Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 16 Μάιος 2019, 16:34

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:24
Κανένας δεν απαντάει στα λάθη που σας βρίσκω. Γιατί άραγε?
Διότι έχουν καταλάβει ότι έχεις κάνει την αμορφωσιά σου σημαία εδώ και δέκα χρόνια. Προσπάθησαν πολλοί να στα εξηγήσουν, απλά εσύ δε σκαμπάζεις. Οπότε το τι λάθη «βρίσκεις» και τι όχι σε ζητήματα που δεν κατέχεις είναι παντελώς αδιάφορο. Κοινώς είσαι για καζούρα, αλλά μέχρι εκεί.

Αν θες πιο σοβαρή συζήτηση πήγαινε στους «καθηγητές» και τις «εταιρίες» που συνεργάζεσαι, να βλέπετε όλοι μαζί την πατέντα να χαίρεστε.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15582
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2019, 16:37

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:24
Lord Brum έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:19
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:16

Όχι δεν απαντώ Θα απαντήσετε πρώτα για τον σχεδιασμό που κάνετε εσείς και είναι για κλάματα, και μετά θα απαντήσω και για αυτά.
Σου δείχνω τα λαθη σου, αρνείται να τα δεις , όπως θέλεις. Καλώς σε έχουν όλοι στο.δουλεμα
Το ότι εγώ θέλω να σου δείξω τα δικά σου είναι κακό? Εγώ ένας είμαι σαν τον Πολλάκη εσείς πολλοί.
Κανένας δεν απαντάει στα λάθη που σας βρίσκω. Γιατί άραγε?
Πρώτα από όλα ας παίξουμε μπάλα με τις δυνάμεις για να δούμε πως τις διαχειρίζεστε εσείς και πως εγώ.
Τα τοιχώματα κατά το λίκνισμα της κατασκευής παραλαμβάνουν ροπές ( Μ ), ορθές δυνάμεις ( Ν ) ( θλιπτικές και εφελκυσμού ), και τέμνουσες ( Q ) Διαφωνεί κανείς?
Ναι παραλαμβάνουν όλα τα παραπάνω, αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι με την κατακόρυφη προένταση θα κληθούν να παραλάβουν παραπάνω σεισμικές δυναμεις ενώ τους μειώνεις και την πλαστιμοτητα. Επίσης η σύνδεση με το έδαφος είναι κάτι που ήδη συμβαίνει στους πασαλους τριβής χωρίς τα αρνητικά της επί πλέον θλίψης. Από εκεί και πέρα όπως εγώ δε θα σου πω πως να βάλεις το ένα τούβλο πάνω στο άλλο έτσι και εσύ δε.θα μου πεις πως υπολογίζουμε μια κατασκευή. Η άγνοια σου είναι τετοια που δεν μπορείς να την αντιληφθείς
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 16:38

Archmage έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:34
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:24
Κανένας δεν απαντάει στα λάθη που σας βρίσκω. Γιατί άραγε?
Διότι έχουν καταλάβει ότι έχεις κάνει την αμορφωσιά σου σημαία εδώ και δέκα χρόνια. Προσπάθησαν πολλοί να στα εξηγήσουν, απλά εσύ δε σκαμπάζεις. Οπότε το τι λάθη «βρίσκεις» και τι όχι σε ζητήματα που δεν κατέχεις είναι παντελώς αδιάφορο. Κοινώς είσαι για καζούρα, αλλά μέχρι εκεί.

Αν θες πιο σοβαρή συζήτηση πήγαινε στους «καθηγητές» και τις «εταιρίες» που συνεργάζεσαι, να βλέπετε όλοι μαζί την πατέντα να χαίρεστε.
Όχι δεν θα με πας εκεί που θες. Έχω γίνει και εγώ τρολ. Αν είσαι επιστήμονας πες το πραγματικό σου όνομα και κάνε επιστημονική συζήτηση μαζί μου. Αν δεν θες στο λαγούμι σου.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 16 Μάιος 2019, 16:42

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:38
κάνε επιστημονική συζήτηση μαζί μου
Τι επιστημονική συζήτηση να κάνουμε ρε κακόμοιρε; :smt005: Πριν λίγα μηνύματα δεν ήξερες τι διαφέρει η ενέργεια από τη δύναμη και αλλού δεν ήξερες τι διαφέρει η ταχύτητα από την επιτάχυνση. Ούτε πράξεις δεν ξέρεις να κάνεις, σου διόρθωναν πολλαπλασιασμούς και διαιρέσεις που υποτίθεται ήταν το θεμέλιο για τη δήθεν σωτηρία του κόσμου!

Για αυτό σου λέω, για καζούρα καλός είσαι. Και για να χαίρεσαι την πατέντα. Αλλά μέχρι εκεί.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15582
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2019, 16:43

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:38
Archmage έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:34
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:24
Κανένας δεν απαντάει στα λάθη που σας βρίσκω. Γιατί άραγε?
Διότι έχουν καταλάβει ότι έχεις κάνει την αμορφωσιά σου σημαία εδώ και δέκα χρόνια. Προσπάθησαν πολλοί να στα εξηγήσουν, απλά εσύ δε σκαμπάζεις. Οπότε το τι λάθη «βρίσκεις» και τι όχι σε ζητήματα που δεν κατέχεις είναι παντελώς αδιάφορο. Κοινώς είσαι για καζούρα, αλλά μέχρι εκεί.

Αν θες πιο σοβαρή συζήτηση πήγαινε στους «καθηγητές» και τις «εταιρίες» που συνεργάζεσαι, να βλέπετε όλοι μαζί την πατέντα να χαίρεστε.
Όχι δεν θα με πας εκεί που θες. Έχω γίνει και εγώ τρολ. Αν είσαι επιστήμονας πες το πραγματικό σου όνομα και κάνε επιστημονική συζήτηση μαζί μου. Αν δεν θες στο λαγούμι σου.
Επιστημονικές συζητήσεις γίνονται μεταξύ επιστημόνων όχι μεταξύ επιστημόνων και.μαστορων. κάνε μια δημοσίευση που δεν θα την πληρώσεις και δες τι σχόλια θα σου κάνουν οι κριτές. Όλοι σε κυνηγάνε, δεν είσαι εσύ άσχετος
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 16:57

Lord Brum έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:37
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:24
Lord Brum έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:19


Σου δείχνω τα λαθη σου, αρνείται να τα δεις , όπως θέλεις. Καλώς σε έχουν όλοι στο.δουλεμα
Το ότι εγώ θέλω να σου δείξω τα δικά σου είναι κακό? Εγώ ένας είμαι σαν τον Πολλάκη εσείς πολλοί.
Κανένας δεν απαντάει στα λάθη που σας βρίσκω. Γιατί άραγε?
Πρώτα από όλα ας παίξουμε μπάλα με τις δυνάμεις για να δούμε πως τις διαχειρίζεστε εσείς και πως εγώ.
Τα τοιχώματα κατά το λίκνισμα της κατασκευής παραλαμβάνουν ροπές ( Μ ), ορθές δυνάμεις ( Ν ) ( θλιπτικές και εφελκυσμού ), και τέμνουσες ( Q ) Διαφωνεί κανείς?
Ναι παραλαμβάνουν όλα τα παραπάνω, αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι με την κατακόρυφη προένταση θα κληθούν να παραλάβουν παραπάνω σεισμικές δυναμεις ενώ τους μειώνεις και την πλαστιμοτητα. Επίσης η σύνδεση με το έδαφος είναι κάτι που ήδη συμβαίνει στους πασαλους τριβής χωρίς τα αρνητικά της επί πλέον θλίψης. Από εκεί και πέρα όπως εγώ δε θα σου πω πως να βάλεις το ένα τούβλο πάνω στο άλλο έτσι και εσύ δε.θα μου πεις πως υπολογίζουμε μια κατασκευή. Η άγνοια σου είναι τετοια που δεν μπορείς να την αντιληφθείς
Κατ αρχήν για να με κρίνεις πρέπει να ξέρεις τι έχω κάνει και δεν ξέρεις. Είπες ότι κάνω κατακόρυφη προένταση. Ναι κάνω όταν με παίρνει να κάνω Αν π.χ έχω μεγάλα τοιχώματα γιατί να μην κάνω? Το σκυρόδεμα του τοιχώματος υπό την επιβολή των θλιπτικών εντάσεων του μηχανισμού της τάξεως του 50% του σθρ., αυξάνει την αντοχή του ως προς τις τέμνουσες ( Q ) κατά 36%. Θα είμαι χαζός να μην κάνω. Αν έχω μικρά υποστυλώματα θα είναι χαζός να κάνω προένταση γιατί θα χάσω την πλαστιμότητα. Τι κάνω στα μικρά υποστυλώματα? Βάζω ένα ελατύριο μεταξύ του κοχλία και του δώματος χωρίς προένταση. Το ελατήριο αφήνει την κατασκευή να λικνίζετε μέσα στην ελαστική περιοχή και πριν περάσουμε σε ανελαστικές μετατοπίσεις αναλαμβάνει το περικόχλιο δυναμικά να σταματήσει την ανελαστική μετατόπιση. Το ελατήριο βοηθάει την επαναφορά του υποστυλώματος στην αρχική του θέση κάνοντας και σειθσμική απόσβεση. Για τους πασσάλους τριβής. Δεν έχουν μηχανικές ποιέσεις προς τα πρανή όπως έχει ο μηχανισμός μου. Αδυνατούν να πάρουν τις εντάσεις που μιλάμε. Δεύτερο άλλο ένωση βάσης άλλο ένωση των κόμβων της ανώτατης στάθμης. Η πάκτωση της βάσης δεν σταματά την κάμψη οπότε ούτε τις ροπές των κόμβων Σε κάλυψα ναι η όχι?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 16 Μάιος 2019, 17:05, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 16:58

Archmage έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:42
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:38
κάνε επιστημονική συζήτηση μαζί μου
Τι επιστημονική συζήτηση να κάνουμε ρε κακόμοιρε; :smt005: Πριν λίγα μηνύματα δεν ήξερες τι διαφέρει η ενέργεια από τη δύναμη και αλλού δεν ήξερες τι διαφέρει η ταχύτητα από την επιτάχυνση. Ούτε πράξεις δεν ξέρεις να κάνεις, σου διόρθωναν πολλαπλασιασμούς και διαιρέσεις που υποτίθεται ήταν το θεμέλιο για τη δήθεν σωτηρία του κόσμου!

Για αυτό σου λέω, για καζούρα καλός είσαι. Και για να χαίρεσαι την πατέντα. Αλλά μέχρι εκεί.
Απαντώ μόνο σε επιστημονικές ερωτήσεις αν θέλετε. Οικοδόμος είμαι. Αν αρχίσω να μιλώ την γλώσσα μου ξέρω να σε στολίσω και εγώ.
Εγώ έχω να παρουσιάσω δημοσιεύσεις σε περιοδικά που πληρώνετε συνδρομή για να μάθετε αυτά που λέω. Εσύ έχεις δημοσιεύσεις ?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27425
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Μάιος 2019, 17:06

seismic έγραψε:
15 Μάιος 2019, 20:43
....
Όταν βρω χρήματα θα κάνω και τα πειράματα στο έδαφος και πριν τα ανακοινώσω θα βγάλω άλλη πατέντα.
Αν ψάχνεις για χρηματοδότες (κορόιδα) εδώ μέσα, ξέχνα το!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 17:09

Που είσαστε να απαντήσετε γατάκια :klino::klino: Άσε μας ρε φίλε με τα λεφτά σου
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 16 Μάιος 2019, 17:13

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:58
Απαντώ μόνο σε επιστημονικές ερωτήσεις αν θέλετε.
Δε θα σου βάλω δύσκολα (όπως τι διαφέρει η ταχύτητα από την επιτάχυνση) και θα μείνω στα δικά σου:

«Πώς υπολογίζεις τα μεγέθη του πραγματικού σπιτιού με βάση τις μετρήσεις που έκανες στον κύβο από τσιμέντο;»

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 17:16

Archmage έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:13
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:58
Απαντώ μόνο σε επιστημονικές ερωτήσεις αν θέλετε.
Δε θα σου βάλω δύσκολα (όπως τι διαφέρει η ταχύτητα από την επιτάχυνση) και θα μείνω στα δικά σου:

«Πώς υπολογίζεις τα μεγέθη του πραγματικού σπιτιού με βάση τις μετρήσεις που έκανες στον κύβο από τσιμέντο;»
Όχι Αυτά δεν τα ξέρω όπως δεν ξέρεις και εσύ από ανάλυση δυνάμεων. Θα παίξετε μπάλα στο γήπεδό μου με δύσκολες ερωτήσεις.
Ερώτηση Πως σταματάτε τις ανοδικές και καθοδικές εντάσεις Τις ορθές δυνάμεις εφελκυσμού και θλίψης των τοιχωμάτων? Που τις κατευθύνετε?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 16 Μάιος 2019, 17:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15582
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2019, 17:23

Σε καμία περίπτωση δεν σταματάς τις τέμνουσες τν κόμβων (από διάτμηση αστοχούν οι κόμβοι όχι από ροπή έλεος) βάζοντας κατακόρυφη προένταση. Καταναγκασμενη χρονοιστορια μετακίνησης είναι ο σεισμός αυξάνοντας τη δυσκαμψία δεν σταματάς την ταλάντωση. Τι.μεγεθος τένοντα βάζεις τη διατομή έβαλες στο "πείραμα" σου και τι διατομή σκυροδέματος είχες?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15582
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2019, 17:27

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:58
Archmage έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:42
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:38
κάνε επιστημονική συζήτηση μαζί μου
Τι επιστημονική συζήτηση να κάνουμε ρε κακόμοιρε; :smt005: Πριν λίγα μηνύματα δεν ήξερες τι διαφέρει η ενέργεια από τη δύναμη και αλλού δεν ήξερες τι διαφέρει η ταχύτητα από την επιτάχυνση. Ούτε πράξεις δεν ξέρεις να κάνεις, σου διόρθωναν πολλαπλασιασμούς και διαιρέσεις που υποτίθεται ήταν το θεμέλιο για τη δήθεν σωτηρία του κόσμου!

Για αυτό σου λέω, για καζούρα καλός είσαι. Και για να χαίρεσαι την πατέντα. Αλλά μέχρι εκεί.
Απαντώ μόνο σε επιστημονικές ερωτήσεις αν θέλετε. Οικοδόμος είμαι. Αν αρχίσω να μιλώ την γλώσσα μου ξέρω να σε στολίσω και εγώ.
Εγώ έχω να παρουσιάσω δημοσιεύσεις σε περιοδικά που πληρώνετε συνδρομή για να μάθετε αυτά που λέω. Εσύ έχεις δημοσιεύσεις ?
Εγώ έχω καμία τριανταριά σε κανονικά περιοδικά, σε καλυψα? Ωστόσο οι αντίστοιχες.κατασκευες δεν είναι η κατεξοχήν έρευνα μου είναι κάτι.που κάνω δευτερευόντως. Παρόλαυτα βλέπω και κρίνω.
Πες μου σε παρακαλώ γιατί νομίζεις ότι ξέρεις τις.μετακινησεις- παραμορφώσεις του φορέα επειδή ορίζεις στο.μετρο.του δυνατού την συχνότητα και το.ευρος.ταλαντωσης της βάσης του? Αυτό είναι βασικότατο λάθος που αποδεικνύεται πολύ ευκολα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 17:30

Lord Brum έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:23
Σε καμία περίπτωση δεν σταματάς τις τέμνουσες τν κόμβων (από διάτμηση αστοχούν οι κόμβοι όχι από ροπή έλεος) βάζοντας κατακόρυφη προένταση. Καταναγκασμενη χρονοιστορια μετακίνησης είναι ο σεισμός αυξάνοντας τη δυσκαμψία δεν σταματάς την ταλάντωση. Τι.μεγεθος τένοντα βάζεις τη διατομή έβαλες στο "πείραμα" σου και τι διατομή σκυροδέματος είχες?
Από διάτμηση αστοχούν οι κόμβοι η οποία προέρχεται από την αντίρροπη ροπή. :lol: Ξέρω τι είναι ο σεισμός. Δεν σταματώ την μετατόπιση του εδάφους αλλά την παραμόρφωση της κατασκευής. 6,5 mm τένοντα Διατομή σκυροδέματος 4 cm Τσιμέντο με άμμο 1 προς 6 Διπλός κάναβος 5 cm Φ/1,5 mm
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 16 Μάιος 2019, 17:38

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:16
Archmage έγραψε:
16 Μάιος 2019, 17:13
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:58
Απαντώ μόνο σε επιστημονικές ερωτήσεις αν θέλετε.
«Πώς υπολογίζεις τα μεγέθη του πραγματικού σπιτιού με βάση τις μετρήσεις που έκανες στον κύβο από τσιμέντο;»
Αυτά δεν τα ξέρω
:smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών