Η εξαφάνιση των αντρών

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.

Θα υπάρχουν άτομα με χρωμόσωμα Υ το έτος 2323;

Ναι, περίπου 50% του πληθυσμού
17
77%
Ναι, αλλά σε μικρούς αριθμούς για λόγους επιστημονικής έρευνας
2
9%
Όχι
3
14%
 
Σύνολο ψήφων: 22

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3318
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 14 Φεβ 2023, 18:40

Καραμελίτσα έγραψε:
11 Φεβ 2023, 19:04
Θα σας αφήσω να φανταστείτε έναν κόσμο χωρίς άντρες, αλλά σαφώς υπάρχει ένα άμεσο όφελος από την εξαφάνισή τους.
Η κατάρα του Αδάμ αίρεται οριστικά. Η σεξουαλική επιλογή εξαφανίζεται, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν υπάρχουν πλέον
δύο φύλα. Το σπέρμα δεν πολεμά πλέον το σπέρμα για πρόσβαση στα ωάρια. Δεν υπάρχει σύγκρουση σπερματωνούτε χρωμοσώματα Υ
να υποδουλώνουν το θηλυκό. Η καταστροφική σπείρα της απληστίας και της ματαιοδοξίας που τροφοδοτείται από τη σεξουαλική επιλογή μηδενίζεται και η ασθένεια του όμορφου πλανήτη μας ανακουφίζεται. Ο κόσμος δεν αντηχεί πλέον στον ήχο των ανδρικών κέρατων που συγκρούονται και τις ζοφερές επιπτώσεις των συγκρούσεων αυτών. Το μεγάλο σεξουαλικό πείραμα τελειώνει. Τα μιτοχόνδρια έχουν θριαμβεύσει και η Γαία μπορεί να ξανακοιμηθεί.
Δεν καταλαβαίνω καν τι διαβάζω. Υπάρχει κάτι πιο σοβαρό σε αυτό το βιβλίο να κάνεις quote, πέρα από ανούσια platitudes; Ότι μια μητριαρχική κοινωνία δεν θα χρησιμοποιεί fossil fuels, επειδή δεν θα υπάρχουν Υ χρωμοσώματα;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 14 Φεβ 2023, 18:47

klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:40
Δεν καταλαβαίνω καν τι διαβάζω. Υπάρχει κάτι πιο σοβαρό σε αυτό το βιβλίο να κάνεις quote, πέρα από ανούσια platitudes; Ότι μια μητριαρχική κοινωνία δεν θα χρησιμοποιεί fossil fuels, επειδή δεν θα υπάρχουν Υ χρωμοσώματα;
Πίπες, από άτομα που δεν μπορούν να αντιληφθούν πως, αν δεν υπήρχαν άντρες μπορεί να μην υπήρχαν πόλεμοι, επεκτατισμός κλπ, αλλά δεν θα υπήρχε φιλοσοφία, δυτικός πολιτισμός, τέχνες, επιστήμες, δεν θα υπήρχαν ούτε τα μέσα τα οποία σήμερα χρησιμοποιούν για να αναπαράγουν τις ανοησίες τους.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8979
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Φεβ 2023, 18:47

klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:40
Καραμελίτσα έγραψε:
11 Φεβ 2023, 19:04
Θα σας αφήσω να φανταστείτε έναν κόσμο χωρίς άντρες, αλλά σαφώς υπάρχει ένα άμεσο όφελος από την εξαφάνισή τους.
Η κατάρα του Αδάμ αίρεται οριστικά. Η σεξουαλική επιλογή εξαφανίζεται, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν υπάρχουν πλέον
δύο φύλα. Το σπέρμα δεν πολεμά πλέον το σπέρμα για πρόσβαση στα ωάρια. Δεν υπάρχει σύγκρουση σπερματωνούτε χρωμοσώματα Υ
να υποδουλώνουν το θηλυκό. Η καταστροφική σπείρα της απληστίας και της ματαιοδοξίας που τροφοδοτείται από τη σεξουαλική επιλογή μηδενίζεται και η ασθένεια του όμορφου πλανήτη μας ανακουφίζεται. Ο κόσμος δεν αντηχεί πλέον στον ήχο των ανδρικών κέρατων που συγκρούονται και τις ζοφερές επιπτώσεις των συγκρούσεων αυτών. Το μεγάλο σεξουαλικό πείραμα τελειώνει. Τα μιτοχόνδρια έχουν θριαμβεύσει και η Γαία μπορεί να ξανακοιμηθεί.
Δεν καταλαβαίνω καν τι διαβάζω. Υπάρχει κάτι πιο σοβαρό σε αυτό το βιβλίο να κάνεις quote, πέρα από ανούσια platitudes; Ότι μια μητριαρχική κοινωνία δεν θα χρησιμοποιεί fossil fuels, επειδή δεν θα υπάρχουν Υ χρωμοσώματα;
Για να σε βοηθήσω, quote = αναφέρω, platitude = κοινοτυπία, fossil fuels = ορυκτά καύσιμα.

Απλά ίου, με τα αγγλοελληνικά. Μου σηκώνεται η τρίχα.

Όσο για το βιβλίο, βρες το και διάβαστο.
Z

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40786
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Φεβ 2023, 18:48

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:47
Για να σε βοηθήσω, quote = αναφέρω, platitude = κοινοτυπία, fossil fuels = ορυκτά καύσιμα.

Απλά ίου, με τα αγγλοελληνικά. Μου σηκώνεται η τρίχα.

Όσο για το βιβλίο, βρες το και διάβαστο.
Εγώ τα αγγλοελληνικά τα κατάλαβα, εκείνο το "διάβαστο" δεν κατάλαβα. Είναι κάποιο νέο ουσιαστικό;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3318
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 14 Φεβ 2023, 18:58

hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:48
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:47
Για να σε βοηθήσω, quote = αναφέρω, platitude = κοινοτυπία, fossil fuels = ορυκτά καύσιμα.

Απλά ίου, με τα αγγλοελληνικά. Μου σηκώνεται η τρίχα.

Όσο για το βιβλίο, βρες το και διάβαστο.
Εγώ τα αγγλοελληνικά τα κατάλαβα, εκείνο το "διάβαστο" δεν κατάλαβα. Είναι κάποιο νέο ουσιαστικό;
Δεν κάνουμε subscribe στην πατριαρχική γραμματική μάν μου.

Ω συγγνώμη, "δεν προσυπογράφουμε".
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8979
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Φεβ 2023, 18:59

ik_90 έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:47
klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:40
Δεν καταλαβαίνω καν τι διαβάζω. Υπάρχει κάτι πιο σοβαρό σε αυτό το βιβλίο να κάνεις quote, πέρα από ανούσια platitudes; Ότι μια μητριαρχική κοινωνία δεν θα χρησιμοποιεί fossil fuels, επειδή δεν θα υπάρχουν Υ χρωμοσώματα;
Πίπες, από άτομα που δεν μπορούν να αντιληφθούν πως, αν δεν υπήρχαν άντρες μπορεί να μην υπήρχαν πόλεμοι, επεκτατισμός κλπ, αλλά δεν θα υπήρχε φιλοσοφία, δυτικός πολιτισμός, τέχνες, επιστήμες, δεν θα υπήρχαν ούτε τα μέσα τα οποία σήμερα χρησιμοποιούν για να αναπαράγουν τις ανοησίες τους.
Ναι, και την εποχή που εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες οι Βορειοευρωπαίοι έτρωγαν βελανίδια.

Τι σχέση έχει το παρελθόν των αντρών, με το τί είναι βέλτιστο για το μέλλον της ανθρωπότητας;
Z

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3318
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 14 Φεβ 2023, 19:07

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:47
Για να σε βοηθήσω, quote = αναφέρω, platitude = κοινοτυπία, fossil fuels = ορυκτά καύσιμα.

Απλά ίου, με τα αγγλοελληνικά. Μου σηκώνεται η τρίχα.

Όσο για το βιβλίο, βρες το και διάβαστο.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, αλλά πάντως λίγο δύσκολο να διαβάσω βιβλίο που γράφει τέτοιες μαλακίες. Μπορούμε απλά να παραδεχτούμε ότι δεν γουστάρεις τους "άντρες" (cringe concept αλλά οκ) και ότι αυτά περί optimizations είναι sugar coating;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 14 Φεβ 2023, 19:09

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:59
Ναι, και την εποχή που εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες οι Βορειοευρωπαίοι έτρωγαν βελανίδια.

Τι σχέση έχει το παρελθόν των αντρών, με το τί είναι βέλτιστο για το μέλλον της ανθρωπότητας;
Μια χαρά σχετίζεται. Αυτός που παρέθεσες το πήγε (και) κοινωνιολογικά και μίλησε ουσιαστικά για τις βίαιες και ανταγωνιστικές τάσεις των αντρών.
Όμως, χωρ'ις αυτές, δεν θα προχωρούσε ο πολιτισμός όσο έχει προχωρήσει και χωρίς τους άντρες θα έχουμε έναν κόσμο που θα επικρατεί σαν μέγιστη αρετή η ασφάλεια και αμέτρητες Karrens θα εμποδίζουν την επιστημονική πρόοδο, μιλώντας για «αλαζονεία του ανθρώπινου είδους» και όλα αυτά τα γραφικά που ακούμε κατά καιρούς.
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40786
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Φεβ 2023, 19:14

klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:58
hellegennes έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:48
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:47
Για να σε βοηθήσω, quote = αναφέρω, platitude = κοινοτυπία, fossil fuels = ορυκτά καύσιμα.

Απλά ίου, με τα αγγλοελληνικά. Μου σηκώνεται η τρίχα.

Όσο για το βιβλίο, βρες το και διάβαστο.
Εγώ τα αγγλοελληνικά τα κατάλαβα, εκείνο το "διάβαστο" δεν κατάλαβα. Είναι κάποιο νέο ουσιαστικό;
Δεν κάνουμε subscribe στην πατριαρχική γραμματική μάν μου.

Ω συγγνώμη, "δεν προσυπογράφουμε".
:smt005::smt005::smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8979
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Φεβ 2023, 19:18

ik_90 έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:09
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:59
Ναι, και την εποχή που εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες οι Βορειοευρωπαίοι έτρωγαν βελανίδια.

Τι σχέση έχει το παρελθόν των αντρών, με το τί είναι βέλτιστο για το μέλλον της ανθρωπότητας;
Μια χαρά σχετίζεται. Αυτός που παρέθεσες το πήγε (και) κοινωνιολογικά και μίλησε ουσιαστικά για τις βίαιες και ανταγωνιστικές τάσεις των αντρών.
Όμως, χωρ'ις αυτές, δεν θα προχωρούσε ο πολιτισμός όσο έχει προχωρήσει και χωρίς τους άντρες θα έχουμε έναν κόσμο που θα επικρατεί σαν μέγιστη αρετή η ασφάλεια και αμέτρητες Karrens θα εμποδίζουν την επιστημονική πρόοδο, μιλώντας για «αλαζονεία του ανθρώπινου είδους» και όλα αυτά τα γραφικά που ακούμε κατά καιρούς.
Κυρίως είναι βιολογικά. Στην ανθρωπογενή περίοδο του πλανήτη δεν υπάρχει λόγος για την ύπαρξη δυο φύλων. Κάτι που επιβεβαιώνεται συνεχώς βιολογικά.

Εικόνα

Ας πούμε αυτή είναι η γραφική της ποιότητας του αντρικού σπέρματος ως προς το χρόνο. Ο μέσος αριθμός σπερματοζωαρίων έπεσε σχεδόν 60% σε 40 χρόνια. Σε πόσα χρόνια θα είναι αδύνατη η διατήρηση του πληθυσμού με τις παραδοσιακές μεθόδους αναπαραγωγής στις οποίες συμμετέχουν άτομα με χρωμόσωμα Υ;
Z

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8979
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Φεβ 2023, 19:20

klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:07
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:47
Για να σε βοηθήσω, quote = αναφέρω, platitude = κοινοτυπία, fossil fuels = ορυκτά καύσιμα.

Απλά ίου, με τα αγγλοελληνικά. Μου σηκώνεται η τρίχα.

Όσο για το βιβλίο, βρες το και διάβαστο.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, αλλά πάντως λίγο δύσκολο να διαβάσω βιβλίο που γράφει τέτοιες μαλακίες. Μπορούμε απλά να παραδεχτούμε ότι δεν γουστάρεις τους "άντρες" (cringe concept αλλά οκ) και ότι αυτά περί optimizations είναι sugar coating;
Τώρα καταλαβαίνω πως αισθάνεται ο Μπέρια όταν διαβάζει τη λέξη γουόουκ.
Z

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3318
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 14 Φεβ 2023, 19:26

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:20
klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:07
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 18:47
Για να σε βοηθήσω, quote = αναφέρω, platitude = κοινοτυπία, fossil fuels = ορυκτά καύσιμα.

Απλά ίου, με τα αγγλοελληνικά. Μου σηκώνεται η τρίχα.

Όσο για το βιβλίο, βρες το και διάβαστο.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, αλλά πάντως λίγο δύσκολο να διαβάσω βιβλίο που γράφει τέτοιες μαλακίες. Μπορούμε απλά να παραδεχτούμε ότι δεν γουστάρεις τους "άντρες" (cringe concept αλλά οκ) και ότι αυτά περί optimizations είναι sugar coating;
Τώρα καταλαβαίνω πως αισθάνεται ο Μπέρια όταν διαβάζει τη λέξη γουόουκ.
Για πες μας ρε Καραμελίτσα πώς αισθάνεται ο Μπέρια; Θες να σου πούμε πώς αισθανόμαστε εμείς όταν διαβάζουμε όλα τα μισανθρωπικά σου posts που έχεις και το audacity να βάζεις στην Θετικές Επιστήμες;

Σοβαρέψου, που θας γράψεις και ειρωνίες ενώ προσπαθείς να κάνεις reduce ένα εξελικτικό process εκατομμυρίων ετών σε γραφικές παραστάσεις για παιδάκια γυμνασίου.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40786
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Φεβ 2023, 19:28

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:18
Εικόνα

Ας πούμε αυτή είναι η γραφική της ποιότητας του αντρικού σπέρματος ως προς το χρόνο. Ο μέσος αριθμός σπερματοζωαρίων έπεσε σχεδόν 60% σε 40 χρόνια. Σε πόσα χρόνια θα είναι αδύνατη η διατήρηση του πληθυσμού με τις παραδοσιακές μεθόδους αναπαραγωγής στις οποίες συμμετέχουν άτομα με χρωμόσωμα Υ;
Την ποσότητα δείχνει αυτό και δεν υπάρχει κάποια σοβαρή ένδειξη ότι αυτό μειώνει με κάποιον ουσιώδη τρόπο την γονιμότητα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8979
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 14 Φεβ 2023, 19:29

klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:26
Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:20
klg έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:07


Ευχαριστώ για τη βοήθεια, αλλά πάντως λίγο δύσκολο να διαβάσω βιβλίο που γράφει τέτοιες μαλακίες. Μπορούμε απλά να παραδεχτούμε ότι δεν γουστάρεις τους "άντρες" (cringe concept αλλά οκ) και ότι αυτά περί optimizations είναι sugar coating;
Τώρα καταλαβαίνω πως αισθάνεται ο Μπέρια όταν διαβάζει τη λέξη γουόουκ.
Για πες μας ρε Καραμελίτσα πώς αισθάνεται ο Μπέρια; Θες να σου πούμε πώς αισθανόμαστε εμείς όταν διαβάζουμε όλα τα μισανθρωπικά σου posts που έχεις και το audacity να βάζεις στην Θετικές Επιστήμες;

Σοβαρέψου, που θας γράψεις και ειρωνίες ενώ προσπαθείς να κάνεις reduce ένα εξελικτικό process εκατομμυρίων ετών σε γραφικές παραστάσεις για παιδάκια γυμνασίου.
Σοβαρά τώρα, όταν μιλάς σαν το άνθρωπο που γύρισε από τα πιάτα κριντζάρω τόσο πολύ, που δεν μπορω να γράψω.

Επειδή οι εξελικτικές διαδικασίες δεν μπορούν να ιδωθούν σε γραφικές παραστάσεις, ε; Είναι μη αριθμήσιμες να υποθέσω;
Z

Άβαταρ μέλους
ik_90
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: 20 Οκτ 2022, 18:45

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ik_90 » 14 Φεβ 2023, 19:31

Καραμελίτσα έγραψε:
14 Φεβ 2023, 19:18
Κυρίως είναι βιολογικά. Στην ανθρωπογενή περίοδο του πλανήτη δεν υπάρχει λόγος για την ύπαρξη δυο φύλων. Κάτι που επιβεβαιώνεται συνεχώς βιολογικά.

Εικόνα

Ας πούμε αυτή είναι η γραφική της ποιότητας του αντρικού σπέρματος ως προς το χρόνο. Ο μέσος αριθμός σπερματοζωαρίων έπεσε σχεδόν 60% σε 40 χρόνια. Σε πόσα χρόνια θα είναι αδύνατη η διατήρηση του πληθυσμού με τις παραδοσιακές μεθόδους αναπαραγωγής στις οποίες συμμετέχουν άτομα με χρωμόσωμα Υ;
Η αντροφεμινίστρια που παρέθεσες, επαναλαμβάνω, το πήγε κοινωνιολογικά. Ότι θα ανασάνει η γαία (sic) από την «καταστροφική σπείρα της απληστίας και της ματαιοδοξίας» των αντρών.
Όσον αφορά σ' αυτό με τα σπερματοζωάρια δεν μπορώ να το ερμηνεύσω, μιας και δεν είμαι των θετικών επιστημών. Αν είναι κάποιος που έχει τα φόντα να το κάνει, ας το κάνει. Σίγουρα όχι μια φεμινίστρια (ή ένα τρολ που παριστάνει τη φεμινίστρια).
«Το πεπρωμένο ενός ανθρώπου είναι ο χαρακτήρας του»
Ηράκλειτος

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών