Μυστήριο με παράξενα ραδιοκύματα – Σηκώνουν τα χέρια οι ερευνητές με τη νέα ανακάλυψη

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
zteo
Δημοσιεύσεις: 10134
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Μυστήριο με παράξενα ραδιοκύματα – Σηκώνουν τα χέρια οι ερευνητές με τη νέα ανακάλυψη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 14 Ιαν 2022, 13:43

Εαν ειναι εξωγηινο σημα τοτε η ειναι ενας πολιτισμος τυπου Α η Β στην Κλιμακα Καρντασεφ που σημαινει οτι πιθανον να εχει αυτοκαταστραφει και να μην υπαρχει αυτην την στιγμη.
Εαν ειναι πολιτισμος τυπου Γ στην Κλιμακα Καρντασεφ τοτε θα επρεπε ειδη να γνωριζουμε για την υπαρξη του.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Μυστήριο με παράξενα ραδιοκύματα – Σηκώνουν τα χέρια οι ερευνητές με τη νέα ανακάλυψη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 14 Ιαν 2022, 13:50

George_V έγραψε:
14 Ιαν 2022, 13:38
wooded glade έγραψε:
14 Ιαν 2022, 13:32
Για να υπάρξει space travel πρέπει να εφευρεθεί η μηχανή που κάμπτει τη βαρύτητα, είτε από εμάς είτε από άλλους εξωγήϊνους πολιτισμούς.
Αλλοιώς κάνουμε hops into space και τίποτα παραπάνω.
Ας πούμε ότι ανακαλύπτεται αυτή η μηχανή. Άρα μπορούμε να πάμε στον γαλαξία της Ανδρομέδας. Το ερώτημα είναι μπορούμε να γυρίσουμε ; Επίσης αν εγώ μείνω στη γη, ένας φίλος μου πάει Ανδρομέδα και ένας τρίτος φίλος μου σε έναν άλλο γαλαξία θα μπορούμε να επικοινωνούμε μεταξύ μας ή όχι ;
Όταν λέω να επικοινωνούμε εννοώ πριν φύγει ο πρώτος φίλος να είναι να παίξει Milwakee Jets - Minessota Vikings και μετά, το βράδυ, να μπορώ εγώ να τον πληροφορήσω για το αποτέλεσμα. Επίσης να μπορεί να γυρίσει και να πάει την άλλη εβδομάδα να δει τον επόμενο αγώνα των Milwakee Jets.
Αστα αυτα... Το κρισιμο ερωτημα για σενα ειναι μονο ενα.

"Εχουν αραγε τσιπουρο οι εξωγηινοι εκει στο διαστημα?"
Έχουν σε φιαλίδια.
Το κρίσιμο είναι μπορούν να στείλουν από τον πλανήτη Α στον Β και ο πλανήτης Β να πληρώσει το αντίτιμο για τα μπουκαλάκια ;
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Μυστήριο με παράξενα ραδιοκύματα – Σηκώνουν τα χέρια οι ερευνητές με τη νέα ανακάλυψη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 14 Ιαν 2022, 13:55

George_V έγραψε:
14 Ιαν 2022, 13:38
wooded glade έγραψε:
14 Ιαν 2022, 13:32
Για να υπάρξει space travel πρέπει να εφευρεθεί η μηχανή που κάμπτει τη βαρύτητα, είτε από εμάς είτε από άλλους εξωγήϊνους πολιτισμούς.
Αλλοιώς κάνουμε hops into space και τίποτα παραπάνω.
Ας πούμε ότι ανακαλύπτεται αυτή η μηχανή. Άρα μπορούμε να πάμε στον γαλαξία της Ανδρομέδας. Το ερώτημα είναι μπορούμε να γυρίσουμε ; Επίσης αν εγώ μείνω στη γη, ένας φίλος μου πάει Ανδρομέδα και ένας τρίτος φίλος μου σε έναν άλλο γαλαξία θα μπορούμε να επικοινωνούμε μεταξύ μας ή όχι ;
Όταν λέω να επικοινωνούμε εννοώ πριν φύγει ο πρώτος φίλος να είναι να παίξει Milwakee Jets - Minessota Vikings και μετά, το βράδυ, να μπορώ εγώ να τον πληροφορήσω για το αποτέλεσμα. Επίσης να μπορεί να γυρίσει και να πάει την άλλη εβδομάδα να δει τον επόμενο αγώνα των Milwakee Jets.
Αστα αυτα... Το κρισιμο ερωτημα για σενα ειναι μονο ενα.

"Εχουν αραγε τσιπουρο οι εξωγηινοι εκει στο διαστημα?"
Προφανώς και θα έχουν. Το πέρασμα από την τροφοσυλλεκτική στην γεωργική εποχή έγινε λόγω του αλκοόλ. Απο την γεωργική στην βιομηχανική λόγω του καπνού. Και το πέρασμα στην διαστρική εποχή λόγω του spice.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Μυστήριο με παράξενα ραδιοκύματα – Σηκώνουν τα χέρια οι ερευνητές με τη νέα ανακάλυψη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 16 Ιαν 2022, 11:05

George_V έγραψε:
14 Ιαν 2022, 13:38
wooded glade έγραψε:
14 Ιαν 2022, 13:32
Για να υπάρξει space travel πρέπει να εφευρεθεί η μηχανή που κάμπτει τη βαρύτητα, είτε από εμάς είτε από άλλους εξωγήϊνους πολιτισμούς.
Αλλοιώς κάνουμε hops into space και τίποτα παραπάνω.
Ας πούμε ότι ανακαλύπτεται αυτή η μηχανή. Άρα μπορούμε να πάμε στον γαλαξία της Ανδρομέδας. Το ερώτημα είναι μπορούμε να γυρίσουμε ; Επίσης αν εγώ μείνω στη γη, ένας φίλος μου πάει Ανδρομέδα και ένας τρίτος φίλος μου σε έναν άλλο γαλαξία θα μπορούμε να επικοινωνούμε μεταξύ μας ή όχι ;
Όταν λέω να επικοινωνούμε εννοώ πριν φύγει ο πρώτος φίλος να είναι να παίξει Milwakee Jets - Minessota Vikings και μετά, το βράδυ, να μπορώ εγώ να τον πληροφορήσω για το αποτέλεσμα. Επίσης να μπορεί να γυρίσει και να πάει την άλλη εβδομάδα να δει τον επόμενο αγώνα των Milwakee Jets.
Αστα αυτα... Το κρισιμο ερωτημα για σενα ειναι μονο ενα.

"Εχουν αραγε τσιπουρο οι εξωγηινοι εκει στο διαστημα?"
Σίγουρα έχουν...το επιβεβαιώνει και ο Θ. Παπακωνσταντίνου λέμε...



Άιντε εκεί μακριά, μακριά στην Ανδρομέδα
άιντε πίνουν τσίπουρο και τρων λακέρδα
άιντε κάτι όντα περίεργα κι ωραία
άιντε που είναι μόνα και ψάχνουν για παρέα.

:lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών