Εδώ είναι το CHAOS

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 24 Νοέμ 2021, 00:13

seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 19:48
Ας μιλήσουμε σοβαρά.
Αλήθεια πιστεύω ότι αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα δεν είναι φυσιολογικά
Έχω μια ιδέα για αντισεισμικές κατασκευές και φυσιολογικά θα έπρεπε όλοι οι πολιτικοί μηχανικοί να με βοηθήσουν για το καλό το δικό τους της επιστήμης και τελικά του κόσμου όλου. Εδώ έχουν πέσει όλοι επάνω μου να με φάνε λες και τους παίρνω το ψωμί από το στόμα.
Μου λένε ότι η ιδέα μου δεν δουλεύει. Καλά δεν ντρέπονται να λένε ότι η βίδα δεν δουλεύει?
Γιατί πακτώνουν την δοκό με το τοιχίο και το υποστύλωμα, τον πρόβολο με την πλάκα και αφήνουν ασύνδετη την βάση της κατασκευής με το έδαφος?
Τι κρύβετε πίσω από αυτήν την άρνηση?
Συμφέροντα, εγωισμός, χαζομάρα ή να μου κλέψουν την πατέντα αφού λήξει ?
Γιατί δεν μπορώ να δεχθώ ότι όλες οι βίδες του κόσμου στερεώνουν πράγματα μεταξύ των και μόνο η δική μου βίδα δεν δουλεύει.
Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι θέλουν νεκρούς και χαμένες περιουσίες.
Και το θέμα είναι ότι σε κάθε καινοτόμο και πατεντιάρη από πολλούς Έλληνες υπάρχει αντίδραση σφοδρή λες και δεν θέλουν το καλό της πατρίδας τους?
Η εκπαίδευση τους είναι ελλιπής ώστε να κατανοήσουν την πατέντα σου. Πρέπει να γίνει μια αναδιάρθρωση στο πρόγραμμα σπουδών των πολυτεχνείων. Όντας αυτοδίδακτος, έχεις μάθει να σκέφτεσαι και να πρωτοπορείς σε αντίθεση με τους διπλωματούχους. Μερικοί από τους μεγαλύτερους επιστήμονες και μηχανικούς δεν είχαν τυπική εκπαίδευση. Η τυπική εκπαίδευση σε εγκλωβίζει σε ένα πλαίσιο σκέψης. Συνέχισε δυναμικά το έργο σου!!!!

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 24 Νοέμ 2021, 00:21

Bipsco έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 00:13
seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 19:48
Ας μιλήσουμε σοβαρά.
Αλήθεια πιστεύω ότι αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα δεν είναι φυσιολογικά
Έχω μια ιδέα για αντισεισμικές κατασκευές και φυσιολογικά θα έπρεπε όλοι οι πολιτικοί μηχανικοί να με βοηθήσουν για το καλό το δικό τους της επιστήμης και τελικά του κόσμου όλου. Εδώ έχουν πέσει όλοι επάνω μου να με φάνε λες και τους παίρνω το ψωμί από το στόμα.
Μου λένε ότι η ιδέα μου δεν δουλεύει. Καλά δεν ντρέπονται να λένε ότι η βίδα δεν δουλεύει?
Γιατί πακτώνουν την δοκό με το τοιχίο και το υποστύλωμα, τον πρόβολο με την πλάκα και αφήνουν ασύνδετη την βάση της κατασκευής με το έδαφος?
Τι κρύβετε πίσω από αυτήν την άρνηση?
Συμφέροντα, εγωισμός, χαζομάρα ή να μου κλέψουν την πατέντα αφού λήξει ?
Γιατί δεν μπορώ να δεχθώ ότι όλες οι βίδες του κόσμου στερεώνουν πράγματα μεταξύ των και μόνο η δική μου βίδα δεν δουλεύει.
Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι θέλουν νεκρούς και χαμένες περιουσίες.
Και το θέμα είναι ότι σε κάθε καινοτόμο και πατεντιάρη από πολλούς Έλληνες υπάρχει αντίδραση σφοδρή λες και δεν θέλουν το καλό της πατρίδας τους?
Η εκπαίδευση τους είναι ελλιπής ώστε να κατανοήσουν την πατέντα σου. Πρέπει να γίνει μια αναδιάρθρωση στο πρόγραμμα σπουδών των πολυτεχνείων. Όντας αυτοδίδακτος, έχεις μάθει να σκέφτεσαι και να πρωτοπορείς σε αντίθεση με τους διπλωματούχους. Μερικοί από τους μεγαλύτερους επιστήμονες και μηχανικούς δεν είχαν τυπική εκπαίδευση. Η τυπική εκπαίδευση σε εγκλωβίζει σε ένα πλαίσιο σκέψης. Συνέχισε δυναμικά το έργο σου!!!!
Σε ευχαριστώ πολύ! :g094:
Άλλωστε οι μεγαλύτεροι καθηγητές μου συμπαραστέκονται.
https://www.zougla.gr/greece/article/er ... resitexnia
https://www.youtube.com/watch?v=EHNhdA2 ... 5kXrfXCFQ_
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16593
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 24 Νοέμ 2021, 00:48

seismic έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 00:21
Bipsco έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 00:13
seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 19:48
Ας μιλήσουμε σοβαρά.
Αλήθεια πιστεύω ότι αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα δεν είναι φυσιολογικά
Έχω μια ιδέα για αντισεισμικές κατασκευές και φυσιολογικά θα έπρεπε όλοι οι πολιτικοί μηχανικοί να με βοηθήσουν για το καλό το δικό τους της επιστήμης και τελικά του κόσμου όλου. Εδώ έχουν πέσει όλοι επάνω μου να με φάνε λες και τους παίρνω το ψωμί από το στόμα.
Μου λένε ότι η ιδέα μου δεν δουλεύει. Καλά δεν ντρέπονται να λένε ότι η βίδα δεν δουλεύει?
Γιατί πακτώνουν την δοκό με το τοιχίο και το υποστύλωμα, τον πρόβολο με την πλάκα και αφήνουν ασύνδετη την βάση της κατασκευής με το έδαφος?
Τι κρύβετε πίσω από αυτήν την άρνηση?
Συμφέροντα, εγωισμός, χαζομάρα ή να μου κλέψουν την πατέντα αφού λήξει ?
Γιατί δεν μπορώ να δεχθώ ότι όλες οι βίδες του κόσμου στερεώνουν πράγματα μεταξύ των και μόνο η δική μου βίδα δεν δουλεύει.
Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι θέλουν νεκρούς και χαμένες περιουσίες.
Και το θέμα είναι ότι σε κάθε καινοτόμο και πατεντιάρη από πολλούς Έλληνες υπάρχει αντίδραση σφοδρή λες και δεν θέλουν το καλό της πατρίδας τους?
Η εκπαίδευση τους είναι ελλιπής ώστε να κατανοήσουν την πατέντα σου. Πρέπει να γίνει μια αναδιάρθρωση στο πρόγραμμα σπουδών των πολυτεχνείων. Όντας αυτοδίδακτος, έχεις μάθει να σκέφτεσαι και να πρωτοπορείς σε αντίθεση με τους διπλωματούχους. Μερικοί από τους μεγαλύτερους επιστήμονες και μηχανικούς δεν είχαν τυπική εκπαίδευση. Η τυπική εκπαίδευση σε εγκλωβίζει σε ένα πλαίσιο σκέψης. Συνέχισε δυναμικά το έργο σου!!!!
Σε ευχαριστώ πολύ! :g094:
Άλλωστε οι μεγαλύτεροι καθηγητές μου συμπαραστέκονται.
https://www.zougla.gr/greece/article/er ... resitexnia
https://www.youtube.com/watch?v=EHNhdA2 ... 5kXrfXCFQ_
λοιπον, ακου τι πρεπει να κανεις...

μαζεψε οτι μπορεις, παρε την ιδεα σου και μπες στο πρωτο πλοιο για ραφηνα η πειραια.
απο κει με μετρο στο αεροδρομιο.
μετα διαλεξε χωρα εκτος ευρωπης που να ναι σεισμογενης.
μπες στο αεροπλανο.
πηγαινε ζητα δουλεια σε μια οικοδομη και περιμενε να περασει ο εργοδηγος η ο εργοδοτης η ο αρχιτεκτονας.
Αρχισε να μιλας ελληνικα και αγγλικα μαζι και πες του οτι εχεις μια ιδεα που σου ρθε στο κεφαλι το βραδυ και να σου δωσει 15 λεπτα να τον κερασεις εναν καφε στο διαλειμα.
Εκει ριχτου τα και ειτε θα γινε εκατομμυριουχος και θα γελας με το φορουμ, ειτε θα καλυτερεψεις με αλλες εμπειριες την πατεντα σου μεχρι να την κανεις viral μεταξυ των αρχιτεκτονων και μηχανικων στο εξωτερικο.
Αν αισθανεσαι οτι εδω κυβερνα ο κρονος που τρωει τα παιδια του, η κατσε και κλαιγε που σε τρωει η φευγα να σωθεις η....τι;...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23079
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Νοέμ 2021, 00:49

Τελικά βγήκε αυτό το χάος; Σαν το μπάτμομπιλ μοιάζει.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12754
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 24 Νοέμ 2021, 00:53

seismic έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 00:06
taxalata xalasa έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 23:58
seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 23:39
Δεν είναι ούπα είναι μηχανισμός που ανοίγει όσο τον τραβάς Είναι κάτι σαν τον μηχανικό γρύλο του αυτοκινήτου.
Δες έναν μικρό μηχανισμό που άντεξε 30 τόνους έλξη πριν αστοχήσει.
ναι, αλλα ειναι σιδερενια υποπεδιλα. Αυτη ειναι η ουσια.
ναι ανοιγουν με το τραβηγμα απο το βαρος αλλα και παλι στο χωμα ειναι.
Δεν βλεπω να αλλαζει κατι.

Το εχεις μεταφρασει στα αγγλικα να το ποσταρεις στην Ιαπωνια να δεις τι λενε ;
Αυτός ο μηχανισμός αντέχει έλξη 150 τόνους μέσα σε βράχο. Εικόνα
Κάνω μυστικά πειράματα δεν μπορώ να τα αποκαλύψω γιατί έχουν πολλές καινοτομίες.
Έχω σπάσει το παγκόσμιο ρεκόρ πάκτωσης.
Έχω κάνει δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά και γράφω και στην μεγαλύτερη πύλη ερευνητών στον κόσμο.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
https://www.scirp.org/journal/hottestpa ... rnalid=788
Πόσα λεφτά ζήτησαν στο open journal of civil engineering?

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10780
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 24 Νοέμ 2021, 01:03

Μην σπαμαρετε το νημα ρε σεις.

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 24 Νοέμ 2021, 06:46

nyxtovios έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 00:53
seismic έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 00:06
taxalata xalasa έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 23:58

ναι, αλλα ειναι σιδερενια υποπεδιλα. Αυτη ειναι η ουσια.
ναι ανοιγουν με το τραβηγμα απο το βαρος αλλα και παλι στο χωμα ειναι.
Δεν βλεπω να αλλαζει κατι.

Το εχεις μεταφρασει στα αγγλικα να το ποσταρεις στην Ιαπωνια να δεις τι λενε ;
Αυτός ο μηχανισμός αντέχει έλξη 150 τόνους μέσα σε βράχο. Εικόνα
Κάνω μυστικά πειράματα δεν μπορώ να τα αποκαλύψω γιατί έχουν πολλές καινοτομίες.
Έχω σπάσει το παγκόσμιο ρεκόρ πάκτωσης.
Έχω κάνει δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά και γράφω και στην μεγαλύτερη πύλη ερευνητών στον κόσμο.
https://www.researchgate.net/profile/Ioannis-Lymperis
https://www.scirp.org/journal/hottestpa ... rnalid=788
Πόσα λεφτά ζήτησαν στο open journal of civil engineering?
Τίποτα το σοβαρό. 300 ευρώ ήθελαν. Όμως δεν μπορούσα τότε να τα στείλω γιατί είχαμε lockdown στις συναλλαγές.
Τελικά το δημοσίευσαν χωρίς να πάρουν χρήματα.
Αυτό που θα κάνω είναι να βελτιώσω την πάκτωση της αγκύρωσης ώστε να σπάσω παγκόσμιο ρεκόρ στην πάκτωση και μετά θα πάω στο εξωτερικό. Τώρα αν θέλουν να πακτώσουν κατασκευές ή το πουλί τους αυτό δεν με ενδιαφέρει. Εγώ διαθέτω έναν μηχανισμό που πακτώνει φθηνά τα πάντα πάνω σε βράχο ή σε μαλακό έδαφος Ένα μεγάλο στριφώνι που μπορεί να πακτώσει και την γη με την σελήνη.
Εικόνα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32587
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2021, 08:55

seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 19:48
Ας μιλήσουμε σοβαρά.
η υπολοιπη παραγραφος σου ειναι το αντιθετο του "σοβαρα"

τη σοβαρη απαντηση την ξερεις. η πατεντα σου δεν δουλευει, δεν εισαι εφευρετης, απετυχες σε αυτο, συνεχισε τη ζωη σου.

αν δουλευε, θα σε ειχαν κανει χρυσο, οπως ολους οσους ανακαλυψαν κατι που δουλευει αληθινα. ειτε στην ελλαδα, ειτε οπουδηποτε στον πλανητη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 24 Νοέμ 2021, 09:35

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 01:03
Μην σπαμαρετε το νημα ρε σεις.
Έχει δίκιο ρε σεις...
Ο seismic αυτό θέλει, ακροατήριο για να γράφει ατελείωτα κατεβατά για την πατέντα του.
Το κάνει από το 2012 σε όλα τα φόρα που έχει μπορέσει να κάνει εγγραφή.
Μέχρι που τον έχουν διώξει από όλα τα φόρα διότι σπαμάρει ασύστολα.

Όπως λέει και ο Ασέβαστος, αν δούλευε η πατέντα του θα τον είχαν κάνει χρυσό.
Εδώ και 10 χρόνια, έχει απευθυνθεί σε δεκάδες ειδικούς και όλοι τον έχουν απορρίψει.
Ο seismic δεν μπορεί να καταλάβει ότι η χορήγηση πατέντας γίνεται μόνον ως προς το πρωτότυπο της ιδέας.
Αλλά δεν σημαίνει ότι η πατέντα είναι εφαρμόσιμη και εκμεταλλεύσιμη εμπορικά.
Δεν μπορεί να το χωνέψει και γι' αυτό εδώ και δέκα χρόνια πρήζει τα φόρα και διαλαλεί πως "διεξάγει μυστικά πειράματα και είναι σε συμφωνίες με μεγάλες εταιρείες"...

Έχει το δικό του νήμα στο φόρουμ.
Σταματήστε να τον ταΐζετε σε άλλα νήματα. Θα τα κάνει πουτάνα όλα... :lol:

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14542
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 24 Νοέμ 2021, 09:48

seismic έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 06:46
Τώρα αν θέλουν να πακτώσουν κατασκευές ή το πουλί τους αυτό δεν με ενδιαφέρει. Εγώ διαθέτω έναν μηχανισμό που πακτώνει φθηνά τα πάντα πάνω σε βράχο ή σε μαλακό έδαφος Ένα μεγάλο στριφώνι που μπορεί να πακτώσει και την γη με την σελήνη.

1. Ως Προεδρος, ιδρυτικο στελεχος, διαχειριστης και νόμιμος αντιπρόσωπος του Σ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο (Σύλλογος ΣΤΗΤΩΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΩΝ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΩΝ ΟΠΙΣΘΙΩΝ), δηλώνω ΣΟΒΑΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ για την πάκτωση του πουλιού, ιδιαίτερα αν πρόκειται για πάκτωση σε ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΠΙΣΙΘΙΑ!
Η πατέντα μας ενδιαφέρει πάρα πολύ και θα θέλαμε να μάθουμε περισσότερα και να συνεισφέρουμε στο όλο επιχείρημα!
Για παράδειγμα, έχουν γίνει δοκιμές σε μοντέλα με ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ -ΘΗΛΥΚΑ- ΟΠΙΣΘΙΑ?
Προσφερόμεθα να συνεισφέρουμε στην υλοποίηση τέτοιου είδους δοκιμών!

2. Η πάκτωση είναι πάντοτε καλό πράγμα για την κατασκευή? Έχετε εξετάσει τι εντατικά μεγέθη μεταφέρονται στην κατασκευή με αυτόν τον τρόπο?
Έχετε κάνει κάποια οικονομοτεχνική μελέτη?
Το να φτιάξεις κάτι που δεν κουνιέται καθόλου, θεωρητικά δεν είναι δύσκολο.
Το δύσκολο είναι να το κάνεις με τα ίδια λεφτά που δαπανά κάποιος για να υλοποιήσει μία "συμβατική" κατασκευή.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10250
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 24 Νοέμ 2021, 15:01

seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 03:17
Θέλετε να πιστέψω ότι όλες οι βίδες του κόσμου στερεώνουν κάτι
αλλά η δική μου βίδα δεν στερεώνει τίποτα :smt017
Ρε μήπως σας έχει λασκάρει η δική σας βίδα? :102:
Αυτό με την βίδα μήπως έχει σχέση με τον Κόρδακα;
:smt017
Παρατηρητής...

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 24 Νοέμ 2021, 15:12

ksk έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 15:01
seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 03:17
Θέλετε να πιστέψω ότι όλες οι βίδες του κόσμου στερεώνουν κάτι
αλλά η δική μου βίδα δεν στερεώνει τίποτα :smt017
Ρε μήπως σας έχει λασκάρει η δική σας βίδα? :102:
Αυτό με την βίδα μήπως έχει σχέση με τον Κόρδακα;
:smt017
Μου την βίδωσε... :D
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 24 Νοέμ 2021, 15:26

Daje έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 09:48
seismic έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 06:46
Τώρα αν θέλουν να πακτώσουν κατασκευές ή το πουλί τους αυτό δεν με ενδιαφέρει. Εγώ διαθέτω έναν μηχανισμό που πακτώνει φθηνά τα πάντα πάνω σε βράχο ή σε μαλακό έδαφος Ένα μεγάλο στριφώνι που μπορεί να πακτώσει και την γη με την σελήνη.

1. Ως Προεδρος, ιδρυτικο στελεχος, διαχειριστης και νόμιμος αντιπρόσωπος του Σ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο (Σύλλογος ΣΤΗΤΩΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΩΝ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΩΝ ΟΠΙΣΘΙΩΝ), δηλώνω ΣΟΒΑΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ για την πάκτωση του πουλιού, ιδιαίτερα αν πρόκειται για πάκτωση σε ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΠΙΣΙΘΙΑ!
Η πατέντα μας ενδιαφέρει πάρα πολύ και θα θέλαμε να μάθουμε περισσότερα και να συνεισφέρουμε στο όλο επιχείρημα!
Για παράδειγμα, έχουν γίνει δοκιμές σε μοντέλα με ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ -ΘΗΛΥΚΑ- ΟΠΙΣΘΙΑ?
Προσφερόμεθα να συνεισφέρουμε στην υλοποίηση τέτοιου είδους δοκιμών!

2. Η πάκτωση είναι πάντοτε καλό πράγμα για την κατασκευή? Έχετε εξετάσει τι εντατικά μεγέθη μεταφέρονται στην κατασκευή με αυτόν τον τρόπο?
Έχετε κάνει κάποια οικονομοτεχνική μελέτη?
Το να φτιάξεις κάτι που δεν κουνιέται καθόλου, θεωρητικά δεν είναι δύσκολο.
Το δύσκολο είναι να το κάνεις με τα ίδια λεφτά που δαπανά κάποιος για να υλοποιήσει μία "συμβατική" κατασκευή.
Ως προς την πρώτη απάντηση για τα ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΠΙΣΙΘΙΑ η αγκύρωση θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν διαστελλόμενος δονητής.
Ως προς την δεύτερη απάντηση θα ήθελα να πω το εξής. Φυσικά και έχει γίνει μελέτη αφού έχω κατασκευάσει μηχανισμούς.
Ένα νέο σπίτι με την πατέντα μου στοιχίζει 20% ποιο λίγα χρήματα από ότι στοιχίζει σήμερα το ίδιο σπίτι.
Όποιος θέλει ας πάρει προσφορά από εμένα με το κλειδί στο χέρι. Και εγγύηση ότι δεν θα πάθει τίποτα σε σεισμό.
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

seismic
Δημοσιεύσεις: 7192
Εγγραφή: 02 Μάιος 2019, 18:10
Phorum.gr user: seismic

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από seismic » 24 Νοέμ 2021, 15:29

Ασέβαστος έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 08:55
seismic έγραψε:
23 Νοέμ 2021, 19:48
Ας μιλήσουμε σοβαρά.
η υπολοιπη παραγραφος σου ειναι το αντιθετο του "σοβαρα"

τη σοβαρη απαντηση την ξερεις. η πατεντα σου δεν δουλευει, δεν εισαι εφευρετης, απετυχες σε αυτο, συνεχισε τη ζωη σου.

αν δουλευε, θα σε ειχαν κανει χρυσο, οπως ολους οσους ανακαλυψαν κατι που δουλευει αληθινα. ειτε στην ελλαδα, ειτε οπουδηποτε στον πλανητη.
Δεν πουλάω την πατέντα
Αντισεισμικές κατασκευές Ανακαινίσεις επισκευές διακοσμήσεις https://lymperis-constructions.gr/

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14542
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Εδώ είναι το CHAOS

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 24 Νοέμ 2021, 15:46

seismic έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 15:26
Daje έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 09:48
seismic έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 06:46
Τώρα αν θέλουν να πακτώσουν κατασκευές ή το πουλί τους αυτό δεν με ενδιαφέρει. Εγώ διαθέτω έναν μηχανισμό που πακτώνει φθηνά τα πάντα πάνω σε βράχο ή σε μαλακό έδαφος Ένα μεγάλο στριφώνι που μπορεί να πακτώσει και την γη με την σελήνη.

1. Ως Προεδρος, ιδρυτικο στελεχος, διαχειριστης και νόμιμος αντιπρόσωπος του Σ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο (Σύλλογος ΣΤΗΤΩΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΩΝ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΩΝ ΟΠΙΣΘΙΩΝ), δηλώνω ΣΟΒΑΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ για την πάκτωση του πουλιού, ιδιαίτερα αν πρόκειται για πάκτωση σε ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΠΙΣΙΘΙΑ!
Η πατέντα μας ενδιαφέρει πάρα πολύ και θα θέλαμε να μάθουμε περισσότερα και να συνεισφέρουμε στο όλο επιχείρημα!
Για παράδειγμα, έχουν γίνει δοκιμές σε μοντέλα με ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ -ΘΗΛΥΚΑ- ΟΠΙΣΘΙΑ?
Προσφερόμεθα να συνεισφέρουμε στην υλοποίηση τέτοιου είδους δοκιμών!

2. Η πάκτωση είναι πάντοτε καλό πράγμα για την κατασκευή? Έχετε εξετάσει τι εντατικά μεγέθη μεταφέρονται στην κατασκευή με αυτόν τον τρόπο?
Έχετε κάνει κάποια οικονομοτεχνική μελέτη?
Το να φτιάξεις κάτι που δεν κουνιέται καθόλου, θεωρητικά δεν είναι δύσκολο.
Το δύσκολο είναι να το κάνεις με τα ίδια λεφτά που δαπανά κάποιος για να υλοποιήσει μία "συμβατική" κατασκευή.
Ως προς την πρώτη απάντηση για τα ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΟΠΙΣΙΘΙΑ η αγκύρωση θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν διαστελλόμενος δονητής.
Ως προς την δεύτερη απάντηση θα ήθελα να πω το εξής. Φυσικά και έχει γίνει μελέτη αφού έχω κατασκευάσει μηχανισμούς.
Ένα νέο σπίτι με την πατέντα μου στοιχίζει 20% ποιο λίγα χρήματα από ότι στοιχίζει σήμερα το ίδιο σπίτι.
Όποιος θέλει ας πάρει προσφορά από εμένα με το κλειδί στο χέρι. Και εγγύηση ότι δεν θα πάθει τίποτα σε σεισμό.
Εγγύηση όμως για ΣΤΗΤΑ, ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΑ ΘΗΛΥΚΑ ΟΠΙΣΘΙΑ δεν βλέπω να δίνεις.
Τι έκανες γαργάρα αυτό...
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών