Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 06:42

Η επιστήμη είναι σαν την γκόμενα Πρέπει να την αλλάζεις συνέχεια.
Αλίμονο αν οι εφευρέτες σκεπτόντουσαν με την ίδια λογική με τους υπόλοιπους.
Δεν σκέπτομαι σαν εσάς γιατί απλά εγώ θέλω να αλλάξω αυτό που σας δίδαξαν οι παππούδες σας.
Τα προβλήματα που αναφέρατε ήταν προβλήματα γιατί για το κάθε ένα από αυτά θα έχετε την απάντηση.
Πρέπει όμως να δουλέψω κτίζοντας κατασκευές αληθινές σαν αυτές που λέτε.
Θα τα πούμε το απόγευμα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 16 Μάιος 2019, 07:38

AreSMareS έγραψε:
16 Μάιος 2019, 02:48
«Πρέπει να θυμόμαστε ότι είναι απίστευτα επικίνδυνο και καταστροφικό να μην δίνουμε σημασία στην ψευδοεπιστήμη. Θα πρέπει να έχουμε μηδενική ανοχή για αυτού του είδους τα πράγματα»
Μόνο που οι ψευδοεπιστήμονες κάποιους πείθουν με αυτά που υποστηρίζουν
ο σεισμίκ δεν πείθει κανέναν, γιατί δεν έχει ούτε τις βασικές γνώσεις. :D

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Μάιος 2019, 07:58

Αυτο που κανετε ειναι πολυ ασχημο.
Ειναι σαν να λεει καποιος στην Μαγκυ Χαραλαμπιδου οτι ο πωπος της πλεον δεν ειναι για 1ο τραπεζι πιστα.
Ορισμενες αληθειες δεν λεγονται. Τις κραταμε για τον εαυτο μας.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Μάιος 2019, 09:41

AreSMareS έγραψε:
15 Μάιος 2019, 20:39
stergiosbik έγραψε:
15 Μάιος 2019, 20:31
Ρε συ AreSMareS τζαμπα παιδευεσαι ανθρωπε μου.
Η περιπτωση του ειναι ανιατη λεμε.
Πιο πιθανο ειναι να σκασεις εσυ παρα να βαλει μυαλο αυτος.
Όχι δεν σκάω καθόλου! Ίσα - ίσα! Είναι ένα πολύ καλό κοινωνικό πείραμα που κάνω με τους μαθητές μου. Αντικρούω ....διάφορους εθνοσωτήρες σε διαδικτυακά φόρουμ και τις αναρτήσεις τις πηγαίνω στο σχολείο και τις συζητάμε με τα παιδιά. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καταπληκτική κουβέντα γίνεται!!!! Ναι στην αρχή υπάρχουν και οι ...κοροϊδίες αλλά τώρα το έχουμε ξεπεράσει αυτό. Γίνεται μάλιστα ακόμη πιο επικοδομητικό όταν βάζω κάποια παιδιά ή και ομάδες παιδιών να στηρίξουν - υποστηρίξουν τα ...αστήρικτα και έτσι γίνονται καταπληκτικοί διάλογοι και αντίλογοι. Τα παιδιά επίσης έχουν έναν μοναδικό τρόπο να ξεχωρίζουν αμέσως τις ...αερολογίες και μάλιστα βλέπουν / καταλαβαίνουν πράγματα που εμένα μου διαφεύγουν!
Πέρα από τον κύριο seismic έχουμε κάνει ολόκληρη ...διατριβή με έναν άλλο εθνοσωτήρα ( τον οποίο στηρίζει ο κύριος seismic ) για την #δεν_είναι_αεικίνητο_αλλά_με_350mW_παράγει_700W υδρογονο-απάτη!
Γιατί να σκάσω όταν έχω τόσο υλικό να συζητώ με τους μαθητές μου; Προφανώς καταλαβαίνεις ότι το ...επιδιώκω αυτό! ;-)
μπραβο, τα συγχαρητηρια μου.

επισης, μηπως εισαι απο το βολο; ειχα ενα γνωστο που εγραφε καπου με αυτο το ψευδωνυμο...
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Μάιος 2019, 10:08

Archmage έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:51
AreSMareS έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:37
Θα αντιπαρέλθω την άσχετη χαζομάρα για τα 70 χιλιάρικα.
Αυτό είναι το ζουμί της υπόθεσης.

Κορόιδα ψάχνει για να του δώσουν λεφτά.
μεχρι ωρας, του ταχουν παρει. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32133
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Μάιος 2019, 10:12

Ορέστης 35 έγραψε:
16 Μάιος 2019, 00:58
Εχει ομως και ενα δικαιο παραπονο. Οτι ολοι του επιτιθενται. Ισως αν υπηρχε κλιμα συνεργασιας να ειχε διορθωσει τα λαθη του.
στην αρχη τον πηραν ολοι με το καλο, και του εξηγησαν τα λαθη του. αρνειται πεισματικα να τα παραδεχτει, οποτε κατεληξαν ολοι στο δουλεμα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 16 Μάιος 2019, 11:00

AreSMareS έγραψε:
15 Μάιος 2019, 20:39
stergiosbik έγραψε:
15 Μάιος 2019, 20:31
Ρε συ AreSMareS τζαμπα παιδευεσαι ανθρωπε μου.
Η περιπτωση του ειναι ανιατη λεμε.
Πιο πιθανο ειναι να σκασεις εσυ παρα να βαλει μυαλο αυτος.
Όχι δεν σκάω καθόλου! Ίσα - ίσα! Είναι ένα πολύ καλό κοινωνικό πείραμα που κάνω με τους μαθητές μου. Αντικρούω ....διάφορους εθνοσωτήρες σε διαδικτυακά φόρουμ και τις αναρτήσεις τις πηγαίνω στο σχολείο και τις συζητάμε με τα παιδιά. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καταπληκτική κουβέντα γίνεται!!!! Ναι στην αρχή υπάρχουν και οι ...κοροϊδίες αλλά τώρα το έχουμε ξεπεράσει αυτό. Γίνεται μάλιστα ακόμη πιο επικοδομητικό όταν βάζω κάποια παιδιά ή και ομάδες παιδιών να στηρίξουν - υποστηρίξουν τα ...αστήρικτα και έτσι γίνονται καταπληκτικοί διάλογοι και αντίλογοι. Τα παιδιά επίσης έχουν έναν μοναδικό τρόπο να ξεχωρίζουν αμέσως τις ...αερολογίες και μάλιστα βλέπουν / καταλαβαίνουν πράγματα που εμένα μου διαφεύγουν!
Πέρα από τον κύριο seismic έχουμε κάνει ολόκληρη ...διατριβή με έναν άλλο εθνοσωτήρα ( τον οποίο στηρίζει ο κύριος seismic ) για την #δεν_είναι_αεικίνητο_αλλά_με_350mW_παράγει_700W υδρογονο-απάτη!
Γιατί να σκάσω όταν έχω τόσο υλικό να συζητώ με τους μαθητές μου; Προφανώς καταλαβαίνεις ότι το ...επιδιώκω αυτό! ;-)
Δεν το χα σκεφτει ετσι!
Πολυ σωστη σκεψη ως παραδειγμα τσαρλατανισμου προς τους μαθητες.

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 16 Μάιος 2019, 13:51

Ασέβαστος έγραψε:
16 Μάιος 2019, 09:41
επισης, μηπως εισαι απο το βολο; ειχα ενα γνωστο που εγραφε καπου με αυτο το ψευδωνυμο...
Όχι δεν είμαι από τον Βόλο... Το ψευδώνυμο αυτό είναι αυτό που χρησιμοποίησα για να σχολιάσω έναν υδρογονο-εθνοσωτήρα! Γιατί όσα έλεγε και έκανε ήταν "άρες μάρες κουκουνάρες"!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 16:06

Τώρα θα παίξω εγώ μπάλα. Κύριε AreSMareS όταν μίλησα επιστημονικά δεν με καταλαβαίνατε Μετά όταν κατέβηκα μερικά σκαλιά κάτω για να με καταλάβετε αρχίσατε να κάνετε τον φωστήρα. Και εσύ και οι μηχανικοί του φόρουμ ελάτε στον θείο να τα πούμε τώρα.
Τώρα θα βάζω εγώ τις ερωτήσεις για ένα και μόνο λόγο. Θέλω να ξεβρακώσω την επιστήμη σας. Δέχεστε?
Να δούμε ποιος είναι και ποιος δεν είναι ψευδοεπιστήμονας.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2019, 16:11

Lord Brum έγραψε:
15 Μάιος 2019, 23:30
seismic έγραψε:
15 Μάιος 2019, 22:12
Γνώμη κύριε seismic; Έχει πολύ ...θετική γνώμη κύριε seismic; Απλά κύριε seismic λένε ότι είναι ...εφεύρεση ( δεν το έχει σκεφτεί άλλος δηλαδή ) και μάλιστα νέα εφεύρεση. Αυτό μόνο! Μπορείτε να μας δείξετε - υποδείξετε σε ποιό σημείο ακριβώς είναι η ...γνώμη και η μάλιστα η θετική γνώμη; Επίσης σε ποιό σημείο δείχνει ότι εξετάζεται ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ; Φυσικά αυτό θα μας το ...δείξετε αφού προσπαθήσετε να απαντήσετε στις ερωτήσεις της λίστας από πάνω. Θα σας παρακαλέσω οι απαντήσεις να είναι κι αυτές αριθμημένες με τον αντίστοιχο αριθμό της ερώτησης έτσι για να σας ...καταλάβουμε καλύτερα!
Περιμένω με αγωνία!
Αν δεν ξέρεις τι είναι η γνώμη του pct δεν είμαι εγώ αρμόδιος να σου απαντήσω
Μπορείς όμως να ακούσεις έναν άλλο εδώ. https://www.michanikos.gr/forums/topic/ ... %AC%CF%82/
Πώς και πού αποδεικνύεται ότι ο μηχανισμός δρα μόνο από το κτήριο προς το έδαφος και δεν μεταφέρει ενέργεια από το έδαφος στο κτήριο;
Αυτό αποδεικνύεται ελέγχοντας τις παραμορφώσεις της δομής. Η βλάβη και η παραμόρφωση είναι στενά συνδεδεμένες έννοιες αφού με τον έλεγχο των παραμορφώσεων ελέγχεται και η βλάβη.
Ακολουθήσατε την επιστημονική μέθοδο στα πειράματά σας;
Ναι και δεν με νοιάζει τι σκέπτεστε εσείς γιατί ακούω τους ιδικούς.
Είναι τα πειράματα υπό πραγματική κλίμακα;
Το κατά δύναμη δυνατόν.
Γιατί δεν υπάρχουν προσαρμοσμένα όργανα πουθενά; Πώς μετρήσατε ...επιταχύνσεις και μετατοπίσεις;
Όταν ξέρεις το πλάτος ταλάντωσης και την συχνότητα βρίσκεις εύκολα την επιτάχυνση με μαθηματικούς τύπους που σας έδειξα πριν.
Αφου στα βίντεο που δείχνετε σαν αποδείξεις δεν υπάρχει ο αντισεισμικός μηχανισμός σας πώς και γιατί αποδεικνύουν ότι ο αντισεισμικός μηχανισμός σας λειτουργεί;
Αυτό που θέλω να αποδείξω είναι ότι η κατασκευή πρέπει να ενωθεί με το έδαφος Το μόνο που υπάρχει στο πείραμα από τον μηχανισμό είναι ο τένοντας. Αν είχα τις προδιαγραφές του μηχανισμού θα ήμουν εκατομμυριούχος. Υπάρχει θεωρεία που κανένας δεν τολμά να διαψεύσει επιστημονικά. Υπάρχουν και συγκρίσιμα πειράματα τα οποία σας έδειξα. Αν που πείτε είναι μικρά τα δοκίμια θα σας απαντήσω ότι υπάρχουν μεγάλες και μικρές βίδες και ότι ο σεισμός ήταν πραγματικός και όχι υπό κλίμακα.
Αφού παραδέχεστε ότι η διεθνής πατέντα δεν κατοχυρώνει επιστημονικά την εφεύρεση γιατί μας το αναφέρετε;
Γιατί αν δεν πιστεύεις πραγματικά σε αυτό που κάνεις δεν πληρώνεις 70000 για τα διπλώματα ευρεσιτεχνίας.
Πόσο σίγουρος είστε ότι δεν γνωρίζουμε τίποτα για την ενέργεια;
Αν μου πεις από που προέρχεται η δύναμη που κρατά σε συνοχή τα άτομα και τα κάνει να ταλαντεύονται τότε θα παραδεχθώ ότι ξέρουμε.
ογκώδης επιμονή, κτηνώδης άγνοια, αν και αντιστάθηκα στον πειρασμό, δεν μπορώ να βλέπω τσαρλατάνους να το παίζουν ειδικοί.
Λοιπόν έχουμε και λέμε:
1) Οι υπολογισμοί σου είναι της πλάκας.
Το διώροφο κτίριο που κατασκεύασες υπό κλίμακα υπολογιστικά προσομοιώνεται ως δευτεροβάθμιος ταλαντωτής, άρα οι μπούρδες περί ω2 *u πάνε περίπατο, κάθε όροφος έχει δικές του-διαφορετικές μετακινήσεις, επιταχύνσεις και ταχύτητες που σε καμία πε΄ριπτωση δεν υπολογίζονται από το εύρος ταλάντωσης που εισάγεις. Η εξίσωση που πρέπει να επιλύσεις είναι
mXd2u/dx2 + cXdu/dx + kXu= F(t)

μάζα επί επιτάχυνση (δεύτερη παράγωγος της ταχύτητας) + ιξώδης απόσβεση επί ταχύτητα + δυσκαμψία επί μετακίνηση= εισαγόμενη δύναμη
αυτή η εξίσωση ισχύει σε ολόκληρη την κατασκευή και σε κάθε χρονική στιγμή.
Στην πράξη το πρόβλημα απλοποιείται θεωρώντας σημειακές μάζες στο επίπεδο των πλακών και άρα αντί για άπειρους βαθμούς ελευθερίας έχεις 3 βαθμούς ελευθερίας σε κάθε πλάκα,2 μεταφορικούς και έναν στροφικό (θεωρώντας τριδιάστατο πρόβλημα και αγνοώντας την κατακόρυφη μετακίνηση των πλακών). Για διδιάστατο πρόβλημα όπως αυτό που έχεις στο πείραμά σου (ο Θεός να το κάνει) έχεις 1 οριζόντιο βαθμό ελευθερίας ανά πλάκα άρα 2 βαθμούς ελευθερίας για το πρόβλημα.
Ένας λογικός άνθρωπος θα υπολόγιζε τις ιδιοπεριόδους και τις ιδιοσυχνότητες του διβάθμιου ταλαντώτή που έχει και θα ρύθμιζε το έμβολο να δουλεύει στη μεγαλύτερη ιδιοπερίοδο οπότε να πάρει μόνο μία ιδιομορφή στην ταλάντωση με αμελητέα συμμετοχή της δεύτερης ιδιομορφής

2) Ο υπολογισμό σου για ίσες δυνάμεις αδράνειας σε κάθε όροφο είναι εντελώς λανθασμένος, οι δυνάμεις αδράνειας κατανάμεονται βάσει της απόκρισης του συστήματος, συνήθως μπορείς απλοποιημένα για κανονικά κτίρια να θεωρήσεις τριγωνική κατανομή φορτίων καθ ύψος, χωρίς αυτό να είναι και το σωστό.
Σε κάθε περίπτωση το πλάτος της ταλάντωσης του εμβόλου ΔΕΝ ισούται με το πλάτος της ταλάντωσης του κτιρίου σου, καθώς το κτίριό σου ταλαντώνεται επίσης και σε κάθε στιγμή και σε κάθε όροφο οι μετακινήσεις διαφέρουν από αυτές της βάσης του κτιριου, κάτι που φαίνεται και οπτικά.

3)όλα τα παραπάνω και οι υπολογισμοί της πλάκας που έκανες, ισχύουν μόνο στην ελαστική περιοχή. Μόνος σου είπες ότι το πρώτο κτίριο χωρίς τους μαγικούς τένοντες εμφανίζει βλάβες, κάτι που φαίνεται και στο βίντεο. Βλάβες = μείωση δυσκαμψίας=αλλαγή δυναμικών ψαρακτηριστικών της κατασκευής + Κατανάλωση ενέργειας στις πλαστικές αρθρώσεις μέσω διαρροής οπλισμού και ρηγμάτωσης του σκυροδέματος. Εξ ου και χριεάζεται να είναι πλάστιμες οι κατασκευές μας, κάτι που δεν έχεις καταλάβει, για να καταναλώνεται η ενε΄ργεια του σεισμού μέσω ανακυκλιζόμενης πλαστικής παραμόρφωσης και να μειώνονται η ενεργρια που ταλαντώνει την κατασκευή.
Έχεις μπερδέψει την ιδιοσυχνότητα της κατασκευή με την ιδιοσυχνότητα της επιβαλόμενης φόρτισης.

4) όσο για την επική μπούδα ότι όποιος συνδέσει τους κόμβους μιας κατασκευής με το έδαφος θα τον πας στα δικαστήρια....
Πάρε ένα συμβατικό κτίριο με συνδέσμους δυσκαμψίας που ενώνουν τους κόμβους με τη θεμελίωση
Εικόνα

Πάρε και μια με τένοντες που συνδέουν μέρος της κατασκευής με το έδαφος
Εικόνα

5) Έστω και αν σταματήσεις την ταλάντωση του τελευταίου ορόφου του κτιρίου απλά θα ταλαντωθεί σε ανώτερη ιδιομορφή, βάζοντας και την προένταση στα υποστυλώματα έχεις μια ιδανική κατάσταση καταστροφής - μειωμένη πλαστιμότητα λόγω θλίψης από την προένταση και μεγένθυση των φαινομένων δευτέρας τάξη λόγω μεγαλύτερςη θλίψης.

6) Ο φυσικός αν και όχι ειδικός μιας χαρά στα λέει. Αντί να κάνεις μπουρδουπολογισμούς (αλήθεια πως θα διαψεύσεις μια θεωρία αν δέχεσαι ως σωστούς αναλυτικούς υπολογισμούς αντί να συγκρίνεις την θεωρία -αν την ξέρεις- με τα πειραματικά αποτελέσματα) βάζεις από ένα επιταχυνσιόμετρο σε κάθε πλάκα (2 όροφοι+1 βάση) βάζεις ένα LVDT σε κάθε έναν από τους 2 ορόφους και μετράς μετακινήσεις ως συνάρτηση του χρόνου. Τεσπα ο μαστρογιάννης ξέρει το κόβει με το μάτι ότι δουλεύει το σύστημα άρα τι λόγο έχουμε να μετρήσουμε τι μας δίνει το πείραμα. Έτσι κια αλλιώς είχες απόφασίσει μέσα σου ότι δουλεύει ότι και να σου πούμε δεν αλλάζεις γνώμη, σαν αυτούς που πιστεύουν στον ευφυή σχεδιασμό ή στην επίπεδη γη ή στον συριζα
Κύριε σεισμικ θα απαντήσετε σε κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις? Αν τις καταλαβαίνετε βεβαια
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Ορέστης 35

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 16 Μάιος 2019, 16:12

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:06
Τώρα θα παίξω εγώ μπάλα. Κύριε AreSMareS όταν μίλησα επιστημονικά δεν με καταλαβαίνατε Μετά όταν κατέβηκα μερικά σκαλιά κάτω για να με καταλάβετε αρχίσατε να κάνετε τον φωστήρα. Και εσύ και οι μηχανικοί του φόρουμ ελάτε στον θείο να τα πούμε τώρα.
Τώρα θα βάζω εγώ τις ερωτήσεις για ένα και μόνο λόγο. Θέλω να ξεβρακώσω την επιστήμη σας. Δέχεστε?
Να δούμε ποιος είναι και ποιος δεν είναι ψευδοεπιστήμονας.
Κανε ενα πειραμα με τον μηχανισμο εγκατεστημενο να τους τρελανεις!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 16:16

Κύριε σεισμικ θα απαντήσετε σε κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις? Αν τις καταλαβαίνετε βεβαια
Όχι δεν απαντώ Θα απαντήσετε πρώτα για τον σχεδιασμό που κάνετε εσείς και είναι για κλάματα, και μετά θα απαντήσω και για αυτά.
Πρώτα από όλα ας παίξουμε μπάλα με τις δυνάμεις για να δούμε πως τις διαχειρίζεστε εσείς και πως εγώ.
Τα τοιχώματα κατά το λίκνισμα της κατασκευής παραλαμβάνουν ροπές ( Μ ), ορθές δυνάμεις ( Ν ) ( θλιπτικές και εφελκυσμού ), και τέμνουσες ( Q ) Διαφωνεί κανείς?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 16 Μάιος 2019, 16:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Μάιος 2019, 16:18

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:06
Τώρα θα παίξω εγώ μπάλα. Κύριε AreSMareS όταν μίλησα επιστημονικά δεν με καταλαβαίνατε Μετά όταν κατέβηκα μερικά σκαλιά κάτω για να με καταλάβετε αρχίσατε να κάνετε τον φωστήρα. Και εσύ και οι μηχανικοί του φόρουμ ελάτε στον θείο να τα πούμε τώρα.
Τώρα θα βάζω εγώ τις ερωτήσεις για ένα και μόνο λόγο. Θέλω να ξεβρακώσω την επιστήμη σας. Δέχεστε?
Να δούμε ποιος είναι και ποιος δεν είναι ψευδοεπιστήμονας.
Εικόνα
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 16 Μάιος 2019, 16:19

seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:16
Κύριε σεισμικ θα απαντήσετε σε κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις? Αν τις καταλαβαίνετε βεβαια
Όχι δεν απαντώ Θα απαντήσετε πρώτα για τον σχεδιασμό που κάνετε εσείς και είναι για κλάματα, και μετά θα απαντήσω και για αυτά.
Σου δείχνω τα λαθη σου, αρνείται να τα δεις , όπως θέλεις. Καλώς σε έχουν όλοι στο.δουλεμα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 16 Μάιος 2019, 16:24

Lord Brum έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:19
seismic έγραψε:
16 Μάιος 2019, 16:16
Κύριε σεισμικ θα απαντήσετε σε κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις? Αν τις καταλαβαίνετε βεβαια
Όχι δεν απαντώ Θα απαντήσετε πρώτα για τον σχεδιασμό που κάνετε εσείς και είναι για κλάματα, και μετά θα απαντήσω και για αυτά.
Σου δείχνω τα λαθη σου, αρνείται να τα δεις , όπως θέλεις. Καλώς σε έχουν όλοι στο.δουλεμα
Το ότι εγώ θέλω να σου δείξω τα δικά σου είναι κακό? Εγώ ένας είμαι σαν τον Πολλάκη εσείς πολλοί.
Κανένας δεν απαντάει στα λάθη που σας βρίσκω. Γιατί άραγε?
Πρώτα από όλα ας παίξουμε μπάλα με τις δυνάμεις για να δούμε πως τις διαχειρίζεστε εσείς και πως εγώ.
Τα τοιχώματα κατά το λίκνισμα της κατασκευής παραλαμβάνουν ροπές ( Μ ), ορθές δυνάμεις ( Ν ) ( θλιπτικές και εφελκυσμού ), και τέμνουσες ( Q ) Διαφωνεί κανείς?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών