Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 19 Οκτ 2019, 00:39

seismic έγραψε:
18 Οκτ 2019, 22:13
Αν μπορείτε βρείτε έστω και ένα δικό μου λάθος σε αυτά που λέω στον πάρα πάνω σύνδεσμο.
Ροπή Αδράνειας
Δύναμη Χ Ύψος ^2
Ισόγειο 10,65Χ0,67Χ0,67= 4,8  kN

(όχι πως έχει σημασία βέβαια)

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Οκτ 2019, 06:40

Archmage έγραψε:
19 Οκτ 2019, 00:39
seismic έγραψε:
18 Οκτ 2019, 22:13
Αν μπορείτε βρείτε έστω και ένα δικό μου λάθος σε αυτά που λέω στον πάρα πάνω σύνδεσμο.
Ροπή Αδράνειας
Δύναμη Χ Ύψος ^2
Ισόγειο 10,65Χ0,67Χ0,67= 4,8  kN

(όχι πως έχει σημασία βέβαια)
Φυσικά και έχει σημασία. Δώσε την σωστή λύση ( Αν θες )
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Οκτ 2019, 08:35

seismic έγραψε:
18 Οκτ 2019, 22:13
δένουν τους τρελούς,
οχι ολους.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 19 Οκτ 2019, 14:25

seismic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 06:40
Archmage έγραψε:
19 Οκτ 2019, 00:39
Ροπή Αδράνειας
Δύναμη Χ Ύψος ^2
Ισόγειο 10,65Χ0,67Χ0,67= 4,8  kN
Δώσε την σωστή λύση ( Αν θες )
Έχεις κάνει αμέτρητες τέτοιες συζητήσεις τόσα χρόνια. Απλώς και μόνο ότι δεν καταλαβαίνεις το λάθος στην παραπάνω σχολική πράξη δείχνει σε όλους τη σχέση σου με το αντικείμενο. Σχέση που επιβεβαιώνεται τόσο από τα άλλα λάθη (τι να πρωτοπιάσω) αλλά και από το ότι νομίζεις ότι το κειμένο αυτό είναι «δημοσίευση». Αυτό απαντά στην ερώτηση σου για την «πρόοδο που πρεσβεύει» η εφευρεσή σου: Δεν ανθίσταται κανείς, απλώς δεν ασχολούνται. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα, θα συνεχίσεις να αντιγράφεις τα ίδια σεντόνια και να ρωτάς «πέστε μου πού κάνω λάθος» και μια στα τόσα στο νετ θα σου απαντάνε από βαρεμάρα ή για να σε δουλέψουν.

Αυτά για τη σχολική έκθεση. Διαφωνείς, το ξέρω, αλλά οι μηδέν αναφορές άλλα δείχνουν. Δεν το καταλαβαίνεις, δεν πειράζει.

Προς το παρόν περιμένουμε τα αποτελέσματα με τις ανεμογεννήτριες, όπου θα αντικαταστήσεις είπες όλο το μπετό με την εφεύρεση. Εντός του 19 θα είναι ή σε βάθος δεκαετίας;

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 19 Οκτ 2019, 15:04

Δεν πρόλαβε να αναπτύξει την πατέντα πριν θεμελιωθεί η γέφυρα Ρίο-Αντίρριο.
Δεν έδεσαν τα πέδιλα των βάθρων, με αποτέλεσμα να τα κάνουν τεράστια για να μη ανατραπούν. :D
.
Εικόνα

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Οκτ 2019, 16:21

Archmage έγραψε:
19 Οκτ 2019, 14:25
seismic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 06:40
Archmage έγραψε:
19 Οκτ 2019, 00:39
Ροπή Αδράνειας
Δύναμη Χ Ύψος ^2
Ισόγειο 10,65Χ0,67Χ0,67= 4,8  kN
Δώσε την σωστή λύση ( Αν θες )
Έχεις κάνει αμέτρητες τέτοιες συζητήσεις τόσα χρόνια. Απλώς και μόνο ότι δεν καταλαβαίνεις το λάθος στην παραπάνω σχολική πράξη δείχνει σε όλους τη σχέση σου με το αντικείμενο. Σχέση που επιβεβαιώνεται τόσο από τα άλλα λάθη (τι να πρωτοπιάσω) αλλά και από το ότι νομίζεις ότι το κειμένο αυτό είναι «δημοσίευση». Αυτό απαντά στην ερώτηση σου για την «πρόοδο που πρεσβεύει» η εφευρεσή σου: Δεν ανθίσταται κανείς, απλώς δεν ασχολούνται. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα, θα συνεχίσεις να αντιγράφεις τα ίδια σεντόνια και να ρωτάς «πέστε μου πού κάνω λάθος» και μια στα τόσα στο νετ θα σου απαντάνε από βαρεμάρα ή για να σε δουλέψουν.

Αυτά για τη σχολική έκθεση. Διαφωνείς, το ξέρω, αλλά οι μηδέν αναφορές άλλα δείχνουν. Δεν το καταλαβαίνεις, δεν πειράζει.

Προς το παρόν περιμένουμε τα αποτελέσματα με τις ανεμογεννήτριες, όπου θα αντικαταστήσεις είπες όλο το μπετό με την εφεύρεση. Εντός του 19 θα είναι ή σε βάθος δεκαετίας;
Τα μαθηματικά δεν τα έκανα εγώ. Άλλος τα εφηύρε. Ροπή αδράνειας = Δύναμη Χ Ύψος ^2
Αν θες να γίνεις πιστευτός πες τα δικά σου και απόδειξε εσύ το λάθος μου. Η μαλακία σας είναι ότι πετάτε ένα λάθος χωρίς να το αιτιολογήσετε νομίζοντας ότι μου είναι αρκετό που είσαστε πολιτικοί μηχανικοί. :smt005:
Σιγά μην μου σκίσετε το καλτσόν...
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Οκτ 2019, 16:33

Μηχανικός έγραψε:
19 Οκτ 2019, 15:04
Δεν πρόλαβε να αναπτύξει την πατέντα πριν θεμελιωθεί η γέφυρα Ρίο-Αντίρριο.
Δεν έδεσαν τα πέδιλα των βάθρων, με αποτέλεσμα να τα κάνουν τεράστια για να μη ανατραπούν. :D
.
Εικόνα
Αν αρχίσω να απαριθμώ τα λάθη τους δεν μου φτάνει ένας τόμος.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Οκτ 2019, 16:37

Πολιτικοί μηχανικοί της δεκάρας θα σας κάνω μία απλή ερώτηση.
Το πρώτο πρόβλημα της συνεργασίας - σκυροδέματος και χάλυβα - με τον μηχανισμό της συνάφειας πάνω στην διεπιφάνεια αυτών, δημιουργείται από την υπεραντοχή του χάλυβα, η οποία στρέφει την αστοχία σε διατμητική μορφή, και είναι άκρως ψαθυρή. Για να αντιμετωπιστεί, πρέπει να εξασφαλίσουμε την μη διατμητική αστοχία σκυροδέματος. Πως το κατορθώνετε αυτό?
Μηχανικοί είστε πρέπει να έχετε την λύση.... ή δεν την έχετε?
Αν θέλετε σας ανοίγω τα στραβά σας. Αυτός λέγετε εφευρέτης όχι ο 5χ6=30
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Οκτ 2019, 19:25

seismic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 16:37
Πολιτικοί μηχανικοί της δεκάρας θα σας κάνω μία απλή ερώτηση.
Το πρώτο πρόβλημα της συνεργασίας - σκυροδέματος και χάλυβα - με τον μηχανισμό της συνάφειας πάνω στην διεπιφάνεια αυτών, δημιουργείται από την υπεραντοχή του χάλυβα, η οποία στρέφει την αστοχία σε διατμητική μορφή, και είναι άκρως ψαθυρή. Για να αντιμετωπιστεί, πρέπει να εξασφαλίσουμε την μη διατμητική αστοχία σκυροδέματος. Πως το κατορθώνετε αυτό?
Μηχανικοί είστε πρέπει να έχετε την λύση.... ή δεν την έχετε?
Αν θέλετε σας ανοίγω τα στραβά σας. Αυτός λέγετε εφευρέτης όχι ο 5χ6=30
Και επειδή δεν έχετε την λύση θα σας την πω εγώ.
Εγώ που δεν ξέρω ο ανίδεος.
Πάρτε την πρώτη λύση με τα σημερινά δεδομένα που σχεδιάζεται.
Εν μέρει η μείωση των διατμητικών τάσεων επιτυγχάνεται με αύξηση του σκυροδέματος της επικάλυψης και μείωση της διαμέτρου των ράβδων του οπλισμού. Η αύξηση της οριακής τιμής τους επιτυγχάνεται με αύξηση της αντοχής του σκυροδέματος. Η παρουσία εγκάρσιου οπλισμού δρα ευνοϊκά περιορίζοντας το άνοιγμα των αναπτυσσόμενων ρωγμών. Αυτά που λέω δεν είναι μαθηματικά είναι όμως επιστήμη.
Η καλύτερη λύση...Με την πατέντα μου
Οι διατμητικές τάσεις στην διεπιφάνεια σκυροδέματος - χάλυβα καταργούνται με την κατάργηση του μηχανισμού της συνάφειας που χρησιμοποιείται σήμερα, αντικαθιστώντας αυτόν τον μηχανισμό συνεργασίας με την μέθοδο όπλισης της ευρεσιτεχνίας η οποία περιλαμβάνει οπλισμό άνευ συνάφειας. :c020:
Αυτός είναι ο λόγος που δεν έχω αναφορές στις δημοσιεύσεις μου διότι έχω καταργήσει εντελώς την επιστήμη του σχεδιασμού σας.
Αυτός είναι ο λόγος που με διέγραψαν από τα φόρουμ των μηχανικών....δεν άντεχαν το ξύλο που έτρωγαν από εμένα...
Αυτός είναι ο λόγος που τα διαπλεκόμενα συμφέροντα με τους ( επιστήμονες ) βάλουν εναντίον μου.
Γιατί πίσω από τα ψέματα κρύβεται η αλήθεια.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 19 Οκτ 2019, 20:59

ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΤΟΞΟΥ
Η ελαστική και η άκαμπτη πλευρά του.

Η αντιπαράθεση που υφίσταται μεταξύ εμένα και των πολιτικών μηχανικών θα την παρομοίαζα με ένα τόξο σκοποβολής.
Οι πολιτικοί μηχανικοί θεωρούν ότι το τόξο θα παραλάβει τις μεγαλύτερες εντάσεις πριν σπάσει ο κορμός του, καπτώμενο, όταν του επιβληθούν αυτές οι εντάσεις από την μεριά που σκοπεύει ο τοξοβόλος.
Ενώ εγώ θεωρώ ότι το τόξο έχει μεγαλύτερη αντοχή από την αντίθετη κατεύθυνση η οποία είναι άκαμπτη. :smt005:
Συνδυάστε την πρότασή μου και με πάκτωση στο έδαφος και τα συμπεράσματα δικά σας.Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Οκτ 2019, 02:22

seismic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 16:21
Τα μαθηματικά δεν τα έκανα εγώ. Άλλος τα εφηύρε. Ροπή αδράνειας = Δύναμη Χ Ύψος ^2
Αν θες να γίνεις πιστευτός πες τα δικά σου και απόδειξε εσύ το λάθος μου. Η μαλακία σας είναι ότι πετάτε ένα λάθος χωρίς να το αιτιολογήσετε νομίζοντας ότι μου είναι αρκετό που είσαστε πολιτικοί μηχανικοί. :smt005:
Σιγά μην μου σκίσετε το καλτσόν...
Εντάξει, 100 φορές δεν έχεις καταλάβει, σιγά μην καταλάβεις την 101η.

Περιμένουμε τις ανεμογεννήτριες που δε θα χρειάζονται πλέον τσιμέντο αλλά μόνο την εφεύρεση :smt023

seismic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 20:59
Η αντιπαράθεση που υφίσταται μεταξύ εμένα και των πολιτικών μηχανικών
Ποια αντιπαράθεση; Δεν ασχολείται κανείς μαζί σου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Οκτ 2019, 09:05

Archmage έγραψε:
20 Οκτ 2019, 02:22
seismic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 16:21
Τα μαθηματικά δεν τα έκανα εγώ. Άλλος τα εφηύρε. Ροπή αδράνειας = Δύναμη Χ Ύψος ^2
Αν θες να γίνεις πιστευτός πες τα δικά σου και απόδειξε εσύ το λάθος μου. Η μαλακία σας είναι ότι πετάτε ένα λάθος χωρίς να το αιτιολογήσετε νομίζοντας ότι μου είναι αρκετό που είσαστε πολιτικοί μηχανικοί. :smt005:
Σιγά μην μου σκίσετε το καλτσόν...
Εντάξει, 100 φορές δεν έχεις καταλάβει, σιγά μην καταλάβεις την 101η.

Περιμένουμε τις ανεμογεννήτριες που δε θα χρειάζονται πλέον τσιμέντο αλλά μόνο την εφεύρεση :smt023

seismic έγραψε:
19 Οκτ 2019, 20:59
Η αντιπαράθεση που υφίσταται μεταξύ εμένα και των πολιτικών μηχανικών
Ποια αντιπαράθεση; Δεν ασχολείται κανείς μαζί σου.
Ναι έχεις δίκαιο δεν ασχολούνται σε επίπεδο αντιπαράθεσης αλλά σε επίπεδο μάθησης. Είμαι πια για τους πολιτικούς μηχανικούς ανοικτό πανεπιστήμιο. Εσύ είσαι ένας από τους τελευταίους των μηχανικών που μου τα λένε 100 φορές για να τα καταλάβω αλλά δεν καταλαβαίνω τι μου λες γιατί δεν λες τίποτα :102:
Αυτό που πρέπει να περιμένετε είναι τα πειράματα αντοχής μιας βαθιάς αγκύρωσης η οποία πακτώνει ισχυρά πάνω σε μαλακό έδαφος.
Πόσο ισχυρά θα το δούμε στα πειράματα.
Τώρα αν πάνω σε αυτή την πάκτωση εσείς δεν στηρίξετε τίποτα, ή θελήσετε να δέσετε την κατσίκα σας, ή στηρίξετε ομπρέλες της θάλασσας ή στέγαστρα και θερμοκήπια ή ανεμογεννήτριες, ή κατασκευές για να αντέχουν τον σεισμό, αυτό είναι δικό σας θέμα.
Να ξέρετε ότι το μόνο που θα προσφέρω σε εσάς όταν μου το ζητάτε είναι μια ισχυρή πάκτωση στο έδαφος και θα είμαι ο υπεύθυνος, για τις ανάλογες προδιαγραφές ορθών εντάσεων θλίψης και εφελκυσμού που εσείς θα έχετε υπολογίσει ότι πρέπει να αναλάβουν οι μηχανισμοί. Άντε να σας κάνω αρχικά το πολύ πολύ και την προένταση πάκτωσης. Από το έδαφος και επάνω είσαστε εσείς υπεύθυνοι για τους υπολογισμούς, και για την πάκτωση εδάφους και τους μηχανισμούς θα είμαι εγώ ο υπεύθυνος.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Οκτ 2019, 14:48

seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 09:05
Ναι έχεις δίκαιο δεν ασχολούνται σε επίπεδο αντιπαράθεσης αλλά σε επίπεδο μάθησης. Είμαι πια για τους πολιτικούς μηχανικούς ανοικτό πανεπιστήμιο.
Στον πραγματικό κόσμο για να συμβαίνει αυτό πρέπει να έχεις αναφορές στη «δημοσίευση» που έκανες. Αυτό σημαίνει οι άλλοι μαθαίνουν από σένα. Τόσα χρόνια ουδείς έχει ασχοληθεί και ο πραγματικός λόγος είναι ότι πρόκειται για σχολική έκθεση με πολλά λάθη. Εσύ βέβαια νομίζεις διαφορετικά, οκ δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό.
seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 09:05
δεν καταλαβαίνω τι μου λες γιατί δεν λες τίποτα
Δεν πειράζει, κάνε τις ανεμογεννήτριες και περιμένουμε σπίτια που αντέχουν 100 τζι. Ή 50. Ή 20.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 20 Οκτ 2019, 15:15

Archmage έγραψε:
20 Οκτ 2019, 14:48
seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 09:05
Ναι έχεις δίκαιο δεν ασχολούνται σε επίπεδο αντιπαράθεσης αλλά σε επίπεδο μάθησης. Είμαι πια για τους πολιτικούς μηχανικούς ανοικτό πανεπιστήμιο.
Στον πραγματικό κόσμο για να συμβαίνει αυτό πρέπει να έχεις αναφορές στη «δημοσίευση» που έκανες. Αυτό σημαίνει οι άλλοι μαθαίνουν από σένα. Τόσα χρόνια ουδείς έχει ασχοληθεί και ο πραγματικός λόγος είναι ότι πρόκειται για σχολική έκθεση με πολλά λάθη. Εσύ βέβαια νομίζεις διαφορετικά, οκ δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό.
seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 09:05
δεν καταλαβαίνω τι μου λες γιατί δεν λες τίποτα
Δεν πειράζει, κάνε τις ανεμογεννήτριες και περιμένουμε σπίτια που αντέχουν 100 τζι. Ή 50. Ή 20.
Δεν είναι ανάγκη να περιμένετε Έχετε μπροστά σας τα πειράματα. Τον γράσο καθαρίστε από τα μάτια σας και ξεβουλώστε τα αυτιά σας και κατεβάστε και λίγο το ΄ύψος σας και θα τα δείτε.

Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Archmage
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:41

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Archmage » 20 Οκτ 2019, 15:24

seismic έγραψε:
20 Οκτ 2019, 15:15
Archmage έγραψε:
20 Οκτ 2019, 14:48
περιμένουμε σπίτια που αντέχουν 100 τζι. Ή 50. Ή 20.
Δεν είναι ανάγκη να περιμένετε Έχετε μπροστά σας τα πειράματα
Κατανόηση κειμένου, επίπεδο δημοτικού: «σπίτι» και «πείραμα» είναι διαφορετικές έννοιες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών