! Ο ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ φυσικός είχε δίκιο στα γραφόμενα του!!!
Δεν γίνεται να πιάσεις την ταχύτητα του ήχου με έλικες και με ευθεία πτέρυγα μη στρωτής ροής!!!
Ακόμα και σήμερα η μέγιστη ταχύτητα που έχει επιτευχθεί με εμβολοφόρο κινητήρα είναι περίπου 870 Km/h και με τουρμποπροπ περίπου 1000 Km/h

Ο ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ φυσικός δεν ήξερε ότι σε λίγα χρόνια θα έρχονταν οι κινητήρες τζετ και τα σκάφη με πυραυλοκινητήρες...
Ο ρεαλιστής φυσικός δεν ήταν ρεαλιστής φυσικός, γιατί δεν υπάρχει φυσικός νόμος που να μην επιτρέπει την υπερηχητική ταχύτητα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1419
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 22 Μάιος 2022, 23:34

Όποιος πιστεύει στα σοβαρά ότι ο άνθρωπος θα κάνει ποτέ διαστρικά ταξίδια είναι πιο ηλίθιος και από αυτούς που πιστεύουν στον Χριστό.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8422
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 23 Μάιος 2022, 18:19

Antipnevma έγραψε:
22 Μάιος 2022, 23:34
Όποιος πιστεύει στα σοβαρά ότι ο άνθρωπος θα κάνει ποτέ διαστρικά ταξίδια είναι πιο ηλίθιος και από αυτούς που πιστεύουν στον Χριστό.

Θέλω να μου δείξεις έναν άνθρωπο του 1800 που πίστευε ότι οι άνθρωποι θα πάνε στο Φεγγάρι πριν το 2000 και ότι θα έχουμε πυρηνικούς σταθμούς παραγωγής ενέργειας από το 1960...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1419
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 23 Μάιος 2022, 20:16

OANNHSEA έγραψε:
23 Μάιος 2022, 18:19
Antipnevma έγραψε:
22 Μάιος 2022, 23:34
Όποιος πιστεύει στα σοβαρά ότι ο άνθρωπος θα κάνει ποτέ διαστρικά ταξίδια είναι πιο ηλίθιος και από αυτούς που πιστεύουν στον Χριστό.

Θέλω να μου δείξεις έναν άνθρωπο του 1800 που πίστευε ότι οι άνθρωποι θα πάνε στο Φεγγάρι πριν το 2000 και ότι θα έχουμε πυρηνικούς σταθμούς παραγωγής ενέργειας από το 1960...

.
Πως να φανταστεί ο άνθρωπος του 1800 κάτι τέτοιο; Αφού τότε οι ρουκέτες και η πυρηνική ενέργεια δεν υπήρχαν ούτε ως ιδέα. Είναι αστείο να μιλάει κανείς στα σοβαρά για διαστρικά ταξίδια όταν δεν είμαστε ούτε καν σε θέση να κάνουμε αποβίβαση ανθρώπων στον Άρη.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8422
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 23 Μάιος 2022, 20:16

hellegennes έγραψε:
22 Μάιος 2022, 23:05
OANNHSEA έγραψε:
09 Μάιος 2022, 19:09
axilmar έγραψε:
09 Μάιος 2022, 11:09
Και εμενα μου αρεσει το Σταρ Τρεκ, αλλα ειμαι ρεαλιστης.
Όχι δεν είσαι ρεαλιστής...
Ο ρεαλιστής ξέρει ότι δεν ξέρει το μέλλον!!!
Πάρε μία πραγματική ιστορία:
Το 1919 σε μία μεγάλη εφημερίδα των ΗΠΑ γράφτηκε άρθρο για το μέλλον της αεροπορίας. Μεταξύ άλλων αναφέρονταν τεράστια σκάφη που θα μετάφεραν 500 ή 1000 ανθρώπους διασχίζοντας τον Ατλαντικό και υπερηχητικά αεροσκάφη.
Ένας φυσικός διαβάζοντας το άρθρο, έστειλε απάντηση γράμμα, το οποίο δημοσιεύτηκε, και έγραφε σε αυτό μεταξύ άλλων ότι δεν είναι δυνατόν να υπάρξουν υπερηχητικά αεροσκάφη, αποδεικνύοντας το με μαθηματικούς και φυσικούς τύπους.
Ξέρεις ποιά είναι η πλάκα; Ότι ο φυσικός είχε δίκιο!!! Ο ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ φυσικός είχε δίκιο στα γραφόμενα του!!!
Δεν γίνεται να πιάσεις την ταχύτητα του ήχου με έλικες και με ευθεία πτέρυγα μη στρωτής ροής!!!
Ακόμα και σήμερα η μέγιστη ταχύτητα που έχει επιτευχθεί με εμβολοφόρο κινητήρα είναι περίπου 870 Km/h και με τουρμποπροπ περίπου 1000 Km/h

Ο ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ φυσικός δεν ήξερε ότι σε λίγα χρόνια θα έρχονταν οι κινητήρες τζετ και τα σκάφη με πυραυλοκινητήρες...
Ο ρεαλιστής φυσικός δεν ήταν ρεαλιστής φυσικός, γιατί δεν υπάρχει φυσικός νόμος που να μην επιτρέπει την υπερηχητική ταχύτητα.

Όπως δεν υπάρχει φυσικός νόμος που να απαγορεύει τις σκουλικότρυπες ή τις πύλες...

Όμως θα πρέπει να ξέρεις ότι ο φυσικός είχε δίκιο - δεν μπορείς να πιάσεις την ταχύτητα του ήχου με εμβολοφόρο κινητήρα, έλικα και πτέρυγα μη στρωτής ροής!!!
Είναι αδύνατον!!!! Όλοι οι φυσικοί νόμοι που ξέρουμε το απαγορεύουν!!!
Για αυτό άλλωστε ακόμα και σήμερα δεν έχει επιτευχθεί ταχύτητα του ήχου από αεροσκάφος με έλικες!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8422
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 23 Μάιος 2022, 20:18

Antipnevma έγραψε:
23 Μάιος 2022, 20:16
OANNHSEA έγραψε:
23 Μάιος 2022, 18:19
Antipnevma έγραψε:
22 Μάιος 2022, 23:34
Όποιος πιστεύει στα σοβαρά ότι ο άνθρωπος θα κάνει ποτέ διαστρικά ταξίδια είναι πιο ηλίθιος και από αυτούς που πιστεύουν στον Χριστό.

Θέλω να μου δείξεις έναν άνθρωπο του 1800 που πίστευε ότι οι άνθρωποι θα πάνε στο Φεγγάρι πριν το 2000 και ότι θα έχουμε πυρηνικούς σταθμούς παραγωγής ενέργειας από το 1960...

.
Πως να φανταστεί ο άνθρωπος του 1800 κάτι τέτοιο; Αφού τότε οι ρουκέτες και η πυρηνική ενέργεια δεν υπήρχαν ούτε ως ιδέα. Είναι αστείο να μιλάει κανείς στα σοβαρά για διαστρικά ταξίδια όταν δεν είμαστε ούτε καν σε θέση να κάνουμε αποβίβαση ανθρώπων στον Άρη.

Αλλά εσύ έχεις τόσο μεγάλο μυαλό που βλέπεις 200 χρόνια μπροστά, βλέπεις την μελλοντική τεχνολογία και τι έχουν καταφέρει οι μελλοντικοί άνθρωποι!!! Ουάου λέμε!!!
Δεν μας λες καλύτερα τα νούμερα του τζόκερ μπας και κερδίσουμε κάνα φράγκο για την επόμενη μασαμπούκα;;;;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 23 Μάιος 2022, 21:09

Ο πατερ πορφυριος ειχε πει οτι το διαστημα εχει τελος δεν ειναι ατελειωτο αυτη την απαντηση εδωσε σε εναν μαθηματικο που εψαχνε με βαση τους υπολογισμους του

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8422
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 23 Μάιος 2022, 21:32

killzone έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:09
Ο πατερ πορφυριος ειχε πει οτι το διαστημα εχει τελος δεν ειναι ατελειωτο αυτη την απαντηση εδωσε σε εναν μαθηματικο που εψαχνε με βαση τους υπολογισμους του
Είναι βαριά φιλοσοφικό αυτό...
Από την θεωρία του μονού σύμπαντος, μέχρι τα επαναλαμβανόμενα σύμπταντα ή τις φυσαλίδες από σύμπταντα, δεν είναι παρά μία γουρουνότριχα προς την τρέλα...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 23 Μάιος 2022, 21:57

OANNHSEA έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:32
killzone έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:09
Ο πατερ πορφυριος ειχε πει οτι το διαστημα εχει τελος δεν ειναι ατελειωτο αυτη την απαντηση εδωσε σε εναν μαθηματικο που εψαχνε με βαση τους υπολογισμους του
Είναι βαριά φιλοσοφικό αυτό...
Από την θεωρία του μονού σύμπαντος, μέχρι τα επαναλαμβανόμενα σύμπταντα ή τις φυσαλίδες από σύμπταντα, δεν είναι παρά μία γουρουνότριχα προς την τρέλα...

.
Παλιοτερα ειχα ασχοληθει με το Διαστημα αλλα οταν ειδα οτι υπαρχουν πολλα ζητηματα που η θα μεινουν αλυτα η θα λυνονται ζητηματα κ θα ερχονται αλλα ζητηματα απ'ολα αυτα εχω καταλαβει οτι ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι παρα πολυ ευαισθητος και η γηινη φυση φοβαται να αναπτυχθει περα απο την Γη αυτα τα 2 ζητηματα με εφεραν πισω

μετα απο επισκεψεις σε μοναστηρια κ συζητησεις με τους πατερες ενας απο αυτους ειχε γνωρισει προσωπικα τον πορφυριο η συζητηση μου αποσκοπουσε ως συνηθως σε εθνικα θεματα κοινωνικα κ οικονομικα περισσοτερο καθως πιστευα οτι η θρησκεια με το διαστημα ηταν εντελως ξεχωριστα θεματα :lol:

και ομως τυχαια μου ανεφερε το ονομα Πορφυριος μου ειχε εξηγησει οτι ο Πορφυριος ειχε ξεκαθαρες ερμηνειες κ οτι ειχε δει το τελος του διαστηματος

Ο Πορφυριος θεωρω ειναι ο μονος σοβαρος αγιος απο τους πολλους οποτε κ εκει καπως σταματησα να ασχολουμαι με το διαστημα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Μάιος 2022, 21:59

killzone έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:57
OANNHSEA έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:32
killzone έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:09
Ο πατερ πορφυριος ειχε πει οτι το διαστημα εχει τελος δεν ειναι ατελειωτο αυτη την απαντηση εδωσε σε εναν μαθηματικο που εψαχνε με βαση τους υπολογισμους του
Είναι βαριά φιλοσοφικό αυτό...
Από την θεωρία του μονού σύμπαντος, μέχρι τα επαναλαμβανόμενα σύμπταντα ή τις φυσαλίδες από σύμπταντα, δεν είναι παρά μία γουρουνότριχα προς την τρέλα...

.
Παλιοτερα ειχα ασχοληθει με το Διαστημα αλλα οταν ειδα οτι υπαρχουν πολλα ζητηματα που η θα μεινουν αλυτα η θα λυνονται ζητηματα κ θα ερχονται αλλα ζητηματα απ'ολα αυτα εχω καταλαβει οτι ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι παρα πολυ ευαισθητος και η γηινη φυση φοβαται να αναπτυχθει περα απο την Γη αυτα τα 2 ζητηματα με εφεραν πισω
Του ζητήματος γίνεται σε αυτή την πρόταση...

Άβαταρ μέλους
killzone
Δημοσιεύσεις: 5616
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 15:41

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από killzone » 23 Μάιος 2022, 22:03

stavmanr έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:59
killzone έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:57
OANNHSEA έγραψε:
23 Μάιος 2022, 21:32


Είναι βαριά φιλοσοφικό αυτό...
Από την θεωρία του μονού σύμπαντος, μέχρι τα επαναλαμβανόμενα σύμπταντα ή τις φυσαλίδες από σύμπταντα, δεν είναι παρά μία γουρουνότριχα προς την τρέλα...

.
Παλιοτερα ειχα ασχοληθει με το Διαστημα αλλα οταν ειδα οτι υπαρχουν πολλα ζητηματα που η θα μεινουν αλυτα η θα λυνονται ζητηματα κ θα ερχονται αλλα ζητηματα απ'ολα αυτα εχω καταλαβει οτι ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι παρα πολυ ευαισθητος και η γηινη φυση φοβαται να αναπτυχθει περα απο την Γη αυτα τα 2 ζητηματα με εφεραν πισω
Του ζητήματος γίνεται σε αυτή την πρόταση...
ναι και ; :xena:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η μακρά νάρκη στο διάστημα δεν είναι αποτελεσματική για τους ανθρώπους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Μάιος 2022, 22:34

OANNHSEA έγραψε:
23 Μάιος 2022, 18:19
Antipnevma έγραψε:
22 Μάιος 2022, 23:34
Όποιος πιστεύει στα σοβαρά ότι ο άνθρωπος θα κάνει ποτέ διαστρικά ταξίδια είναι πιο ηλίθιος και από αυτούς που πιστεύουν στον Χριστό.

Θέλω να μου δείξεις έναν άνθρωπο του 1800 που πίστευε ότι οι άνθρωποι θα πάνε στο Φεγγάρι πριν το 2000 και ότι θα έχουμε πυρηνικούς σταθμούς παραγωγής ενέργειας από το 1960...

.
Λουκιανός - Μια Αληθινή Ιστορία (2ος αιώνας μ.Χ.)
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών