Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Νταγκλης
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2020, 20:51

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταγκλης » 04 Οκτ 2021, 20:32

AlienWay έγραψε:
04 Οκτ 2021, 16:30
Οι γυναίκες γιατί βλέπουν πορνό;
Γιατί νομίζουν ότι στο τέλος της ταινίας η κοπέλα παντρεύεται..
Beer! That frothy golden nectar of the germanic gods!

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23224
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 04 Οκτ 2021, 21:34

Νταγκλης έγραψε:
04 Οκτ 2021, 20:32
AlienWay έγραψε:
04 Οκτ 2021, 16:30
Οι γυναίκες γιατί βλέπουν πορνό;
Γιατί νομίζουν ότι στο τέλος της ταινίας η κοπέλα παντρεύεται..
E, μπορεί να παντρεύεται αργότερα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Fixer66
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: 08 Οκτ 2021, 09:48

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fixer66 » 09 Οκτ 2021, 11:24

Καραμελίτσα έγραψε:
30 Σεπ 2021, 20:48
Όκ και οι γυναίκες βλέπουν, αλλά πρωταρχικά και ιστορικά άντρες είναι οι μεγάλοι καταναλωτές.

Το ερώτημα είναι το εξής. Γιατί αντλεί κανείς ευχαρίστηση από το να βλέπει δύο άτομα να κάνουν σεξ; Για σύγκριση, κανείς δεν αντλεί ευχαρίστηση, όσο πεινασμένος κι αν είναι, από το να βλέπει κάποιον άλλον να τρώει. Ή από το βλέπει κάποιον να πίνει αν είναι διψασμένος.

Προφανώς έχει βιολογικές ρίζες αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά ποιες είναι αυτές;
Δε γνωρίζω τι βιολογικές ρίζες έχει. Γιατί προφανώς έχει να κάνει με την ψυχολογία. Με την οποία είμαι άσχετος. Κάποια πράγματα δε χρειάζεται να τα πολυαναλύουμε βέβαια. Είναι καλύτερα. Θα φτάσεις στο σημείο να αναρωτιέσαι γιατί δεν έχουμε ρόδες...

Και έτσι απλά ως εμπειρία είναι κάβλα. Ακόμα θυμάμαι το πρώτο μου πορνό "Η ξεκωλιάρα Χριστίνα" αλλά ήμουν μαζί με φίλο μου και δε μπορούσα να ολοκληρώσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8172
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 10 Οκτ 2021, 02:49

Fixer66 έγραψε:
09 Οκτ 2021, 11:24
Καραμελίτσα έγραψε:
30 Σεπ 2021, 20:48
Όκ και οι γυναίκες βλέπουν, αλλά πρωταρχικά και ιστορικά άντρες είναι οι μεγάλοι καταναλωτές.

Το ερώτημα είναι το εξής. Γιατί αντλεί κανείς ευχαρίστηση από το να βλέπει δύο άτομα να κάνουν σεξ; Για σύγκριση, κανείς δεν αντλεί ευχαρίστηση, όσο πεινασμένος κι αν είναι, από το να βλέπει κάποιον άλλον να τρώει. Ή από το βλέπει κάποιον να πίνει αν είναι διψασμένος.

Προφανώς έχει βιολογικές ρίζες αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά ποιες είναι αυτές;
Δε γνωρίζω τι βιολογικές ρίζες έχει. Γιατί προφανώς έχει να κάνει με την ψυχολογία. Με την οποία είμαι άσχετος. Κάποια πράγματα δε χρειάζεται να τα πολυαναλύουμε βέβαια. Είναι καλύτερα. Θα φτάσεις στο σημείο να αναρωτιέσαι γιατί δεν έχουμε ρόδες...

Και έτσι απλά ως εμπειρία είναι κάβλα. Ακόμα θυμάμαι το πρώτο μου πορνό "Η ξεκωλιάρα Χριστίνα" αλλά ήμουν μαζί με φίλο μου και δε μπορούσα να ολοκληρώσω.

.


Εμένα κάποτε στόν Κεραμεικό πάω στην τουαλέτα καί ενώ τον εχω βγάλει να κατουρήσω ανοίγει πίσω μου η πόρτα..... :xena:

Γυρνάω τό κεφάλι και μου λέει ο πούστης.....θέλεις να στόν παίξω ;;; . :p2:

Οχι του λέω ρε φίλε εντάξει.....καί κλείνω ξανά την πόρτα.....

Τή ξανανοίγει καί.....οχι μου λέει άμα θέλεις να στή παίξω στή παίζω..... :smt005:

Γιαυτό ευτυχώς που ήσουν με το φίλο σου.....θά μπορούσες νά βρεθείς σε αλληλοπαίζοντες καταστάσεις..... :roll:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23224
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Νοέμ 2022, 12:49

Μεγάλη συζήτηση βλέπω να γίνεται τελευταία στις χώρες του πρώην πρώτου κόσμου σχετικά με το "κίνημα" nofap.

Θα μπορούσαν όλες αυτές οι πληροφορίες να έχουν συμβουλευτικό χαρακτήρα. Οταν όμως γίνεται κατάχρηση και βομβαρδισμός του μέσου ιντερνετικού χρήστη με αυτές τις πληροφορίες, αρχίζει το πράγμα να ξεφεύγει.

Αυτό είναι που καταδεικνύει την υποκρισία των συντηρητικών. Εκπροσωπούν την άποψη της "κοινής λογικής" ως αντίλογο στη wokeness και έχουν απόλυτο δίκιο. Την ίδια στιγμή όμως, προσπαθούν να ασκήσουν την ίδια ακριβώς επιβολή μέσω βομβαρδισμού πληροφοριών σε άλλα ζητήματα και τομείς.

Τα πράγματα είναι απλά: Οταν μέχρι το 2014 υπήρχε το fap ως συνήθης πρακτική (ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ), δεν μπορεί να έρχεται κάποιος εν έτη 2022 και να σου λέει "κοψ' το γιατί σε χαλάει". Μπορεί να σου πει για παράδειγμα ότι το πολύ ιντερνετικό πορνό βλάπτει και εθίζει. ΣΥΜΦΩΝΟΙ. Μέτρον άριστο. Αυτό ισχύει για όλα.

Δεν μπορεί να πηγαίνει ο άλλος όμως και να συσχετίζει τον εθισμό στο ιντερνετικό πορνό με καθαυτή την πράξη του αυνανισμού, μέσω βίντεο που λένε "δείτε τι προκαλεί ο αυνανισμός στον εγκέφαλό σου" και άλλες τέτοιες μπούρδες. Και μάλιστα σε κόσμο που ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ να έχει πρόσβαση σε πληροφορίες τέτοιου τύπου. Υπάρχει και κόσμος που στις μέρες μας αυνανίζεται πολύ λιγότερο απ' όσο θα έπρεπε. Αυτός ο κόσμος τι χρωστάει να βομβαρδίζεται από τέτοια προ-παπουδίστικα κηρύγματα;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών