Η εξαφάνιση των αντρών

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.

Θα υπάρχουν άτομα με χρωμόσωμα Υ το έτος 2323;

Ναι, περίπου 50% του πληθυσμού
17
77%
Ναι, αλλά σε μικρούς αριθμούς για λόγους επιστημονικής έρευνας
2
9%
Όχι
3
14%
 
Σύνολο ψήφων: 22

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 07 Φεβ 2023, 20:07

Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:04
John Brown Gun Club έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:53
Τεινω να καταληξω πως το ολο στυλ δεν παραπεμπει σε ρεδ χοτ, αλλα σε medtech, για οποιον θυμαται
αμυδρα, θυμαμαι κατι σε λεσβια, αλλα καλη περσονα. :102:
μια μουρλοκαμμενη που ηθελε πυρηνικα στη Μεκκα για να σταματησει το ΙΣΙΣ.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 07 Φεβ 2023, 20:10

John Brown Gun Club έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:07
Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:04
John Brown Gun Club έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:53
Τεινω να καταληξω πως το ολο στυλ δεν παραπεμπει σε ρεδ χοτ, αλλα σε medtech, για οποιον θυμαται
αμυδρα, θυμαμαι κατι σε λεσβια, αλλα καλη περσονα. :102:
μια μουρλοκαμμενη που ηθελε πυρηνικα στη Μεκκα για να σταματησει το ΙΣΙΣ.
αυτο δεν το θυμαμαι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 07 Φεβ 2023, 20:12

Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:10
John Brown Gun Club έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:07
Ασέβαστος έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:04


αμυδρα, θυμαμαι κατι σε λεσβια, αλλα καλη περσονα. :102:
μια μουρλοκαμμενη που ηθελε πυρηνικα στη Μεκκα για να σταματησει το ΙΣΙΣ.
αυτο δεν το θυμαμαι. :102:
καλυτερα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4286
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 07 Φεβ 2023, 20:18

Νομίζω πως η ύπαρξη των δύο φύλων δημιουργεί πολλά προβλήματα στην ανθρωπότητα. Το ίδιο και οι σεξουαλικές ορμές.

Πρέπει σταδιακά να προβούμε στην κατάργηση αρσενικών και θηλυκών και στη δημιουργία ερμαφρόδιτων χωρίς σεξουαλικές ορμές μέσω γενετικής μηχανικής και τεχνητής γονιμοποίησης. Αμέσως θα λύνονταν προβλήματα όπως η εύρεση ζευγαριού, ο "πόλεμος των φύλων", ο σεξισμός κι απ τις δυό πλευρές, και γενικότερα ο χαμένος χρόνος και ενέργεια που διοχετεύεται σε μη δημιουργικές δραστηριότητες. Κάποιος θα έλεγε βέβαια ότι κι ο έρωτας αποτελεί βασική πηγή έμπνευσης για τους δημιουργούς. Δεν πειράζει, θα επανεφεύρουμε τον έρωτα χωρίς το σεξουαλικό στοιχείο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος έργο_μακέτο την 07 Φεβ 2023, 20:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 07 Φεβ 2023, 20:19

John Brown Gun Club έγραψε:
07 Φεβ 2023, 19:53
Τεινω να καταληξω πως το ολο στυλ δεν παραπεμπει σε ρεδ χοτ, αλλα σε medtech, για οποιον θυμαται
Οι χρήστες που ανέφερες δεν ήξεραν, ούτε με γκουγκλάρισμα, τι είναι ένας υπερβατικός αριθμός. Ο συγκεκριμένος παίζει την γραμμική άλγεβρα στα δάκτυλα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4286
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 07 Φεβ 2023, 20:36

Με λίγα λόγια. Ναι, πρέπει να εξαφανίσουμε τους άντρες. Αλλά θα εξαφανίσουμε και τις γυναίκες. Το asexual δείχνει το δρόμο.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 08 Φεβ 2023, 12:29

Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2023, 19:30
SpoilerShow
Το χρωμόσωμα Y μπορεί να είναι σύμβολο της αρρενωπότητας, αλλά γίνεται ολοένα και πιο σαφές ότι δεν είναι καθόλου ισχυρό και ανθεκτικό. Αν και φέρει το γονίδιο "master switch", SRY, το οποίο καθορίζει αν ένα έμβρυο θα αναπτυχθεί ως αρσενικό (XY) ή θηλυκό (XX), περιέχει πολύ λίγα άλλα γονίδια και είναι το μόνο χρωμόσωμα που δεν είναι απαραίτητο για τη ζωή. Οι γυναίκες, παρ' όλα αυτά φαίνεται να επιβιώνουν πολύ καλά χωρίς αυτό.

Ορισμένοι γενετιστές πιστεύουν ότι το χρωμόσωμα Υ, που είναι υπεύθυνο για τα ανδρικά χαρακτηριστικά, πρόκειται τελικά να εξαφανιστεί αν και θα χρειαστούν γι’ αυτό χιλιάδες ή εκατομμύρια χρόνια.

Επιπλέον, το χρωμόσωμα Y έχει εκφυλιστεί γρήγορα, αφήνοντας τα θηλυκά με δύο απόλυτα φυσιολογικά χρωμοσώματα Χ, αλλά τα αρσενικά με ένα Χ και ένα συρρικνωμένο Υ. Εάν συνεχίσει ο ίδιος ρυθμός εκφυλισμού, το χρωμόσωμα Y έχει μόλις 4,6 εκατομμύρια χρόνια πριν εξαφανιστεί εντελώς. Αυτό μπορεί να ακούγεται σαν μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά στην ουσία δεν είναι αν αναλογιστεί κανείς ότι η ζωή υπήρξε στη Γη για 3,5 δισεκατομμύρια χρόνια.

Για παράδειγμα, η Τζένιφερ Γκρέιβς του Αυστραλιανού Εθνικού Πανεπιστημίου στην Καμπέρα, λέει ότι «σε τουλάχιστον δύο ομάδες τρωκτικών στην Ιαπωνία το χρωμόσωμα Υ έχει εξαφανιστεί τελείως», μετακινώντας τα γονίδια που περιέχει σε άλλα χρωμοσώματα. Η ίδια προβλέψει ότι σε 10 εκατομμύρια χρόνια το χρωμόσωμα Υ θα έχει εξαφανιστεί και στους ανθρώπους.

Το χρωμόσωμα Υ δεν ήταν πάντα έτσι. Αν γυρίσουμε πίσω το ρολόι πριν από 166 εκατομμύρια χρόνια, στα πρώτα θηλαστικά, η ιστορία ήταν τελείως διαφορετική. Το πρώιμο "πρωτο-Υ" χρωμόσωμα ήταν αρχικά το ίδιο μέγεθος με το χρωμόσωμα Χ και περιείχε όλα τα ίδια γονίδια. Ωστόσο, τα χρωμοσώματα Υ έχουν ένα βασικό ελάττωμα. Σε αντίθεση με όλα τα άλλα χρωμοσώματα, τα οποία έχουμε δύο αντίγραφα σε κάθε κύτταρο μας, τα χρωμοσώματα Y είναι πάντα παρόντα μόνο ως ένα αντίγραφο, που πέρασε από τους πατέρες στους γιους τους.

Λιγότερο αισιόδοξος είναι ο καθηγητής Γενετικής του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης, Μπράιαν Σάικς ο οποίος εκτιμά ότι απομένουν περίπου 125.000 χρόνια για να εξαφανιστεί το χρωμόσωμα Υ.

https://www.ratpack.gr/manual/tech/stor ... on-xeroyme
Βέβαια χάρη στη γενετική μηχανική, μπορούμε να επιταχύνουμε αυτές τις διαδικασίες. Τα 125Κ χρόνια δεν μπορούν να γίνουν 125 απλά;
Γιατί να το κάνουμε in the first place είναι το ερώτημα. Γενικά από τα posts σου είναι εμφανές ότι δεν γουστάρεις everything men, αλλά ίσως ήρθε η ώρα να μας δώσεις μια πιο nuanced εξήγηση από το "άντρες = τοξική αρρεωνοπότητα";
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 08 Φεβ 2023, 15:21

George_V έγραψε:
06 Φεβ 2023, 19:39
Nα δω μετα ποιος θα σας κατεβάζει τα σκουπιδια και ποιος θα σας σκοτωνει τις κατσαριδες
Αυτά τα κάνουμε και μόνες μας.
Δεν έχεις δει μου φαίνεται άντρα να φοβάται μια τόσο δα αραχνούλα.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4286
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 08 Φεβ 2023, 15:31

Καρολίνα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:21
George_V έγραψε:
06 Φεβ 2023, 19:39
Nα δω μετα ποιος θα σας κατεβάζει τα σκουπιδια και ποιος θα σας σκοτωνει τις κατσαριδες
Αυτά τα κάνουμε και μόνες μας.
Δεν έχεις δει μου φαίνεται άντρα να φοβάται μια τόσο δα αραχνούλα.
Ντάξει ρε φίλε.
Και εγώ πετάω τα σκουπίδια μόνος μου.

Αυτό δεν με κάνει "μόνη" αντί για μόνο.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 08 Φεβ 2023, 15:35

έργο_μακέτο έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:31
Καρολίνα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:21
George_V έγραψε:
06 Φεβ 2023, 19:39
Nα δω μετα ποιος θα σας κατεβάζει τα σκουπιδια και ποιος θα σας σκοτωνει τις κατσαριδες
Αυτά τα κάνουμε και μόνες μας.
Δεν έχεις δει μου φαίνεται άντρα να φοβάται μια τόσο δα αραχνούλα.
Ντάξει ρε φίλε.
Και εγώ πετάω τα σκουπίδια μόνος μου.

Αυτό δεν με κάνει "μόνη" αντί για μόνο.
Δεν είναι και καμιά σπουδαία τέχνη να πετάξει κάποιος τα σκουπίδια μόνος του ή να σκοτώσει μια κατσαρίδα, είτε είναι άντρας είτε γυναίκα.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4286
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 08 Φεβ 2023, 15:41

Καρολίνα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:35
έργο_μακέτο έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:31
Καρολίνα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:21


Αυτά τα κάνουμε και μόνες μας.
Δεν έχεις δει μου φαίνεται άντρα να φοβάται μια τόσο δα αραχνούλα.
Ντάξει ρε φίλε.
Και εγώ πετάω τα σκουπίδια μόνος μου.

Αυτό δεν με κάνει "μόνη" αντί για μόνο.
Δεν είναι και καμιά σπουδαία τέχνη να πετάξει κάποιος τα σκουπίδια μόνος του ή να σκοτώσει μια κατσαρίδα, είτε είναι άντρας είτε γυναίκα.
Πεσ'τα ρε φίλε.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 08 Φεβ 2023, 15:42

έργο_μακέτο έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:41
Καρολίνα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:35
έργο_μακέτο έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:31

Ντάξει ρε φίλε.
Και εγώ πετάω τα σκουπίδια μόνος μου.

Αυτό δεν με κάνει "μόνη" αντί για μόνο.
Δεν είναι και καμιά σπουδαία τέχνη να πετάξει κάποιος τα σκουπίδια μόνος του ή να σκοτώσει μια κατσαρίδα, είτε είναι άντρας είτε γυναίκα.
Πεσ'τα ρε φίλε.
Γυναίκα είμαι, αλλά τα λέω.
Εγώ ξέρω και να μαστορεύω κάποια πράγματα στο σπίτι, δεν τα περιμένω όλα από τους άλλους.
Κάπως πρέπει να επιβιώσουμε.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8645
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 08 Φεβ 2023, 15:45

klg έγραψε:
08 Φεβ 2023, 12:29
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Φεβ 2023, 19:30
SpoilerShow
Το χρωμόσωμα Y μπορεί να είναι σύμβολο της αρρενωπότητας, αλλά γίνεται ολοένα και πιο σαφές ότι δεν είναι καθόλου ισχυρό και ανθεκτικό. Αν και φέρει το γονίδιο "master switch", SRY, το οποίο καθορίζει αν ένα έμβρυο θα αναπτυχθεί ως αρσενικό (XY) ή θηλυκό (XX), περιέχει πολύ λίγα άλλα γονίδια και είναι το μόνο χρωμόσωμα που δεν είναι απαραίτητο για τη ζωή. Οι γυναίκες, παρ' όλα αυτά φαίνεται να επιβιώνουν πολύ καλά χωρίς αυτό.

Ορισμένοι γενετιστές πιστεύουν ότι το χρωμόσωμα Υ, που είναι υπεύθυνο για τα ανδρικά χαρακτηριστικά, πρόκειται τελικά να εξαφανιστεί αν και θα χρειαστούν γι’ αυτό χιλιάδες ή εκατομμύρια χρόνια.

Επιπλέον, το χρωμόσωμα Y έχει εκφυλιστεί γρήγορα, αφήνοντας τα θηλυκά με δύο απόλυτα φυσιολογικά χρωμοσώματα Χ, αλλά τα αρσενικά με ένα Χ και ένα συρρικνωμένο Υ. Εάν συνεχίσει ο ίδιος ρυθμός εκφυλισμού, το χρωμόσωμα Y έχει μόλις 4,6 εκατομμύρια χρόνια πριν εξαφανιστεί εντελώς. Αυτό μπορεί να ακούγεται σαν μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά στην ουσία δεν είναι αν αναλογιστεί κανείς ότι η ζωή υπήρξε στη Γη για 3,5 δισεκατομμύρια χρόνια.

Για παράδειγμα, η Τζένιφερ Γκρέιβς του Αυστραλιανού Εθνικού Πανεπιστημίου στην Καμπέρα, λέει ότι «σε τουλάχιστον δύο ομάδες τρωκτικών στην Ιαπωνία το χρωμόσωμα Υ έχει εξαφανιστεί τελείως», μετακινώντας τα γονίδια που περιέχει σε άλλα χρωμοσώματα. Η ίδια προβλέψει ότι σε 10 εκατομμύρια χρόνια το χρωμόσωμα Υ θα έχει εξαφανιστεί και στους ανθρώπους.

Το χρωμόσωμα Υ δεν ήταν πάντα έτσι. Αν γυρίσουμε πίσω το ρολόι πριν από 166 εκατομμύρια χρόνια, στα πρώτα θηλαστικά, η ιστορία ήταν τελείως διαφορετική. Το πρώιμο "πρωτο-Υ" χρωμόσωμα ήταν αρχικά το ίδιο μέγεθος με το χρωμόσωμα Χ και περιείχε όλα τα ίδια γονίδια. Ωστόσο, τα χρωμοσώματα Υ έχουν ένα βασικό ελάττωμα. Σε αντίθεση με όλα τα άλλα χρωμοσώματα, τα οποία έχουμε δύο αντίγραφα σε κάθε κύτταρο μας, τα χρωμοσώματα Y είναι πάντα παρόντα μόνο ως ένα αντίγραφο, που πέρασε από τους πατέρες στους γιους τους.

Λιγότερο αισιόδοξος είναι ο καθηγητής Γενετικής του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης, Μπράιαν Σάικς ο οποίος εκτιμά ότι απομένουν περίπου 125.000 χρόνια για να εξαφανιστεί το χρωμόσωμα Υ.

https://www.ratpack.gr/manual/tech/stor ... on-xeroyme
Βέβαια χάρη στη γενετική μηχανική, μπορούμε να επιταχύνουμε αυτές τις διαδικασίες. Τα 125Κ χρόνια δεν μπορούν να γίνουν 125 απλά;
Γιατί να το κάνουμε in the first place είναι το ερώτημα. Γενικά από τα posts σου είναι εμφανές ότι δεν γουστάρεις everything men, αλλά ίσως ήρθε η ώρα να μας δώσεις μια πιο nuanced εξήγηση από το "άντρες = τοξική αρρεωνοπότητα";
Από τη στιγμή που δε θα εχουν λόγο ύπαρξης, αφού όλη η ανάμιξη γενετικού υλικού θα γίνεται τεχνητά, γιατί να υπάρχουν; Οκ, σεξουαλική διαφοροποίηση 2 δις χρόνια, παράδοση, μπλα μπλα, αλλά στην τελική, η άρνηση ότι θα έρθει η ώρα να φύγουν χάρη στην πρόοδο θα είναι απλά λουδιτισμός.
Z

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4286
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 08 Φεβ 2023, 15:47

Καρολίνα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:42
έργο_μακέτο έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:41
Καρολίνα έγραψε:
08 Φεβ 2023, 15:35


Δεν είναι και καμιά σπουδαία τέχνη να πετάξει κάποιος τα σκουπίδια μόνος του ή να σκοτώσει μια κατσαρίδα, είτε είναι άντρας είτε γυναίκα.
Πεσ'τα ρε φίλε.
Γυναίκα είμαι
Ευσεβείς πόθοι.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 4834
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Η εξαφάνιση των αντρών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 08 Φεβ 2023, 15:48

έργο_μακέτο έγραψε:
07 Φεβ 2023, 20:18
Νομίζω πως η ύπαρξη των δύο φύλων δημιουργεί πολλά προβλήματα στην ανθρωπότητα. Το ίδιο και οι σεξουαλικές ορμές.

Πρέπει σταδιακά να προβούμε στην κατάργηση αρσενικών και θηλυκών και στη δημιουργία ερμαφρόδιτων χωρίς σεξουαλικές ορμές μέσω γενετικής μηχανικής και τεχνητής γονιμοποίησης. Αμέσως θα λύνονταν προβλήματα των λευκών όπως η εύρεση ζευγαριού, ο "πόλεμος των φύλων", ο σεξισμός κι απ τις δυό πλευρές, και γενικότερα ο χαμένος χρόνος και ενέργεια που διοχετεύεται σε μη δημιουργικές δραστηριότητες. Κάποιος θα έλεγε βέβαια ότι κι ο έρωτας αποτελεί βασική πηγή έμπνευσης για τους δημιουργούς. Δεν πειράζει, θα επανεφεύρουμε τον έρωτα χωρίς το σεξουαλικό στοιχείο.
Fixed.

Αυτά που αναφέρεις δεν είναι προβλήματα.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών