Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 21 Ιούλ 2019, 13:10

seismic έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 04:26
Λογοκλοπή είναι να αντιγράφεις λέξη προς λέξη αυτά που έχουν γράψει άλλοι
Μπορεί να είναι και το αντίθετο. Δηλαδή λογοκλοπή είναι και να έχουν αντιγράψει οι άλλοι λέξη προς λέξη αυτά που λέω εγώ.
Στην περίπτωσή σου είναι προφανές ποιος έχει αντιγράψει :8)

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 23 Ιούλ 2019, 01:31

Archmage έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 13:10
seismic έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 04:26
Λογοκλοπή είναι να αντιγράφεις λέξη προς λέξη αυτά που έχουν γράψει άλλοι
Μπορεί να είναι και το αντίθετο. Δηλαδή λογοκλοπή είναι και να έχουν αντιγράψει οι άλλοι λέξη προς λέξη αυτά που λέω εγώ.
Στην περίπτωσή σου είναι προφανές ποιος έχει αντιγράψει :8)
Είναι προφανή η ηλιθιότητα που σε πλήττει. Οι άλλοι κλέβουν τους πατέντιάριδες και όχι οι πατέντιάριδες τους άλλους.
Άλλωστε δεν βλέπω εδώ την παρουσία σου για κανένα άλλο λόγο παρά για να μου κάνεις ζημιά και να μου κλέψεις την πατέντα. Είσαι σκουλήκι
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/


seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 23 Ιούλ 2019, 01:35

talaipwros έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 01:33
http://www.esoterica.gr/forums/forum.asp?FORUM_ID=7

Καλα ρε συ, και στο esoterica ;
Αν δεν γράψω στο εσωτέρικα σε ποιο θα γράψω? Στα φόρουμ μηχανικών που με έχουν αποκλείσει?
Αυτά σας δίδαξαν στα πανεπιστήμια? Ελεύθερη διακίνηση στην μαστούρα και φίμωση των ιδεών?
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 23 Ιούλ 2019, 10:33

seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 01:31
Είναι προφανή η ηλιθιότητα που σε πλήττει. Οι άλλοι κλέβουν τους πατέντιάριδες και όχι οι πατέντιάριδες τους άλλους. Άλλωστε δεν βλέπω εδώ την παρουσία σου για κανένα άλλο λόγο παρά για να μου κάνεις ζημιά και να μου κλέψεις την πατέντα. Είσαι σκουλήκι
Μα ναι ρε, εννοείται ότι το σημαντικό είναι να σου κλέψουν την πατέντα! Για αυτό τόσα χρόνια έχουν λυσσάξει όλοι και δεν μπορούν να σου απαντήσουν στα βαρυσήμαντα ερωτήματά σου. Κατέρριψες τον Κανονισμό, ξεβράκωσες τους επιστήμονες, λουφάξανε οι μηχανικοί και οι επενδυτές κάνουν ουρά ποιος θα αγοράσει την πατέντα σου :smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 23 Ιούλ 2019, 12:12

Archmage έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 10:33
seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 01:31
Είναι προφανή η ηλιθιότητα που σε πλήττει. Οι άλλοι κλέβουν τους πατέντιάριδες και όχι οι πατέντιάριδες τους άλλους. Άλλωστε δεν βλέπω εδώ την παρουσία σου για κανένα άλλο λόγο παρά για να μου κάνεις ζημιά και να μου κλέψεις την πατέντα. Είσαι σκουλήκι
Μα ναι ρε, εννοείται ότι το σημαντικό είναι να σου κλέψουν την πατέντα! Για αυτό τόσα χρόνια έχουν λυσσάξει όλοι και δεν μπορούν να σου απαντήσουν στα βαρυσήμαντα ερωτήματά σου. Κατέρριψες τον Κανονισμό, ξεβράκωσες τους επιστήμονες, λουφάξανε οι μηχανικοί και οι επενδυτές κάνουν ουρά ποιος θα αγοράσει την πατέντα σου :smt005:
Θα έπρεπε να είναι έτσι αλλά δεν είναι. Σε αυτό ευθύνεστε εσείς οι επιστήμονες Γίνονται πολλά πίσω από την πλάτη μου και το ξέρω. :xena:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 23 Ιούλ 2019, 12:54

seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 12:12
Γίνονται πολλά πίσω από την πλάτη μου και το ξέρω. :xena:
Τίποτα δε σου ξεφεύγει εσένα! Για αυτό δε θα πάει πουθενά η πατέντα, δεν είναι ότι δε δουλεύει, αλλά ότι σε ζηλεύουν και σε δυσφημούν.

Άτιμη κοινωνία... Μην πάει κάποιος να γίνει σωτήρας της ανθρωπότητας, αμέσως να τον ρίξει στα τάρταρα :a040:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 23 Ιούλ 2019, 14:29

Archmage έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 12:54
seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 12:12
Γίνονται πολλά πίσω από την πλάτη μου και το ξέρω. :xena:
Τίποτα δε σου ξεφεύγει εσένα! Για αυτό δε θα πάει πουθενά η πατέντα, δεν είναι ότι δε δουλεύει, αλλά ότι σε ζηλεύουν και σε δυσφημούν.

Άτιμη κοινωνία... Μην πάει κάποιος να γίνει σωτήρας της ανθρωπότητας, αμέσως να τον ρίξει στα τάρταρα :a040:
Δεν δουλεύει. Και γιατί δεν μου λέτε γιατί δεν δουλεύει? Εγώ λέω συγκεκριμένα τι κάνει και γιατί το κάνει βάση των φυσικών νόμων.
Εσείς λέτε απλά δεν δουλεύει. Αυτό φανερώνει ανικανότητα να τα βάλετε μαζί μου και θέληση να με βλάψετε.
Για τον λόγο αυτό σας θεωρώ υπεύθυνους και για τα παλιά και για τα μελλοντικά κρούσματα των σεισμών και των άλλων φυσικών καταστροφών.
Γιατί θύματα υπήρξαν, υπάρχουν και θα υπάρξουν στο μέλλον.
Γιατί δεν φθάνει που είσαστε ανίκανοι να σχεδιάσετε σωστά, αλλά δεν αφήνετε να το κάνουν και αυτοί που ξέρουν γιατί τους σαμποτάρεται συνεχώς με τα αστήρικτα ψέματά σας. Η κοινωνία δεν είναι άτιμη. Η επιστήμη έχει πουτανέψει.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16833
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Ιούλ 2019, 14:44

seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 01:31
Archmage έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 13:10
seismic έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 04:26
Μπορεί να είναι και το αντίθετο. Δηλαδή λογοκλοπή είναι και να έχουν αντιγράψει οι άλλοι λέξη προς λέξη αυτά που λέω εγώ.
Στην περίπτωσή σου είναι προφανές ποιος έχει αντιγράψει :8)
Είναι προφανή η ηλιθιότητα που σε πλήττει. Οι άλλοι κλέβουν τους πατέντιάριδες και όχι οι πατέντιάριδες τους άλλους.
Άλλωστε δεν βλέπω εδώ την παρουσία σου για κανένα άλλο λόγο παρά για να μου κάνεις ζημιά και να μου κλέψεις την πατέντα. Είσαι σκουλήκι
A στα διαλο.Μου βγηκε ο χυμος απο τη μυτη! :smt005:

- Casper -

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 23 Ιούλ 2019, 16:07

stergiosbik έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 14:44
seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 01:31
Archmage έγραψε:
21 Ιούλ 2019, 13:10

Στην περίπτωσή σου είναι προφανές ποιος έχει αντιγράψει :8)
Είναι προφανή η ηλιθιότητα που σε πλήττει. Οι άλλοι κλέβουν τους πατέντιάριδες και όχι οι πατέντιάριδες τους άλλους.
Άλλωστε δεν βλέπω εδώ την παρουσία σου για κανένα άλλο λόγο παρά για να μου κάνεις ζημιά και να μου κλέψεις την πατέντα. Είσαι σκουλήκι
A στα διαλο.Μου βγηκε ο χυμος απο τη μυτη! :smt005:
Με το είσαι σκουλήκι δεν συγκρατήθηκα ούτε εγώ :smt005:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 23 Ιούλ 2019, 17:21

διαπλοκή και αγραμματοσύνη
Βγήκαν πάλι oι διάφοροι καθηγητάδες περί σεισμών και άρχισαν να λογοφέρνουν μπροστά στα κανάλια, αν πρόκειται για τον κύριο σεισμό και τα υπόλοιπα, όταν δεν μπορούν επιστημονικά να τεκμηριώσουν τίποτα.
Ολα τα ριχτερ δεν ειναι ιδια .Καθε οικοδομημα "αισθανεται" εναν σεισμο με τον δικο του τροπο . Μια ειναι η λυση και λεγεται "Seismic".Το βιδωνουμε γερα στο εδαφος και ας κουναει οσο θελει ο Εγκελαδος. https://www.fire.gr/?p=6335&fbclid=IwAR ... ZXkiHO1AlY
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 23 Ιούλ 2019, 18:30

seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 17:21
διαπλοκή και αγραμματοσύνη
Βγήκαν πάλι oι διάφοροι καθηγητάδες περί σεισμών και άρχισαν να λογοφέρνουν μπροστά στα κανάλια
Για τον Καρύδη μιλάς;

Αυτόν είχαν καλέσει. :lol:

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 23 Ιούλ 2019, 19:23

Archmage έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 18:30
seismic έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 17:21
διαπλοκή και αγραμματοσύνη
Βγήκαν πάλι oι διάφοροι καθηγητάδες περί σεισμών και άρχισαν να λογοφέρνουν μπροστά στα κανάλια
Για τον Καρύδη μιλάς;

Αυτόν είχαν καλέσει. :lol:
Για τους σεισμολόγους λέω Όχι για τον Καρύδη ο οποίος είναι ο πλέον αρμόδιος να σου πει για την στατικότητα του σεισμόπληκτου κτιρίου και όχι για τον σεισμό. Και εγώ ο ποιο κατάλληλος να σας πω πως να αψηφούμε τον σεισμό. :g030:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14507
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 23 Ιούλ 2019, 19:55

Ψιλο-οτ:
Ποιος ειναι κατα τη γνωμη σας ο οικονομικος και ταυτοχρονα ασφαλης τροπος κατασκευης του φεροντα οργανισμου μιας μονοωροφης κατοικιας στις Κυκλαδες?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 23 Ιούλ 2019, 21:03

Daje έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 19:55
Ψιλο-οτ:
Ποιος ειναι κατα τη γνωμη σας ο οικονομικος και ταυτοχρονα ασφαλης τροπος κατασκευης του φεροντα οργανισμου μιας μονοωροφης κατοικιας στις Κυκλαδες?
Οι Κυκλάδες είναι τόπος παραδοσιακός Η παράδοση ταυτίζεται με πέτρινα χονδρά σουβαντισμένα λευκά ντουβάρια
Όμως η πέτρα είναι κοστοβόρα κατασκευή λόγο του ότι αργή να κτισθεί. Το ποιο φθηνό, ασφαλές, μονωτικό, και με όμορφο κυκλαδίτικο αποτέλεσμα είναι το κτίσιμο να γίνει χωρίς κολόνες και με διπλό τσιμεντόλιθο, Τράβες με τάβλα στην οροφή και οπλισμένη πλάκα σκυροδέματος.
Αυτή η δόμηση αντέχει μέχρι και 6 ορόφους. Προστατεύει τα κουφώματα από την βροχή λόγο του μεγάλου πάχους της τοιχοποιίας. Γλιτώνεις τον δύσκολο ξυλότυπο του σκελετού που είναι αχρείαστος για ένα δύο ορόφους . Γλιτώνεις τον δύσκολο σοβά ( τρέχοντα μέτρα.)
Κοστίζει λιγότερο από το κτίσιμο τούβλου και σαν υλικό και σαν εργασία. Έχεις καλύτερη ηχομόνωση υδρομόνωση και θερμομόνωση λόγο του μεγάλου πάχους της τοιχοποιίας. ( 45 εκατοστά πάχος )
Διατηρεί την Κυκλαδική αρχιτεκτονική λόγο του μεγάλου πάχους της τοιχοποιίας.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών