Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Φεβ 2021, 23:16

hellegennes έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:03
stavmanr έγραψε:
25 Φεβ 2021, 22:40
Και γενικά, έχει καταντήσει ανοησία η αναγωγή των πάντων στα γονίδια.
Αφού δεν σου αρέσει η βιολογία, γιατί ασχολείσαι μαζί της;
Αν θυμάμαι καλά αυτή η πρόταση ονομάζεται red herring fallacy. Είναι ένα είδος παραλογισμού που προβάλλεται ως επιχείρημα.

Στο θέμα μας, είσαι ικανός να γράψεις ότι έγινες μαρκετάς επειδή είχες το γονίδιο του μαρκετά ...

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Φεβ 2021, 23:22

.
Μπήκε ο παπάρας δημιουργιστής να γαμήσει το νήμα! :011:
.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Φεβ 2021, 23:22

klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:16
Parrot έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:12
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:10
διαβάζω ένα κοινωνιολογικό βιβλίο περί φύλου και κοινωνίας. οι τύποι έχουν φτάσει σε σημείο να λένε πως η βιολογία δεν μπορεί να προσεγγιστεί αντικειμενικά. αναφέρει πως πρώτα "δομούμε" τον κόσμο μέσω της κοινωνικής μας αντίληψης γι'αυτόν και ΥΣΤΕΡΑ τον θεμελιώνουμε (με τον τρόπο που τον έχουμε εκλάβει) στη βιολογία. δηλαδή η βιολογία προσδιορίζεται από υποκειμενικές κοσμοαντιλήψεις εκ των προτέρων και αναπτύσσεται ως επιστήμη βασισμένη σε αυτές. οι κοινωνιολογικοί τσαρλατάνοι ακυρώνουν κλάδους επιστημών για να θεμελιώσουν τα θεωρητικά τους εξαμβλώματα.
Α, μιλάμε το έχει τερματίσει εντελώς το ιερατείο της σύγχρονης επιστημονικής φαντασ.. πραγματικότητας.. :roll:
Κατά τ' άλλα, φοβερή επιστήμη αυτή η βιολογία!
Οι μισοί διαφωνούν με τους άλλους μισούς.. :lol:

Έχεις δίκιο, προφανώς και οι 2000-χρόνια-ago γιδοβοσκοί από την Ιουδαία γνωρίζουν καλύτερα (...)
Για γιδοβοσκοί τα πήγαν υπέροχα σε σχέση με τις ανοησίες των σύγχρονων απόφοιτων δευτεροβάθμιας και τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που διαβάζουμε στα νήματα αυτά.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 25 Φεβ 2021, 23:27

stavmanr έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:22
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:16
Parrot έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:12
Α, μιλάμε το έχει τερματίσει εντελώς το ιερατείο της σύγχρονης επιστημονικής φαντασ.. πραγματικότητας.. :roll:
Κατά τ' άλλα, φοβερή επιστήμη αυτή η βιολογία!
Οι μισοί διαφωνούν με τους άλλους μισούς.. :lol:

Έχεις δίκιο, προφανώς και οι 2000-χρόνια-ago γιδοβοσκοί από την Ιουδαία γνωρίζουν καλύτερα (...)
Για γιδοβοσκοί τα πήγαν υπέροχα σε σχέση με τις ανοησίες των σύγχρονων απόφοιτων δευτεροβάθμιας και τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που διαβάζουμε στα νήματα αυτά.
Ναι έχεις δίκιο, δημιούργησαν την πιο αιματοβαμμένη θρησκεία των τελευταίων 10.000 ετών. Can't beat that.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14100
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 25 Φεβ 2021, 23:29

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Φεβ 2021, 22:26
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 19:35
Parrot έγραψε:
25 Φεβ 2021, 19:20
Καλά τώρα, άλλωστε, ποιός σοβαρός άνθρωπος πιστεύει στην θεωρία της εξέλιξης.. :102:
Έλα μου ντε.
Πχορουμάρα!

Το ν.1 ΊΔΡΥΜΑ.
Η ομοφυλοφιλία δεν οφείλεται στην εξέλιξη, αλλά στην πλαστικότητα του DNA.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 25 Φεβ 2021, 23:33

stavmanr έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:22
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:16
Parrot έγραψε:
25 Φεβ 2021, 23:12
Α, μιλάμε το έχει τερματίσει εντελώς το ιερατείο της σύγχρονης επιστημονικής φαντασ.. πραγματικότητας.. :roll:
Κατά τ' άλλα, φοβερή επιστήμη αυτή η βιολογία!
Οι μισοί διαφωνούν με τους άλλους μισούς.. :lol:

Έχεις δίκιο, προφανώς και οι 2000-χρόνια-ago γιδοβοσκοί από την Ιουδαία γνωρίζουν καλύτερα (...)
Για γιδοβοσκοί τα πήγαν υπέροχα σε σχέση με τις ανοησίες των σύγχρονων απόφοιτων δευτεροβάθμιας και τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που διαβάζουμε στα νήματα αυτά.
μα απόφοιτοι της τριτοβάθμιας και να μη γνωρίζουν ότι η σύγχρονη βιολογία είναι ψευδοεπιστήμη εφάμιλλη της αστρολογίας, που ερμηνεύεται κατά το δοκούν ανάλογα με το κοινωνικοπολιτικό περιβάλλον;
να ακούσουμε κοινωνιολόγους όπως glover, segal, kaplan, bryson κ.α. που λένε ότι βιολογικό και κοινωνικό φύλο είναι και τα δύο κοινωνικές κατηγορίες επειδή όσον αφορά τη βιολογία η γυναίκα δεν είναι ικανή για κύηση καθόλη τη διάρκεια της ζωής της, οπότε και δεν έχει κάποιο πραγματικό βιολογικό χαρακτηριστικό που να τη διακρίνει από τον άντρα.
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 26 Φεβ 2021, 00:09

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Φεβ 2021, 21:34
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 20:31
Maspoli έγραψε:
25 Φεβ 2021, 20:11

Ποιοι ακριβώς είστε εσείς που λέτε τέτοιες μαλακιες;

Ο όρος περιβάλλον όσον αφορά την εκδήλωση ενός γονότυπου ασφαλως και δεν αναφέρεται μόνο στο περιβάλλον της μήτρας ή στο μητρικό γάλα. Λίγο λιγότερο θράσος θα σας συμβούλευα όταν γράφετε εικασίες.
Εμείς είμαστε το consensus της επιστημονικής έρευνας στο ζήτημα της ομοφυλοφιλίας.

Αντιγράφω verbatim από άλλο μου post:

Σε σχέση με την ανοσολογιακή θεωρία που έγραψα πάνω σε παραπέμπω στο Bogaert & Skorska, 2011.
Σε σχέση με το φαινόμενο των μεγαλύτερων αδελφών σε παραπέμπω στο Blanchard, 1997 Blanchard, 2004.
Σε σχέση με τη μέχρι τώρα έρευνα για τα υποψήφια γονίδια (που συμβάλλουν στον καθορισμό του σεξουαλικού προσανατολισμού) σε παραπέμπω σε Bocklandt & Vilain, 2007 και Ngun et al 2011.
Σε σχέση με τη θέση της συμπεριφορικής νευροενδοκρινολογίας στο θέμα σε παραπέμπω σε Balthazart 2012.

Οπότε ναι, όταν μιλάμε για το πώς ένα γονίδιο μπορεί να κωδικοποιήσει κάποια πρωτείνη που θα κάνει inhibit κάποια ανοσολογιακή αντίδραση, πουθα επιδράσει στο σεξουαλικό προσανατολισμό, το μόνο περιβάλλον που μας απασχολεί είναι η μήτρα. Δεδομένου επίσης ότι τα big money είναι ότι έχει ενδοκρινική αιτία, το μόνο περιβαλλόν που μας απασχολεί επίσης είναι η μήτρα.

.


Αν είναι θέμα γονιδίου.....τότε μπορούμε να τροποποιήσουμε τό γονίδιο καί να αλλάξει ο σεξοπροσανατολισμός ;;;


.

.

Ας το ξαναφέρουμε μήπως και βρεθει κανεις να μας φωτίσει.....
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 00:21

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
26 Φεβ 2021, 00:09
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Φεβ 2021, 21:34
klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 20:31


Εμείς είμαστε το consensus της επιστημονικής έρευνας στο ζήτημα της ομοφυλοφιλίας.

Αντιγράφω verbatim από άλλο μου post:

Σε σχέση με την ανοσολογιακή θεωρία που έγραψα πάνω σε παραπέμπω στο Bogaert & Skorska, 2011.
Σε σχέση με το φαινόμενο των μεγαλύτερων αδελφών σε παραπέμπω στο Blanchard, 1997 Blanchard, 2004.
Σε σχέση με τη μέχρι τώρα έρευνα για τα υποψήφια γονίδια (που συμβάλλουν στον καθορισμό του σεξουαλικού προσανατολισμού) σε παραπέμπω σε Bocklandt & Vilain, 2007 και Ngun et al 2011.
Σε σχέση με τη θέση της συμπεριφορικής νευροενδοκρινολογίας στο θέμα σε παραπέμπω σε Balthazart 2012.

Οπότε ναι, όταν μιλάμε για το πώς ένα γονίδιο μπορεί να κωδικοποιήσει κάποια πρωτείνη που θα κάνει inhibit κάποια ανοσολογιακή αντίδραση, πουθα επιδράσει στο σεξουαλικό προσανατολισμό, το μόνο περιβάλλον που μας απασχολεί είναι η μήτρα. Δεδομένου επίσης ότι τα big money είναι ότι έχει ενδοκρινική αιτία, το μόνο περιβαλλόν που μας απασχολεί επίσης είναι η μήτρα.

.


Αν είναι θέμα γονιδίου.....τότε μπορούμε να τροποποιήσουμε τό γονίδιο καί να αλλάξει ο σεξοπροσανατολισμός ;;;


.

.

Ας το ξαναφέρουμε μήπως και βρεθει κανεις να μας φωτίσει.....
Όχι δεν μπορούμε.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 26 Φεβ 2021, 00:56

klg έγραψε:
25 Φεβ 2021, 22:45
Ναι; Και;
Τίποτα. Μου τους θύμησες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 01:08

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:01
1. Ποιες υποθέσεις έκανα;

2. Δλδ τα βιασμένα αγοράκια έχουν τις ίδιες πιθανότητες να είναι γκευ με τα υπόλοιπα παιδιά;
Τι μλκιες διαβάζουμε...

3. Τι καιρό θα κανει ίδια μέρα του χρόνου; Ο βλακας θα απαντήσει στηριζόμενος σε actual δεδομένα, ο έξυπνος θα πει δε ξέρω
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 01:13

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:08
klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:01

Και εσύ υποθέσεις κάνεις, απλά είσαι τόσο μαλάκας μάλλον που δεν μπορείς να αντιληφθείς ότι οι υποθέσεις της άλλης πλευράς στηρίζονται σε actual δεδομένα και όχι σε συλλογιστική επιπέδου Τσουκαλά.

Αν θες και κάτι "συγκεκριμένο", ευχαρίστως. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση η διαπεδαγώγηση να παίζει οποιοδήποτε ρόλο στο αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος.
1. Ποιες υποθέσεις έκανα;

2. Δλδ τα βιασμένα αγοράκια έχουν τις ίδιες πιθανότητες να είναι γκευ με τα υπόλοιπα παιδιά;
Τι μλκιες διαβάζουμε...
1) Σε αυτό το thread καμία, στου Ντελόν, γενικά ότι έγραφες είναι υπόθεση. Άμα θες να στις κάνω enumerate, feel free να ξεκινήσεις εσύ από τις δικές μου.

2) Ξεκάθαρα. Ξέρεις τι αυξάνει τις πιθανότητες να βγει gay το αγοράκι; Κάθε μεγαλύτερο αρσενικό sibling του. Τεκμηριωμένα.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 26 Φεβ 2021, 01:18

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:08
3. Τι καιρό θα κανει ίδια μέρα του χρόνου; Ο βλακας θα απαντήσει στηριζόμενος σε actual δεδομένα, ο έξυπνος θα πει δε ξέρω
Όπου τα actual δεδομένα και στοιχειώδη γνώση μη γραμμικών συστημάτων σε οδηγούν στο να απαντήσεις ότι είναι αδύνατο να το προβλέψεις. Αυτό θα πει contra ritzeri o έξυπνος .
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 26 Φεβ 2021, 01:42

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Φεβ 2021, 20:04
.

Αν υπάρχει πούστικο γονίδιο..... :roll:

Τότε θα υπάρχει καί κτηνοβατικό..... :roll:

Καί παιδεραστικό..... :roll:


Προσανατολισμοι γαρ..... :p2:

.

.

Ακόμα ενα αναπάντητο.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 01:55

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:13
Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:08


2. Δλδ τα βιασμένα αγοράκια έχουν τις ίδιες πιθανότητες να είναι γκευ με τα υπόλοιπα παιδιά;
Τι μλκιες διαβάζουμε...
2) Ξεκάθαρα. Ξέρεις τι αυξάνει τις πιθανότητες να βγει gay το αγοράκι; Κάθε μεγαλύτερο αρσενικό sibling του. Τεκμηριωμένα.
Δεν ισχυει.

Υπάρχει συσχέτιση μεταξύ βιασμενων αγοριών από άνδρες και αυξημένης ομοφυλοφιλίας στην ενήλικη ζωη.

Όπως επίσης υπάρχει συσχέτιση μεταξυ αγοριών χωρισμένων γονέων και αυξημένης ομοφυλοφιλίας, έλλειψη πατρικού προτύπου και αυξημένης ομοφυλοφιλίας κλπ κλπ
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 26 Φεβ 2021, 01:57

klg έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:18
Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 01:08
3. Τι καιρό θα κανει ίδια μέρα του χρόνου; Ο βλακας θα απαντήσει στηριζόμενος σε actual δεδομένα, ο έξυπνος θα πει δε ξέρω
Όπου τα actual δεδομένα και στοιχειώδη γνώση μη γραμμικών συστημάτων σε οδηγούν στο να απαντήσεις ότι είναι αδύνατο να το προβλέψεις. Αυτό θα πει contra ritzeri o έξυπνος .
Ε, γιατί δεν κάνεις το ίδιο και με τους πουστηδες ;

Γιατί δε λες, δεν ξέρω;
Είναι καλύτερο να λες είτε θα βρέξει , είτε θα έχει ήλιο είτε θα χιονίσει και όλα τα παραπάνω βασίζονται σε επιστημονικά δεδομένα;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών