Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Φεβ 2021, 21:39

stavmanr έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:44
Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Μόνο γενετικοί λόγοι υπάρχουν. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι θέμα γούστου. Δεν καλλιεργείται, δεν αλλάζει και δεν σχηματίζεται από το κοινωνικό περιβάλλον. Είναι ένας γενετικά προκαθορισμένος παράγοντας που μένει αμετάβλητος μέχρι τον θάνατό σου.-
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6313
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 27 Φεβ 2021, 01:34

Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 12:22
Jimmy81 έγραψε:
26 Φεβ 2021, 11:44
Με λίγα λόγια τι να μας πουν οι ειδικοί. Αν π.χ. έχετε ένα πρόβλημα που απαιτεί χειρουργική επέμβαση μην πάτε στον ανάλογο ειδικό, αφού έχει τις δικές του "σκοπιμότητες". Να πάτε σε έναν εναλλακτικό κβαντοφιλόσοφο που θα σας συμβουλέψει "πώς με τη σκέψη αλλάζετε την πραγματικότητα" :rofl:
Δώσε μια εξήγηση.

Έστω ότι οι γκευ είναι 5%.

Γιατί τα αγοράκια που θα βιαστούν από άνδρες θα γίνουν όταν μεγαλώσουν γκευ πχ 20%;

Αφού υποτίθεται μόνο το 5% έχει το "γονίδιο"
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality#Causes

The American Academy of Pediatrics stated in Pediatrics in 2004:

There is no scientific evidence that abnormal parenting, sexual abuse, or other adverse life events influence sexual orientation. Current knowledge suggests that sexual orientation is usually established during early childhood.[4][140]
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6313
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 27 Φεβ 2021, 01:58

stavmanr έγραψε:Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Πηγή;
stavmanr έγραψε:Η σεξουαλικότητα γενικώς, ναι. Οι σεξουαλικές προτιμήσεις όχι.
Πηγή;
stavmanr έγραψε:Σάμπως έχεις βρει γιατί σου αρέσουν τα μανιτάρια, η μουστάρδα, η θέα της Μικρής Άρκτου, το Άξιον Εστί ή η Τζοκόντα;
Γνωρίζεις γιατί σε ελκύουν συγκεκριμένοι τύποι γυναικών;
Γνωρίζεις γιατί ελκύεσαι από τέτοιες αναπόδεικτες θεωρίες, όπως οι παραπάνω που μου παρουσιάζεις;
Τί ακριβώς γνωρίζεις και είπες να το ρίξεις στην ανάλυση της ομοσεξουαλικότητας;
Γι' αυτά δεν έχουν γίνει έρευνες ή αν έχουν γίνει δεν τις έχεις υπόψη σου (όπως κι εγώ). Σε αντίθεση με την ομοφυλοφιλία που έχουν γίνει αρκετές. Σε κάθε περίπτωση η έλλειψη γνώσης για το Α δεν σημαίνει έλλειψη γνώσης και για το Β.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14532
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 27 Φεβ 2021, 02:05

hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 21:39
stavmanr έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:44
Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Μόνο γενετικοί λόγοι υπάρχουν. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι θέμα γούστου. Δεν καλλιεργείται, δεν αλλάζει και δεν σχηματίζεται από το κοινωνικό περιβάλλον. Είναι ένας γενετικά προκαθορισμένος παράγοντας που μένει αμετάβλητος μέχρι τον θάνατό σου.-
Δλδ στις αφρικανικες χώρες που θέλουν τις γυναικες να έχουν μπόλικα πιασίματα οφειλεται στο οτι ετσι είναι γραμμένο στο νεγρικο σεξουαλικο γονίδιο;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Φεβ 2021, 02:20

Αυτό είναι κοινωνικό πρότυπο. Μπορεί να έχει τοπική γενετική βάση, αλλά ως επί το πλείστον οι προτιμήσεις του τι είναι σέξι μεταβάλλονται ανά χώρα και εποχή. Άλλο τι θεωρεί όμως η πλειονότητα σέξι και άλλο να σου δημιουργείται επιθυμία για το βιολογικά ίδιο φύλο. Ο εγκέφαλός μας είναι προγραμματισμένος να καυλώνει με το αντίθετο φύλο. Οποιαδήποτε διαφοροποίηση είναι απολύτως λογικό να έχει γενετική βάση. Εδώ δεν μιλάμε για ξανθιές vs μελαχρινές και τσουπωτές vs τσίρους, μιλάμε για βυζιά vs πούτσα. Είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

Στην τελική, μπορεί να σε καυλώνει περισσότερο μια συγκεκριμένη εικόνα, αλλά δεν έχεις πρόβλημα να γαμηθείς με μια λιγότερο ιδανική για τα πρότυπά σου εικόνα. Σε καμμιά περίπτωση όμως δεν μπορείς να φτάσεις στο σημείο να διαβείς τον ποταμό και να γαμηθείς με φύλο αντίθετο από αυτό της εικόνας σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 27 Φεβ 2021, 03:32

Jimmy81 έγραψε:
27 Φεβ 2021, 01:34
Prepon έγραψε:
26 Φεβ 2021, 12:22
Jimmy81 έγραψε:
26 Φεβ 2021, 11:44
Με λίγα λόγια τι να μας πουν οι ειδικοί. Αν π.χ. έχετε ένα πρόβλημα που απαιτεί χειρουργική επέμβαση μην πάτε στον ανάλογο ειδικό, αφού έχει τις δικές του "σκοπιμότητες". Να πάτε σε έναν εναλλακτικό κβαντοφιλόσοφο που θα σας συμβουλέψει "πώς με τη σκέψη αλλάζετε την πραγματικότητα" :rofl:
Δώσε μια εξήγηση.

Έστω ότι οι γκευ είναι 5%.

Γιατί τα αγοράκια που θα βιαστούν από άνδρες θα γίνουν όταν μεγαλώσουν γκευ πχ 20%;

Αφού υποτίθεται μόνο το 5% έχει το "γονίδιο"
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality#Causes

The American Academy of Pediatrics stated in Pediatrics in 2004:

There is no scientific evidence that abnormal parenting, sexual abuse, or other adverse life events influence sexual orientation. Current knowledge suggests that sexual orientation is usually established during early childhood.[4][140]
Ναι αλλά η τελευταία σειρά πάει κόντρα στα πιστεύω σου.
Τι έγινε,άλλαξες γνώμη;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 27 Φεβ 2021, 07:29

hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 21:39
stavmanr έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:44
Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Μόνο γενετικοί λόγοι υπάρχουν. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι θέμα γούστου. Δεν καλλιεργείται, δεν αλλάζει και δεν σχηματίζεται από το κοινωνικό περιβάλλον. Είναι ένας γενετικά προκαθορισμένος παράγοντας που μένει αμετάβλητος μέχρι τον θάνατό σου.-

.

Καί πώς δικαιολογούνται οι by αν ειναι αμετάβλητος ;;;

Η οι νοικοκυραίοι κωλομπαράδες ;;


Αφαίρεση γονιδίων γίνεται ;;;


Εγω πάντως πιστεύω οτι αμα πάρεις 10 πεντάχρονα καί τά πάς σε ενα ακατοικητο νησι.....

καί τους δείχνεις τσόντες με αντρες κάθε μέρα στα 20 θα έχουν γίνει ολα τοιούτοι.....

Η παροιμία ..... το παιδί και το σκυλί οπως το μάθεις γίνεται.....νομίζω είναι σωστή.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 27 Φεβ 2021, 07:37

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:29
hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 21:39
stavmanr έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:44
Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Μόνο γενετικοί λόγοι υπάρχουν. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι θέμα γούστου. Δεν καλλιεργείται, δεν αλλάζει και δεν σχηματίζεται από το κοινωνικό περιβάλλον. Είναι ένας γενετικά προκαθορισμένος παράγοντας που μένει αμετάβλητος μέχρι τον θάνατό σου.-

.

Καί πώς δικαιολογούνται οι by αν ειναι αμετάβλητος ;;;

Η οι νοικοκυραίοι κωλομπαράδες ;;


Αφαίρεση γονιδίων γίνεται ;;;


Εγω πάντως πιστεύω οτι αμα πάρεις 10 πεντάχρονα καί τά πάς σε ενα ακατοικητο νησι.....

καί τους δείχνεις τσόντες με αντρες κάθε μέρα στα 20 θα έχουν γίνει ολα τοιούτοι.....

Η παροιμία ..... το παιδί και το σκυλί οπως το μάθεις γίνεται.....νομίζω είναι σωστή.....

.
Οι bi είναι σεξουαλικός προσανατολισμός, δεν χρειάζεται να δικαιολογηθεί τίποτα.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17544
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 27 Φεβ 2021, 07:46

hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 21:39
stavmanr έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:44
Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Μόνο γενετικοί λόγοι υπάρχουν.
Οταν βρεις ποιο ακριβώς γονίδιο ή συνδυασμός γονιδίων ή ποια ακριβώς "μεθυλιωση του DNA" (όπως ειπώθηκε από άλλον) είναι υπεύθυνα (και μαλιστα αποκλειστικά υπεύθυνα, χωρίς "ίσως", "μπορεί να", "πιθανώς" κτλ) τότε και μόνο τότε θα μπορείς να γράφεις με τόση σιγουριά. Δεν τρέφω ελπίδα να το κάνεις όμως καθώς φαίνονταν ότι ούτε ήξερες την έννοια του συντελεστή κληρονομικότητας ούτε και σε ενδιέφερε να τον μάθεις (όπως και της περιβαλλοντικης επίδρασης).

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 27 Φεβ 2021, 07:53

klg έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:37
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:29
hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 21:39


Μόνο γενετικοί λόγοι υπάρχουν. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι θέμα γούστου. Δεν καλλιεργείται, δεν αλλάζει και δεν σχηματίζεται από το κοινωνικό περιβάλλον. Είναι ένας γενετικά προκαθορισμένος παράγοντας που μένει αμετάβλητος μέχρι τον θάνατό σου.-

.

Καί πώς δικαιολογούνται οι by αν ειναι αμετάβλητος ;;;

Η οι νοικοκυραίοι κωλομπαράδες ;;


Αφαίρεση γονιδίων γίνεται ;;;


Εγω πάντως πιστεύω οτι αμα πάρεις 10 πεντάχρονα καί τά πάς σε ενα ακατοικητο νησι.....

καί τους δείχνεις τσόντες με αντρες κάθε μέρα στα 20 θα έχουν γίνει ολα τοιούτοι.....

Η παροιμία ..... το παιδί και το σκυλί οπως το μάθεις γίνεται.....νομίζω είναι σωστή.....

.
Οι bi είναι σεξουαλικός προσανατολισμός, δεν χρειάζεται να δικαιολογηθεί τίποτα.

.


Ο Κωλομπαράς ;;;

Ο Κτηνοβάτης ;;;

Ο Παιδεραστής ;;;

Σεξουαλικός προσανατολισμός γάρ..... :roll:




.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17544
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 27 Φεβ 2021, 07:59

klg έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:37
Οι bi είναι σεξουαλικός προσανατολισμός, δεν χρειάζεται να δικαιολογηθεί τίποτα.
Να το πει αυτό κανείς στους λεγόμενους λοΑτκι+ να μη γράφουν τζάμπα γράμματα...

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 27 Φεβ 2021, 08:00

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:53
klg έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:37
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:29



.

Καί πώς δικαιολογούνται οι by αν ειναι αμετάβλητος ;;;

Η οι νοικοκυραίοι κωλομπαράδες ;;


Αφαίρεση γονιδίων γίνεται ;;;


Εγω πάντως πιστεύω οτι αμα πάρεις 10 πεντάχρονα καί τά πάς σε ενα ακατοικητο νησι.....

καί τους δείχνεις τσόντες με αντρες κάθε μέρα στα 20 θα έχουν γίνει ολα τοιούτοι.....

Η παροιμία ..... το παιδί και το σκυλί οπως το μάθεις γίνεται.....νομίζω είναι σωστή.....

.
Οι bi είναι σεξουαλικός προσανατολισμός, δεν χρειάζεται να δικαιολογηθεί τίποτα.

.


Ο Κωλομπαράς ;;;

Ο Κτηνοβάτης ;;;

Ο Παιδεραστής ;;;

Σεξουαλικός προσανατολισμός γάρ..... :roll:




.
Δεν ξέρω τι ακριβώς θες να σου πούμε. Η παιδοφιλία δεν είναι σεξουαλικός προσανατολισμός, ούτε ο κωλομπαρας, ούτε η κτηνοβασια. Μήπως να σου εξηγήσουμε και γιατί την παιζουν με δράκους που γαμανε αυτοκίνητα;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Φεβ 2021, 08:46

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:29
hellegennes έγραψε:
26 Φεβ 2021, 21:39
stavmanr έγραψε:
26 Φεβ 2021, 14:44
Δεν υπάρχουν γενετικοί λόγοι για να σου αρέσουν τα άτομα του ιδίου φύλου.
Μόνο γενετικοί λόγοι υπάρχουν. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν είναι θέμα γούστου. Δεν καλλιεργείται, δεν αλλάζει και δεν σχηματίζεται από το κοινωνικό περιβάλλον. Είναι ένας γενετικά προκαθορισμένος παράγοντας που μένει αμετάβλητος μέχρι τον θάνατό σου.-

Καί πώς δικαιολογούνται οι by αν ειναι αμετάβλητος ;;;
Οι μπάι είναι πάντα μπάι. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός είναι φάσμα, όχι διακόπτης με τιμές. Υπάρχουν άνθρωποι που είναι κυρίως ετεροφυλόφιλοι, άνθρωποι που είναι 50-50, άνθρωποι που είναι τελείως ομοφυλόφιλοι και άλλοι που είναι τελείως ετεροφυλόφιλοι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Φεβ 2021, 08:51

Maspoli έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:46
Οταν βρεις ποιο ακριβώς γονίδιο ή συνδυασμός γονιδίων ή ποια ακριβώς "μεθυλιωση του DNA" (όπως ειπώθηκε από άλλον) είναι υπεύθυνα (και μαλιστα αποκλειστικά υπεύθυνα, χωρίς "ίσως", "μπορεί να", "πιθανώς" κτλ) τότε και μόνο τότε θα μπορείς να γράφεις με τόση σιγουριά. Δεν τρέφω ελπίδα να το κάνεις όμως καθώς φαίνονταν ότι ούτε ήξερες την έννοια του συντελεστή κληρονομικότητας ούτε και σε ενδιέφερε να τον μάθεις (όπως και της περιβαλλοντικης επίδρασης).
Η θεώρηση ότι η έκφραση του γονιδιώματος είναι τόσο απλή όσο ένα γονίδιο ή συνδυασμός γονιδίων είναι παρωχημένη και λάθος. Δεν δουλεύει έτσι η βιολογία.

Το τελευταίο που λες δεν προκύπτει από πουθενά και δεν σημαίνει και τίποτα, γιατί είναι φανερό ότι βρίσκεσαι σε σύγχυση για το τι είναι περιβάλλον. Σε ένα νήμα που αναρωτιέσαι, μαζί με τους άλλους, γιατί αν είναι γενετικής προέλευσης η ομοφυλοφιλία δεν βγαίνουν όλοι οι ομοζυγωτικοί δίδυμοι ομοφυλόφιλοι, είναι τουλάχιστον αστείο να μου κάνεις μάθημα για συντελεστή κληρονομικότητας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εξήγηση της Ομοφυλοφιλίας μέσω της Εξέλιξης/Φυσικής Επιλογής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 27 Φεβ 2021, 09:06

klg έγραψε:
27 Φεβ 2021, 08:00
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:53
klg έγραψε:
27 Φεβ 2021, 07:37


Οι bi είναι σεξουαλικός προσανατολισμός, δεν χρειάζεται να δικαιολογηθεί τίποτα.

.


Ο Κωλομπαράς ;;;

Ο Κτηνοβάτης ;;;

Ο Παιδεραστής ;;;

Σεξουαλικός προσανατολισμός γάρ..... :roll:




.
Δεν ξέρω τι ακριβώς θες να σου πούμε. Η παιδοφιλία δεν είναι σεξουαλικός προσανατολισμός, ούτε ο κωλομπαρας, ούτε η κτηνοβασια. Μήπως να σου εξηγήσουμε και γιατί την παιζουν με δράκους που γαμανε αυτοκίνητα;

.


Προσπαθώ να καταλάβω πώς ο ένας είναι προσανατολισμός καί ο άλλος δέν είναι.....

Καί ξέρω καί ανθρώπους που άλλαξαν προσανατολισμό.....

Φοβάμαι καί γιά μένα μήπως εκδηλωθεί κανά πούστικο γονίδιο στα γεράματα καί παρακαλάμε να μάς γαμήσουν..... :p2:

Τά γονίδια φέρνουν καί αγωνίδια..... η Φύση κάνει πουστιές..... :p2:

Ας ελπίσουμε οτι θά βρεθεί ο τρόπος να αφαιρούνται τά γονίδια..... :102:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών