Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 01 Οκτ 2021, 19:01

Καραμελίτσα έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:51
Νταρνάκας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:47
Καραμελίτσα έγραψε:
30 Σεπ 2021, 20:48
Όκ και οι γυναίκες βλέπουν, αλλά πρωταρχικά και ιστορικά άντρες είναι οι μεγάλοι καταναλωτές.

Το ερώτημα είναι το εξής. Γιατί αντλεί κανείς ευχαρίστηση από το να βλέπει δύο άτομα να κάνουν σεξ; Για σύγκριση, κανείς δεν αντλεί ευχαρίστηση, όσο πεινασμένος κι αν είναι, από το να βλέπει κάποιον άλλον να τρώει. Ή από το βλέπει κάποιον να πίνει αν είναι διψασμένος.

Προφανώς έχει βιολογικές ρίζες αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά ποιες είναι αυτές;
Παρ' το αλλιώς. Κανένας φυσιολογικός άντρας δεν νιώθει ευχαρίστηση βλέποντας έναν μαντράχαλο να κάνει σεξ. Αυτό που τον διεγείρει είναι το ότι βλέπει μια ωραία γυναίκα να κάνει σεξ, και φυσικά φαντασιώνεται ότι ο ίδιος είναι ο παρτενέρ της. Όπως π.χ. αν δεις μια λαχταριστή λιχουδιά (ή έστω τη μυρίσεις από μακριά και νιώσεις τη μυρωδιά της να σου "σπάει τα ρουθούνια") θα νιώσεις την έντονη επιθυμία να τη δοκιμάσεις. Η ουσιαστική διαφορά με την τσόντα είναι βέβαια ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος ικανοποίησης της επιθυμίας σου από το να φας τη λιχουδιά. Ή θα τη φας και θα ησυχάσεις ή θα μείνεις με τα σάλια να σου τρέχουν απ' το στόμα. Ενώ στην τσόντα, εφόσον δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις επιτόπου τις φαντασιώσεις σου με την πρωταγωνίστρια της ταινίας (ή έστω με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα), μπορείς να καταφύγεις στην εναλλακτική της άμεσης και ιδιόχειρης ικανοποίησης. Μ' άλλα λόγια, δεν μένεις ποτέ με το πουλί στο χέρι...oh wait! :P
Άρα η πλειοψηφία λέει ότι είναι καθαρά θέμα καλπάζουσας φαντασίας, ότι βάζεις τον εαυτό σου φαντασιακά μέσα, και όχι βιολογική επιταγή, όπως πχ με τα σκυλιά του Ζενίθεδρου.

Με άλλα λόγια, δεν είναι εξελικτική προσαρμογή, είναι σκέτο βίτσιο.
Η βιολογική επιταγή είναι να βγει και να γαμήσει ότι μπορεί a la rape mode, όπως κάνει όλο το βασικό βασίλειο όταν έχει καύλες. Κάτι που προφανώς είναι αδιανόητο σε μια functioning ανθρώπινη κοινωνία και αφού το να έχεις functioning ανθρώπινη κοινωνία εξελικτικά είναι το βέλτιστο, μια χαρά στέκει εξελικτικά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6962
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 01 Οκτ 2021, 19:04

Ασέβαστος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:35
Parrot έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:18
Άρα, παραδέχεσαι ότι υπάρχει Θεός! :003:
ε; :smt017

με μετρο το λιβανι. :smt018
Το λιβάνι κάνει καλό.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8833
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 01 Οκτ 2021, 19:21

klg έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:01
Καραμελίτσα έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:51
Νταρνάκας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:47

Παρ' το αλλιώς. Κανένας φυσιολογικός άντρας δεν νιώθει ευχαρίστηση βλέποντας έναν μαντράχαλο να κάνει σεξ. Αυτό που τον διεγείρει είναι το ότι βλέπει μια ωραία γυναίκα να κάνει σεξ, και φυσικά φαντασιώνεται ότι ο ίδιος είναι ο παρτενέρ της. Όπως π.χ. αν δεις μια λαχταριστή λιχουδιά (ή έστω τη μυρίσεις από μακριά και νιώσεις τη μυρωδιά της να σου "σπάει τα ρουθούνια") θα νιώσεις την έντονη επιθυμία να τη δοκιμάσεις. Η ουσιαστική διαφορά με την τσόντα είναι βέβαια ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος ικανοποίησης της επιθυμίας σου από το να φας τη λιχουδιά. Ή θα τη φας και θα ησυχάσεις ή θα μείνεις με τα σάλια να σου τρέχουν απ' το στόμα. Ενώ στην τσόντα, εφόσον δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις επιτόπου τις φαντασιώσεις σου με την πρωταγωνίστρια της ταινίας (ή έστω με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα), μπορείς να καταφύγεις στην εναλλακτική της άμεσης και ιδιόχειρης ικανοποίησης. Μ' άλλα λόγια, δεν μένεις ποτέ με το πουλί στο χέρι...oh wait! :P
Άρα η πλειοψηφία λέει ότι είναι καθαρά θέμα καλπάζουσας φαντασίας, ότι βάζεις τον εαυτό σου φαντασιακά μέσα, και όχι βιολογική επιταγή, όπως πχ με τα σκυλιά του Ζενίθεδρου.

Με άλλα λόγια, δεν είναι εξελικτική προσαρμογή, είναι σκέτο βίτσιο.
Η βιολογική επιταγή είναι να βγει και να γαμήσει ότι μπορεί a la rape mode, όπως κάνει όλο το βασικό βασίλειο όταν έχει καύλες. Κάτι που προφανώς είναι αδιανόητο σε μια functioning ανθρώπινη κοινωνία και αφού το να έχεις functioning ανθρώπινη κοινωνία εξελικτικά είναι το βέλτιστο, μια χαρά στέκει εξελικτικά.
Δε μου φαίνεται. Σε πολλά ζώα οι συμπεριφορές ζευγαρώματος είναι αρκετά πολύπλοκες, από τελετουργικά σε πουλιά σε τραγουδιάρες φάλαινες. Και μάλλον κάποιο μέρος της πολυπλοκότητας είναι γενετικό, δεν είναι κοινωνικές συνήθειες στις οποίες προσαρμόζεται ο κάθε βιαστής.
Z

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11515
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 01 Οκτ 2021, 19:40

Kauldron έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:50
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 17:14
Obi Wan Iakobi έγραψε:
01 Οκτ 2021, 16:57


Επειδη σε βλεπω Σημιτολογο,μηπως ξερεις ποιος εγραφε στους τοιχους ''θελω να κανω ερωτα στη Δαφνη Σημιτη''? θελω να του σφιξω το χερι.
Να το κανεις.
Καλού κακού μετά πλυν' το.
Ο ποντικός θα ήταν.
Ο ποντικός θα έγραφε θέλω να μου κάνει έρωτα ο Κώστας Σημίτης.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11515
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 01 Οκτ 2021, 19:43

klg έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:01

Η βιολογική επιταγή είναι να βγει και να γαμήσει ότι μπορεί a la rape mode, όπως κάνει όλο το βασικό βασίλειο όταν έχει καύλες. Κάτι που προφανώς είναι αδιανόητο σε μια functioning ανθρώπινη κοινωνία και αφού το να έχεις functioning ανθρώπινη κοινωνία εξελικτικά είναι το βέλτιστο, μια χαρά στέκει εξελικτικά.
Όχι. Καθόλου έτσι δεν είναι.
Δεν βιάζει όλο το ζωικό βασίλειο. Για την ακρίβεια ο βιασμός είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο στα ζώα.

Στα θηλαστικά τα θηλυκά μια χαρά επιλέγουν γκόμενο.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 01 Οκτ 2021, 19:54

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:43
klg έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:01

Η βιολογική επιταγή είναι να βγει και να γαμήσει ότι μπορεί a la rape mode, όπως κάνει όλο το βασικό βασίλειο όταν έχει καύλες. Κάτι που προφανώς είναι αδιανόητο σε μια functioning ανθρώπινη κοινωνία και αφού το να έχεις functioning ανθρώπινη κοινωνία εξελικτικά είναι το βέλτιστο, μια χαρά στέκει εξελικτικά.
Όχι. Καθόλου έτσι δεν είναι.
Δεν βιάζει όλο το ζωικό βασίλειο. Για την ακρίβεια ο βιασμός είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο στα ζώα.

Στα θηλαστικά τα θηλυκά μια χαρά επιλέγουν γκόμενο.
Βασικά έτσι είναι. Σίγουρα υπάρχουν και ήδη που δεν έχουν coercive συμπεριφορά (έτσι και αλλώς το rape δεν είναι καν ιδιαίτερα applicable εδώ πέρα) . Στα θηλαστικά επίσης μια χαρά τα θηλυκά βιάζονται.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39345
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 01 Οκτ 2021, 19:58

Πορνο βλεπουν οι πιτσιρικαδες, οι φανταροι στο κινητο τους, τα μπακουρια, οσοι ειναι παντρεμενοι πανω απο 10-15 χρονια η οσοι βαρεθηκαν απο το 2ο χρονο το γαμο τους και οι ηλικιωμενοι.

Νομιζω πως λυθηκε ετσι η απορια.

.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23070
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 01 Οκτ 2021, 19:58

Αρίστος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:58
Πορνο βλεπουν οι πιτσιρικαδες, οι φανταροι στο κινητο τους, τα μπακουρια, οσοι ειναι παντρεμενοι πανω απο 10-15 χρονια η οσοι βαρεθηκαν απο το 2ο χρονο το γαμο τους και οι ηλικιωμενοι.

Νομιζω πως λυθηκε ετσι η απορια.

.
Και οι ΔΥ
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8833
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 01 Οκτ 2021, 20:01

Αρίστος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:58
Πορνο βλεπουν οι πιτσιρικαδες, οι φανταροι στο κινητο τους, τα μπακουρια, οσοι ειναι παντρεμενοι πανω απο 10-15 χρονια η οσοι βαρεθηκαν απο το 2ο χρονο το γαμο τους και οι ηλικιωμενοι.

Νομιζω πως λυθηκε ετσι η απορια.

.
Η απορία είναι αν αντιστοιχεί σε γενετικά καθορισμένη συμπεριφορά ή όχι. Υποθέτω όταν το περιγράφεις με βάση κοινωνικούς ρόλους, τότε εννοείς ότι δεν καθορίζεται γενετικά.
Z

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14533
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Οκτ 2021, 20:01

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:43
klg έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:01

Η βιολογική επιταγή είναι να βγει και να γαμήσει ότι μπορεί a la rape mode, όπως κάνει όλο το βασικό βασίλειο όταν έχει καύλες. Κάτι που προφανώς είναι αδιανόητο σε μια functioning ανθρώπινη κοινωνία και αφού το να έχεις functioning ανθρώπινη κοινωνία εξελικτικά είναι το βέλτιστο, μια χαρά στέκει εξελικτικά.
Όχι. Καθόλου έτσι δεν είναι.
Δεν βιάζει όλο το ζωικό βασίλειο. Για την ακρίβεια ο βιασμός είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο στα ζώα.

Στα θηλαστικά τα θηλυκά μια χαρά επιλέγουν γκόμενο.
Όταν πήγαινα τις κατσίκες να τις γκαστρώσει ο τράγος, τις έδενε ο ξάδελφος μου (ο τραγοϊδιοκτητης) σε ένα πασσαλο και μετά φεύγαμε μακριά, όπως όταν τάιζαν τον t-rex στο Jurassic Park. Για τις κότες, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αναφέρω τι τρέξιμο κάνουν για να γλιτώσουν το πήδημα του κόκορα, που πέφτει και τρελό ξύλο. Είναι μερικοί άγριοι πετεινοί, που τις τσιμπούν τόσο πολύ που τις ψοφάνε κιόλας.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 01 Οκτ 2021, 20:55

Αρίστος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:58
Πορνο βλεπουν οι πιτσιρικαδες, οι φανταροι στο κινητο τους, τα μπακουρια, οσοι ειναι παντρεμενοι πανω απο 10-15 χρονια η οσοι βαρεθηκαν απο το 2ο χρονο το γαμο τους και οι ηλικιωμενοι.

Νομιζω πως λυθηκε ετσι η απορια.

.
Τύπε, η απάντησή σου, μου θυμίζει την άποψή σου για τα εμβόλια:

- Όλοι οι άλλοι εκτός από μένα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48477
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 01 Οκτ 2021, 22:22

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:40
Kauldron έγραψε:
01 Οκτ 2021, 18:50
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 17:14


Να το κανεις.
Καλού κακού μετά πλυν' το.
Ο ποντικός θα ήταν.
Ο ποντικός θα έγραφε θέλω να μου κάνει έρωτα ο Κώστας Σημίτης.
Σωστό κι αυτό.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39345
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 01 Οκτ 2021, 22:35

Feindflug έγραψε:
01 Οκτ 2021, 20:55
Αρίστος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:58
Πορνο βλεπουν οι πιτσιρικαδες, οι φανταροι στο κινητο τους, τα μπακουρια, οσοι ειναι παντρεμενοι πανω απο 10-15 χρονια η οσοι βαρεθηκαν απο το 2ο χρονο το γαμο τους και οι ηλικιωμενοι.

Νομιζω πως λυθηκε ετσι η απορια.

.
Τύπε, η απάντησή σου, μου θυμίζει την άποψή σου για τα εμβόλια:

- Όλοι οι άλλοι εκτός από μένα


Η αποψη μου για τα εμβολια ειναι οχι μονο να μην τα κανει κανενας αλλα να δικαστουν οσοι θελησαν να κανουν πειραματοζωο την ανθρωποτητα.

.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11515
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 01 Οκτ 2021, 23:19

Αρίστος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 22:35
Feindflug έγραψε:
01 Οκτ 2021, 20:55
Αρίστος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:58
Πορνο βλεπουν οι πιτσιρικαδες, οι φανταροι στο κινητο τους, τα μπακουρια, οσοι ειναι παντρεμενοι πανω απο 10-15 χρονια η οσοι βαρεθηκαν απο το 2ο χρονο το γαμο τους και οι ηλικιωμενοι.

Νομιζω πως λυθηκε ετσι η απορια.

.
Τύπε, η απάντησή σου, μου θυμίζει την άποψή σου για τα εμβόλια:

- Όλοι οι άλλοι εκτός από μένα


Η αποψη μου για τα εμβολια ειναι οχι μονο να μην τα κανει κανενας αλλα να δικαστουν οσοι θελησαν να κανουν πειραματοζωο την ανθρωποτητα.

.
Ξανακύλησε.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γιατί οι άντρες βλέπουν πορνό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 01 Οκτ 2021, 23:29

Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Οκτ 2021, 20:01
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:43
klg έγραψε:
01 Οκτ 2021, 19:01

Η βιολογική επιταγή είναι να βγει και να γαμήσει ότι μπορεί a la rape mode, όπως κάνει όλο το βασικό βασίλειο όταν έχει καύλες. Κάτι που προφανώς είναι αδιανόητο σε μια functioning ανθρώπινη κοινωνία και αφού το να έχεις functioning ανθρώπινη κοινωνία εξελικτικά είναι το βέλτιστο, μια χαρά στέκει εξελικτικά.
Όχι. Καθόλου έτσι δεν είναι.
Δεν βιάζει όλο το ζωικό βασίλειο. Για την ακρίβεια ο βιασμός είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο στα ζώα.

Στα θηλαστικά τα θηλυκά μια χαρά επιλέγουν γκόμενο.
Όταν πήγαινα τις κατσίκες να τις γκαστρώσει ο τράγος, τις έδενε ο ξάδελφος μου (ο τραγοϊδιοκτητης) σε ένα πασσαλο και μετά φεύγαμε μακριά, όπως όταν τάιζαν τον t-rex στο Jurassic Park. Για τις κότες, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αναφέρω τι τρέξιμο κάνουν για να γλιτώσουν το πήδημα του κόκορα, που πέφτει και τρελό ξύλο. Είναι μερικοί άγριοι πετεινοί, που τις τσιμπούν τόσο πολύ που τις ψοφάνε κιόλας.

https://www.newsbeast.gr/environment/ar ... tories-tou

https://www.tilestwra.com/fokia-akinito ... no-vinteo/
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών