Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Παραφυσική, μεταφυσικά, ανεξήγητα φαινόμενα
seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 14:02

stergiosbik έγραψε:
09 Ιουν 2019, 13:43
Eσφιξαν οι ζεστες!
Κανένα πρόβλημα. Οι γεωτρήσεις της πατέντας προσφέρονται για γεωθερμία εξασφαλίζοντας τσάμπα ένα δροσερό περιβάλλον το καλοκαίρι και ένα ζεστό τον χειμώνα! Ακόμα με το νερό που θα βρεθεί θα κάνετε ανέξοδα ντούς θα ποτίζεται τα λαχανικά του κήπου σας εξασφαλίζοντας τα προς το ζην. :003:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

alamo

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 09 Ιουν 2019, 14:58

Βρήκε και την θερμοβαθμίδα ,όσο για την ανάπτυξη των λαχανικών, είσαι ζωντανό παράδειγμα ανάπτυξης.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 16:29

alamo έγραψε:
09 Ιουν 2019, 14:58
Βρήκε και την θερμοβαθμίδα ,όσο για την ανάπτυξη των λαχανικών, είσαι ζωντανό παράδειγμα ανάπτυξης.
Οι εφευρέσεις του μέλλοντος να είναι μια για πολλές χρήσεις :smt038:blm: seismic
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

alamo

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 09 Ιουν 2019, 16:30

Ναι αμε σαν τους ελβετικούς σουγιάδες αν είχανε και ντιλντο

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 16:45

alamo έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:30
Ναι αμε σαν τους ελβετικούς σουγιάδες αν είχανε και ντιλντο
Ρίχνουμε σκελετούς σκυροδέματος, μετά χτίζουμε τούβλα, βάζουμε μέσα μονώσεις, μετά σουβαντίζουμε, μετά τσιμεντοκονίες και σπατουλαρίσματα, τριψίματα, μετά μπογιές.
Ένα υλικό που να τα έχει όλα δεν μπορούν να κάνουν? Το βιδώνουμε και στο έδαφος και τραγουδάτε μετά τον χορό του Ζαλόγγου..
Αυτή θα είναι η επόμενη πατέντα μου. Θα συνδυάσω το αντισεισμικό με ένα προκατασκευασμένο δικής μου έμπνευσης. :p2:
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

alamo

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alamo » 09 Ιουν 2019, 17:01

seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:45
alamo έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:30
Ναι αμε σαν τους ελβετικούς σουγιάδες αν είχανε και ντιλντο
Ρίχνουμε σκελετούς σκυροδέματος, μετά χτίζουμε τούβλα, βάζουμε μέσα μονώσεις, μετά σουβαντίζουμε, μετά τσιμεντοκονίες και σπατουλαρίσματα, τριψίματα, μετά μπογιές.
Ένα υλικό που να τα έχει όλα δεν μπορούν να κάνουν? Το βιδώνουμε και στο έδαφος και τραγουδάτε μετά τον χορό του Ζαλόγγου..
Αυτή θα είναι η επόμενη πατέντα μου. Θα συνδυάσω το αντισεισμικό με ένα προκατασκευασμένο δικής μου έμπνευσης. :p2:
Σε λυπάμαι μισοκακομοιρο, εγώ έχω ένα υλικό για σένα που τα κάνει όλα, και το βρίσκεις τα συστατικά του παντου.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 17:06

alamo έγραψε:
09 Ιουν 2019, 17:01
seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:45
alamo έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:30
Ναι αμε σαν τους ελβετικούς σουγιάδες αν είχανε και ντιλντο
Ρίχνουμε σκελετούς σκυροδέματος, μετά χτίζουμε τούβλα, βάζουμε μέσα μονώσεις, μετά σουβαντίζουμε, μετά τσιμεντοκονίες και σπατουλαρίσματα, τριψίματα, μετά μπογιές.
Ένα υλικό που να τα έχει όλα δεν μπορούν να κάνουν? Το βιδώνουμε και στο έδαφος και τραγουδάτε μετά τον χορό του Ζαλόγγου..
Αυτή θα είναι η επόμενη πατέντα μου. Θα συνδυάσω το αντισεισμικό με ένα προκατασκευασμένο δικής μου έμπνευσης. :p2:
Σε λυπάμαι μισοκακομοιρο, εγώ έχω ένα υλικό για σένα που τα κάνει όλα, και το βρίσκεις τα συστατικά του παντου.
Και εγώ έχω ένα υλικό ,,, αλλά δεν σου το λέω. :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 09 Ιουν 2019, 17:10

seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:45
Ρίχνουμε σκελετούς σκυροδέματος, μετά χτίζουμε τούβλα, βάζουμε μέσα μονώσεις, μετά σουβαντίζουμε, μετά τσιμεντοκονίες και σπατουλαρίσματα, τριψίματα, μετά μπογιές.
Ένα υλικό που να τα έχει όλα δεν μπορούν να κάνουν?
Κάνε όλο το σπίτι (και τους εσωτερικούς τοίχους) από εμφανές σκυρόδεμα χρωματισμένο στην μάζα του.

Μόνο που θα σου στοιχίσει περισσότερα. :D

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 17:15

Μηχανικός έγραψε:
09 Ιουν 2019, 17:10
seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 16:45
Ρίχνουμε σκελετούς σκυροδέματος, μετά χτίζουμε τούβλα, βάζουμε μέσα μονώσεις, μετά σουβαντίζουμε, μετά τσιμεντοκονίες και σπατουλαρίσματα, τριψίματα, μετά μπογιές.
Ένα υλικό που να τα έχει όλα δεν μπορούν να κάνουν?
Κάνε όλο το σπίτι (και τους εσωτερικούς τοίχους) από εμφανές σκυρόδεμα χρωματισμένο στην μάζα του.

Μόνο που θα σου στοιχίσει περισσότερα. :D
Είμαι αντιπρόσωπος στις Κυκλάδες Με 800 ευρώ το τετραγωνικό το κλειδί στο χέρι.
Αν το βιδώσουμε και στο έδαφος άντε κούνα το...
Πόσο στοιχίζει η συμβατική κατοικία τελειωμένη? 1500 μέχρι 3000 ευρώ το τετραγωνικό.
Άντε τραγούδα... :c020:
Η πατέντα μου για να είναι αποτελεσματική χρειάζεται επιμήκη τοιχώματα... δηλαδή προκατασκευασμένα τα οποία λόγο των πάρα πάνω λόγων και διότι είναι βιομηχανοποιημένα είναι 30 με 50% φθηνότερα από την συμβατική κατοικία. Τώρα τους επιτρέπουν μόνο δύο ορόφους. Με την πατέντα μου χτίζεις προκατασκευασμένο ουρανοξύστη με λιγότερα χρήματα και 300 φορές ποιο γερό στον σεισμό. Αυτό τρέμετε και με πολεμάτε :smt005::smt005::smt005:
Οι κολόνες τα τοιχώματα ( τοιχία ) τα δοκάρια και οι πλάκες είναι στοιχεία του φέροντα οργανισμού τα οποία καταπονούνται πρόσθετα στον σεισμό.

Η καταπόνηση που δέχονται εξαρτάται από τέσσερις πέντε βασικούς παράγοντες. α) την επιτάχυνση του εδάφους β) την μάζα σε kg της κατασκευής και γ) το ύψος της μάζας γύρο από την άρθρωση του πέλματος βάσης. δ) Την ιδιοπερίοδο εδάφους κατασκευής, τα μέτρα απόσβεσης της κατασκευής, καθώς και την διάρκεια του σεισμού. Στην περίπτωση που πακτώνουμε με την ευρεσιτεχνία τα ανώτατα άκρα ενός τοιχώματος με το έδαφος έχουμε και έναν άλλο ε) παράγοντα αυτόν της απόστασης που υπάρχει μεταξύ των δύο πακτώσεων. Βασικά ότι υπολογισμοί βγουν από τους πρώτους τρις παράγοντες διαιρούνται δια της αποστάσεων των τενόντων. Αυτό δείχνει ότι η πατέντα δουλεύει πολλαπλασιαστικά σε όφελος της αντοχής της κατασκευής όσο απομακρύνονται οι τένοντες πάκτωσης, δηλαδή όταν αυτοί τοποθετούνται σε επιμήκη τοιχώματα παρά σε κολόνες. Αυτός ήταν και ο λόγος που σχεδίασα το μοντέλο δοκίμιο άκαμπτο με μεγάλα γωνιακά τοιχώματα. Φυσικά και οι μηχανικοί μπορούν να σχεδιάσουν κατά τον ίδιο τρόπο, ή ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ Η ΠΑΤΕΝΤΑ ΣΕ ΠΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ

Το ερώτημα είναι .. γιατί δεν το κάνουν? Γιατί υπάρχουν δύο βασικοί παράγοντες που τους το απαγορεύουν. 1)Πρώτος παράγοντας είναι ότι ένα άκαμπτο επιμήκη τοίχωμα δεν λυγίζει τον κορμό του, οπότε θα λυγίσουν μόνο οι κορμοί των δοκών. Δηλαδή όλη η παραμόρφωση και ένταση θα πάει μόνο πάνω στις διατομές των δοκών και θα σπάσουν εύκολα. Στην περίπτωση των προκατασκευασμένων θα σπάσουν οι κόμβοι πορτών και παραθύρων. 2)Ερώτηση Και γιατί δεν μεγαλώνουν και τους δοκούς? Απάντηση. Γιατί μεγαλώνοντας τους δοκούς και τοποθετώντας αυτούς σε μεγάλο ύψος αυξάνουν και τις εντάσεις, οπότε είναι δώρον άδωρον χωρίς πρακτική σημασία. Αυτοί οι δύο λόγοι είναι που τους αφαιρούν την δυνατότητα να σχεδιάσουν ποιο γερές κατασκευές. Κάτι τους λείπει και αυτό τους έδωσα. Τι τους έδωσα. Τους έδωσα μια δύναμη η οποία δεν έχει μάζα, διότι προέρχεται από μια εξωτερική πηγή αυτή του εδάφους θεμελίωσης, οπότε δεν προσθέτει εντάσεις αδράνειας στην κατασκευή. Ερώτηση. Τι κάνει αυτή η δύναμη? Απάντηση. Αυτή η δύναμη στα ανώτατα άκρα των τοιχωμάτων είναι μια αντισταθμιστική ροπή ευστάθειας έναντι της ροπής ανατροπής του τοιχώματος η οποία είναι η κύρια αιτία για όλες τις άλλες αναπτυσσόμενες εντάσεις που σπάνε δοκούς και πλάκες.

Ας απαντήσει ένας πολιτικός μηχανικός αν μπορεί, γιατί δεν θέλουν αυτή την καινοτομία η οποία αυξάνει πολλαπλασιάζοντας την αντοχή της κατασκευής στον σεισμό. Διότι αν αυξήσεις την αντοχή όλων των τοιχωμάτων στο να δέχονται μεγαλύτερες πλάγιες εντάσεις αδράνειας, έχεις αυξήσει και την αντοχή όλης της κατασκευής προς τις σεισμικές μετατοπίσεις.
Ξέρετε τι σας αποκάλυψα τώρα? Σας έλυσα το πρόβλημα του σεισμού μειώνοντας το κόστος κατασκευής παγκοσμίως για όλα τα έργα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14548
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 09 Ιουν 2019, 19:10

seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 13:41

- Υπερκαυλωμενος καθηγητης = μετεξεταστέος. Δεν έπιασε καν την βάση. Βαθμός 3
- Lord = Καλός μαθητής αλλά όπως κάθε μηχανικός κολλημένος. Βαθμός 7
- alamo = Έχει κτυπήσει μπιέλα Πωρωμένος σε πανεπιστημιακές γνώσεις Βαθμός 6
- Ασεβαστος = Κανένας σεβασμός Πάντως με κάνει και γελάω και για αυτό του δίνω βαθμό 5
- Μηχανικος = Ποτέ μου δεν κατάλαβα τις γυναίκες? Ο σεισμός και οι γυναίκες είναι αστάθμητοι παράγοντες. Βαθμός 6
- Daje = ? / 10 Έχει έρθει στην Ίο και καταλαβαίνει σε μεγάλο βαθμό αυτά που λέω Βαθμός 10 με τόνο!
- Ορεστης35CM = Φιλικός και ξέρει πολλά αν και τα λέει με έναν τρόπο που τα κρύβει. Βαθμός 8
Κινδυνευω να την παθω οπως με την βαθμολογια στους αγωνες καταδυσης οπου απορριπτονται οι 2 ακραιες βαθμολογιες (η χαμηλοτερη και η υψηλοτερη) ως αναξιοπιστες... :-?
Εγω και ο Υπερκαυλωμενος καθηγητης βγαινουμε εκτος παιχνιδιου.
Προβλεπω τελικο Μηχανικος-Ορεστης35CM.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 20:35

Daje έγραψε:
09 Ιουν 2019, 19:10
seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 13:41

- Υπερκαυλωμενος καθηγητης = μετεξεταστέος. Δεν έπιασε καν την βάση. Βαθμός 3
- Lord = Καλός μαθητής αλλά όπως κάθε μηχανικός κολλημένος. Βαθμός 7
- alamo = Έχει κτυπήσει μπιέλα Πωρωμένος σε πανεπιστημιακές γνώσεις Βαθμός 6
- Ασεβαστος = Κανένας σεβασμός Πάντως με κάνει και γελάω και για αυτό του δίνω βαθμό 5
- Μηχανικος = Ποτέ μου δεν κατάλαβα τις γυναίκες? Ο σεισμός και οι γυναίκες είναι αστάθμητοι παράγοντες. Βαθμός 6
- Daje = ? / 10 Έχει έρθει στην Ίο και καταλαβαίνει σε μεγάλο βαθμό αυτά που λέω Βαθμός 10 με τόνο!
- Ορεστης35CM = Φιλικός και ξέρει πολλά αν και τα λέει με έναν τρόπο που τα κρύβει. Βαθμός 8
Κινδυνευω να την παθω οπως με την βαθμολογια στους αγωνες καταδυσης οπου απορριπτονται οι 2 ακραιες βαθμολογιες (η χαμηλοτερη και η υψηλοτερη) ως αναξιοπιστες... :-?
Εγω και ο Υπερκαυλωμενος καθηγητης βγαινουμε εκτος παιχνιδιου.
Προβλεπω τελικο Μηχανικος-Ορεστης35CM.
Ρε φίλε μόνο στις αγκινάρες καθαρίζουνε τα άκρα.. :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 09 Ιουν 2019, 20:51

Του Daje άμα του βρείς καλές γυναίκες στην Ίο, θα φτιάξει σπίτι με την πατέντα σου.
(παράνομο φυσικά, άδεια δεν βγαίνει ούτε αν είναι ο Τσίπρας)

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 22:52

Μηχανικός έγραψε:
09 Ιουν 2019, 20:51
Του Daje άμα του βρείς καλές γυναίκες στην Ίο, θα φτιάξει σπίτι με την πατέντα σου.
(παράνομο φυσικά, άδεια δεν βγαίνει ούτε αν είναι ο Τσίπρας)
Όταν πάει η μελέτη και δεν πάρω άδεια θα πάρουν αγωγή.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 09 Ιουν 2019, 22:59

seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 22:52
Μηχανικός έγραψε:
09 Ιουν 2019, 20:51
Του Daje άμα του βρείς καλές γυναίκες στην Ίο, θα φτιάξει σπίτι με την πατέντα σου.
(παράνομο φυσικά, άδεια δεν βγαίνει ούτε αν είναι ο Τσίπρας)
Όταν πάει η μελέτη και δεν πάρω άδεια θα πάρουν αγωγή.
Θα τους κλασεις!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Γιατί οι μηχανικοί ανθίστανται στην πρόοδο που πρεσβεύει η εφεύρεση μου?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 09 Ιουν 2019, 23:25

stergiosbik έγραψε:
09 Ιουν 2019, 22:59
seismic έγραψε:
09 Ιουν 2019, 22:52
Μηχανικός έγραψε:
09 Ιουν 2019, 20:51
Του Daje άμα του βρείς καλές γυναίκες στην Ίο, θα φτιάξει σπίτι με την πατέντα σου.
(παράνομο φυσικά, άδεια δεν βγαίνει ούτε αν είναι ο Τσίπρας)
Όταν πάει η μελέτη και δεν πάρω άδεια θα πάρουν αγωγή.
Θα τους κλασεις!
Μου αρέσει να ξετρυπώνω ποντικούς.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εναλλακτικές επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών