ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ΠΑΡΑΔΟΞΟΥ

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13213
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ΠΑΡΑΔΟΞΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 06 Ιούλ 2021, 16:57

pankratisths έγραψε:
06 Ιούλ 2021, 15:42
Πασιφάη νόμιζα ότι αποκαλούσες εμένα αδαή. Αντιπαρέρχομαι. Η βούληση είναι συνάρτηση της γνώσης. Γιατί απορρίπτεις μία πρόταση όταν αγνοείς το φορέα προέλευσής της; Επίσης εγώ ως ανέγραψα είμαι νομικός και όχι φιλόλογος. Σίγουρα γνωρίζεις καλύτερα από εμένα σχετικά. Περαιτέρω αγνοείς ηθελημένα ή ακούσια πως ο συνομιλητής μου αυτός τηρούσε ύφος απαξιωτικό ερειδόμενο ως πράγματι είπα στα αισθήματα μειονεξίας που του προκάλεσα όχι με το αλαζονικό μου ύφος αλλά λόγω της κατάπτωσης των επιχειρημάτων του, τα οποία και προέβαλε με χαρακτηρισμούς και πονηριές και απλώς απήντησα ανάλογα, παρόλο που έχει ανώτερη αντιληπτική ικανότητα συγκριτικά με επιστήμονες του κλάδου του κατόπιν αντιπαράστασης των δικών του λεγομένων έναντι άλλων , που μάλιστα είναι και χρόνια καθηγητές και κατέχουν θέσεις κλπ. που δεν θα έπρεπε να έχουν.
Κι εγώ υπογράφω, ως Φιλόλογος. Στα περαιτέρω, μάλλον εσύ αγνοείς επιδεικτικά τον συνομιλητή σου, που σου εξέφρασε μιαν άποψη αυτούσια, με σκοπό να συμμετάσχει στην συζήτηση. Ουχί για να περιπέσουν τρόπον τινά στον ''υπόνομο'' της γνωσιολογικής σου δεινότητας, τα εκάστοτε επιχειρήματα. Αυτή είναι η δική σου οπτική, σεβαστή, μα σε καμμία των περιπτώσεων αποδεκτή, τουλάχιστον από μένα. Τα φληναφήματα που επιχειρείς είναι τουλάχιστον ανούσια.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

pankratisths
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2021, 21:54
Phorum.gr user: pankratisths

Re: ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ΠΑΡΑΔΟΞΟΥ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pankratisths » 06 Ιούλ 2021, 17:00

δεν ειναι ωραιο αυτο που κανεις. τα εν οικω μη εν δημω. με υποβαλλεις σε μια διαδικασια να σου εκφρασω προσωπικο ενδιαφερον και θαυμασμο δημοσια. οποτε φροντισε να τα πουμε για αρχη διαδικτυακα σε προσωπικο επιπεδο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών