Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 21 Μάιος 2019, 17:25

Ηρεμήστε κύριοι, δεν υπάρχει λόγος προσωπικών αντιπαραθεσεων.

Seismic, πάρε ιδέες για να καλυτερεύεις την ιδέα σου.

"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 21 Μάιος 2019, 17:30

Daje έγραψε:
21 Μάιος 2019, 17:20
Αν καει και το χαρτι της δικαιοσυνης, το επομενο βημα ειναι μπουκετα-street fight και το μεθεπομενο μετρημα και ζυγισμα ψωλης.
Εικόνα

:smt005:

Edit: Πριν το street fight το μετρημα γιατί μετά δεν μπορεί να δοθεί εγγύηση αντικειμενικότητας της μέτρησης. :o
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DIOMEDESGR την 21 Μάιος 2019, 18:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 21 Μάιος 2019, 17:30

Daje έγραψε:
21 Μάιος 2019, 17:20
Αν καει και το χαρτι της δικαιοσυνης, το επομενο βημα ειναι μπουκετα-street fight και το μεθεπομενο μετρημα και ζυγισμα ψωλης.
:smt005: , Εγω τους ειπα κατι σελίδες πριν με πλάγιο τρόπο μη ταΐζετε το τρόλι αλλα δεν ακουσαν . :lol:

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 17:40

Κύριε seismic:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 1e1373-1-1
Αντιγράφω:
«δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα»: κάθε πληροφορία που αφορά ταυτοποιημένο ή ταυτοποιήσιμο φυσικό πρόσωπο («υποκείμενο των δεδομένων»)· το ταυτοποιήσιμο φυσικό πρόσωπο είναι εκείνο του οποίου η ταυτότητα μπορεί να εξακριβωθεί, άμεσα ή έμμεσα, ιδίως μέσω αναφοράς σε αναγνωριστικό στοιχείο ταυτότητας, όπως όνομα, σε αριθμό ταυτότητας, σε δεδομένα θέσης, σε επιγραμμικό αναγνωριστικό ταυτότητας ή σε έναν ή περισσότερους παράγοντες που προσιδιάζουν στη σωματική, φυσιολογική, γενετική, ψυχολογική, οικονομική, πολιτιστική ή κοινωνική ταυτότητα του εν λόγω φυσικού προσώπου,
https://www.lawspot.gr/nomika-nea/i-pro ... alisis-toy
Αντιγράφω:
Στις ηλεκτρονικές επικοινωνίες, σύμφωνα με τη νομοθεσία, απόρρητα θεωρούνται:

Το περιεχόμενο της επικοινωνίας (περιεχόμενο τηλεφωνικών κλήσεων, ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και γενικά οποιασδήποτε επικοινωνίας φωνής, εικόνας, δεδομένων).
Η ταυτότητα του καλούντος και του καλουμένου.
Η ταυτότητα του αποστολέα και του παραλήπτη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Τα δεδομένα θέσης της τερματικής συσκευής (γεωγραφικός εντοπισμός).
Άρα ότι κι αν έχετε ...υπόψιν σας κύριε seismic είναι προϊόν παράνομης συναλλαγής γιατί ΔΕΝ θα έπρεπε να το γνωρίζετε. Μεταφέρετε λοιπον στον ...υποβολέα σας τα παράπονά μου (προς το παρόν... Αν το συνεχίσετε θα αμυνθώ φυσικά! )!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 18:42

Σε αυτόν τον κύριο δεν απαντάω ας λέει ότι θέλει. Στο κάτω κάτω σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. ( όπως λέει το άσμα )
Θέλω να ξέρω αν θέλετε να κλείσει το θέμα ή αν θέλετε να μείνει ανοικτό.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 18:48

seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 18:42
Σε αυτόν τον κύριο δεν απαντάω ας λέει ότι θέλει. Στο κάτω κάτω σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. ( όπως λέει το άσμα )
Θέλω να ξέρω αν θέλετε να κλείσει το θέμα ή αν θέλετε να μείνει ανοικτό.
Απίστευτος κύριος seismic! Τώρα ...δεν απαντάς;
Απαιτώ απάντηση για το απόρρητο των επικοινωνιών και πώς και γιατί γνωρίζετε το περιεχόμενο ηλεκτρονικής μου αλληλογραφίας!
Απαιτώ απάντηση για την παραβίαση των προσωπικών μου δεδομένων με δημοσιοποίηση του ονόματός μου!
Απαιτώ να ανακαλέσετε κύριε seismic τις απειλές για δικαστήρια! Και να μην αναφέρετε ξανά δημόσια προσωπικά μου δεδομένα ΧΩΡΙΣ την συγκατάθεσή μου!
Οι βρισιές και οι προσβολές δεν με ενοχλούν το έχω ξαναγράψει. Τέτοιες απειλές όμως είναι ...ενοχλητικές ...το λιγότερο.
Πόσο πρέπει να περιμένω κύριε seismic;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 18:56

Ο γνωστός αλαζονικός, υπερφύαλος και απόλυτος γνώστης... seismic.
Φαίνεται ( εκ του αποτελέσματος ) κύριε seismic, ότι μάλλον δεν το έχετε γράψει εσείς αυτό το ...σεντόνι, αλλά και κομμάτια του ολόκληρα δεν τα καταλαβαίνετε καν!
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 21 Μάιος 2019, 18:57

seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 18:42
Σε αυτόν τον κύριο δεν απαντάω ας λέει ότι θέλει. Στο κάτω κάτω σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. ( όπως λέει το άσμα )
Θέλω να ξέρω αν θέλετε να κλείσει το θέμα ή αν θέλετε να μείνει ανοικτό.
Να κλεισει,να κλεισει.
Να φας μονιμο μπαν μπας και ησυχασουμε.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 18:58

AreSMareS έγραψε:
20 Μάιος 2019, 22:38
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 20:36
Δεν μου λέτε ρε παιδιά Αυτό είναι επιστημονικό, εμπεριέχει έρευνα? Φαίνεται ότι το έγραψε ένας αγράμματος? Τι λέτε τώρα Αυτό το άρθρο μου δεν είσαστε σε θέση ούτε να το καταλάβετε και θα με κρίνετε χωρίς καν να μπορείτε να καταλάβετε τι γράφω? Πρέπει να σκίσετε τα πτυχία σας όποτε καταλάβετε τι γράφω.
Ο γνωστός αλαζονικός, υπερφύαλος και απόλυτος γνώστης... seismic.
Φαίνεται ( εκ του αποτελέσματος ) κύριε seismic, ότι μάλλον δεν το έχετε γράψει εσείς αυτό το ...σεντόνι, αλλά και κομμάτια του ολόκληρα δεν τα καταλαβαίνετε καν!
Γράφετε στο νέο ( παλιό ) σεντόνι που κάνατε αντιγραφή - επικόληση για να μας ...θαμπώσετε και να μας ...κατηγορήσετε ότι δεν σας καταλαβαίνουμε:
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 20:36
Έκανα διάφορα πειράματα μικροκλίμακας με δοκίμιο κλίμακας 1 προς 7, μάζας 900kg με οπλισμό διπλό κάνναβο 5Χ5 cm Φ/1,5mm, με υλικό σκυροδέματος σε μικροκλίμακα . Χρησιμοποίησα Άμμο με τσιμέντο αναλογίας 1 μέρος τσιμέντου 6
μέροι άμμου. Πλάτος ταλάντωσης 0,15m Μετατόπιση 0,30m Πλήρη ταλάντωση 0,60m Συχνώτητα 2 Hz Επιτάχυνση σε ( g ) a=( -(2*π*2)^2 * 0,15 ) / 9.81
a=3,14χ2=6,28χ2=12,56X12,56=157,754X0,15=23,6631/9,81=2,41g φυσικού σεισμού. Δύναμη αδράνειας (F) ισόγειο F=m.α 450 Χ 23,663= 10648 Newton ή 10,65 kN.
πρώτος όροφος 450 Χ 23,663= 10648 Newton ή 10,65 kN.
Σύνολο δύναμης F ( Αδράνεια ) 10,65 + 10,65 = 21,3 kN
Ροπή Αδράνειας
Δύναμη Χ Ύψος ^2
Ισόγειο 10,65Χ0,67Χ0,67= 4,8 kN
Πρώτος όροφος 10,65Χ1,35Χ1,35 = 19,4 kN
Σύνολο Ροπή Αδράνειας 4,8+19,4 = 24,2 Kn
Ποιός τα γράφει αυτά;
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 17:15
Δεν καταλαβαίνω πολλά μπορείς να βοηθήσεις? Θα σου πω την αναλογία του τσιμέντου της άμμου του χάλυβα Αυτά μπορώ να στα πω. Με τα μαθηματικά δεν τα πάω καλά. Αυτά μόνο ξέρω.
Χμμμ...
Γράφεις στο νέο ( παλιό ) σεντόνι:
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 20:36
Δηλαδή μέτρησα τις ζημιές στο ίδιο φυσικού μεγέθους σεισμικό δοκίμιο σε δύο φάσεις. Κατ αρχήν όταν αυτό έφερε την ευρεσιτεχνία μου, ... και κατόπιν τις ζημιές που έπαθε χωρίς την ευρεσιτεχνία μου
όταν έχετε παραδεχτεί:
seismic έγραψε:
15 Μάιος 2019, 19:08
Μηχανισμοί πάκτωσης μπορεί να υπάρξουν πολλοί. Δεν εξετάζω στο πείραμα τους μηχανισμούς Εξετάζω την μέθοδο που κατοχύρωσα διεθνώς μαζί με τους μηχανισμούς.
Φυσικά και δεν έχετε κατοχυρώσει καμία απολύτως ...μέθοδο γιατί μας δείχνετε γέφυρα που είναι χτισμένη με την ...μέθοδό σας αλλά όχι με την ...πατέντα για αυτό και δεν τους πάτε στα δικαστήρια. Για να μην ξεχνάμε η ευρεσιτεχνία σας είναι για υδραυλική ράβδο. Τίποτα ...υδραυλικό δεν υπάρχει στα παντελώς άσχετα πειράματα που κάνατε και δείχνετε περιχαρής.
Γράψατε και το ...ψεματάκι:
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 18:24
Εσείς μου λέτε είναι ένας κύβος.
Στέλνω το βίντεο στην NEES την μεγαλύτερη σεισμική βάση στον κόσμο και τους ρωτώ τι γνώμη έχουν για το πείραμα.
Απάντηση. Το πείραμα μιλάει μόνο του.
ο Παναγιώτης Καρύδης τα ίδια λέει.
Ο διευθυντής στην σεισμική βάση στην Αμερική τα ίδια λέει
Εσείς κύβος Τι να πιστέψω?
Πού είναι η απάντηση από την NEES; Ποιός ...διευθυντής ποιάς ...σεισμικής βάσης στην Αμερική είδε ένα σκαπτικό να δονεί έτσι στο άσχετο ένα τυχαίο κύβο και είπε ότι είναι ...εντάξει; Ο κύριος Παναγιώτης Καρύδης είδε αυτά ΑΚΡΙΒΩΣ τα βίντεο και τα επικρότησε σαν ...επιστημονικά σωστά; Υπάρχει το παραμικρό που να αποδεικνύει έστω ένα από τα ( ναι επιμένω) παραπάνω ψεματάκια; Γιατί και η γέφυρα της Εγνατίας μας βγήκε ...λίγο άσχετη. Και το κτήριο στην Ιαπωνία επίσης... Τώρα βάζετε τα "μεγάλα μέσα"; Γιατί δεν μας δείχνετε αυτα τα χαρτιά ( αν υπάρχουν... ) από την NEES και την ...σεισμική βάση; Είναι απόρητα;
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 20:36
Τα αποτελέσματα της σύγκρισης είναι εμφανή προς το τέλος αυτού του βίντεο το οποίο περιλαμβάνει και τα δύο πειράματα δίπλα δίπλα στην οθόνη ώστε να συγκρίνετε τις δύο μεθόδους μαζί προς όλες τις μετρήσεις.
Ναι συγκρίνουμε δυο ...μεθόδους. Ποιές όμως; Πρώτον ένας τυχαία κατασκευασμένος κύβος δονείται πανω σε μεταλική βάση από ένα σκαπτικό. Ο κύβος κάθετε ελεύθερα πάνω στην βάση. Δεύτερο ένας παρόμοιος κύβος είναι βιδωμένος στην ίδια βάση. Τι παρατηρούμε; Το λογικό - λογικότατο συμπερασμα ότι ο πρώτος κύβος αναπηδά στην βάση και με την ελέυθερη πτώση που κάνει δημιουργούνται ρωγμές και καταστροφές. Στον δεύτερο κύβο επειδή είναι βιδωμένος ( με απλές βίδες του εμπορίου, αυτό είναι σημαντικό ) δεν αναπηδά και δεν δημιουργούνται ζημιές. Αυτό ΔΕΝ αποδεικνύει τίποτα απολύτως για την μέθοδο αγκύρωσης κτηρίων με τένοντες που περνάνε ελεύθερα μέσα από τις κολώνες και δένονται στην κορυφή τους ενώ στο άλλο άκρο δένονται σε υδραυλική ράβδο με συγκεκριμένα γεωμετρικά χαρακτηριστικά και συγκεκριμένο τρόπο πάκτωσης σε βάθη γεώτρησης και προέντασης αυτής της ράβδου με διπλάσια ισχύ από αυτήν που καλείται να αντιμετωπίση σε περίπτωση σεισμού! Αυτή είναι η ...ευρεσιτεχνία σας! Τα πειράματα σας είναι για ...κάτι άλλο! Το είπα και θα συνεχίσω να το λέω. Το ότι έχετε στην ευρεσιτεχνία σας την προένταση δεν κάνει αυτόματα οτιδήποτε έχει προένταση αποδεικτικό στοιχείο της ...ευρεσιτεχνία σας!
Θα επαναλάβω ( ξανά... ) αυτό που έχω γράψει αρκετές φορές... τα ...σεντόνια σας μπορεί πράγματι να λένε κάτι, οτιδηπότε. Το ότι είναι όμως ...σεντόνια με πολλές, μεγάλες και δύσκολες λέξεις δεν τα κάνει κι αλήθεια. Είναι μια θεωρία. Τελεία. Ο τρόπος που προσπαθείτε όμως να μας πείσετε ότι αυτά τα ...σεντόνια - θεωρία είναι αλήθεια, είναι αντι-επιστημονικός. Είναι λάθος. Πάλι τελεία. Αυτό αδυνατείτε να το καταλάβετε. Το ζήτημα κύριε seismic είναι αυτό που έλεγε ο Feynman:
Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
Εσείς με αστεία ( το λιγότερο ) πειράματα, με παραδοχή ότι δεν τα πάτε καλά με τα μαθηματικά, με παραδοχή ότι δεν μπορείτε να κάνετε τους μετασχηματισμούς από μικροκλίμακα σε πραγματικά μεγέθη, με παραδοχή ότι η κλίμακα ήταν "...κατα το δυνατόν", δεν αποδεικνύετε τίποτα απολύτως! Άρα και τα σεντόνια - θεωρίες σας είναι απλά ΛΑΘΟΣ. Δεν χρειάζεται να τα διαβάζουμε. Όπως δεν χρειάζεται να τα αποδειξουμε ΕΜΕΙΣ!! ΕΣΕΙΣ τα γράψατε εσείς θα τα αποδείξετε... Δεν τα καταφέρνετε όμως καθόλου καλά!

Υ.Γ.
Ξέρω ότι θα με βρίσεις, θα με προσβάλεις και θα με πεις βαλτό. Έτσι το γράφω για να σε ...προλάβω.

Υ.Γ.
Επειδή έστειλα μήνυμα στον κύριο Καρύδη ρωτόντας για εσάς κύριε seismic, θα θέλατε μέχρι να έρθει η απάντηση να μας πείτε σε ποιόν ( άτομο ) ή σε ποιάν ( υπηρεσία ) δείξατε τα βίντεο στην NEES για να ρωτήσουμε κι εκεί; Γιατί οι ισχυρισμοί σας πλέον έχουν γίνει ...απίθανοι!
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 19:00

Κύριε seismic.
Μια και ...γνωριστήκαμε πλεόν και επώνυμα θα ήθελα να σας δηλώσω δημόσια τα εξής:
Αν δεν ανακαλέσετε εδώ δημόσια τις απειλές για δικαστήρια και δεν ζητήσετε δημόσια συγγνώμη θα αναγκαστώ να εφαρμόσω κάθε νόμιμο δικαίωμα μου που απορέει από το Ελληνικό και ΕυρωπαΪκό δίκαιο που έχει σχέση με το απόρρητο των ηλεκτρονικών επικοινωνιών και το απόρρητο των προσωπικών δεδομένων.
Έχω ανεχθεί βρισιές και προσβολές. Και θα συνέχιζα να τις ανέχομαι γιατί ξέρω πολύ καλά ότι δεν μπορείτε να λειτουργήσετε αλλιώς. Τώρα όμως που το κάνατε προσωπικό το θέμα, χωρίς εγώ να έχω ποτε επιδιώξει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να αναλάβετε και τις ευθύνες σας.
Πρέπει κύριε seismic να διαβάσετε τον Ποινικό Κώδικα. Δεν αποτελεί εξύβριση να πεις τον άλλο αλαζονικό και υπερφύαλο ειδικά όταν αυτοί οι χαρακτηρισμοί είναι βάσιμοι.
Διαβάστε τον Ποινικό Κώδικα.
Επαναλαμβάνω: πόσο πρέπει να περιμένω ακόμη;

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 19:04

https://www.lawspot.gr/nomika-blogs/eya ... -dysfimisi
Κατά το άρθρο 362 ΠΚ, το έγκλημα της δυσφήμισης έχει ως εξής: Οποιος με οποιονδήποτε τρόπο ενώπιον τρίτου ισχυρίζεται ή διαδίδει για κάποιον άλλον γεγονός που μπορεί να βλάψει την τιμή ή την υπόληψή του τιμωρείται με Φυλάκιση μέχρι δύο ετών ή με χρηματική ποινή. Η χρηματική ποινή μπορεί να επιβληθεί και μαζί με την ποινή της Φυλάκισης. Αν το γεγονός του παραπάνω άρθρου είναι αληθινό, η πράξη μένει ατιμώρητη.
Αν είναι το ..γεγονός αληθινό ( αν μπορώ να αποδείξω ότι είστε αλαζονικός και υπερφύαλος ) τότε η πράξη δεν τιμωρείται!!!!
Μην συνεχίζετε κύριε seismic ... Θα το κάνετε χειρότερο! Τόση ώρα προσπαθώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου! Πόσο πρέπει να περιμένω ακόμη;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 19:31

AreSMareS έγραψε:
21 Μάιος 2019, 19:04
https://www.lawspot.gr/nomika-blogs/eya ... -dysfimisi
Κατά το άρθρο 362 ΠΚ, το έγκλημα της δυσφήμισης έχει ως εξής: Οποιος με οποιονδήποτε τρόπο ενώπιον τρίτου ισχυρίζεται ή διαδίδει για κάποιον άλλον γεγονός που μπορεί να βλάψει την τιμή ή την υπόληψή του τιμωρείται με Φυλάκιση μέχρι δύο ετών ή με χρηματική ποινή. Η χρηματική ποινή μπορεί να επιβληθεί και μαζί με την ποινή της Φυλάκισης. Αν το γεγονός του παραπάνω άρθρου είναι αληθινό, η πράξη μένει ατιμώρητη.
Αν είναι το ..γεγονός αληθινό ( αν μπορώ να αποδείξω ότι είστε αλαζονικός και υπερφύαλος ) τότε η πράξη δεν τιμωρείται!!!!
Μην συνεχίζετε κύριε seismic ... Θα το κάνετε χειρότερο! Τόση ώρα προσπαθώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου! Πόσο πρέπει να περιμένω ακόμη;
Πες με όπως θέλεις δεν με νοιάζει. Αυτό που με πείραξε πολύ είναι αυτή η φράση
Φαίνεται ( εκ του αποτελέσματος ) κύριε seismic, ότι μάλλον δεν το έχετε γράψει εσείς αυτό το ...σεντόνι, αλλά και κομμάτια του ολόκληρα δεν τα καταλαβαίνετε καν!
Αυτό το άρθρο είναι δική μου έρευνα και δικό μου άρθρο. Δεν μπορείς να λες ότι δεν το έγραψα εγώ και ότι δεν καταλαβαίνω τι λέει.
Για αυτό θέλω ένα συγνώμη και για τίποτα άλλο.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 19:39

Να ζητήσω συγγνώμη όταν εσείς ο ίδιος παραδέχεστε ότι ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ με τα ...μαθηματικά και έχετε ...κατεβατά ολόκληρα από αυτά; Θέλετε να σας δείξω ΞΑΝΑ πού και πότε τα παραδέχεστε; Όχι μόνο μια φορά αλλά δυο - τρείς; Να ζητήσω συγγνώμη για την άγνοιά σας; Αυτό τώρα είναι αστείο;
Παραδέχεστε ( ή δεν καταλαβαίνετε ότι το κάνετε...) ότι δεν γνωρίζετε τους ...τύπους και έχετε (τουλάχιστον) 6-7 σειρές από αυτούς; Πώς τους γράψατε εσείς; Η αντιγραφή - επικόληση δεν μετρά σαν προσωπική συγγραφή!
Πόσο θα περιμένω κύριε seismic ακόμη για την αποκατάστασή μου;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Μάιος 2019, 19:52

stergiosbik έγραψε:
21 Μάιος 2019, 18:57
seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 18:42
Σε αυτόν τον κύριο δεν απαντάω ας λέει ότι θέλει. Στο κάτω κάτω σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. ( όπως λέει το άσμα )
Θέλω να ξέρω αν θέλετε να κλείσει το θέμα ή αν θέλετε να μείνει ανοικτό.
Να κλεισει,να κλεισει.
Να φας μονιμο μπαν μπας και ησυχασουμε.
να το φας εσυ το μπαν, ακους εκει :lol:

οποιος δεν τ αρεσει να μη μπαινει, οι υποδελοιποι θελουμε να σπασουμε πλακα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 19:53

AreSMareS έγραψε:
21 Μάιος 2019, 19:39
Να ζητήσω συγγνώμη όταν εσείς ο ίδιος παραδέχεστε ότι ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ με τα ...μαθηματικά και έχετε ...κατεβατά ολόκληρα από αυτά; Θέλετε να σας δείξω ΞΑΝΑ πού και πότε τα παραδέχεστε; Όχι μόνο μια φορά αλλά δυο - τρείς; Να ζητήσω συγγνώμη για την άγνοιά σας; Αυτό τώρα είναι αστείο;
Παραδέχεστε ( ή δεν καταλαβαίνετε ότι το κάνετε...) ότι δεν γνωρίζετε τους ...τύπους και έχετε (τουλάχιστον) 6-7 σειρές από αυτούς; Πώς τους γράψατε εσείς; Η αντιγραφή - επικόληση δεν μετρά σαν προσωπική συγγραφή!
Πόσο θα περιμένω κύριε seismic ακόμη για την αποκατάστασή μου;
Οι μετρήσεις αυτές είναι δικές μου είναι απλά μαθηματικά που μας μαθαίνουν στο σχολείο. Δεν είναι μετρήσεις μικροκλίμακας που απαιτούν γνώσεις ανώτατων μαθηματικών
είναι μετρήσεις του πειράματος που έκανα. Δεν τις αντέγραψα τις υπολόγισα βάση των υπαρχόντων μαθηματικών.
Ζήτα μου εσύ συγνώμη και θα ζητήσω και εγώ.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών