Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14546
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 20 Ιούλ 2019, 14:13

alamo έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 13:56
τότε μισότρελέ απάουρε, γιατι το κατασκεύασες πιο γερό(ακου έκφραση , γερό!)εξ αρχης;
Πιο φλεβωδες ειναι η σωστη εκφραση γιατι το γεμιζει με τενοντες.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

alamo

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 20 Ιούλ 2019, 14:23

ρε συ άρρωστε , δεν υπαρχει λεξη τενοντωδης . ο ψυχακιας ανακαλυψε την προενταση καπου το ογδόντα, και του την εβαρεσε κατακουτελα στο ηδη χαλασμένο του μυαλο την επακουμβησε που λενε τα ναυτακια

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Ιούλ 2019, 14:34

Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:04
seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 13:53
Άκου εδώ Ο λόγος που κάποιος πρέπει να ασχοληθεί είναι ο εξής. Αν έχεις κατασκευάσει κάτι πολύ γερό το οποίο δεν χρειάζεται να είναι τόσο γερό, τότε αφαιρείς μπετά και οπλισμό και ρίχνεις το σημερινό κόστος.
Όχι, ο λόγος που μας πλασάρεις αυτή την ιστορία 10 χρόνια είναι ότι αυξάνεις την αντοχή στο σεισμό.

Ο βασικός μηχανικός που φέρνεις για να στηρίξεις αυτά, ο Καρύδης, είπε ότι τα σπίτια στην Ελλάδα είναι όσο γερά χρειάζεται να είναι και δε χρειάζεται να γίνει κάτι παραπάνω.

Ψάξε σε άλλη χώρα, εδώ δε θα ασχοληθεί κανείς. Ακόμα κι αν δούλευε η πατέντα, είναι λύση σε πρόβλημα που δεν έχουμε.
Το πρόβλημα το έχουν τα προκατασκευασμένα άκαμπτα που δεν τους επιτρέπει η πολεοδομία περισσότερους από δύο ορόφους.
Οπότε σκέφτηκα να δώσω την πατέντα στα προκατασκευασμένα να τα βοηθήσω στο λίκνισμα και να σηκώνουν ουρανοξύστες χωρίς πρόβλημα.
Άντε μετά η συμβατική να ανταγωνιστεί τα προκάτ σε κόστος. :smt005:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Ιούλ 2019, 14:43

seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:34
ο πρόβλημα το έχουν τα προκατασκευασμένα άκαμπτα που δεν τους επιτρέπει η πολεοδομία περισσότερους από δύο ορόφους. Οπότε σκέφτηκα να δώσω την πατέντα στα προκατασκευασμένα να τα βοηθήσω στο λίκνισμα και να σηκώνουν ουρανοξύστες χωρίς πρόβλημα. Άντε μετά η συμβατική να ανταγωνιστεί τα προκάτ σε κόστος.
OK whatever. Ο Καρύδης, αυτός που φέρνεις σε κάθε τρίτο μήνυμά σου, είπε ότι τα σπίτια μας είναι μια χαρά ως έχουν, άρα τέλος οι συζητήσεις για κάποιο απόλυτο αντισεισμικό σύστημα. Δεν το χρειαζόμαστε εδώ στην Ελλάδα όσον αφορά την αντοχή σε σεισμό.

Αυτό που θες να πουλήσεις είναι μια άλλη μέθοδος αντισεισμικής προστασίας που μειώνει το κόστος. Φτιάξε μια σωστή παρουσίαση για το πώς η μέθοδός σου το κάνει αυτό εντός του Κανονισμού και βγες στην αγορά.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Ιούλ 2019, 14:51

Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:43
seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:34
ο πρόβλημα το έχουν τα προκατασκευασμένα άκαμπτα που δεν τους επιτρέπει η πολεοδομία περισσότερους από δύο ορόφους. Οπότε σκέφτηκα να δώσω την πατέντα στα προκατασκευασμένα να τα βοηθήσω στο λίκνισμα και να σηκώνουν ουρανοξύστες χωρίς πρόβλημα. Άντε μετά η συμβατική να ανταγωνιστεί τα προκάτ σε κόστος.
OK whatever. Ο Καρύδης, αυτός που φέρνεις σε κάθε τρίτο μήνυμά σου, είπε ότι τα σπίτια μας είναι μια χαρά ως έχουν, άρα τέλος οι συζητήσεις για κάποιο απόλυτο αντισεισμικό σύστημα. Δεν το χρειαζόμαστε εδώ στην Ελλάδα όσον αφορά την αντοχή σε σεισμό.

Αυτό που θες να πουλήσεις είναι μια άλλη μέθοδος αντισεισμικής προστασίας που μειώνει το κόστος. Φτιάξε μια σωστή παρουσίαση για το πώς η μέθοδός σου το κάνει αυτό εντός του Κανονισμού και βγες στην αγορά.
Σωστός!
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Ιούλ 2019, 16:56

seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:51
Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:43
Αυτό που θες να πουλήσεις είναι μια άλλη μέθοδος αντισεισμικής προστασίας που μειώνει το κόστος. Φτιάξε μια σωστή παρουσίαση για το πώς η μέθοδός σου το κάνει αυτό εντός του Κανονισμού και βγες στην αγορά.
Σωστός!
Αν πραγματικά πιστεύεις κάτι τέτοιο, πες στον Καρύδη να φτιάξετε μια παρουσίαση όπως πρέπει να είναι.

Οι δημοσιεύσεις-σκουπίδια και τα άσχετα σεντόνια στο νετ (που ο καθένας μπορεί να δει ότι τα αντιγράφεις με τα ίδια λάθη από το 2010) μόνο δυσφήμιση σου κάνουν. Τόσα χρόνια δεν πέτυχες τίποτα με αυτά.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Ιούλ 2019, 17:20

Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 16:56
seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:51
Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:43
Αυτό που θες να πουλήσεις είναι μια άλλη μέθοδος αντισεισμικής προστασίας που μειώνει το κόστος. Φτιάξε μια σωστή παρουσίαση για το πώς η μέθοδός σου το κάνει αυτό εντός του Κανονισμού και βγες στην αγορά.
Σωστός!
Αν πραγματικά πιστεύεις κάτι τέτοιο, πες στον Καρύδη να φτιάξετε μια παρουσίαση όπως πρέπει να είναι.

Οι δημοσιεύσεις-σκουπίδια και τα άσχετα σεντόνια στο νετ (που ο καθένας μπορεί να δει ότι τα αντιγράφεις με τα ίδια λάθη από το 2010) μόνο δυσφήμιση σου κάνουν. Τόσα χρόνια δεν πέτυχες τίποτα με αυτά.
Κοντά είμαι να πετύχω. Δεν είναι σκουπίδια αυτά που γράφω. Ο Καρύδης έχει κάνει τα δικά του και δεν μπορώ να δημοσιεύσω ακόμα εργασίες. Όταν γίνει η πειραματική έρευνα πάνω στο έδαφος θα υπάρξουν ανακοινώσεις.
Ο καθένας μπορεί να βλέπει όπως θέλει αυτά που αντιγράφω αλλά είναι δική μου διεθνή πατέντα. Το θέμα δεν είναι πως τα βλέπει ο καθένας ή εγώ. Το θέμα είναι τι θα δείξει το τελικό πειραματικό αποτέλεσμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 20 Ιούλ 2019, 17:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

alamo

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 20 Ιούλ 2019, 17:24

seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 17:20
Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 16:56
seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 14:51
Σωστός!
Αν πραγματικά πιστεύεις κάτι τέτοιο, πες στον Καρύδη να φτιάξετε μια παρουσίαση όπως πρέπει να είναι.

Οι δημοσιεύσεις-σκουπίδια και τα άσχετα σεντόνια στο νετ (που ο καθένας μπορεί να δει ότι τα αντιγράφεις με τα ίδια λάθη από το 2010) μόνο δυσφήμιση σου κάνουν. Τόσα χρόνια δεν πέτυχες τίποτα με αυτά.
Κοντά είμαι να πετύχω. Δεν είναι σκουπίδια αυτά που γράφω. Ο Καρύδης έχει κάνει τα δικά του και δεν μπορώ να δημοσιεύσω ακόμα εργασίες. Όταν γίνει η πειραματική έρευνα πάνω στο έδαφος θα υπάρξουν ανακοινώσεις.
μεχρι τοτε του μουνιου σου το χαβα, αχθος αρουρη

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Ιούλ 2019, 17:26

alamo έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 17:24
seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 17:20
Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 16:56

Αν πραγματικά πιστεύεις κάτι τέτοιο, πες στον Καρύδη να φτιάξετε μια παρουσίαση όπως πρέπει να είναι.

Οι δημοσιεύσεις-σκουπίδια και τα άσχετα σεντόνια στο νετ (που ο καθένας μπορεί να δει ότι τα αντιγράφεις με τα ίδια λάθη από το 2010) μόνο δυσφήμιση σου κάνουν. Τόσα χρόνια δεν πέτυχες τίποτα με αυτά.
Κοντά είμαι να πετύχω. Δεν είναι σκουπίδια αυτά που γράφω. Ο Καρύδης έχει κάνει τα δικά του και δεν μπορώ να δημοσιεύσω ακόμα εργασίες. Όταν γίνει η πειραματική έρευνα πάνω στο έδαφος θα υπάρξουν ανακοινώσεις.
μεχρι τοτε του μουνιου σου το χαβα, αχθος αρουρη
μαύραμου,νιάμου,νιατα και πουτσαλακωθήκατε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος seismic την 20 Ιούλ 2019, 17:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Ιούλ 2019, 17:30

seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 17:20
Κοντά είμαι να πετύχω. Δεν είναι σκουπίδια αυτά που γράφω. Ο Καρύδης έχει κάνει τα δικά του και δεν μπορώ να δημοσιεύσω ακόμα εργασίες. Όταν γίνει η πειραματική έρευνα πάνω στο έδαφος θα υπάρξουν ανακοινώσεις.
Τα ίδια γράφεις εδώ και χρόνια, «κοντά είμαι αλλά δεν μπορώ ακόμα». Ποια δικά του κάνει ο Καρύδης; Πόσα χρόνια θέλει πια να τα κάνει; Γιατί αντιγράφεις τα ίδια που έλεγες από το 2010;

Το αν είναι σκουπίδια ή όχι το δείχνει η πραγματικότητα. Δεν έχεις πείσει κανέναν, ούτε τους δικούς σου. Η «δημοσίευση» έχει φυσικά μηδέν αναφορές και δεν πρόκειται να πάρει ποτέ καμία (το λόγο δεν μπορείς να τον καταλάβεις αλλά δεν πειράζει). Τα σεντόνια σου έχουν τα ίδια λάθη, ορθογραφικά κλπ. και περιέχουν άφθονη λογοκλοπή. Τα βίντεο είναι πενταετίας και βάλε.

Απλά σου εξηγώ ότι αυτά που κάνεις όχι μόνο δε σε βοηθάνε, αλλά σε εμποδίζουν.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Ιούλ 2019, 17:39

Archmage έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 17:30
seismic έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 17:20
Κοντά είμαι να πετύχω. Δεν είναι σκουπίδια αυτά που γράφω. Ο Καρύδης έχει κάνει τα δικά του και δεν μπορώ να δημοσιεύσω ακόμα εργασίες. Όταν γίνει η πειραματική έρευνα πάνω στο έδαφος θα υπάρξουν ανακοινώσεις.
Τα ίδια γράφεις εδώ και χρόνια, «κοντά είμαι αλλά δεν μπορώ ακόμα». Ποια δικά του κάνει ο Καρύδης; Πόσα χρόνια θέλει πια να τα κάνει; Γιατί αντιγράφεις τα ίδια που έλεγες από το 2010;

Το αν είναι σκουπίδια ή όχι το δείχνει η πραγματικότητα. Δεν έχεις πείσει κανέναν, ούτε τους δικούς σου. Η «δημοσίευση» έχει φυσικά μηδέν αναφορές και δεν πρόκειται να πάρει ποτέ καμία (το λόγο δεν μπορείς να τον καταλάβεις αλλά δεν πειράζει). Τα σεντόνια σου έχουν τα ίδια λάθη, ορθογραφικά κλπ. και περιέχουν άφθονη λογοκλοπή. Τα βίντεο είναι πενταετίας και βάλε.

Απλά σου εξηγώ ότι αυτά που κάνεις όχι μόνο δε σε βοηθάνε, αλλά σε εμποδίζουν.
Αυτό που δεν ξέρεις είναι ότι έχω μεγάλους συνεργάτες του μάρκετινγκ και αν δεν μπορέσουν να κάνουν αυτοί κάτι δεν ξέρω.
Η όλη κατάσταση αργεί γιατί το κράτος με αφήνει μόνο μου να βγάλω το φίδι από την τρύπα. Πολλά χρήματα κάνει η έρευνα. Το αν είναι σκουπίδια αυτά που λέω ή αν είναι τα δικά σας θα το δείξει η ιστορία. Ένα προϊόν το οποίο αλλάζει παγκόσμια δεδομένα θέλει τουλάχιστον 15 χρόνια για να εξελιχθεί από πανεπιστήμια. Εκεί που το έχω φτάσει μόνος μου νοιώθω ήρωας.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

alamo

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 20 Ιούλ 2019, 17:49

ρε συ γιατί δεν ζητάς από τα Ηνωμένα Έθνη και την Commission , υποστήριξη τι να κλασει το μαρκτινγκ που λέμε στο αγρινιο

alamo

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 20 Ιούλ 2019, 18:34

με λίγα και απλά λόγια για να το νιώσεις ακόμα και εσύ, οι μεκανίκοι ανθίστανται γιατί είσαι μωρός, ηλίθιος , το καταλαβαίνεις; πιο πολύ εξήγηση πεθαίνεις, κοίτα, κάποιοι απλά δεν τα τα καταφέρνουν όσο και να προσπαθούν και ξαναπροσπαθουν, ΑΛΛΑ τουλάχιστον κάπου αλλού είναι κορυφή, εκει μεγάλε ΤΥΠΕ, πιαστο από τα μαλλιά ποτέ δεν είναι αργά

Ορέστης 35

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Ιούλ 2019, 19:27

Ποσα πληρωνεις σε αυτα τα περιοδικα για μια δημοσιευση;

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Ιούλ 2019, 20:23

Ορέστης 35 έγραψε:
20 Ιούλ 2019, 19:27
Ποσα πληρωνεις σε αυτα τα περιοδικα για μια δημοσιευση;
Δεν πληρώνω τίποτα στα Ελληνικά περιοδικά.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών