Ποιοι πλανήτες στο γαλαξία μας και σε άλλους γαλαξίες έχουν τα καλύτερα κλίματα;

Φυσική, Χημεία, Βιολογία, Μαθηματικά, Αστρονομία, Κοσμολογία κ.ά.
Ourania-Rania
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 13 Φεβ 2024, 14:28
Phorum.gr user: Rania

Re: Ποιοι πλανήτες στο γαλαξία μας και σε άλλους γαλαξίες έχουν τα καλύτερα κλίματα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ourania-Rania » 27 Φεβ 2024, 11:51

Γράφων έγραψε:
26 Φεβ 2024, 22:55
zteo έγραψε:
26 Φεβ 2024, 22:46
Μια απορία έχω τι γίνεται με τους αέριους πλανήτες όπως Δίας και Κρόνος.
Υπάρχει Στερεά επιφάνεια ώστε να μπορεί να σταλεί ένα όχημα να την εξερευνήσει.
Ο πυρήνας τους είναι στερεός, απ' ό,τι ξέρω, αλλά δεν μπορεί να προσεγγισθεί. Η ατμοσφαιρική πίεση εκεί είναι τεράστια
Ο κάθε άνθρωπος όμως είναι διαφορετικός από τους άλλους ανθρώπους και έχει διαφορετικές ανάγκες και αντοχές στο οξυγόνο, θερμοκρασία, μέταλλα, βιταμίνες κλπ. Θα μπορούσαν κάποιοι πλανήτες που είναι μη κατοικήσιμοι από την πλειοψηφία των ανθρώπων να μπορούν να κατοικηθούν έστω από έναν άνθρωπο μόνο;

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Ποιοι πλανήτες στο γαλαξία μας και σε άλλους γαλαξίες έχουν τα καλύτερα κλίματα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 27 Φεβ 2024, 12:20

Ourania-Rania έγραψε:
27 Φεβ 2024, 11:51
Θα μπορούσαν κάποιοι πλανήτες που είναι μη κατοικήσιμοι από την πλειοψηφία των ανθρώπων να μπορούν να κατοικηθούν έστω από έναν άνθρωπο μόνο;
Κατα προτίμησην απο εσένα.



===


Αν μετα κι απο αυτην την μαλακία δεν σε μπανάρουν οι μοντς, του φόρουμ αξίζουν ίσσ θσ πάθει.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Ourania-Rania
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 13 Φεβ 2024, 14:28
Phorum.gr user: Rania

Re: Ποιοι πλανήτες στο γαλαξία μας και σε άλλους γαλαξίες έχουν τα καλύτερα κλίματα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ourania-Rania » 27 Φεβ 2024, 12:27

Imperium έγραψε:
27 Φεβ 2024, 12:20
Ourania-Rania έγραψε:
27 Φεβ 2024, 11:51
Θα μπορούσαν κάποιοι πλανήτες που είναι μη κατοικήσιμοι από την πλειοψηφία των ανθρώπων να μπορούν να κατοικηθούν έστω από έναν άνθρωπο μόνο;
Κατα προτίμησην απο εσένα.



===


Αν μετα κι απο αυτην την μαλακία δεν σε μπανάρουν οι μοντς, του φόρουμ αξίζουν ίσσ θσ πάθει.
Μα είναι μια χρησιμότατη ερώτηση! Εννοώ αν υπάρχουν πλανήτες με συνθήκες ζωής μόνο για τον κάθε άνθρωπο χωριστά;

Άβαταρ μέλους
Γράφων
Δημοσιεύσεις: 1301
Εγγραφή: 09 Απρ 2023, 20:47
Τοποθεσία: Σπίτι

Re: Ποιοι πλανήτες στο γαλαξία μας και σε άλλους γαλαξίες έχουν τα καλύτερα κλίματα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γράφων » 27 Φεβ 2024, 16:26

Ourania-Rania έγραψε:
27 Φεβ 2024, 11:51
Γράφων έγραψε:
26 Φεβ 2024, 22:55
zteo έγραψε:
26 Φεβ 2024, 22:46
Μια απορία έχω τι γίνεται με τους αέριους πλανήτες όπως Δίας και Κρόνος.
Υπάρχει Στερεά επιφάνεια ώστε να μπορεί να σταλεί ένα όχημα να την εξερευνήσει.
Ο πυρήνας τους είναι στερεός, απ' ό,τι ξέρω, αλλά δεν μπορεί να προσεγγισθεί. Η ατμοσφαιρική πίεση εκεί είναι τεράστια
Ο κάθε άνθρωπος όμως είναι διαφορετικός από τους άλλους ανθρώπους και έχει διαφορετικές ανάγκες και αντοχές στο οξυγόνο, θερμοκρασία, μέταλλα, βιταμίνες κλπ. Θα μπορούσαν κάποιοι πλανήτες που είναι μη κατοικήσιμοι από την πλειοψηφία των ανθρώπων να μπορούν να κατοικηθούν έστω από έναν άνθρωπο μόνο;
Λίγο... περίεργη η ερώτηση, αλλά, όχι, δεν νομίζω ότι υπάρχουν τέτοιοι πλανήτες
ποταμοῖς τοῖς αὐτοῖς ἐμβαίνομέν τε καὶ οὐκ ἐμβαίνομεν, εἶμέν τε καὶ οὐκ εἶμεν.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 810
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Ποιοι πλανήτες στο γαλαξία μας και σε άλλους γαλαξίες έχουν τα καλύτερα κλίματα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 11 Μαρ 2024, 01:08

Το καλύτερο κλίμα το έχει ο Rubicun III. Εκεί οι άνθρωποι δεν έχουν ανακαλύψει ακόμα το warp-drive και ζούνε σε συνθήκες ουτοπίας.

Εικόνα

:smt126:ne5:

Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θετικές Επιστήμες”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών