Κρυπτογραφία.

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
Mansko
Phorum.gr user: Chris Saul

Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mansko » 04 Σεπ 2020, 19:19

Είχα ανοίξει και παλαιότερα θέμα αλλά τώρα έχω περισσότερες γνώσεις. Σκοπός της κρυπτογραφίας είναι να περάσει ένα μήνυμα κρυφά, μέσα από ένα κείμενο φερεί 'πείν "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" θα μπορούσε να περάσει χιλιάδες μηνύματα ανάλογα με τον συντονισμό και τη συγκρότηση μεταξύ των εγκεφάλων του πομπού και του δέκτη του μηνύματος. Ξέρω γω Η με -ρα (Η τάδε του Μ) είναι η-λιό-λούστη (e leo Λούση Τ) δηλαδή e (= ομάδα έψιλον (η γνωστή) leo (όνομα) Λούση (όνομα σκυλίτσας) Τ= ( κάτι άλλο δε ξέρω) δηλαδή "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" από τον πομπό φτάνει στον δέκτη ως ( Η Λούση του Leo είναι στην ομάδα Ε και (;).

Είναι πραγματικά μοναδικό πως κατανοεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος.

Άβαταρ μέλους
klg
Phorum.gr user: klg

Re: Κρυπτογραφία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 06 Σεπ 2020, 07:41

Mansko έγραψε:
04 Σεπ 2020, 19:19
Είχα ανοίξει και παλαιότερα θέμα αλλά τώρα έχω περισσότερες γνώσεις. Σκοπός της κρυπτογραφίας είναι να περάσει ένα μήνυμα κρυφά, μέσα από ένα κείμενο φερεί 'πείν "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" θα μπορούσε να περάσει χιλιάδες μηνύματα ανάλογα με τον συντονισμό και τη συγκρότηση μεταξύ των εγκεφάλων του πομπού και του δέκτη του μηνύματος. Ξέρω γω Η με -ρα (Η τάδε του Μ) είναι η-λιό-λούστη (e leo Λούση Τ) δηλαδή e (= ομάδα έψιλον (η γνωστή) leo (όνομα) Λούση (όνομα σκυλίτσας) Τ= ( κάτι άλλο δε ξέρω) δηλαδή "Η μέρα είναι ηλιόλουστη" από τον πομπό φτάνει στον δέκτη ως ( Η Λούση του Leo είναι στην ομάδα Ε και (;).

Αυτό που γράφεις ονομάζεται στεγανογραφία, η κρυπτογραφία είναι άλλο πράγμα.

Άβαταρ μέλους
Mansko

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mansko » 06 Σεπ 2020, 12:01

Klg δεν τη ξέρω αυτή την επιστήμη. Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά τα απαίσια σούργελα οι μασόνοι αυτά τα σκουπίδια κάνουν εκτεταμένη χρήση της κρυπτογραφίας και βασανίζουν παρθένα κοριτσάκια. Τη κατάρα μου να 'χουν! Αλλά βλέπεις στο κόσμο υπάρχουν 10 εκατομμύρια εκατομμυριούχοι. Υπάρχουν στρατιώτες, αξιωματικοί είναι δύσκολο να τους φας όλους απ τη μια μέρα στην άλλη. Θέλει υπομονή.

Άβαταρ μέλους
klg
Phorum.gr user: klg

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 06 Σεπ 2020, 12:22

Mansko έγραψε:
06 Σεπ 2020, 12:01
Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά τα απαίσια σούργελα οι μασόνοι αυτά τα σκουπίδια κάνουν εκτεταμένη χρήση της κρυπτογραφίας και βασανίζουν παρθένα κοριτσάκια.
Οι Ροδόσταυροι εννοείς. Οι μασόνοι τείνουν λόγο προς το Αδερφάτο των Ιπποτών.

Άβαταρ μέλους
Mansko

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mansko » 06 Σεπ 2020, 12:23

klg έγραψε:
06 Σεπ 2020, 12:22
Mansko έγραψε:
06 Σεπ 2020, 12:01
Αυτό που ξέρω είναι οτι αυτά τα απαίσια σούργελα οι μασόνοι αυτά τα σκουπίδια κάνουν εκτεταμένη χρήση της κρυπτογραφίας και βασανίζουν παρθένα κοριτσάκια.
Οι Ροδόσταυροι εννοείς. Οι μασόνοι τείνουν λόγο προς το Αδερφάτο των Ιπποτών.
Σωστά. Πολύ σωστά.

stavmanr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 06 Σεπ 2020, 16:27

"Γιατί να υπερασπιστούμε τους κούρδους απέναντι στους τούρκους; Οι κούρδοι δεν συμμετείχαν στην απόβαση της Νορμανδίας!"
Ντ. Τραμπ.

Δοκιμάστε αποκρυπτογράφηση.

Άβαταρ μέλους
Mansko

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mansko » 09 Σεπ 2020, 19:09

stavmanr έγραψε:
06 Σεπ 2020, 16:27
"Γιατί να υπερασπιστούμε τους κούρδους απέναντι στους τούρκους; Οι κούρδοι δεν συμμετείχαν στην απόβαση της Νορμανδίας!"
Ντ. Τραμπ.

:smt017

Αλέξανδρος. Με κλειστή τη πίσω πόρτα?

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 09 Σεπ 2020, 19:13

klg έγραψε:
06 Σεπ 2020, 07:41
Mansko έγραψε:
04 Σεπ 2020, 19:19

Αυτό που γράφεις ονομάζεται στεγανογραφία, η κρυπτογραφία είναι άλλο πράγμα.
Η πρώτη μορφή στεγανογραφιας ήταν ξύρισμα κεφαλιού του αγγελιοφόρου, τατουάζ το μήνυμα στο κρανίο, μεγάλωμα των τριχών της κεφαλής και αποστολή του μηνύματος/αγγελιοφόρου διαμέσου του εχθρικού τόπου!

Άβαταρ μέλους
sharp

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 12 Σεπ 2020, 01:16

stavmanr έγραψε:
06 Σεπ 2020, 16:27
Ντ. Τραμπ.

:smt005:

Απάντηση

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών