Ερωτηση για χημικη ουσια

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Οκτ 2018, 10:48

Nero έγραψε:
01 Οκτ 2018, 10:46
θειάφι
Ζέχνει , θα το μύριζε.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Nero

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 01 Οκτ 2018, 11:02

Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 10:48
Nero έγραψε:
01 Οκτ 2018, 10:46
θειάφι
Ζέχνει , θα το μύριζε.
όχι απαραίτητα. Θυμάμαι τη μάνα μου να το ρίχνει σε μορφή σκόνης στις τριανταφυλλιές και δεν είχε τουλάχιστον αυτή την περιβόητη μπόχα του σάπιου αυγού

Ορέστης 35

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 01 Οκτ 2018, 11:05

blackpaint έγραψε:
01 Οκτ 2018, 00:26
Ορέστης 35 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 00:18
blackpaint Τι εγραψες κι εσβησες;
Δεν το σβησα εγω καταρχας. Καποιος γαλονας το σβησε. Εγω σου συνεστησα να πας να σε εξετασει καποιος γιατρος, αλλεργιολογος γι αρχη, για ν αποκλεισεις οργανικα αιτια και στη συνεχεια και ισως και καποια συνεδρια με καποιο ψυχολογο γιατι δε γινεται ρε φιλε καθε φορα που τρεχει η μυτη σου να νομιζεις πως (((καποιοι))) σ εχουν βαλει στο στοχαστρο και σου ριξαν δηλητηριο.
Δεν ειπα οτι τρεχει η μυτη μου πρωτον. Εγραψα για καψιμο στα ματια και τις βλενογονους παρομοιο με αυτο που νιωθουμε οταν πεφτουν δακρυγονα απο τα ματ.

Δευτερον αυτο το καψιμο το αισθανομαι μονο σε ενα συγκεκριμενο σημειο σε ολη την Αθηνα στο οποιο υπαρχει μια εντονη χημικη μυρωδια.

Τριτον δεν εγραψα οτι εγινε με στοχο εμενα (αν και θα μπορουσε για ειδικους λογος που δε μπορω να αναφερω δημοσια)

Τεταρτον εκει κοντα καθονταν καποιες φορες καποιοι συντροφοι σου οι οποιοι οταν ξεκινησε η μυρωδια αλλαηαν σημειο συναντησης, αρα το μυριζουν και αυτοι.

Πεμπτον εκει εξω δεν υπαρχει ενας κοσμος αγγελικα πλασμενος και υπαρχουν ανθρωποι που βαζουν στο στοχαστρο οποιον ειναι ευαλωτος. Δεν τον σνομπαρουν αν δεν ειναι επωνυμος γκευ ακτιβιστης.

Naida έγραψε:
01 Οκτ 2018, 09:03
Ορέστης 35 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 00:10
Naida έγραψε:
30 Σεπ 2018, 10:32
Μήπως είναι αμμωνία;
Δε μπορω να ξερω. Κατι πολυ ισχυρο παντως, ισως και παρανομο.
Σε ποιο χώρο το εντοπίζεις; πχ μόλις βγαίνεις έξω από το σπίτι σου; μήπως έχεις κανένα παρτέρι και έρχονται γάτες, σκύλοι να κατουρήσουν και μυρίζει;
Ειναι ενα απομερο σημειο σε ενα δασακι. Οταν βρεχει νομιζω οτι η οσμη γινεται ισχυροτερη. Πιο παλια δεν υπηρχε. Ξεκινησε πριν μερικους μηνες. Ηταν πιο εντονη και εκτεινοταν σε μεγαλυτερη ακτινα -10 μετρα. Τωρα εχει αδυνατησει αλλα εξακολουθει να ειναι πολυ δραστικη αν σταθεις στο συγκεκριμενο σημειο.

Ορέστης 35

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 01 Οκτ 2018, 11:10

Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 10:39
Πτητική ένωση και δράση για μήνες δεν παιζει. Το πιο πιθανό ειναι να εχει αλλεργία σε κανα φυτό. Εμενα ας πούμε με ταράζουν αυτές οι άσπρες οι παπαριτσες που βγαζουν οι λευκες. Δεν εχουμε λευκες τριγύρω, αλλά τις παίρνει ο άνεμος και τις διασπείρει.

Τα σοβαρά -κτονα, τουλάχιστον απο οσο θυμαμαι ειναι υγρό και δρα με επαφή. Τα τύπου μπαιγκον δεν υπάρχει περίπτωση να λειτουργούν μήνες ή να του κανουν τετοια ζημια.

Για τα λιπάσματα απίθανο, εκτος αν κανει το σκιάχτρο σε κουρούνες και εχει τετοια επαφή συνεχεια. Επισης δε θα λειτουργούσαν «μήνες».

Ουτε υδρογονάνθρακας μπορει να ειναι, ειναι εξαιρετικά πτητικος και θα μύριζε κιολας άθλια, θα το καταλάβαιναν απο τη μπόχα.

Συμπερασμα, δεν κανεις μια βολτα απο το γιατρο σου μπας και σου γράψει κανα αντισταμινικο με συνέλθεις;

Επισης σε περιπτώσεις που η αλλεργία ξεφεύγει, τουμπανιαζεις κλπ και δεν ξερεις απο που ειναι, τσέκαρε τις διαδρομές που κανεις τις φορες που εχεις το πρόβλημα, ξανάκανε την και ψαξε για φυτά, ζωα κλπ που συναντάς. Εγω ετσι το βρηκα το θεμα μου με τις λευκες.
Αποκλιεται να ειναι αλλεργια γιατι δεν φυτρωσε καποιο φυτο στο σημειο.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Οκτ 2018, 11:15

Παντως κι εγω με τις λευκες στα ματια εχω το θεμα. Κάψιμο και οριακά πρήζονται ή δακρύζουν. Δεν ειναι ανάγκη να φύτρωσε. Μεταφέρεται η γύρη κλπ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Ορέστης 35

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 01 Οκτ 2018, 13:01

Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 11:15
Παντως κι εγω με τις λευκες στα ματια εχω το θεμα. Κάψιμο και οριακά πρήζονται ή δακρύζουν. Δεν ειναι ανάγκη να φύτρωσε. Μεταφέρεται η γύρη κλπ.
Η γυρη δε μπορει να μεταφερεται σε μια περιοχη με ακτινα 5-10 μετρα και οχι γυρω γυρω απο αυτην εκτος αν η πηγη της ειναι το κεντρο της περιοχης.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 01 Οκτ 2018, 13:03

Ορέστης 35 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 13:01
Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 11:15
Παντως κι εγω με τις λευκες στα ματια εχω το θεμα. Κάψιμο και οριακά πρήζονται ή δακρύζουν. Δεν ειναι ανάγκη να φύτρωσε. Μεταφέρεται η γύρη κλπ.
Η γυρη δε μπορει να μεταφερεται σε μια περιοχη με ακτινα 5-10 μετρα και οχι γυρω γυρω απο αυτην εκτος αν η πηγη της ειναι το κεντρο της περιοχης.
Σε παρκάκι στο κέντρο πόλης τι να έχουν ρίξει;
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Οκτ 2018, 13:06

Ορέστης 35 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 13:01
Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 11:15
Παντως κι εγω με τις λευκες στα ματια εχω το θεμα. Κάψιμο και οριακά πρήζονται ή δακρύζουν. Δεν ειναι ανάγκη να φύτρωσε. Μεταφέρεται η γύρη κλπ.
Η γυρη δε μπορει να μεταφερεται σε μια περιοχη με ακτινα 5-10 μετρα και οχι γυρω γυρω απο αυτην εκτος αν η πηγη της ειναι το κεντρο της περιοχης.
Καταλαβαίνω ότι κάτι υποψιάζεσαι. Δεν το μοιράζεσαι;
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Ορέστης 35

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 01 Οκτ 2018, 13:09

paul25 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 13:03
Ορέστης 35 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 13:01
Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 11:15
Παντως κι εγω με τις λευκες στα ματια εχω το θεμα. Κάψιμο και οριακά πρήζονται ή δακρύζουν. Δεν ειναι ανάγκη να φύτρωσε. Μεταφέρεται η γύρη κλπ.
Η γυρη δε μπορει να μεταφερεται σε μια περιοχη με ακτινα 5-10 μετρα και οχι γυρω γυρω απο αυτην εκτος αν η πηγη της ειναι το κεντρο της περιοχης.
Σε παρκάκι στο κέντρο πόλης τι να έχουν ρίξει;
Δεν ξερω. Δεν αποκλειεται τιποτα. Στην Ελλαδα ζουμε, ο,τι γουσταρει κανει ο καθενας ατιμωρητος.

Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 13:06
Ορέστης 35 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 13:01
Cecily Anne έγραψε:
01 Οκτ 2018, 11:15
Παντως κι εγω με τις λευκες στα ματια εχω το θεμα. Κάψιμο και οριακά πρήζονται ή δακρύζουν. Δεν ειναι ανάγκη να φύτρωσε. Μεταφέρεται η γύρη κλπ.
Η γυρη δε μπορει να μεταφερεται σε μια περιοχη με ακτινα 5-10 μετρα και οχι γυρω γυρω απο αυτην εκτος αν η πηγη της ειναι το κεντρο της περιοχης.
Καταλαβαίνω ότι κάτι υποψιάζεσαι. Δεν το μοιράζεσαι;
Οπως εγραψα υποψιαζομαι οτι καποιος εριξε καποια χημικη ουσια στο σημειο.

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 01 Οκτ 2018, 13:11

Εγώ ήδη φοβούμαι λίγο, :xena: απόμερο δασάκι που κάπου στο κέντρο του έχουν ρίξει χημική ουσία που καίει τα μάτια ώστε να απομακρύνονται οι ανεπιθυμητοι κλπ
Να το το θρίλερ, έτοιμο :003:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Οκτ 2018, 13:13

argouen έγραψε:
01 Οκτ 2018, 13:11
Εγώ ήδη φοβούμαι λίγο, :xena: απόμερο δασάκι που κάπου στο κέντρο του έχουν ρίξει χημική ουσία που καίει τα μάτια ώστε να απομακρύνονται οι ανεπιθυμητοι κλπ
Να το το θρίλερ, έτοιμο :003:
Πού μαρή απόμερο δασάκι στο κέντρο; Πού είσαι στο Γκρατζ; Κάνα παρτέρι θα'χει χιλιοχεσμένο που βρωμοκοπά κατρουλίλα από χιλιόμετρο.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29389
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 01 Οκτ 2018, 13:15

Στο κέντρο του δασακιου εννοούσε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Οκτ 2018, 13:16

Ορέστης 35 έγραψε:
01 Οκτ 2018, 11:05

Naida έγραψε:
01 Οκτ 2018, 09:03

Σε ποιο χώρο το εντοπίζεις; πχ μόλις βγαίνεις έξω από το σπίτι σου; μήπως έχεις κανένα παρτέρι και έρχονται γάτες, σκύλοι να κατουρήσουν και μυρίζει;
Ειναι ενα απομερο σημειο σε ενα δασακι. Οταν βρεχει νομιζω οτι η οσμη γινεται ισχυροτερη. Πιο παλια δεν υπηρχε. Ξεκινησε πριν μερικους μηνες. Ηταν πιο εντονη και εκτεινοταν σε μεγαλυτερη ακτινα -10 μετρα. Τωρα εχει αδυνατησει αλλα εξακολουθει να ειναι πολυ δραστικη αν σταθεις στο συγκεκριμενο σημειο.
Μήπως έχουν θάψει κανέναν και το σκέπασαν με καμιά ουσία να μη μυρίζει; :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29389
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ερωτηση για χημικη ουσια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 01 Οκτ 2018, 13:16

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιούλ 2018, 23:19
Τι ουσια θα μπορουσε να ριξει καποιος σε εναν εξωτερικο χωρο η οποια προκαλει ερεθισμο στα ματια και τους βλενογονους εξατμιζομενη και παραμενει δραστικη για μηνες;
Μόνο το Yogtze πληρεί τα κριτήρια που θέτεις. Τσέκαρε το.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών