Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48035
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Μάιος 2019, 19:57

Καλά ρε, ξεκατινιάζεστε στις Θετικές Επιστήμες και δε λέτε τίποτα?
Γιατί δεν έρχεστε και απ' την Εσωτερική Πολιτική?
Έχουν γίνει όλοι με το 'σεις και με το 'σας "κύριε Πρέσβυ, μας κακομαθαίνετε"
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 20:21

Τα ίδια παντού. Ότι νέο γίνεται το συκοφαντούν https://www.zougla.gr/media/article/ago ... ro-zografo
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5052
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 21 Μάιος 2019, 20:23

Φιλε seismic στο χωριο μου λενε:
It's better to do something that others criticize than do nothing and criticize others.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 20:26

Κάνουμε σπουδές για να μορφωθούμε και μετά καταδικάζουμε τους ερευνητές που προσπαθούν με επιτυχία ή όχι να βρουν κάτι καλύτερο.
Και μόνο για αυτό είμαστε αμόρφωτοι.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 20:27

nick έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:23
Φιλε seismic στο χωριο μου λενε:
It's better to do something that others criticize than do nothing and criticize others.
Πολύ σωστό αυτό φίλε nick! :smt038
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 21 Μάιος 2019, 20:28

seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:21
Τα ίδια παντού. Ότι νέο γίνεται το συκοφαντούν https://www.zougla.gr/media/article/ago ... ro-zografo
Προωθούνται πολύ συγκεκριμένες ατζέντες αυτή είναι η αιτία.
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 20:29

Κύριε seismic
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2019, 17:08
Ναι ρε φίλε το έχω καταλάβει. Η αμαρτία μου είναι ότι δεν ξέρω να υπολογίζω την αλλαγή μάζας από την μικροκλίμακα σε φυσικό μέγεθος, οπότε δεν μπορώ να υπολογίσω και τα υπόλοιπα. Ρωτάω εδώ και 4 χρόνια τους πολιτικούς μηχανικούς και ή δεν ξέρουν ή δεν θέλουν να μου πουν.
και στα ...σεντόνια σας:
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 20:36
Έκανα διάφορα πειράματα μικροκλίμακας με δοκίμιο κλίμακας 1 προς 7, μάζας 900kg με οπλισμό διπλό κάνναβο 5Χ5 cm Φ/1,5mm, με υλικό σκυροδέματος σε μικροκλίμακα . Χρησιμοποίησα Άμμο με τσιμέντο αναλογίας 1 μέρος τσιμέντου 6
μέροι άμμου. Πλάτος ταλάντωσης 0,15m Μετατόπιση 0,30m Πλήρη ταλάντωση 0,60m Συχνώτητα 2 Hz Επιτάχυνση σε ( g ) a=( -(2*π*2)^2 * 0,15 ) / 9.81
a=3,14χ2=6,28χ2=12,56X12,56=157,754X0,15=23,6631/9,81=2,41g φυσικού σεισμού. Δύναμη αδράνειας (F) ισόγειο F=m.α 450 Χ 23,663= 10648 Newton ή 10,65 kN.
πρώτος όροφος 450 Χ 23,663= 10648 Newton ή 10,65 kN.
Σύνολο δύναμης F ( Αδράνεια ) 10,65 + 10,65 = 21,3 kN
Ροπή Αδράνειας
Δύναμη Χ Ύψος ^2
Ισόγειο 10,65Χ0,67Χ0,67= 4,8 kN
Πρώτος όροφος 10,65Χ1,35Χ1,35 = 19,4 kN
Σύνολο Ροπή Αδράνειας 4,8+19,4 = 24,2 Kn
Κύριε seismic
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2019, 17:14
Την σχέση μάζας του πειράματος με την φυσική κατασκευή που προσομοιώνει δεν μπορώ να βρω.
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2019, 23:02
Υπάρχουν μερικοί μαθηματικοί τύποι που υπολογίζουν αυτή την διαφορά μάζας για πειράματα σε μικροκλίμακα τους οποίους εγώ δεν ξέρω.
πώς ακριβώς βγάλατε ...συμπεράσματα σε ...οποιοδήποτε σεντόνι σας; Τα ...σεντόνια σας είναι πρακτικά άχρηστα για τον πραγματικό κόσμο όταν δεν μεταφράζονται σε ...πραγματικές μετρήσεις! Αν πράγματι υπάρχουν αποτελέσματα για πραγματικά μεγέθη τότε εσείς παραδεχτήκατε ότι δεν τα ...ξέρετε, πώς τα γράψατε; Αυτό που δεν καταλαβαίνετε εδώ ( και για αυτό έγραψα το: "δεν καταλαβαίνετε μεγάλα κομμάτια από τα σεντόνια" ) είναι ότι οι μετρήσεις σε μικροκλίμακα ΔΕΝ αποδεικνύουν την εφεύρεση σε πραγματικό μέγεθος!
Να ζητήσω συγγνώμη για την άγνοια σας στα μαθηματικά; Όταν ΕΣΕΙΣ την δηλώνετε αυτή την άγνοια; Πάτε μπροστά σε ένα καθρέφτη και ζητήστε συγγνώμη από τον ...εαυτό σας!
Για την διαροή των προσωπικών μου στοιχείων και της απόρητης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας που είχα με άλλο άτομο πότε θα ζητήσετε συγγνώμη;

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 20:34

seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:26
Κάνουμε σπουδές για να μορφωθούμε και μετά καταδικάζουμε τους ερευνητές που προσπαθούν με επιτυχία ή όχι να βρουν κάτι καλύτερο.
Και μόνο για αυτό είμαστε αμόρφωτοι.
Όχι κύριε seismic! Εγώ προσωπικά δεν καταδίκασα ποτέ την προσπάθειά σας σαν ερευνητής. Αν δεν είσασταν τόσο απόλυτος θα είχατε προσέξει ότι όχι μόνο μια φορά αλλά τρείς έγραψα ότι ναι κάτι έχετε κάνει... Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν μπορείτε να το αποδείξετε επιστημονικά και όταν δεν μπορείτε να απαντήσετε βρίζετε και προσβάλετε.
Έχει αρχίσει παρεπιπτόντως να εξαντλείται η υπομονή μου... Πόσο να περιμένω ακόμη;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 20:38

AreSMareS έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:29
Κύριε seismic
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2019, 17:08
Ναι ρε φίλε το έχω καταλάβει. Η αμαρτία μου είναι ότι δεν ξέρω να υπολογίζω την αλλαγή μάζας από την μικροκλίμακα σε φυσικό μέγεθος, οπότε δεν μπορώ να υπολογίσω και τα υπόλοιπα. Ρωτάω εδώ και 4 χρόνια τους πολιτικούς μηχανικούς και ή δεν ξέρουν ή δεν θέλουν να μου πουν.
και στα ...σεντόνια σας:
seismic έγραψε:
20 Μάιος 2019, 20:36
Έκανα διάφορα πειράματα μικροκλίμακας με δοκίμιο κλίμακας 1 προς 7, μάζας 900kg με οπλισμό διπλό κάνναβο 5Χ5 cm Φ/1,5mm, με υλικό σκυροδέματος σε μικροκλίμακα . Χρησιμοποίησα Άμμο με τσιμέντο αναλογίας 1 μέρος τσιμέντου 6
μέροι άμμου. Πλάτος ταλάντωσης 0,15m Μετατόπιση 0,30m Πλήρη ταλάντωση 0,60m Συχνώτητα 2 Hz Επιτάχυνση σε ( g ) a=( -(2*π*2)^2 * 0,15 ) / 9.81
a=3,14χ2=6,28χ2=12,56X12,56=157,754X0,15=23,6631/9,81=2,41g φυσικού σεισμού. Δύναμη αδράνειας (F) ισόγειο F=m.α 450 Χ 23,663= 10648 Newton ή 10,65 kN.
πρώτος όροφος 450 Χ 23,663= 10648 Newton ή 10,65 kN.
Σύνολο δύναμης F ( Αδράνεια ) 10,65 + 10,65 = 21,3 kN
Ροπή Αδράνειας
Δύναμη Χ Ύψος ^2
Ισόγειο 10,65Χ0,67Χ0,67= 4,8 kN
Πρώτος όροφος 10,65Χ1,35Χ1,35 = 19,4 kN
Σύνολο Ροπή Αδράνειας 4,8+19,4 = 24,2 Kn
Κύριε seismic
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2019, 17:14
Την σχέση μάζας του πειράματος με την φυσική κατασκευή που προσομοιώνει δεν μπορώ να βρω.
seismic έγραψε:
18 Μάιος 2019, 23:02
Υπάρχουν μερικοί μαθηματικοί τύποι που υπολογίζουν αυτή την διαφορά μάζας για πειράματα σε μικροκλίμακα τους οποίους εγώ δεν ξέρω.
πώς ακριβώς βγάλατε ...συμπεράσματα σε ...οποιοδήποτε σεντόνι σας; Τα ...σεντόνια σας είναι πρακτικά άχρηστα για τον πραγματικό κόσμο όταν δεν μεταφράζονται σε ...πραγματικές μετρήσεις! Αν πράγματι υπάρχουν αποτελέσματα για πραγματικά μεγέθη τότε εσείς παραδεχτήκατε ότι δεν τα ...ξέρετε, πώς τα γράψατε; Αυτό που δεν καταλαβαίνετε εδώ ( και για αυτό έγραψα το: "δεν καταλαβαίνετε μεγάλα κομμάτια από τα σεντόνια" ) είναι ότι οι μετρήσεις σε μικροκλίμακα ΔΕΝ αποδεικνύουν την εφεύρεση σε πραγματικό μέγεθος!
Να ζητήσω συγγνώμη για την άγνοια σας στα μαθηματικά; Όταν ΕΣΕΙΣ την δηλώνετε αυτή την άγνοια; Πάτε μπροστά σε ένα καθρέφτη και ζητήστε συγγνώμη από τον ...εαυτό σας!
Για την διαροή των προσωπικών μου στοιχείων και της απόρητης ηλεκτρονικής αλληλογραφίας που είχα με άλλο άτομο πότε θα ζητήσετε συγγνώμη;
Αυτά τα λες εσύ. Αν δεν ζητήσεις συγνώμη θα φας αγωγή. Έχω διεθνή πατέντα και δεν μπορείς να συκοφαντείς την πατέντα μου και εμένα.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 21 Μάιος 2019, 20:42

«Μεχρι να λιωσει ο ηλιος»
Εικόνα
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 20:52

seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38
Αυτά τα λες εσύ. Αν δεν ζητήσεις συγνώμη θα φας αγωγή. Έχω διεθνή πατέντα και δεν μπορείς να συκοφαντείς την πατέντα μου και εμένα.
Ώπα! Μισό λεπτό κύριε seismic! Ας το πάμε ...ανάποδα το θέμα!
Ποινικός Κώδικας για τη δυσφήμιση:
Δεν αποτελούν άδικη πράξη: α) οι δυσμενείς κρίσεις για επιστημονικές, καλλιτεχνικές ή επαγγελματικές εργασίες β) οι δυσμενείς εκφράσεις που περιέχονται σε έγγραφο δημόσιας αρχής για αντικείμενα που ανάγονται στον κύκλο της υπηρεσίας της, καθώς και γ) οι εκδηλώσεις που γίνονται για την εκτέλεση νόμιμων καθηκόντων, την άσκηση νόμιμης εξουσίας ή για την διαφύλαξη (προστασία) δικαιώματος ή από άλλο δικαιολογημένο ενδιαφέρον ή δ) σε ανάλογες περιπτώσεις.
Αφήστε λοιπόν την ...διεθνή πατέντα εκεί που είναι μια χαρά είναι!
seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38
Αυτά τα λες εσύ. Αν δεν ζητήσεις συγνώμη θα φας αγωγή.
Εγώ; Μα παραθέτω τα ΔΙΚΑ ΣΑΣ λεγόμενα! Σας ...ανάγκασα να τα γράψετε; Μήπως ...τηλεπαθητικά; Να ζητήσω συγγνώμη τώρα για αυτά ...που γράψατε εσείς; Πόσο τρελό μπορεί να είναι αυτό τώρα;
Σαν πολύ φόρα δεν πήρατε με τις ...αγωγές; Σας παρακάλεσα να διαβάσετε τον ποινικό κώδικα και το μόνο που κάνετε είναι να ...ψάχνεστε να με απειλήσετε με αγωγή! Ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνετε λέει η παροιμία...
Άραγε κύριε seismic μπορείς να καταλάβεις γιατί ΔΕΝ είναι δυσφήμιση η αρνητική κρίση για μια επιστημονική εργασία; Γιατί με το πρόσχημα ότι ...συκοφαντώ την δικιά σου επιστημονική εργασία θα έπρεπε όλες οι αντισεισμικές έρευνες να σταματήσουν εκεί! Μελλοντική έρευνα; Όχι βέβαια συκοφαντεί την τάδε τωρινή...
Να μην ξεχνάμε ότι η ...διεθνής πατέντα που έχετε είναι για υδραυλική ράβδο με συγκεκριμένα γεωμετρικά χαρακτηριστικά και πάκτωση με προένταση σε βάθη γεώτρησης. ...Συκοφάντησα ποτέ εγώ κάτι τέτοιο; Εσείς ο ίδιος δεν παραδεχτήκατε ότι δεν υπάρχει αυτός ο μηχανισμός στα πειράματα;
Να το ξανα-γράψω αλλά αλλιώς τώρα: Μόνος σας βγάλατε τα μάτια σας. Εγώ απλώς επισημαίνω τις ...τρίπλες σας.
Πότε θα ζητήσετε συγγνώμη για την διαροή προσωπικών μου στοιχείων και παραβίαση του απορρητού ηλεκτρονικών επικοινωνιών;

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 21 Μάιος 2019, 20:54

Εργαλεία θέματος->Διακοπή συνδρομής->κλικ.

Ουφ... θα ξαλαφρώσουν λίγο οι ενημερώσεις, μετάνιωσα που μπήκα να ποστάρω εκείνη τη βλακεία που είπα.


seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 21 Μάιος 2019, 21:03

AreSMareS έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:52
seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38
Αυτά τα λες εσύ. Αν δεν ζητήσεις συγνώμη θα φας αγωγή. Έχω διεθνή πατέντα και δεν μπορείς να συκοφαντείς την πατέντα μου και εμένα.
Ώπα! Μισό λεπτό κύριε seismic! Ας το πάμε ...ανάποδα το θέμα!
Ποινικός Κώδικας για τη δυσφήμιση:
Δεν αποτελούν άδικη πράξη: α) οι δυσμενείς κρίσεις για επιστημονικές, καλλιτεχνικές ή επαγγελματικές εργασίες β) οι δυσμενείς εκφράσεις που περιέχονται σε έγγραφο δημόσιας αρχής για αντικείμενα που ανάγονται στον κύκλο της υπηρεσίας της, καθώς και γ) οι εκδηλώσεις που γίνονται για την εκτέλεση νόμιμων καθηκόντων, την άσκηση νόμιμης εξουσίας ή για την διαφύλαξη (προστασία) δικαιώματος ή από άλλο δικαιολογημένο ενδιαφέρον ή δ) σε ανάλογες περιπτώσεις.
Αφήστε λοιπόν την ...διεθνή πατέντα εκεί που είναι μια χαρά είναι!
seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 20:38
Αυτά τα λες εσύ. Αν δεν ζητήσεις συγνώμη θα φας αγωγή.
Εγώ; Μα παραθέτω τα ΔΙΚΑ ΣΑΣ λεγόμενα! Σας ...ανάγκασα να τα γράψετε; Μήπως ...τηλεπαθητικά; Να ζητήσω συγγνώμη τώρα για αυτά ...που γράψατε εσείς; Πόσο τρελό μπορεί να είναι αυτό τώρα;
Σαν πολύ φόρα δεν πήρατε με τις ...αγωγές; Σας παρακάλεσα να διαβάσετε τον ποινικό κώδικα και το μόνο που κάνετε είναι να ...ψάχνεστε να με απειλήσετε με αγωγή! Ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνετε λέει η παροιμία...
Άραγε κύριε seismic μπορείς να καταλάβεις γιατί ΔΕΝ είναι δυσφήμιση η αρνητική κρίση για μια επιστημονική εργασία; Γιατί με το πρόσχημα ότι ...συκοφαντώ την δικιά σου επιστημονική εργασία θα έπρεπε όλες οι αντισεισμικές έρευνες να σταματήσουν εκεί! Μελλοντική έρευνα; Όχι βέβαια συκοφαντεί την τάδε τωρινή...
Να μην ξεχνάμε ότι η ...διεθνής πατέντα που έχετε είναι για υδραυλική ράβδο με συγκεκριμένα γεωμετρικά χαρακτηριστικά και πάκτωση με προένταση σε βάθη γεώτρησης. ...Συκοφάντησα ποτέ εγώ κάτι τέτοιο; Εσείς ο ίδιος δεν παραδεχτήκατε ότι δεν υπάρχει αυτός ο μηχανισμός στα πειράματα;
Να το ξανα-γράψω αλλά αλλιώς τώρα: Μόνος σας βγάλατε τα μάτια σας. Εγώ απλώς επισημαίνω τις ...τρίπλες σας.
Πότε θα ζητήσετε συγγνώμη για την διαροή προσωπικών μου στοιχείων και παραβίαση του απορρητού ηλεκτρονικών επικοινωνιών;
Παρουσίασα ένα άρθρο το οποίο το έχω στείλει για δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό εδώ και 2 μήνες και θα δημοσιευθεί τον Ιούνιο. Είναι κόπος και έρευνα πολλών ετών.
Και βγαίνεις λίγο πολύ και μου λες ότι δεν είναι δικό μου. Δηλαδή δεν κατάλαβα το έκλεψα? Αν αυτό δεν είναι συκοφαντική δυσφήμηση τότε τι είναι?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
DIOMEDESGR
Δημοσιεύσεις: 6665
Εγγραφή: 24 Οκτ 2018, 19:46
Phorum.gr user: DIOMEDESGR

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DIOMEDESGR » 21 Μάιος 2019, 21:05

Kauldron έγραψε:
21 Μάιος 2019, 19:57
Καλά ρε, ξεκατινιάζεστε στις Θετικές Επιστήμες και δε λέτε τίποτα?
Γιατί δεν έρχεστε και απ' την Εσωτερική Πολιτική?
Έχουν γίνει όλοι με το 'σεις και με το 'σας "κύριε Πρέσβυ, μας κακομαθαίνετε"
Εικόνα

:smt038
"Patriotism is the last refuge of a scoundrel." Samuel Johnson, 1775.

AreSMareS
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 00:07
Phorum.gr user: AreSMareS

Re: Οι πολιτικοί μηχανικοί ξέχασαν να βιδώσουν τις κατασκευές στο έδαφος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AreSMareS » 21 Μάιος 2019, 21:10

seismic έγραψε:
21 Μάιος 2019, 21:03
Παρουσίασα ένα άρθρο το οποίο το έχω στείλει για δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό εδώ και 2 μήνες και θα δημοσιευθεί τον Ιούνιο. Είναι κόπος και έρευνα πολλών ετών.
Και βγαίνεις λίγο πολύ και μου λες ότι δεν είναι δικό μου. Δηλαδή δεν κατάλαβα το έκλεψα? Αν αυτό δεν είναι συκοφαντική δυσφήμηση τότε τι είναι?
Προφανώς κύριε seismic ...βαριέστε να διαβάσετε τον ποινικό κώδικα! Πέρα από αυτό αλλιώνετε και τα γραφόμενά μου. Για ...διαβάστε καλύτερα:
AreSMareS έγραψε:
20 Μάιος 2019, 22:38
Ο γνωστός αλαζονικός, υπερφύαλος και απόλυτος γνώστης... seismic.
Φαίνεται ( εκ του αποτελέσματος ) κύριε seismic, ότι μάλλον δεν το έχετε γράψει εσείς αυτό το ...σεντόνι, αλλά και κομμάτια του ολόκληρα δεν τα καταλαβαίνετε καν!
μήπως η λέξη μάλλον κάνει όλη την διαφορά; Θα θέλατε να το πάτε αυτό σε έναν δικηγόρο και να ρωτήσετε αν είναι δυσφήμιση; Δεν θα αναφερθώ καν στην δευτερη πρόταση γιατί μόνος σας έχετε πει ότι δεν τα ...καταλαβαίνετε τα μαθηματικά.
Για την παραβίαση του απορήτου της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας και δημοσιοποίησης προσωπικών μου δεδομένων χωρίς τη σύμφωνη γνώμη μου τι έχετε να πειτε;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών