Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 14:42

Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 26 Φεβ 2021, 14:44

Jimmy81 έγραψε:
26 Φεβ 2021, 12:07
stavmanr έγραψε:
26 Φεβ 2021, 08:58
Jimmy81 έγραψε:
25 Φεβ 2021, 14:50
Εφόσον η σεξουαλικότητα καθορίζεται κυρίως από γενετικούς παράγοντες θα πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος που τα συγκεκριμένα "gay" γονίδια έχουν διατηρηθεί εδώ και χιλιάδες χρόνια στον ανθρώπινο πληθυσμό.
Δεν υπάρχουν "γκέι γονίδια".
Δεν υπάρχουν γενετικοί παράγοντες που σε κάνουν ομοσεξουαλικό.
Δεν τίθεται κανένα ζήτημα "θεωρίας εξέλιξης" ειδικά στο θέμα.
Αν διαβάσεις τις επιστημονικές πηγές που έδωσα στις αρχικές δημοσιεύσεις θα διαπιστώσεις ότι το consensus είναι γενετικοί λόγοι+κάποιοι περιβαλλοντικοί (ο όρος αναφέρεται κυρίως σε βιολογικές διαδικασίες κατά την εγκυμοσύνη).
Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Σχετικά με τα γονίδια αν το ψάξεις περισσότερο θα βρεις επιπλέον πληροφορίες, πιο ειδικές. Π.χ.

https://www.vice.com/en/article/zmym38/ ... a-gay-gene

A research team, led by Alan Sanders at NorthShore University, compared DNA samples from 1,077 homosexual and 1,231 heterosexual men of European descent. Men were classified into groups on the basis of both their sexual identities and Kinsey Scale scores.

Scientists scanned the entire genome for each person and found two genes that appeared to differ based on sexual orientation: one on chromosome 13, and the other on chromosome 14. The gene finding on the 13th chromosome is particularly noteworthy because that gene is expressed in a part of the brain known as the diencephalon—a region scientists previously found to differ in size between men of different sexual orientations.


Παρότι οι έρευνες είναι σε εξέλιξη και χρειάζονται κι άλλα δεδομένα, η έρευνα κινείται προς το σωστό δρόμο. Η σεξουαλικότητα όπως και άλλα ανθρώπινα χαρακτηριστικά επηρεάζεται από διάφορα γονίδια.
Η σεξουαλικότητα γενικώς, ναι. Οι σεξουαλικές προτιμήσεις όχι.
Όσον αφορά την σκοπιά της εξέλιξης από την οποία προσεγγίζω το θέμα, προφανώς αυτή αφορά όσους την έχουν κατανοήσει και την αποδέχονται (δηλαδή όλη η επιστημονική κοινότητα μεταξύ άλλων).

Τέλος, έχεις άλλες πηγές για το τι σε κάνει "ομοσεξουαλικό"; Κι αν ναι ποιες; Ποιους παράγοντες έχεις βρει εσύ;
Σάμπως έχεις βρει γιατί σου αρέσουν τα μανιτάρια, η μουστάρδα, η θέα της Μικρής Άρκτου, το Άξιον Εστί ή η Τζοκόντα;
Γνωρίζεις γιατί σε ελκύουν συγκεκριμένοι τύποι γυναικών;
Γνωρίζεις γιατί ελκύεσαι από τέτοιες αναπόδεικτες θεωρίες, όπως οι παραπάνω που μου παρουσιάζεις;
Τί ακριβώς γνωρίζεις και είπες να το ρίξεις στην ανάλυση της ομοσεξουαλικότητας;

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 14:53

Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Φεβ 2021, 14:55

Ritzeri, έχεις φέρει ό,τι παπαροανάλυση έχεις βρει από κοινωνιολόγους και ψυχολόγους σχετικά με το τι πιστεύουν, αλλά κανένα αληθινό στοιχείο που να τα συσχετίζει.

Μα πόσο γελοίος πρέπει να είναι κάποιος για να θεωρεί ότι η έλλειψη πατέρα στην οικογένεια προκαλεί στο αγόρι να του σηκώνεται όταν βλέπει γυμνές αντρικές πλάτες; Είναι τόσο εξώφθαλμα ηλίθιο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 26 Φεβ 2021, 18:08

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Φεβ 2021, 20:04
.

Αν υπάρχει πούστικο γονίδιο..... :roll:

Τότε θα υπάρχει καί κτηνοβατικό..... :roll:

Καί παιδεραστικό..... :roll:

Προσανατολισμοι γαρ..... :p2:

.

.


Ανεξήγητα φαινόμενα παραμένουν τα παραπάνω..... :roll:


Αραγε το ότι θέλω να χύνω στή μάπα της μιά γυναίκα νά φταίει το dna μου ;;; ... :p2:


Πάντως ο Θεός ... :roll: ..... ή η Φύση μάς έχωσαν πούστικο γονίδιο..... :roll:


Ο Θεός η η Φύση μας εκαναν πουστιά τελικά..... :p2:


.




.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 26 Φεβ 2021, 18:13

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
26 Φεβ 2021, 18:08


Ο Θεός η η Φύση μας εκαναν πουστιά τελικά..... :p2:


.




.
Είναι στα λεγόμενα αδιάβλητα πάθη, που απέκτησε ο άνθρωπος με την παράβαση και την πτώση του απ' τον Παράδεισο.
Αν ψάχνεις κάποιον ένοχο, αυτος είναι περισσότερο η φύση παρά ο Θεός..
:wave:

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 18:30

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:15
hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 13:27


Η απλούστερη εξήγηση για το ότι δεν υπάρχουν γραφήματα, στοιχεία, νούμερα, κτλ για τον ισχυρισμό σου είναι πως ποτέ δεν υπήρξαν γιατί δεν είναι επιστημονικά αληθής ισχυρισμός.
Ναι Ελληγενακο μου, ναι



klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 12:40
Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 11:51


Balsam , Rothblum & Beauchaine 2005
Η μελέτη αφορά το victimization των LGB ατόμων και δεν έχει καμία σχέση με το επιχείρημά σου.
Έλα , εντάξει
Δεν έχει νόημα να ασχολούμαι άλλο μαζί σου.
Προφανώς δεν θα συννεοηθουμε ποτέ.

Για τους υπόλοιπους , οι παρακάτω πίνακες είναι από την έρευνα που δεν έχει καμία σχέση με το επιχείρημαο μου .....
Εικόνα

Εικόνα
Εδώ είναι το σημείο που μας εξηγείς πώς η στατιστική μελέτη που γράφει κιολας ότι δεν έχει πάρει αντιπροσωπευτικό δείγμα, υποστηρίζει το παντελώς γελοίο επιχείρημά σου, ότι δεν υφίσταται γεννητικός παράγοντας στο σεξουαλικό προσανατολισμό.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 19:04

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 18:30

Εδώ είναι το σημείο που μας εξηγείς πώς η στατιστική μελέτη που γράφει κιολας ότι δεν έχει πάρει αντιπροσωπευτικό δείγμα, υποστηρίζει το παντελώς γελοίο επιχείρημά σου, ότι δεν υφίσταται γεννητικός παράγοντας στο σεξουαλικό προσανατολισμό.
Απάντηση

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:13
Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:08


2. Δλδ τα βιασμένα αγοράκια έχουν τις ίδιες πιθανότητες να είναι γκευ με τα υπόλοιπα παιδιά;
Τι μλκιες διαβάζουμε...

2) Ξεκάθαρα. Ξέρεις τι αυξάνει τις πιθανότητες να βγει gay το αγοράκι; Κάθε μεγαλύτερο αρσενικό sibling του. Τεκμηριωμένα.
Θράσος
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Prepon την 26 Φεβ 2021, 19:09, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 19:06

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:10
klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 12:41
Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 12:22


Δώσε μια εξήγηση.

Έστω ότι οι γκευ είναι 5%.

Γιατί τα αγοράκια που θα βιαστούν από άνδρες θα γίνουν όταν μεγαλώσουν γκευ πχ 20%;

Αφού υποτίθεται μόνο το 5% έχει το "γονίδιο"
Μαθηματικά πχώρουμ, όχι μαλακίες.
Όπου 5 βάλε Χ και όπου 20 βάλε Ψ.

Πάλι πρέπει να δικαιολογήσεις γιατί Ψ>Χ

Βρες τώρα κάποια άλλη παπάρια προκειμένου να ΜΗΝ απαντήσεις.
Τι να σου απαντήσω ρε μαλάκα, μας κοροϊδεύειες;
Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:12
klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 12:40

Επίσης γιατί γράφεις αυτή την παπαριά έδώ και μέρες, οι ίδιες οι πηγές σου το μόνο που παρέχουν είναι υποθέσεις, οπότε μήπως ήρθε η ώρα να αναρωτηθείς τι συμβαίνει εδώ πέρα;
Ανοητε, εσύ ο ίδιος έχεις ομολογήσει ότι οι θέσεις που υποστηρίζεις δεν είναι αποδεδειγμένες και παραμένουν υποθέσεις.

Τώρα γιατί χαλιεσαι;
Αυτό είναι πουστια
Μα εμένα δεν με πειράζει καθόλου (δεν έγραφα εγώ , απλώς το επισήμανα για γίνει εμφανές ποιός είναι ο πούστης εν προκειμένω.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 26 Φεβ 2021, 19:09

.


Στά τέστ DNA μπορείς να βρείς αν υπάρχουν πούστικα γονίδια μέσα σου τελικά ;;; ... :roll:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 19:09

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 19:04
klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 18:30

Εδώ είναι το σημείο που μας εξηγείς πώς η στατιστική μελέτη που γράφει κιολας ότι δεν έχει πάρει αντιπροσωπευτικό δείγμα, υποστηρίζει το παντελώς γελοίο επιχείρημά σου, ότι δεν υφίσταται γεννητικός παράγοντας στο σεξουαλικό προσανατολισμό.
Απάντηση


klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:13


2. Δλδ τα βιασμένα αγοράκια έχουν τις ίδιες πιθανότητες να είναι γκευ με τα υπόλοιπα παιδιά;
Τι μλκιες διαβάζουμε...


2) Ξεκάθαρα. Ξέρεις τι αυξάνει τις πιθανότητες να βγει gay το αγοράκι; Κάθε μεγαλύτερο αρσενικό sibling του. Τεκμηριωμένα.
[/quote]

Η μελέτη που συζητάμε σε καμία περίπτωση δεν υποστήριξε κάτι τέτοιο.
As with other nonprobability research, the current study cannotbe said to be representative of all lesbian, gay, bisexual, andheterosexual individuals in the United States.
Αυτό γράφει η μελέτη σου. Καταλαβαίνω ότι δεν έχεις επαφή με στατιστική, οπότε καλό θα είναι να γκουγκλάρεις τι ακριβώς σημαίνει το nonprobability sampling.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 19:13

hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:55
Ritzeri, έχεις φέρει ό,τι παπαροανάλυση έχεις βρει από κοινωνιολόγους και ψυχολόγους σχετικά με το τι πιστεύουν, αλλά κανένα αληθινό στοιχείο που να τα συσχετίζει.

Μα πόσο γελοίος πρέπει να είναι κάποιος για να θεωρεί ότι η έλλειψη πατέρα στην οικογένεια προκαλεί στο αγόρι να του σηκώνεται όταν βλέπει γυμνές αντρικές πλάτες; Είναι τόσο εξώφθαλμα ηλίθιο.

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 11:24


Μαλάκα έχεις κάψει παντελώς φλάτζα τόσα χρόνια. Δηλαδή ό,τι σου φαίνεται εσένα counter-intuitive είναι ψέμματα. Οκ, να ευθυγραμμίσουμε την ερευνητική δουλειά στον κλάδο ώστε να συμβαδίζει με το τι θεωρεί obvious o Χ. Σοβαρέψου επιτέλους.
Jimmy81 έγραψε:
26 Φεβ 2021, 11:44
Με λίγα λόγια τι να μας πουν οι ειδικοί. Αν π.χ. έχετε ένα πρόβλημα που απαιτεί χειρουργική επέμβαση μην πάτε στον ανάλογο ειδικό, αφού έχει τις δικές του "σκοπιμότητες". Να πάτε σε έναν εναλλακτικό κβαντοφιλόσοφο που θα σας συμβουλέψει "πώς με τη σκέψη αλλάζετε την πραγματικότητα" :rofl:
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 19:15

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 19:09

As with other nonprobability research, the current study cannotbe said to be representative of all lesbian, gay, bisexual, andheterosexual individuals in the United States.
Αυτό γράφει η μελέτη σου. Καταλαβαίνω ότι δεν έχεις επαφή με στατιστική, οπότε καλό θα είναι να γκουγκλάρεις τι ακριβώς σημαίνει το nonprobability sampling.
Άσε, μην ξεφτιλιζεσαι άλλο.

Όσοι έχουν μυαλό, έχουν ήδη καταλάβει.

4 έρευνες σου έφερα.

Και το καλύτερο;
Υπάρχει έρευνα του 2010 που επικαλείται τις συγκεκριμένες 4 ότι ακριβώς βλέπουν τη συσχέτιση που έγραψα εγώ .

Με τις υγείες σου

:wave
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 19:19

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 19:15
klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 19:09

As with other nonprobability research, the current study cannotbe said to be representative of all lesbian, gay, bisexual, andheterosexual individuals in the United States.
Αυτό γράφει η μελέτη σου. Καταλαβαίνω ότι δεν έχεις επαφή με στατιστική, οπότε καλό θα είναι να γκουγκλάρεις τι ακριβώς σημαίνει το nonprobability sampling.
Άσε, μην ξεφτιλιζεσαι άλλο.

Όσοι έχουν μυαλό, έχουν ήδη καταλάβει.

4 έρευνες σου έφερα.

Και το καλύτερο;
Υπάρχει έρευνα του 2010 που επικαλείται τις συγκεκριμένες 4 ότι ακριβώς βλέπουν τη συσχέτιση που έγραψα εγώ .

Με τις υγείες σου

:wave
Έλα ρε μπαγάσα υπάρχει και τέτοια έρευνα; Που επικαλείται έρευνα που specifically η ίδια αναφέρει ότι δεν είναι χρήσιμη για να βγάλεις ούτε στατιστικά συμπεράσματα; Μας γάμησες πάλι :smt005:

Ritzeri στο πανεπιστήμιο έκανες ποτέ στατιστική; Καταλαβαίνεις τι συζητάμε εδώ πέρα ή θες να στα λέμε με ζωγραφιές μπας και πιάσεις και τίποτα;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 19:20

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 19:13
hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:55
Ritzeri, έχεις φέρει ό,τι παπαροανάλυση έχεις βρει από κοινωνιολόγους και ψυχολόγους σχετικά με το τι πιστεύουν, αλλά κανένα αληθινό στοιχείο που να τα συσχετίζει.

Μα πόσο γελοίος πρέπει να είναι κάποιος για να θεωρεί ότι η έλλειψη πατέρα στην οικογένεια προκαλεί στο αγόρι να του σηκώνεται όταν βλέπει γυμνές αντρικές πλάτες; Είναι τόσο εξώφθαλμα ηλίθιο.

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 11:24


Μαλάκα έχεις κάψει παντελώς φλάτζα τόσα χρόνια. Δηλαδή ό,τι σου φαίνεται εσένα counter-intuitive είναι ψέμματα. Οκ, να ευθυγραμμίσουμε την ερευνητική δουλειά στον κλάδο ώστε να συμβαδίζει με το τι θεωρεί obvious o Χ. Σοβαρέψου επιτέλους.
Jimmy81 έγραψε:
26 Φεβ 2021, 11:44
Με λίγα λόγια τι να μας πουν οι ειδικοί. Αν π.χ. έχετε ένα πρόβλημα που απαιτεί χειρουργική επέμβαση μην πάτε στον ανάλογο ειδικό, αφού έχει τις δικές του "σκοπιμότητες". Να πάτε σε έναν εναλλακτικό κβαντοφιλόσοφο που θα σας συμβουλέψει "πώς με τη σκέψη αλλάζετε την πραγματικότητα" :rofl:
Testament στο πόσο άνοιξε η σουφρίτσα; Ρε μπας και είσαι και εσύ κρυφή και για αυτό σε καίει να μας πείσεις;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών