Taskeng.exe

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3328
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Μάιος 2024, 13:15

GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 00:25
nyxtovios έγραψε:
30 Απρ 2024, 23:52
Βάλε λινουξ
Θάνατος στους λινουξάδες. Εάν δεν είσαι μπάρμπας 60+ να ανοίγεις το browser για να μπεις στο www.google.com και να ψάξεις φωτογραφίες της Παναγίας με έναν ελληνικό καφέ και τριαντάφυλλα ώστε να την ανεβάσεις στο Facebook για να ευχηθείς στην οικογένεια καλημέρα, τότε δεν χρειάζεσαι Linux στο PC σου.
Oh no, flame wars? sys3x
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5420
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 02 Μάιος 2024, 13:20

klg έγραψε:
02 Μάιος 2024, 13:15
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 00:25
nyxtovios έγραψε:
30 Απρ 2024, 23:52
Βάλε λινουξ
Θάνατος στους λινουξάδες. Εάν δεν είσαι μπάρμπας 60+ να ανοίγεις το browser για να μπεις στο www.google.com και να ψάξεις φωτογραφίες της Παναγίας με έναν ελληνικό καφέ και τριαντάφυλλα ώστε να την ανεβάσεις στο Facebook για να ευχηθείς στην οικογένεια καλημέρα, τότε δεν χρειάζεσαι Linux στο PC σου.
Oh no, flame wars? sys3x
Έλα ρε, χρησιμοποιώ κάθε μέρα τουλάχιστον 2 VM, έχω 2 raspberry στο σπίτι που τρέχουν από NAS μέχρι DNS. Μέχρι και Steam Deck πήρα γιατί τρέχει Linux και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως PC εάν βάλεις μια οθόνη/ποντίκι/πληκτρολόγιο στο dock. Από εκεί και πέρα γαμησεμε που θα έχω στο προσωπικό μου PC Linux για base OS.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38046
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Μάιος 2024, 13:34

No true Scotsman.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3328
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Μάιος 2024, 13:55

GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 13:20
klg έγραψε:
02 Μάιος 2024, 13:15
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 00:25


Θάνατος στους λινουξάδες. Εάν δεν είσαι μπάρμπας 60+ να ανοίγεις το browser για να μπεις στο www.google.com και να ψάξεις φωτογραφίες της Παναγίας με έναν ελληνικό καφέ και τριαντάφυλλα ώστε να την ανεβάσεις στο Facebook για να ευχηθείς στην οικογένεια καλημέρα, τότε δεν χρειάζεσαι Linux στο PC σου.
Oh no, flame wars? sys3x
Έλα ρε, χρησιμοποιώ κάθε μέρα τουλάχιστον 2 VM, έχω 2 raspberry στο σπίτι που τρέχουν από NAS μέχρι DNS. Μέχρι και Steam Deck πήρα γιατί τρέχει Linux και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως PC εάν βάλεις μια οθόνη/ποντίκι/πληκτρολόγιο στο dock. Από εκεί και πέρα γαμησεμε που θα έχω στο προσωπικό μου PC Linux για base OS.
Μετα από όλα αυτά, ειδικά για το προσωπικό σου PC δε καταβαίνω γιατί να μην έχεις linux.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5420
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 02 Μάιος 2024, 14:04

klg έγραψε:
02 Μάιος 2024, 13:55
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 13:20
klg έγραψε:
02 Μάιος 2024, 13:15


Oh no, flame wars? sys3x
Έλα ρε, χρησιμοποιώ κάθε μέρα τουλάχιστον 2 VM, έχω 2 raspberry στο σπίτι που τρέχουν από NAS μέχρι DNS. Μέχρι και Steam Deck πήρα γιατί τρέχει Linux και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ως PC εάν βάλεις μια οθόνη/ποντίκι/πληκτρολόγιο στο dock. Από εκεί και πέρα γαμησεμε που θα έχω στο προσωπικό μου PC Linux για base OS.
Μετα από όλα αυτά, ειδικά για το προσωπικό σου PC δε καταβαίνω γιατί να μην έχεις linux.
Γιατί όταν ανοίγω ένα docx και το στέλνω κάπου δεν θέλω να είναι λες και το έκανε edit ένας χιμπατζής με αυτισμό. Επίσης όταν κάθομαι μια φορά τον μήνα να παίξω κάτι, θέλω να παίζει.

Για δουλειά έχω να χρησιμοποιήσω Windows πάνω από 3 χρόνια, αλλά όταν κάθομαι στο PC στο τέλος της ημέρας θέλω να πάντα να δουλεύουν. Ακριβώς ίδια λογική με τους iOS/MacOS χρήστες που έχουν μάθει Χ και περιμένουν Χ. Δες ένα απλό παράδειγμα:



Θα μου πεις μια φορά θα βάλεις το repo και μετά παίρνεις μόνο τα updates. Όχι, δεν θέλω καμιά φορά, θέλω να πατάω το κουμπί, να ανοίξει το PC, να περάσω ευχάριστα την μισή ώρα που διαθέτω την ημέρα για προσωπική χρήση υπολογιστή και μετά να το κλείσω. :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3328
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Μάιος 2024, 14:17

GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 14:04
Γιατί όταν ανοίγω ένα docx και το στέλνω κάπου δεν θέλω να είναι λες και το έκανε edit ένας χιμπατζής με αυτισμό. Επίσης όταν κάθομαι μια φορά τον μήνα να παίξω κάτι, θέλω να παίζει.
Κοίτα εγώ με το web version του office δεν είχα ποτέ πρόβλημα εδώ και 5 χρόνια. Φυσικά δεν ξέρω τι ακριβώς κάνεις, μπορεί να μην δουλεύει για εσένα, αλλά για τα menial πράγματα σίγουρα δεν χρειάζεσαι το desktop.
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 14:04
Για δουλειά έχω να χρησιμοποιήσω Windows πάνω από 3 χρόνια, αλλά όταν κάθομαι στο PC στο τέλος της ημέρας θέλω να πάντα να δουλεύουν. Ακριβώς ίδια λογική με τους iOS/MacOS χρήστες που έχουν μάθει Χ και περιμένουν Χ. Δες ένα απλό παράδειγμα:



Θα μου πεις μια φορά θα βάλεις το repo και μετά παίρνεις μόνο τα updates. Όχι, δεν θέλω καμιά φορά, θέλω να πατάω το κουμπί, να ανοίξει το PC, να περάσω ευχάριστα την μισή ώρα που διαθέτω την ημέρα για προσωπική χρήση υπολογιστή και μετά να το κλείσω. :lol:
Εντάξει ρε μαν, απλά δε βάζεις την πίπα το debian και είσαι κομπλέ. Με το mint πχ, που έχω εδώ και δεν θυμάμαι πόσα χρόνια, δεν μου έχει σπάσει ποτέ τίποτα, δεν έχω κάνει ποτέ τίποτα ιδιαίτερο για τους drivers της GPU και όλα παίζουν άψογα. Παίζω μια χαρά ότι game θέλω με το proton, από Baldur's Gate μέχρι GuildWars 2. Εννοώ προφανώς YMMV, αλλά αν τρέχεις κάποια λογικό distro όλα αυτά είναι non issues.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23496
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 02 Μάιος 2024, 19:12

GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 00:25
Θάνατος στους λινουξάδες. Εάν δεν είσαι μπάρμπας 60+ να ανοίγεις το browser για να μπεις στο www.google.com και να ψάξεις φωτογραφίες της Παναγίας με έναν ελληνικό καφέ και τριαντάφυλλα ώστε να την ανεβάσεις στο Facebook για να ευχηθείς στην οικογένεια καλημέρα, τότε δεν χρειάζεσαι Linux στο PC σου.
σιγα που υπαρχουν 60+ που εχουν λινουξ στο πισι του σπιτιου, αφου αν δεν ειχαμε κλεμμενα windows δεν ηταν κοολ. Επρεπε να ειχαν ακριβη αδεια, τροπο να τους κλεβουμε και καλα, και καλη πασιετζα, θα ειχαν πιάσει.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5420
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 02 Μάιος 2024, 20:16

enaon έγραψε:
02 Μάιος 2024, 19:12
GoBzi έγραψε:
02 Μάιος 2024, 00:25
Θάνατος στους λινουξάδες. Εάν δεν είσαι μπάρμπας 60+ να ανοίγεις το browser για να μπεις στο www.google.com και να ψάξεις φωτογραφίες της Παναγίας με έναν ελληνικό καφέ και τριαντάφυλλα ώστε να την ανεβάσεις στο Facebook για να ευχηθείς στην οικογένεια καλημέρα, τότε δεν χρειάζεσαι Linux στο PC σου.
σιγα που υπαρχουν 60+ που εχουν λινουξ στο πισι του σπιτιου, αφου αν δεν ειχαμε κλεμμενα windows δεν ηταν κοολ. Επρεπε να ειχαν ακριβη αδεια, τροπο να τους κλεβουμε και καλα, και καλη πασιετζα, θα ειχαν πιάσει.
Πολύ σωστά. Άρα δεν θα έπρεπε να υπάρχουν γενικά άτομα με λινουξ στο PC τους. :lol:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3328
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 04 Μάιος 2024, 09:20

Arguably όσο προχωράει το proton, δεν θα έχεις λόγο να τρέχεις windows άμα δεν είσαι εγκεφαλικά νεκρός σε λίγο καιρό.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Αχθος Αρουρης
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 02 Ιουν 2022, 21:27
Phorum.gr user: Αχθος Αρουρης

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αχθος Αρουρης » 04 Μάιος 2024, 17:30

νασαι καλα .......

.......... καλη ανασταση ...........

το φως της αναστασης να φωτιζει τις καρδιες μας ...

...............................

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14703
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 04 Μάιος 2024, 17:46

Αχθος Αρουρης έγραψε:
30 Απρ 2024, 23:11
..............................
τι ειναι ;

πως αποτρεπονται ........ σα δ' εντρεπονται !
............
σου βάζει τελίτσες στα κείμενα,δεν είναι τίποτα

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8621
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Taskeng.exe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 04 Μάιος 2024, 19:57

Αχθος Αρουρης έγραψε:
04 Μάιος 2024, 17:30
νασαι καλα .......

.......... καλη ανασταση ...........

το φως της αναστασης να φωτιζει τις καρδιες μας ...

...............................
ευχαριστώ επίσης !!!
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πληροφορική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών